Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 said:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Μόλις συνειδητοποίησα ότι χτες δεν μπήκα στο καφέ μας και έχουμε να τα πούμε από την Παρασκευή! Βέβαια η αλήθεια είναι ότι έτσι όπως έχει γίνει το φόρουμ δεν με τραβάει πλέον...

Στα μαγειρικά των ημερών τώρα... Σάββατο μεσημέρι γαύρο τηγανιτό με χόρτα. Το βράδυ είχαμε πάρτυ με τον μικρό και φάγαμε εκεί. Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην πεθερά μου μουσακά, Χτες είχα φτιάξει κοτόπουλο με λαζάνια στον φούρνο και για σήμερα φασολάκια. 

Λιάνα όντως ο ωραίος καιρός σου φτιάχνει την διάθεση αρκεί να μπορείς να τον απολαμβάνεις! Εγώ στην υπόγα που δουλεύω δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα αυτή παρά μόνο λίγο το πρωί για κανένα μισάωρο, μέχρι δηλαδή να φτάσω στην δουλειά.

Φωτεινή περαστικά στην γιαγιά! Και ελπίζω να μην κολλήσουν και τα μικρά.

Ιωάννα μπράβο στον γιόκα σου που προσέχει την μανούλα του και της φτιάχνει πίτσα!

Τζενάκι αφού προλαβαίνεις και πηγαίνεις γυμναστήριο 2-3 φορές την εβδομάδα είσαι οκ! Εγώ θα ήθελα αλλά δεν...

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσια ωραιες μερες κανει..κ ολο βολτες ειμαστε

Λοιπον το Σάββατο.εφτιαξα μουσακα Κυριακή φαγαμε στην πεθερα μου κοτόπουλο με.πατάτες στο φούρνο Δευτέρα φασολάδα κ σημερα μακαρονια με κιμα

Εχω κ τη μικρη που περναει φαση δεν θελει να φαει το μεσημερι χτες εφαγε κ την Παρασκευή...σημερα ούτε να δοκιμασει...ψωμί κ τυρι τρωει..τι να την κανω ελπιζω να περασει γρηγορα

Αγγελική σε υπόγειο δουλεύεις;ειναι πίκρα να.μην βλεπεις εξω..αλλα τι να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεακι!

Τι ωραιες μερες που κάνει! Βεβαια πρωι και βραδυ εχει πολλή υγρασια αλλά δεν πειραζει. Εχουν ανθισει πολλά δεντρα κι ειναι ομορφα.

Αγγελικη εχεις δικιο για το υπογειο. Υπομονη. Τουλάχιστον θα γλιτωνετε τη ζεστη το καλοκαιρι. 

Τζενη προλαβαινεις και γυμναστηριο βρε θηριο; Μπραβο!

Λιανα η μικρη σου ειναι στην ηλικια που αρχιζουν και περνουν φασεις αφαγιας. Υπομονη και κυριως μην αγχωνεσαι γιατι το καταλαβαινουν και το εκμεταλλευονται. Γαλα πινει;

Η γιαγια παει καλύτερα, η μικρη ειναι λιγο ζαβλακωμενη και την κρατησα σπιτι σημερα να μην χειροτερεψει. Για σημερα πατατες γιαχνι και για τα πιτσιρικια θα φτιαξουμε και μπιφτεκια. Ξεκινησα απο χτες τα μαγειρεματα να παρει ταπερακια μαζι του ο αντρας μου που θα ερθει το ΣΚ. Αυτη η εβδομαδα εχει πολύ τρεξιμο και θελει καλο προγραμματισμο.

Φιλια

 


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !! 

τι κανετε κοριτσακια ;

Λιανακι υπομονη κ θα ερθει στα ισια της μην ανησυχεις !

Φωτεινουλα μου καλο κουραγιο με το τρεξιμο !!! 

Αγγελικη μου τουλαχιστον τωρα που θα αλλαξει η ωρα κ θα μεγαλωσει η μερα κ δεν θα γυρνας βραδυ, θα εχεις και λιγο χρονο να απολαυσεις τον ηλιο !!! Οχι οτι θα ειναι καλυτερα η κατασταση στην δουλεια αλλα τουλαχιστον θα απολαμβανεις κ λιγο λιακαδα !

