Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μαμαδες απο κομοτηνη


Μπουμπουλιθρα

Recommended Posts

Καλημερα σας!!:P

Χαιρομαι που σας βρισκω τοσο κοντα μου.Εμενα το μωρακι μου ειναι 4 μηνων και ειμαι 31,5 ετων.Σκεφτομαι να κανω συντομα δευτερο αλλα τρεμω το πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης ενω θα εχω ενα κοριτσακι πολυ μικρο ακόμη ισως και 1,5 χρονων αλλα μεγαλωνω και φοβαμαι τα συνδρομα....

Αντε ελπιζω να τα λεμε συχνα!!!

φιλια σε ολες και στα μωρακια σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σας!!:P

Χαιρομαι που σας βρισκω τοσο κοντα μου.Εμενα το μωρακι μου ειναι 4 μηνων και ειμαι 31,5 ετων.Σκεφτομαι να κανω συντομα δευτερο αλλα τρεμω το πρωτο τριμηνο της εγκυμοσυνης ενω θα εχω ενα κοριτσακι πολυ μικρο ακόμη ισως και 1,5 χρονων αλλα μεγαλωνω και φοβαμαι τα συνδρομα....

Αντε ελπιζω να τα λεμε συχνα!!!

φιλια σε ολες και στα μωρακια σας!!

επιτελους νεο κομοτηναιικο αιμα στην παρεα ,πανω που ειχα αρχισει να απελπιζομαι εμ την μοναξια μου

να χαιρεσαι το μωρακι σουυυυυυυυ,φανταζομαι την χαρα σου

ελπιζω να τα πουμε συντομα


Σας ευχαριστω ολες γλυκες μου graphics-fairies-661556.gifgraphics-flowers-792737.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!και σε σενα προσωπικα ονειρουλα!

Λοιπον εχθες ειχαμε την επισκεψη του παιδιατρου μας και όπως μετα

απο καθε επισκεψη με αφησε μπερδεμενη.Με <<μαλωσε>> για τα κιλα του παιδιου:7,230 και μολις κλεισαμε τον 4ο.Τη θηλαζω και της δινω γιατι εχει πολύ όρεξη απο την κοιλια ακομη συμπληρωμα δικο μου γαλα παλι το βραδυ και το απογευμα.Αποφασισα να της κόψω το απογευματινο και επειδη διαμαρτυρεται και τρωει το χερι της να της δινω συμπληρωμα τσαι βοτανων με χρι το επομενο γευμα.Μεχρι τωρα πιστευα οτι δεν πειραζει τα παιδια ναπαχαινουν με μητρικο γαλα...τι να πω...εγω απλα την ταιζω περιπου καθε 3 ωρες απο την εναρξη του θηλασμου....δεν ξερω ειμαι πολύ μπερδεμενη και τελικα νιώθω και τυψεις απο πανω..........

Μάλλον πρεπει να μπω σε καποια αλλη ενοτητα περι θηλασμου...

Θα ήθελα να μου πειτει ομως και εσεις κομοτηνιες τη γνωμη σας!!!...:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!και σε σενα προσωπικα ονειρουλα!

Λοιπον εχθες ειχαμε την επισκεψη του παιδιατρου μας και όπως μετα

απο καθε επισκεψη με αφησε μπερδεμενη.Με <<μαλωσε>> για τα κιλα του παιδιου:7,230 και μολις κλεισαμε τον 4ο.Τη θηλαζω και της δινω γιατι εχει πολύ όρεξη απο την κοιλια ακομη συμπληρωμα δικο μου γαλα παλι το βραδυ και το απογευμα.Αποφασισα να της κόψω το απογευματινο και επειδη διαμαρτυρεται και τρωει το χερι της να της δινω συμπληρωμα τσαι βοτανων με χρι το επομενο γευμα.Μεχρι τωρα πιστευα οτι δεν πειραζει τα παιδια ναπαχαινουν με μητρικο γαλα...τι να πω...εγω απλα την ταιζω περιπου καθε 3 ωρες απο την εναρξη του θηλασμου....δεν ξερω ειμαι πολύ μπερδεμενη και τελικα νιώθω και τυψεις απο πανω..........

Μάλλον πρεπει να μπω σε καποια αλλη ενοτητα περι θηλασμου...

Θα ήθελα να μου πειτει ομως και εσεις κομοτηνιες τη γνωμη σας!!!...:-P

καλε δεν νομιζω οτι ειναι χοντρουλο το μωρακι αλλα μαλλον ο γιατρος ξερει καλυτερα

νομιζω οτι στο parents θα βρεις περισσοτερες πληροφοριες για το θηλασμο αν και τελικα νομιζω θα καταληξεις να τα κανεις ολα εμπειρικα


Σας ευχαριστω ολες γλυκες μου graphics-fairies-661556.gifgraphics-flowers-792737.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στις Κομοτηναιες!

