Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μαμαδες απο κομοτηνη


Μπουμπουλιθρα

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους! Νιονιώ δεν το είχα δει το τικεράκι σου, εύχομαι να έχεις μια εύκολη τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Patlaki να σου ζήσει ο μπεμπάκος σου, να είναι γερός κ καλότυχος! Όσο για την ψυχολογία, είναι λογικό να αισθάνεσαι χάλια, ο οργανισμός ταλαιπωρήθηκε με την γέννα, συν τις ορμόνες κ την αϋπνία. Σιγά σιγά θα βρεις τους ρυθμούς σου κ όσο μεγαλώνει ο μπεμπάκος σου κ θα αρχίσετε να επικοινωνείτε, εκεί θα τα ξεχνάς όλα!

Χάρηκα που σήμερα είδα στο καφέ ευχάριστα νέα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 325
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν και στη Ξάνθη αυτή την στιγμή "γεια σου Κομοτηνή"!

Πατλάκι, να σας ζήσει ο κανακάρης σας! Πάντα καλότυχος και ευτυχισμένος να είναι. Άντε να φτιάξει και ο καιρός να βγαίνετε και για βολτίτσες.

Τελικά που γέννησες; Στην Αλεξ/πολη;

Πάντως χαίρομαι που αποφάσισες να θηλάσεις. Κάθε αρχή και δύσκολη. Κάνε υπομονή και θα συνηθίσετε και οι δύο με το θηλασμό.

Magnamara, τελικά ξεκίνησες δουλειά; Πήρατε γυναίκα τελικά; Πως τα βολεύετε;

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές σας. Το επιδιώκαμε για τρίτο εδώ και καιρό και μας "έκατσε" τώρα (ευτυχώς ή δυστυχώς θα δείξει).

Απλά είμαι πολύ αγχωμένη σε αυτήν την εγκυμόσυνη και δεν την έχω χαρεί ακόμα. Μόνο αν γίνει η εξέταση της αυχενικής διαφάνειας και βγει καλή θα αφήσω τον εαυτό μου να χαλαρώσει.

Κατά τα άλλα όλα καλά. Τα ζουζούνια μου δόξα τω Θεώ δεν ταλαιπωρήθηκαν από πολλές ιώσεις αυτόν τον Χειμώνα και είναι καλά. Άντε να φτιάξει λίγο ο καιρός γιατί βαρέθηκα το μέσα. Λίγο να περπατήσουμε βρε αδερφέ, να κινηθούμε. Θα πάθουμε τίποτα από την ακινησία.

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα πατλάκι... εκ πείρας θα σου πω ότι ναι υπάρχει φως.

Κάάάάάάποια στιγμή θα κοιμηθείς σαν άνθρωπος.

Καλέ είναι νωρίς ακόμα... μη χάνεις το κουράγιο σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίσια!!!

Είμαι καινούρια στο cafe. Βρίσκω πολύ χρήσιμες τις συζητήσεις στο forum και είπα να γραφτώ. Μένω Κομοτηνη αν και είμαι από Κρήτη. Στις μέρες μας εξάλλου όπου δουλεύεις εκει μενείς. Έχω ένα κοριτσάκι 16 μηνών. Θα χαρώ να τα λέμε!!! :P

Link to comment
Share on other sites

γεια και σε σενα φουντουκακι!!

Κοριτσια οντως χαθηκαμε!!πραγματικα με τη δουλεια και κυριως με την μικρή μου 19 μηνων τωρα κοντα δεν εχω καθολου χρονο για μενα.Μου λειπει βρε και το μωρο μου και δε θελω να χανω στιγμες παντως εμεις ακομα δεν κοιμομαστε συνεχομενα τα βραδια.Ποτε η ζεστη ποτε τα δοντια ποτε καμια ιωσουλα....κουραγιο μαμαδες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είδα κίνηση και μπήκα!!!!!!!!

Καλημέρα Κομοτηναίες!

Εγώ δουλεύω ακόμα. Κάνω υπομονή. Τρεις βδομαδούλες ακόμα. Πότε έφτασε ο καιρός δεν το κατάλαβα.

Μπανάκια κάνετε κορίτσια. Εμείς όποτε έχουμε χρόνο δεν χάνουμε ευκαιρία και πεταγόμαστε μέχρι τη θάλασσα. Άλλες φορές στο Φανάρι άλλες φορές στις Καγκέλες.

Αυτή την εβδομάδα είμαι χαλαρή. Άφησα την μεγάλη μου κόρη στη μαμά μου που παραθερίζει στην θάλασσα και είμαι μόνο με τον υιό που με βολεύει να τον έχω Κομοτηνή γιατί ο παιδικός είναι ακόμα ανοικτός. Καλά θα ήταν να τον άφηνα και αυτόν αλλά δυστυχώς είναι πολύ ζωηρός και δε θέλω να ζορίσω τους δικούς μου. Είναι και μεγάλοι άνθρωποι.

Υπομονή με την ζέστη κορίτσια. Εγώ έχω τρελαθεί στα ντουζ. Πρωί, μεσημέρι, απόγευμα, βράδυ..... οποιαδήποτε στιγμή.

Καλώς ήρθες Φουντουκάκι! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! Θα χαρούμε κι εμείς να τα λέμε πιο συχνά από εδώ μέσα.

Αααααχ, Νοέμβρη! Ο χρόνος όντως λείπει από όλες μας. Υπομονή και θα γυρίσει ο τροχός.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!

