Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      3 ώρες πρίν, Titti είπε:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

Μαμαδες απο κομοτηνη


Μπουμπουλιθρα

Recommended Posts

Νιονιώ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Τώρα που σε βρήκα θα σε ζαλίσω λίγο!! Για γυναίκα το σκεφτόμουν στην αρχή, αλλά τώρα δεν νομίζω να κάτσει εύκολα με μια ξένη γυναίκα. Επειδή οι γονείς μας είναι μακριά, έχει μάθει μόνο μαζί μας κ όσες φορές έρχονται οι γιαγιάδες, παρόλου που της έχουν τρελή αδυναμία, δεν κάθεται μαζί τους. Μόλις φύγουμε κλαίει κ δεν μπορούν να την ηρεμήσουν. Στον παιδικό πιστεύω θα είναι πιο εύκολη η προσαρμογή αφού θα έχει κ άλλα μωράκια κ θα ξεχνιέται. Θα πάω να ρωτήσω στην Λιλιπούπολη κ ελπίζω να υπάρχουν θέσεις. Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω είναι τι ώρα ανοίγουν .Εμείς θα φεύγουμε από το σπίτι στις 7. Φαγητό στέλνεις εσύ από το σπίτι? Κ πόσο σου βγαίνει ο μήνας? Αυτό που λες για τις αίθουσες ότι μπαίνουν λίγα άτομα είναι πολύ καλό. Τουλάχιστον να περιορίσουμε τις ιώσεις, γιατί ξέρω πως αν ξεκινήσουμε σταθμό θα ξεκινήσουμε κ ιώσεις. Μέχρι τώρα ευτυχώς δεν μας έχει αρρωστήσει. Αγχώνομαι πολύ γιατί θα είναι πολύ μικρούλα ακόμη κ δεν ξέρω πως θα της φανεί αυτή η ξαφνική αλλαγή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και σήμερα όλη μέρα και καλό μήνα!!!

Magnamara, ξέρω ότι ανοίγει πολύ πρωί αλλά δεν ξέρω τι ώρα ακριβώς. Στίς 7:00 πρέπει να είναι ανοιχτός γιατί εγώ τον μικρό μου τον πηγαίνω γύρω στις 7:30-8 παρά και έχει ήδη και άλλα παιδάκια από πιο πριν. Φαγητό μεσημεριανό από την στιγμή που θα είναι 1 χρονών και θα τα τρώει όλα θα μπορεί να τρώει το φαγητό του παιδικού, επομένως δε νομίζω να χρειάζεται να πηγαίνεις κάτι το ιδιαίτερο. Έχουν ώραιο πρόγραμμα για το φαγητό και φυσικά στο κοινοποιούν κάθε μήνα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τα φρούτα και το γάλα. Θα ρωτήσω μια γνωστή μου που έχει το κοριτσάκι της εκεί 14 μηνών και θα σε ενημερώσω :cool:. Από τιμές δεν ξέρω να σου πω, μιας και έχω τρία χρόνια να πληρώσω γιατί στέλνω πλέον τα παιδιά με το πρόγραμμα της ΕΕΤΑΑ για τις εργαζόμενες μητέρες του ιδ. τομέα. Νομίζω ότι είναι γύρω στα 250 Ευρώ. Θα ρωτήσω και θα μάθω :cool:. Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω και το τηλέφωνο του παιδικού σταθμού με πμ.

Να ξέρεις ότι και στον παιδικό θα πρέπει να προσαρμοστεί. Θα πρέπει να την ξεκινήσετε σιγά σιγά και καλά θα ήταν να μην το αφήσετε μέχρι τελευταία στιγμή που θα επιστρέψεις στη δουλειά σου. Ξεκινήστε με τον παιδικό κανα 2 βδομάδες νωρίτερα.

Ό,τι θέλεις ρώτησέ με και θα επανέλθω και με τις πληροφορίες που σου είπα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλό μήνα να έχουμε!Νιονιώ χάρηκα με τις πληροφορίες σου!!Αν ανοίγει 7, το γάλα θα τις το δίνω από το σπίτι κ μετά θα τρώει εκεί τα υπόλοιπα. Ρώτησα για την ώρα, γιατί βλέπω το σχολικό να παίρνει ένα παιδάκι απο την γειτονιά μας γύρω στις 8+ , αλλά εμείς μπορούμε να την πηγαίνουμε οι ίδιοι πριν πάμε για δουλειά.Κ εγώ σκέφτομαι να την πάω πριν ξεκινήσω δουλειά,κάνα 2ωρο στην αρχή, κ μετά περισσότερο. Πιστεύω θα μου πούνε κ αυτοί πως πρέπει να γίνει η προσαρμογή.Δεν θα πάρω τηλ, θα πάω κατευθείαν από εκεί να δω κ τους χώρους κ ελπίζω να υπάρχει μια θέση κ για μας! Μικρή θεσούλα θέλουμε, μια σταλίτσα είμαστε:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Θα σου αρέσει και εύχομαι να μπορέσουν να σας κρατήσουν.