καφεδακι ειπιαμε??γεια σου ονειρουλα.Τελικα οντως θα κανω αυτο που πιστευω εγω για το μωρο μου ως το καλυτερο.Θελω να την θηλασω αποκλειστικα 5 μηνες και μετα ρυζαλευρο και ας λεει ο γιατρος απο τωρα φρουτοκρεμα...Τι κανετε εσεις?Πως τα περνατε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα σας κορίτσια!ανακάλυψα την ύπαρξη αυτής της παρεούλας,και είπα να γίνω κιέγώ μέλος..είμαι από εδώ κιέχω 2 κοριτσάκια.φιλάκια κι ελπίζω να τα λέμε και να ανταλλάσουμε νέα ,απόψεις που αφορούν την πόλη μας:P

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας κορίτσια!ανακάλυψα την ύπαρξη αυτής της παρεούλας,και είπα να γίνω κιέγώ μέλος..είμαι από εδώ κιέχω 2 κοριτσάκια.φιλάκια κι ελπίζω να τα λέμε και να ανταλλάσουμε νέα ,απόψεις που αφορούν την πόλη μας:P

καλως ορισες στην παρεουλα μας λιτσααα

να χαιρεσαι τα κοριτσακια σου,ευχομαι αν ειμαι συντομα και εγω μανουλα και να συναντηθουμε καποτε


Σας ευχαριστω ολες γλυκες μου graphics-fairies-661556.gifgraphics-flowers-792737.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!Με το καλό ονειρουλα να ερθει το παιδακι σου.Πως τα πας με την εγκυμοσυνη?Απριλιο περυσι ημουν κι εγω λιγο εγκυος....;)Είναι καλη εποχη γιατι θα περασεις το καλοκαιρι πιο ευκολα ενω οι δυσκολοι μηνες θα ερθουν μετα εγω ειχα φοβερες δυσπνοιες απο τον 5 και μετα...Η μικρη μου γεννηθηκε 29/11/2010,εσεις ποτε εχετε πιθανη ημερομηνια?

Link to comment
Share on other sites

kamia mama pou na menei komotini h eimai moni...:o:o:o

Εγω μενω κομοτηνη, αλλα εχω μεγαλα παιδια, 10 και 16, οποτε δεν σας κανω? μια φορα χαιρετω τις αγαπητες κομοτηναιες και σας φιλω κοριτσια!:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω μενω κομοτηνη, αλλα εχω μεγαλα παιδια, 10 και 16, οποτε δεν σας κανω? μια φορα χαιρετω τις αγαπητες κομοτηναιες και σας φιλω κοριτσια!:)

καλε καλως ορισες θα μας λυνεις και τις αποριες


Σας ευχαριστω ολες γλυκες μου graphics-fairies-661556.gifgraphics-flowers-792737.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια ειχα καιρο να μπω βλεπω εχει κινηση εδω sweet xalarvse κοιτα τισ οδιγιες βαρουσ στο βιβλιαριο σου και εαν εισαι σωστα μην αγχωνεσε θηλασα και τα δυο παιδια μου στον πρωτο με συμπληρωμα λογω του οτι δεν με βοηθησε κανεις να θηλασω ο γιος μου ειναι δυο και ακομα θηλαζω και ογιος μου ειναι μια χαρα σε θεμα βαρουσ και αρκετα γερος σε θεμα υγειασ μετα απο ενα θεμα βαρυ υγειας δεν εχει παρει ουτε αντιβιωσει δυστιχως οι γιατροι ειναι ασχετη με το ν θηλασμο εαν οχι ολοι οι περισοτεροι και φυσικα δεν προκειται να σε βοηθησουν εαν θες βοηθεια μπες στην σελ του μητρικου θηλασμου και θα σε βοηθησουν ανθροποι που ασχολουνται και γνωρισ=ζουν το θεμα και θα σε απαντησουν αμεσα εαν θες βοηθεια πες....


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλο πασχα και καλη ανασταση σε ολες ελπιζω να βοηθησει ο καιροσ γιατι μας στα χαλασε να περασετε καλα και με τις οικογενειες σας φιλακιααα...


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

χρονια σας πολλα κομοτηναιες!!!

Επιτελους τελος οι γιορτες...να μπουμε ξανα στους ρυθμους μας...

Ευχαριστω μπουρμπουληθρα για τη συμβουλη εννοειται ομως πως ο γιατρος μας κοιταει τις καμπυλες βιβλιαριου του βιβλιαριου μας για αυτο ανησυχει.Παντως εδω και 2 μερες η μικρή μου τρωει σε πολύ πιο αραια διαστηματα και κοιμαται πολύ...Για παραδειγμα σημερα εφαγε στη 13:00 και τωρα ειναι κοντευει 18:00 και ακομη να ξυπνησει να φαει...

Με προβληματιζει λίγο και το οτι εχει παρατησει την πιπιλα και πιπιλαει το χερι της για να κοιμηθει.Να δουμε πως θα το κοψουμε αυτο αργοτερα....

Φιλια κομοτηνιες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...