Πολυ μαυριλα φετος αυτος ο χειμωνας βρε κοριτσια ουφ !!

Εμεις σημερα τρωμε φασολακια φρεσκα κ σπανακοπιτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια..αρακα σημερα...ναιιι σήμερα εφαγε η μικρή ευτυχώς...μαλλον πεινασε τι να πω...θα δω αυριο...κορίτσια γαλα πίνει πρωι βραδυ..ανάλογα αλλες φορες λιγοτερο αλλες περισσοτερο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Γίγαντες στον φούρνο έχει σήμερα το μενού μας. 

Φωτεινή ελπίζω η μικρή να μείνει στο ζαβλάκωμα! Με το καλό να υποδεχτείς τον αντρούλη σου!

Τζενάκι κι εγώ αυτό σκέφτομαι... θα σχολάω και θα είναι τουλάχιστον μέρα. Ευτυχώς που κάποιες μέρες, λίγες όμως, δουλεύω στην διοίκηση κι εκεί έχει άπλετο φως! Αυτό έκανα προχθές που δούλευα πάνω... φωτοσυντέθηκα!!

Λιάνα, όπως σου είπαν και τα άλλα κορίτσια, μην την αφήσεις να καταλάβει ότι ανησυχείς γιατί θα το εκμεταλλευτεί δεόντως! Δεν θα πάθει κάτι αν δεν φάει μία φορά από την στιγμή που πίνει γάλα.

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι μας!  


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέραααα

Τι κανετε βρε κοριτσια ;

Θα φτιαξουμε κανα μπακαλαρο το Σαββατο , τι  θα κανουμε;

Εμενα το ζηταει ο συζυγος κ δεν μπορω νατου χαλασω χατηρι. Θα παω το απογευμα να αγορασω για να αρχισω το ξαλμυρισμα.

Δεν θυμαμαι βρε κοριτσια ποσο το ξαλμυριζουμε 1 24ωρο η παραπανω;

Σημερα εχουν μεινει λιγα φασολακια κ εκανα κ μακαρονακια με σαλτσα.

Link to comment
Share on other sites

Τζενάκι εγώ μέχρι σήμερα δεν έχω κάνει μπακαλιάρο καθώς τέτοια μέρα τρώμε ή στην μαμά μου ή στην πεθερά μου. Αλλά από ότι θυμάμαι και οι δύο ξαλμυρίζουν τον μπακαλιάρο για 2 μέρες.

Εβιράκι τα φώτα σου.... 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Εδω εχει πραγματικά ανοιξιατικη μέρα. Τι καλά

Λιανα επειδη σου μιλάω εκ πειρας μπορει η αφαγια της μικρης να ηταν τυχαια. Λιγο καποιο δοντακι που ετοιμαζεται να βγει, λιγο μια μικρη αδιαθεσια. Αφου πινει γαλα ειναι σημαντικο. Ωραιος ο αρακας.

Αγγελικη δεν τους πολυθελουν οι υπολοιποι τους γιγαντες οπότε εχω πολυ καιρο να φτιαξω.

Τζενη αναλογα το μεγεθος. Τουλάχιστον ενα 24ωρο ξαλμυρισμα. Κι εμεις μπακαλιαρο σκορδαλια θα φαμε το Σαββατο.

Βρηκα σημερα ωραιο και οικονομικο για τα δεδομενα της περιοχης σπανακι και πηρα. Μια που θα ερθει ο αντρας μου να κανουμε και καμια σπανακοπιτα. Χτες εφτιαξα το παντεσπανι για την τουρτα και τα καπ κεικς. Εφτιαξα και κιμα οπότε αναλογα τι θελησουν τα μικρα θα φαμε σημερα ή φακες ή μακαρονια με κιμα. Σημερα θα φτιαξω τα τρουφακια και θα κανω κατι αλλες εξωτερικές δουλειες. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπερα! Την κυριακη ειχα την μικρη με πυρετό κ απο εχτές την μεγαλη με γαστρεντερίτιδα.  Απο την ταξη της εχουν κολλήσει γυρω στα 10 παιδιά κ η δασκαλα.  Μια ομορφιά είμαστε!  Αυτες τις μερες εχω φτιαξει μπριζολες με πατατες τηγανιτες, ιμαμ μπαιλντι, φασολακια,  φιλετο χοιρινο με ρυζι,  μακαρονια κ κοτοπουλο για την αρρωστουλα.  Σας εχω διαβασει αλλα δεν θυμαμαι τιποτα! Ελπιζω να ειστε ολες καλα.  Σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Έφτιαξα χταποδάκι με ρεβύθια κοκκινιστά σήμερα.