Μπορεί στην αρχή να δυσκολευτείται με την προσαρμογή, θα δεις όμως μετά πως θα της αρέσει με τα παιδάκια.

Να μη χαθούμε να μπαίνεις να μας λες τα νέα σας.:P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! Νιονιώ αυτό ελπίζω, γιατί αν δεν της αρέσει δεν ξέρω τι λύση θα βρούμε! Για την ώρα έχουμε κλειστεί σπίτι, όταν βγάλει λίγο ήλιο κ λέω άντε να βγούμε λίγο, ξεκινάμε τα φρούτα. Μέχρι να φάει έχει μεσημεριάσει!!Οπότε μέσα είμαστε συνέχεια! Αν στολίσουν την πλατεία θα κάνουμε βολτίτσες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, τι κάνετε? Μιας κ κοιμάται η μπέμπα, είπα να μπω κ να πω μια καλησπέρα. Νιονιώ καλά είσαι? Tuana υποθέτω ότι γέννησες κ κρατάς αγκαλιά τα διδυμάκια σου!!Όταν μπορέσεις να μας πεις νέα σου. Να είστε όλες καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Magnamara!

Εδώ είμαστε! Που θα πάμε άλλωστε...

Νομίζω μείναμε μόνο οι δυο μας στο τόπικ. :D

Βγαίνετε καθόλου; Η πλατεία στολίστηκε. Φτωχά πράγματα φέτος αλλά εξίσου γιορτινά με άλλες χρονιές.

Την Κυριακή εμείς θα πάμε στην γιορτή του παιδικού σταθμού. Ο μικρός μου είναι καλικάντζαρος φέτος και πέφτει πολύ γέλιο στις πρόβες μας λένε οι δασκάλες.

Άντε να τελειώνει και η δουλειά να πάρουμε άδεια γιατί την έχω πολύ ανάγκη φετός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Νιονιώ όντως εμείς μόνο μείναμε να λέμε τις καλημέρες μας!!Στην πλατεία δεν βγήκαμε καθόλου, χθές πήγαμε στην παραμυθούπολη στη cosmopolis. Για τα μικρούλια είναι μια χαρά. Είχε διάφορα παιχνίδια που συμμετέχουν κ είναι δωρεάν. Εμάς είναι μικρή ακόμη, αλλά χάζευε μ αυτά που έβλεπε!!

Τι ωραίες οι γιορτούλες στον παιδικό!Φαντάζομαι ο μικρός σου χαρά με την στολή, ε? Άντε να μεγαλώσουμε κ εμείς να συμμετέχουμε!Πιο πολύ θα χαίρομαι εγώ παρά η μπέμπα:D Δεν την άγγιξε το πνεύμα των Χριστουγέννων:lol:, στολίσαμε δέντρο κ ούτε γύρισε να το δει!Προτιμά τις διαφημίσεις στην τηλεόραση. Μόλις δει διαφημίσεις, το μάτι εκεί..μεγάλο κόλλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!Παρακολουθω το θεμα και σας διαβαζω,προσπαθουσα να συμμετεχω με τον κωδικο μου αλλα δεν τον θυμομουν.Το προβλημα λυθηκε.Ειμαι μαμα μιας μπουμπους 1 ετους και σε λιγο επιστρεφω στη δουλεια.Αν και τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα εκει εξω εγω χαιρομαι που θα παω στη δουλεια...ευτυχως για τη μικρη μου βρηκα μια παρα πολυ καλη κοπελα οποτε δεν ανησυχω.....φιλια και τα ξαναλεμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Sweet November να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!Επιστροφή στη δουλειά...πως νιώθεις?Εγώ σε 3μήνες επιστρέφω, από τη μια στεναχωριέμαι που δεν θα είμαι με την μπέμπα κ απο την άλλη σκέφτομαι ότι πρέπει να βγω έξω στην πραγματικότητα!Τόσους μήνες με το μωρό μπεμπεκίζω κ μιλάω συνέχεια τραγουδιστά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χέι! Η Κομοτηνή έχει κίνηση :D! Γεια σας κορίτσια!

Παραμυθούπολη πήγαμε και διασκέδασαν πολύ τα ζουζούνια μου. Πιο πολύ με τα παιχνίδια των βοηθών του Άη Βασίλη, παρά με τον Άη Βασίλη τον ίδιο.

Ο κακομοίρης ο μικρός μου αρρώστησε με γαστρεντερίτιδα εχθές και τον έχω στο σπίτι δύο μέρες. Βέβαια είναι καλύτερα τώρα αλλά το προφυλάσω ώστε να πάμε στην γιορτή μας την Κυριακή.

Σαν πιο έμπειρη (τρομάρα μου! ) μπορώ να σας πω ότι είναι ωραία να βγαίνεις από το σπίτι έστω και για τη δουλειά σου. Βέβαια οι απόψεις διίστανται και υπάρχουν στιγμές που όσο και να σε αρέσει η δουλειά σου, κουράζεσαι. Προσωπικά όταν δουλεύω ξεκουράζομαι περισσότερο από τι όταν είμαι σπίτι. Επιπλέον, ειδικά τώρα που μεγάλωσαν λίγο τα παιδιά, το σπίτι είναι συμαζεμένο μιας και λείπουμε όλοι το πρωί και ανακατεύεται μόνο για το παιχνίδι τους το απόγευμα που μαζευόμαστε πια όλοι μαζί.