Γλύκε Νοέμβρη κι εγώ ομοιοπαθούσα είμαι με τον ύπνο. Έχω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος από τοτε που γέννησα!!! Όλο ξυπνάει η μικρή και πηγαινοέρχομαι. Πότε θα τελειώσει αυτό το βιολί????Σα ζόμπι είμαι στη δουλειά. Άσε που για να την κοιμήσω χρειάζονται 1-2 ώρες. Τα νεύρα μου κρόσια!!! :evil: Άλλες μαμάδες τα έχουν στρατιωτάκια. Τα βάζουν στην κούνια στις 9 και κοιμούνται μόνα τους. Πώς το πέτυχαν αυτό???

Από μπανάκια πηγαίνουμε τα Σαββατοκύριακα. Συνήθως στο Aqua και Φανάρι. Φιλάκια κούκλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα κορίτσια!

Γλύκε Νοέμβρη κι εγώ ομοιοπαθούσα είμαι με τον ύπνο. Έχω να κοιμηθώ σαν άνθρωπος από τοτε που γέννησα!!! Όλο ξυπνάει η μικρή και πηγαινοέρχομαι. Πότε θα τελειώσει αυτό το βιολί????Σα ζόμπι είμαι στη δουλειά. Άσε που για να την κοιμήσω χρειάζονται 1-2 ώρες. Τα νεύρα μου κρόσια!!! :evil: Άλλες μαμάδες τα έχουν στρατιωτάκια. Τα βάζουν στην κούνια στις 9 και κοιμούνται μόνα τους. Πώς το πέτυχαν αυτό???

Από μπανάκια πηγαίνουμε τα Σαββατοκύριακα. Συνήθως στο Aqua και Φανάρι. Φιλάκια κούκλες!!!

Αχ μία από τα ίδια......πολλά ξενύχτια.

Όμως η μεγάλη μου μόλις έκλεισε τα 2, την βγάζουμε στις κούνιες όλο το απόγευμα, κουράζεται και όταν πάμε σπίτι πάει ΜΟΝΗ της για ύπνο!!!! και σταμάτησε να ξυπνάει το βράδυ!!! ΘΑΥΜΑ!!!!

Αλλά έχω το μωρό με ξυπνάει........αχ αχ αχ.....

Υπομονή μανούλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φουντουκάκι, εγώ στο γιο μου το πέτυχα μετά κόπων και βασάνων όταν ήταν 13 μηνών με τη μέθοδο της νταντάς. Αν σκοπεύεις όμως να την ακολουθήσεις πρέπει πρώτα να πείσεις τον εαυτό σου καθώς και τον άντρα σου ότι θα τα καταφέρεις και δε θα λυγίσεις όσο κλάμα κι αν ακούσεις. Ακολούθησα πιστά τις οδηγίες, δεν έκανα πίσω και κοιμηθήκαμε κι εμείς σαν άνθρωποι.

Μαριλυν, και εσύ από Κομοτηνή; Τα συγχαρητήρια μου για τη δύναμή σου και την υπομονή σου με δυο παιδιά τόσο μικρά.

Στο aqua έχουμε πάει κάποιες φορές κι εμείς Φουντουκάκι αλλά δε μας άρεσε καθόλου. Ούτε η ακρογιαλιά γιατί είναι βρόμικη και αυτή η σκούρη η άμμος βγαίνει δύσκολα αλλά ούτε και η θάλασσα. Στο Φανάρι είναι σαφώς πιο ωραία. Τα χρώματα είναι διαφορετικά, πιο ζωντανά (αν με καταλαβαίνεις τι θέλω να πω).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εγώ από Κομοτηνή!

Αχ η μεσούλα μου το ξέρει με 2 μικρούλια τι τραβάω...

Αλλά γερά να είναι τα αγγελούδια μας δεν το μετανοιώνω που τα έκανα τόσο κοντά γιατί ήδη τα βλέπω να αγαπιούνται και τρελαίνομαι!!!!

Όλο αγκαλιάζονται και φιλιούνται!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Να το μετανιώσεις σίγουρα όχι. Άσε που τώρα είναι τα δύσκολα και μετά θα ξεπαιδιάσεις και με τα δύο μια και καλή. Θα μεγαλώνουν μαζί και θα κάνουν και παρέα. Βλέπω της φίλης μου τα κοριτσάκια που έχουν 16 μήνες διαφορά που παίζουν μαζί, μαζί πάνε τώρα στο σχολείο, έχουν κοινές φίλες και τα χαίρομαι. Και με του που ξεπαίδιασε η φίλη μου αποφάσισε για τρίτο και τώρα την βοηθάνε πολύ οι μεγάλες με το μωρό.

Με τον αδερφό μου έχω κι εγώ 16 μήνες διαφορά. Ποτέ δε ζήλεψα και πάντα είχα παρέα όσο μεγάλωνα. Πιστεύω ότι είναι περισσότερα τα συν όταν είναι κοντά ηλικιακά τα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Κιεγώ αυτά σκέφτηκα γιαυτό επιχείρησα 2ο τόσο σύντομα!!!!

Αν ήταν και λιγότερο ζωηρή η μεγάλη μου τότε θα τολμούσα και για 3ο άμεσα!:eek:

Αλλά θα το αναβάλλω για λίγο ακόμη....:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΗ ΖΕΣΤΗ?ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΘΑΛΑΣΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΕΒΓΑΖΑ!!!ΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΘΑ ΗΤΑΝ ΙΔΑΝΙΚΑ.

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!!!ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ. ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΕΚΕΙ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΚΑΙ ΣΤΟ SKYPE ΠΟΥ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ ΑΔΙΑΦΟΡΗ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΕΙ ΑΥΤΟ.ΑΧ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!! ΔΕΝ ΤΟ ΞΑΝΑΦΗΝΩ. ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΒΡΙΣΚΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ? ΞΕΡΩ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΧΕΡΙΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ.ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΑΙ Ο ΜΗΤΡΙΚΟΣ ΕΓΩΙΣΜΟΣ.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...