Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μαμαδες απο κομοτηνη


Μπουμπουλιθρα

Recommended Posts

χρονια πολλα κομοτηναιες μουυυυυ

ειπα να σας πω το ευχαριστοοοοοο,επιτελους πλησιαζω στο ονειροοοοο

χοριακη 178

ελπιζω να παν ολα καλαααα

φιλακια σε ολες

ε φυσιξτε να φυγουν τα συννεφαααααα,θελω ηλιοοοοο


Σας ευχαριστω ολες γλυκες μου graphics-fairies-661556.gifgraphics-flowers-792737.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 months later...

Αν και βλέπω το θέμα έχει από Απρίλιο να κινηθεί, ήρθα και εγώ να προστεθώ στην παρέα σας.

Εργαζόμενη μαμά από Κομοτηνή (γέννημα-θρέμμα που λέμε) με δύο παιδάκια 6 και 3,5 ετών και θέλω και τρίτο.

Είμαι αισιόδοξη και δεν θέλω να αφήσω την οικονομική κρίση να αποφασίσει για μένα πόσα παιδιά θα κάνω.

Αυτά...

Καλώς σας βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Νιονιω!

Καλως ηρθες!Σε θαυμαζω για το κουραγιο σου.Δυο παιδια και θελεις και τριτο.Εγω εχω μια μπουμπου 7,5 μηνων και ενω καποτε ηθελα και τρια,τωρα χλωμο το βλεπω και για δευτερο(λογω κρισης και κινδυνου πτωχευσης..)Πες μου εχεις καθολου χρονο για σενα?Σου λειπουν πραγματα?Πως νιωθεις με δυο μικρα παιδια.Αν κανω δευτερο ποια διαφορα ηλικιας μου προτεινεις?Κι εγω δουλευω αλλα τωρα ειμαι σε αδεια οποτε εχω λίγο χρονο.Για μετα δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βομβαρδισμός ερωτήσεων!!!!

Νοέμβρη, όρεξη να υπάρχει και όλα γίνονται. Είσαι ακόμα στην αρχή. Μπορώ να πω ότι τώρα που ο γιος μου μεγαλώνει (με παιδεύει δε λέω) είναι καλύτερα τα πράγματα. Φυσικά να μην παραλείψω ότι έχω και βοήθεια. Τη μαμά μου που μου τα κράτησε και τα δύο για τα δύο πρώτα τους χρόνια και μετά πήγαν παιδικό.

Πράγματα όχι δε μου λείπουν. Δε ξέρω πόσο χρονών είσαι αλλά εγώ πλέον στα 36 έχω ξεπεράσει τις κρίσεις καταναλωτισμού που με έπιαναν κάποτε. Προλαβαίνω να ασχοληθώ με το εαυτό μου αλλά άλλες ώρες που κάποτε ούτε το είχα διανοηθεί.

Να κάνεις δεύτερο γιατί να μην κάνεις; Ότι διαφορά ηλικίας αρέσει σ' εσένα, δεν υπάρχει κανόνας. Ανάλογα με τη βοήθεια που θα έχεις. Να σου πω κιόλας ότι τα παιδιά δε ζητάν από εμάς λαγούς με πετραχήλια και του κόσμου τα καλούδια παρά μόνο την αγάπη μας. Γερά να είναι μόνο. Υγεία πάνω απ' ολα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω νιωνιω..εγω ειμαι 32 ετων.Παντα ήμουν των ερωτησεων και μαρεσει να μαθαινω απο τις εμπειριες των αλλων.Εχεις δικιο..πανω απο ολα υγεια αλλα καλο ειναι να εχεις και οπλα να παλευει για αυτην....Παντως η απαντηση σου μου εδωσε κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Koρίτσια γεια σας. Μπορει κάποια απο σας να με κατατοπήσει σχετικά με την κλινική της

κομοτηνής. Ήταν να γεννήσω στην κλινική της Αλεξανδρούπολης, αλλά σήμερα ο γιατρος μου με ενημέρωσε ότι έκλεισε. Όποτε εάν θέλω να ρθουμε στην Κομοτηνή. Σε τι κατάσταση έιναι η κλίνική; Το προσωπικό; Από τιμές ξέρετε; Όποια απάντηση θα ήταν πολύτιμη. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

xeni, αλήθεια για ποιο λόγο να έρθεις στην κλινική της Κομοτηνής όταν στην

Αλεξ/πολη υπάρχει πανεπιστημιακό νοσοκομείο και ότι απρόοπτο και να συμβεί στην δική μας κλινική ή το νοσοκομείο το στέλνουν εκεί; Να προσθέσω φυσικά ότι υπάρχει και νεογνολογικό τμήμα με ειδικευμένους γιατρούς. Αυτό και μόνο δε σε πείθει;

Μπορεί να μην έχεις την ανέση και την ξενοδοχειακή εξυπηρέτηση αλλά σκέψου ότι είναι για λίγες μέρες μόνο.