Το να πηγαίνεις στη δουλειά είναι ωραίο αρκεί να αφήνεις το παιδί κάπου που μπορείς να εμπιστευτείς. Μην αισθάνεστε ενοχές. Ειδικά στις εποχές που ζούμε είναι σημαντικό να υπάρχει στο σπίτι και ένας δεύτερος που φέρνει εισόδημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Περαστικά στο μικρούλι σου Νιονιώ. Καλύτερα μια μέρα μέσα κ να χαρεί αύριο την γιορτή. Βρέχει κιόλας, οπότε για μέσα είναι!

Για την δουλειά κ εγώ αυτό πιστεύω, πιο ξεκούραστα θα είναι από το να κυνηγάω συνεχώς την μπέμπα!!Από μικρή δείχνει χαρακτήρα...δεν είναι απλά ζωηρή, αλλά μαϊμουδίτσα..την βάζω σε ένα σημείο κ σε χρόνο dt έχει φύγει:D:D Που να αρχίσει κ να περπατάει..Απλά η αρχή θα είναι δύσκολη.Όμως δεν είναι εποχές για άλλες σκέψεις, κ με δύο μισθούς στο σπίτι κ πάλι δεν περισσεύει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!!

Τι κανουμε?Πως περασατε στη γιορτουλα Νιονιω?Πηγαμε κι εμεις στην παραμυθουπολη σημερα.Ηταν ομορφα αλλα ειμαστε μικρες ακομη καλα καλα δεν περπαταμε....

Οσο για τα συναισθηματα που εχω σχετικα με τη δουλεια:Πραγματικα δεν ειναι αναμεικτα,χαιρομαι που θα γυρισω παλι πισω στην πραγματικοτητα και τη δραση αν και τα πραγματα ειδικα στον οικονομικο τομεα που ειμαι εγω ειναι πολυ δυσκολα......θα κουραζομαι και πολυ....Θα σας πω εντυπωσεις τον Ιανουαριο...Η νηπιαγωγος που θα εχει τη μικρη μου ειναι πολυ καλη οποτε ειμαι ησυχη.

Βρε παιδια εχω προβλημα με το ποτηρακι,το ειδικο για τα βρεφη,ουτε νερο δεν πινει καλα καλα απο εκει.Με το μπιμπερο κολλημενη....τι να κανω?Διανυουμε τον 13ο μηνα της ζωουλας μας καιρος δεν ειναι τωρα να απεξαρτηθουμε απο το μπιμπερο....?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά πίνει από μπιμπερό. Όλες στο πρώτο έτσι κάνουμε... βιαζόμαστε τα παιδιά μας να πάνε στο επόμενο επίπεδο.

Άστο καλέ με το μπιμπερό.

Ποτηράκι ειδικό με στόμιο δεν πήραν κανένα από τα παιδιά μου. Περάσαμε στο καλαμάκι, στο ποτηράκι με το καλαμάκι, και στο ποτήρι κατευθείαν. Το γάλα το κόψαμε κοντά στα 2,5 με τρία (αν θυμαμαι καλά) να το πίνουμε με μπιμπερό και ο γιος το καλοκαίρι δηλαδή 3,5. Τώρα που το θυμήθηκα, ο γιος μου το νερό του το έπινε με ένα στόμιο σιλικόνης που μπαίνει στα μπιμπερό της Νuk. Είναι όπως το στόμιο από τα ποτηράκια αλλά στο μαλακό του. Μας είχε βολέψει πάρα πολύ.

Νοέμβρη, βρήκες νηπιαγωγό για τη μικρή σου τελικά;

Εμείς πήγαμε στη γιορτή, αλλά τι να πω... πολύ φασαρία ρε παιδιά. Πολλά τα παιδιά, πολύς κόσμος, όλα από πολύ... κουράστηκα. Φυσικά ο μικρούλης μου έδωσε από μόνος του παράσταση. Σήκωνε την μπλούζα του στη σκηνή και μας έδειχνε την... κοιλιά του... χα, χα, χα...

Αυτές τις μέρες δεν μπαίνω πολύ συχνά γιατί κλείνουμε το εργοστάσιο για τις γιορτές (και αλλάζουμε και επωνυμία) οπότε χρόνος λιγοστός.

Νοέμβρη, τι δουλειά κάνεις; Είσαι μήπως λογίστρια; Ο άντρας μου ήταν λογιστής και τραβούσε πολύ κούραση και είχε πολλά νεύρα. Βέβαια έκανε δύο δουλειες τότε. Από τότε που παράτησε τα λογιστικά μπορώ να πω ότι άρχισε η ήρεμη οικογενειακή μας ζωή :-D.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...