Οι τελευταίες μέρες είναι και για μας ανοιξιάτικες, με εξαίρεση τη χτεσινή και την προχτεσινή που έβρεχε. Έχουν βγάλει φύλλα κάποια δέντρα, έχουν αποκτήσει λουλούδια κάποια άλλα που είναι αυτής της εποχής και συνεχώς πρασινίζει το πάρκο που είναι δίπλα μας.

 

On 16/3/2017 at 8:05 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα!

Εχω τους παππουδες άρρωστους. Κρυολογησαν και φυσικά αρνουνται να πανε στο γιατρο.

Περαστικά τους Φωτεινή μου. Ελπίζω σήμερα να είναι εντελώς καλά.

 

 

On 17/3/2017 at 10:54 ΠΜ, Nina-Tom είπε:

Βρε κορίτσια, να σας ρωτήσω κάτι, μήπως εγώ τα βλέπω στραβά τα πράγματα: μία γνωστή μου ψάχνει απεγνωσμένα για δουλειά και της λέω χτες για ένα παππού, που χρειάζεται μία κοπέλα για 5-6 ώρες,να τον προσέχει. Και τι μου λέει;! Προτιμώ, λέει, να βρει να κρατάει ένα παιδάκι, ώστε να είναι δημιουργικές οι ώρες τις, από το να σπαταλάει την ώρα της με ένα ηλικιωμένο! Και μένω κάγκελο! Κατά τα άλλα, ψάχνει για μήνες δουλειά! Άμα δείτε να ζητάνε πουθενά θέση διευθυντή, μην ξεχάσετε να μου το πείτε!

Νίνα μου όπως φαίνεται δεν έχει πραγματική ανάγκη για δουλειά γιατί αλλιώς θα πήγαινε.
 

 

On 20/3/2017 at 8:26 ΠΜ, ioanna81 είπε:

Καλημερα και καλη βδομαδα. Τι ομορφη μερα η σημερινη και καθολου κρυο!! Πρωτη μερα της ανοιξης σημερα!

Το Σαββατο φτιαξαμε πιτσες να φαμε. Εχει μαθει το παιδι να φτιαχνει και τα κανει μονος του, φτιαχνει και για μενα!!

Εχτες ειχαμε παιδικο παρτυ το πρωι σε παιδοτοπο, περασαμε καλα, το παιδι επαιξε πολυ ολα καλα. Το φαγητο αθλιο, μπαγιατικο, ξαναζεσταμενο δεν το φαγαμε.

Θα έπρεπε να ντρέπονται αλλά πού να βρεθεί το φιλότιμο!!! Παιδότοπος και να σερβρίρει μπαγιάτικο φαγητό!!!!!!!!

 

On 22/3/2017 at 7:33 ΜΜ, Liana1984 είπε:

Γεια σας κοριτσια..αρακα σημερα...ναιιι σήμερα εφαγε η μικρή ευτυχώς...μαλλον πεινασε τι να πω...θα δω αυριο...κορίτσια γαλα πίνει πρωι βραδυ..ανάλογα αλλες φορες λιγοτερο αλλες περισσοτερο..

Μάλλον κάποια φάση θα περνάει και σύντομα θα επανέλθει.

 

 

9 hours ago, ggeny είπε:

Θα φτιαξουμε κανα μπακαλαρο το Σαββατο , τι  θα κανουμε;

Εμενα το ζηταει ο συζυγος κ δεν μπορω νατου χαλασω χατηρι. Θα παω το απογευμα να αγορασω για να αρχισω το ξαλμυρισμα.

Δεν θυμαμαι βρε κοριτσια ποσο το ξαλμυριζουμε 1 24ωρο η παραπανω;

Συνήθως 1 1/2 - 2 μέρες αν είναι μεγάλο το κομμάτι.