Και τα δύο μου τα παιδιά τα γέννησα στο νοσ/μειο της Αλεξ/πολης για τον μοναδικό λόγο ότι εκεί υπάρχει νεογνολογικό τμήμα.

Μπορώ να σου πω μόνο για το χειρουργείο της κλινικής της Κομοτηνής όπου έκανα απόξεση μετά από παλλίνδρομη κύηση το Χειμώνα. Είναι περίπου 2Χ3 (κυριολεκτικά), με το ζόρι χωράει ο αναισθησιολόγος. Τα δωμάτια και το φαγητό από όσο άκουσα είναι πολύ καλά αλλά στο τέλος αυτό είναι που ζητάς;

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο ονειρουλα ελπιζω να πηγαν ολα καλα ..... χενι η κλινικη ειναι πολυ καλη εγω τον εναν μου τον γεννησα εκει τον αλλο στην αλεξανδρουπολη στο νοσοκ.. Στην κλινικη απλα δεν καταλαβα τπτ με επισκληριδιο κ με γιατρο καλο που μου φερθηκε καλα εγω νομιζω σε μια γεννα ειναι να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου και να ειναι αυτος που θα σε ξεγεννηση στο τελος..Στο νοσοκ της αλεξανδρουπολης εγω δεν επεσα σε καλο γιατρο στην γεννα ηρθε στο τελοσ και με εβγαλε σε 2 μερες με σαραντα πυρετο και σε ενα δωματιο με 3 ακομα αλλα πιο πολυ δεν με προσεξε εαν ειχα καλυτερο γιατρο δεν το συζητο νοσοκ αρα αυτο που πρεπει να σε προβληματιζει ειναι ο γιατροσ προσεξε το και εαν κανεις επισκληριδιο να κανεις συμφωνια να σου κανουν απο την πρωτη στιγμη γιατι στο νοσοκ σου την κανουν τελευταια στιγμη... ελπιζω να σε βοηθησα μην αγχωνεσε και βρες καλο γιατρο και ας ειναι και στο νοσκ ...


qXcJp2.png

A7LOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τισ απαντήσεις σας. Επιλέγω την κλινική για το μόνο λόγο ότι ο γιατρός μου είναι ιδιώτης. Αν ο ίδιος ήταν στο νοσοκομείο δεν θα είχα πρόβλημα. Το πρώτο παιδάκι μου το γένησα στο νοσοκομείο και δεν ήταν η καλύρερη εμπειρία μου. Γί' αυτό τώρα άποφάσισα να αλλάξω γιατρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κορίτσια, και εγω καινουργια μελλουσα μανούλα στην κομοτηνή. έπειτα απο ψαξιμο αποφάσισα να πάω στον Κο Καραμανίδη. Έχει καμιά σας κάποιο τηλέφωνο του να μπου στείλει με mail ώστε να κλείσω ραντεβού;

Link to comment
Share on other sites

Poumpa, έχω εγώ.

Και τα δύο μου τα παιδιά μου τα ξεγέννησε αυτός και έχω τα καλύτερα μόνο να πω γι' αυτόν τον γιατρό.

Θες να σου στείλω προσωπικό μήνυμα στο προφίλ σου.

Μπορείς να το παραλάβεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν μπορώ να το δω Νιονιω, για αυτό καλύτερα στείλτο στο mail μου, [email protected].

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Άκουσα και εγω πολύ καλά λόγια για αυτό λέω να πάω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια μου! Πως πάμε;; φουσκώνουμε; λοιπόν χθές ήμουν στο νοσοκομείο είχα ραντεβού με τον γιατρό και είδα ενα χαρτί αναρτημένο το οποίο έλεγε ότι απο 01/10/2011 πληρώνεις και για καισαρική και για φυσιλογικό τοκετό!΄Περίπου 1500 € για καισαρική και 872 € για φυσιολογικό! Θα μας τρελάνουν αυτοί!Ξέρει κάποια κάτι για αυτό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...