 

 

6 hours ago, YOTOU είπε:

Κορίτσια καλησπερα! Την κυριακη ειχα την μικρη με πυρετό κ απο εχτές την μεγαλη με γαστρεντερίτιδα.  Απο την ταξη της εχουν κολλήσει γυρω στα 10 παιδιά κ η δασκαλα. 

Ωχ, περαστικά και στις δύο τι λαίλαπα σας βρήκε!!!!!!!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παρασκευη σήμερα!

Γιωτα μου περαστικά σας! Αντε να περασει κι αυτος ο μήνας που ειναι πολύ δύσκολος από άποψη ιώσεων. Καλά εσάς σας τσακισαν δεν το συζητώ, Ειδικά τη γαστρεντεριτιδα την απεχθανομαι πα πα πα.

Εβιρι τι ωραια που μπαινετε κι εσείς στην άνοιξη. Πραγματικά ειναι πολύ ωραια η φύση και στην Αθηνα δεν το καταλαβαιναμε καθόλου. Ειναι απο τα πραγματα που εκτιμώ τωρα που ζω επαρχια. 

Ιωαννα δεν μας ειπες τι σου ειπαν για το παιδι;

Τι άλλα νέα; Τι κάνετε οι υπόλοιπες; Για εμφανιστείτε!

Τελικά χτες ειχαμε και φακες και για σημερα ζητησαν τα πιτσιρικια τα μακαρονια με τον κιμα. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τι μου κανετε? εχθες ειχα μια πολυ ομορφη μερα, πηγαμε εκδρομη στη Σπαρτη και περασαμε τελεια. Το παιδι ηταν αλλος ανθρωπος.

Δεν σας .ειπα τι μου ειπαν γιατι η γυναικα θελει ψυχιατρο. Απο τη στιγμη που αποκαλει μαθητη της καθυστερημενο γιατι το παιδακι εχει καποια θεματα και θυμα το δικο μου παιδι που του εχω πει οτι στο συγκεκριμενο παιδακι θα φερεται ομορφα και οπου μπορει να το βοηθαει γιατι εχει καποιες ιδιαιτεροτητες δεν εχω να πω τιποτα αλλο. Για το θεμα αυτοπεποιθησης δεν κουβεντιασαμε τιποτα γιατι ειχε ξεχασει ενα αλλο ραντεβου κι εφυγα κακην κακως. Με την παιδιατρο μας που μιλησα που ειναι φιλη μας και τον ξερει απο την πρωτη ωρα της ζωης του μου ειπε οτι εχει καποιες ανασφαλειες αλλα δεν χρηζει ιατρικης βοηθειας. Αυτο που θελουν τα παιδια ειναι να παιξουν με χωματα, να γδαρθουν, να τσακωθουν οπως εμεις καποτε. Εχτες στο χωριο ηταν αλλο παιδι.

Σημερα δεν ξερω τι να φαμε δεν εκανα τιποτα. Λυπαμαι που προσπαθω να νηστεψω καποιες μερες και μου πεφτει πολυ το ζαχαρο.

Τι καταπληκτικες μερες εχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Τι ωραία και καθαρή ατμόσφαιρα έχουμε σήμερα? Μέρα για βόλτα είναι αλλά που τέτοια τύχη?

Μακαρονάκια έχει σήμερα το μενού μας ορφανά. Όποιος θέλει προσθέτει κέτσαπ.

Φωτεινή όντως, η άνοιξη στην επαρχία είναι το κάτι άλλο! Χορταίνει το μάτι σου πράσινο και χρώματα!

Γιώτα περαστικά στην κορούλα σου! Άντε να ζεστάνει καλά ο καιρός να ησυχάσουμε απο τις ιώσεις!

Εβιράκι μύρισε άνοιξη και σε σας ε? Άντε καιρός να αρχίσεις τις βολτούλες στο πάρκο.

Ιωαννάκι είδα φωτογραφίες σας από την εκδρομή σας και ήταν όντως πολύ ωραίες! Σας έκανε και τέλειο καιρό! 

Πολλά φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι και καλό Σαββατοκύριακο αν δεν τα ξαναπούμε!

 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...