Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια μου.

Σήμερα έφτιαξα φασολάδα κι έψησα και κάτι τυροπιτάκια και μπουγατσοπιτάκια (έτοιμα κατεψυγμένα όχι σπιτικά) για να χορτάσουμε το τυράκι και τα γαλακτοκομικά που θα μας λείψουν πολύ (τουλάχιστον σ' εμένα).

Χτες την Πέμπτη είχε ένα λυσσαλέο αέρα έξω και στο τέλος έριξε και λίγη βροχή. Σήμερα άκουσα ότι πολύ κοντά σ' εμάς έριξε χαλάζι  Ενώ το πρωί διάβαζα για τον τυφώνα Ντόρις της Αγγλίας που στο κάτω μέρος του χαμηλά επηρέασε κι εμάς.

On 23/2/2017 at 7:11 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Ευχαριστω και για τις ευχες σας για την νεα αιτηση. Δυστυχως τα μηνυματα που εχω ειναι πολύ αρνητικα. Και με πνιγει η αδικια γιατι οσους θελουν τους μεταθετουν ενω για εμενα ισχυουν ολες οι δεσμευσεις που μπορουν να σκεφτουν.

Αυτό σημαίνει ότι οι άλλοι έχουν μέσον;

Πρεπει να αντεξω αλλά νοιωθω πλέον πως τα ψυχικά αποθεματα μου εξαντλουνται. Βεβαια θα βρω δυναμεις γιατι τα παιδια δεν μου φταινε σε τιποτα. Συν τοις αλλοις εχει αρχισει να με κουραζει το υπερβολικο κουτσομπολιο της επαρχιας. Δεν μπορω να κουνηθω κι ακουω ΤΑ σενάρια. Και μερικά γινονται και πολύ προσβλητικά. Προς το παρον τα προσπερνάω κυρίως για χαρη των παιδιών.

Αυτό το έχουμε ζήσει όλοι μας Φωτεινή μου ακόμη κι εμείς που πάμε για ολιγοήμερες διακοπές. Με το παραμικρό ο κόσμος έχει μάθει να ανοίγει το στόμα του και να μην ξέρει τι λέει. Κάνουν πρώτα τη ζημιά και μετά καταλαβαίνουν ότι έκαναν αδικία. Κι αν το καταλάβουν κι αυτό.

Στο θεμα μας τωρα αφου τα ειπα και ξαλάφρωσα σημερα θα φτιαξουμε φασολάδα για να παω στον αντρα μου οπότε μαλλον θα βολευτουμε κι εμεις εκτος κι αν η γιαγια αποφασισει κατι αλλο. Αυριο έρχομαι Αθηνα για τριημερο. Οι Αθηναιοι θα εκδραμουν στις εξοχες κι εγω θα κανω το αντιθετο χαχα.

Καλό ταξίδι και καλό τριήμερο να έχεις.

 

On 23/2/2017 at 8:55 ΠΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Εβιράκι πολύ χάρηκα που διάβασα νέα σου! Αρχίσατε τα διαδικαστικά της επιστροφής ε? Τουλάχιστον είναι τρέξιμο για πολύ καλό σκοπό! 

Ναι Αγγελική μου κούραση με καλό αποτέλεσμα.

 

On 23/2/2017 at 9:18 ΠΜ, ioanna81 είπε:

Εβιρι ποσο χαρηκα που σε διαβασα!!!! Αντε με το καλο να ερθεις.

Ευχαριστώ πολύ Ιωάννα μου, να είσαι καλά. Και μετά θα βλεπόμαστε πιο συχνά.

Εχω παρει ζωγραφικη αγχολυτικη και ασχολουμε για να μην πεσω στα ηρεμιστικα, φτιαχνω μανταλα, ειναι κυκλικα μοτιβα ινδικα, ιαπωνικα και βγαινουν πολυ ωραια! Ετσι περναει και η ωρα στη δουλεια!

Έχω αγοράσει την κόρη μου ένα τέτοιο και φαίνεται ωραίο. Δεν έχω καταπιαστεί καθόλου αλλά θα μου άρεσε κι εμένα.

 

 

11 hours ago, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Το βραδάκι θα ξεκινήσουμε για το χωριό, πρώτα ο Θεός! 

Καλό ταξίδι και καλό τριήμερο να έχετε.

Εύχομαι σε όλες σας καλό και χαρούμενο τριήμερο με τις οικογένειές σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσια...Πεμπτη.ειχαμε μακαρόνια με κιμά.Παρασκευή καλαμαρακια με πατάτες κ σημερα σπανακορυζο ειχα καιρο να φτιάξω

Καλό τριήμερο...καλα να περασετε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεάκι και καλή σαρακοστή!

Περάσαμε πολύ ωραία το 3ήμερο στο χωριό. Έβρεχε λιγάκι αλλά ευτυχώς όχι πολύ και όχι συνέχεια. Είχε και πολύ καλές θερμοκρασίες και δεν κλειστήκαμε μέσα. 

Στα μαγειρικά των ημερών τώρα... Το Σάββατο το μεσημέρι φάγαμε παστίτσιο και το βράδυ ψήσαμε λουκάνικα και παιδάκια κοτόπουλου. Τα συνοδέψαμε με ψητό ψωμάκι, λαχανοσαλάτα και γαλοτύρι. Την Κυριακή το μεσέρι φάγαμε κοτόπουλο γεμιστό ρυζάκι. Χτες που είμασταν καθοδόν τσιμπολογήσαμε λαγάνα και χαλβά. Για σήμερα το μενού  μας έχει χόρτα από το χωριό και πατατούλες τηγανιτές.

Φιλάκια!!!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη σαρακοστη να εχουμε!

Το Σαββατο εκανα πατατες και λουκανικα γιατι λειπαμε το πρωι. Την Κυριακη εκανα παπουτσακια κι εχτες φαγαμε καλαμαρακια, χορτα, μπακαλιαρο με σκορδαλια (τον ειχα κανει παραγγελια στη μαμα), χαλβα, λαγανα.

Σημερα εχουν μεινει παππουτσακια για μενα κι επειδη ειχε μεινει κιμας εκανα μακαρονια για το παιδι.

Ηρεμα περασαμε, κοιμηθηκα αρκετα μπορω να πω

Ωραιο το ταξιδακι σας Αγγελικη

Φωτεινη εσεις πως περασετε στα μερη μας?

Κοριτσια περασατε ολες καλα? Πηγατε πουθενα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσακια!

εμεις περασαμε χαλια, τα παιδια μου με γαστρεντεριτιδα, μια ανεγκεφαλη μαμα εφερε την κορη της στο παρτυ του σχολειου χωρις να περασουν τα 3 24ωρα της γαστρεντεριτιδας κ εχουν κολλησει ολα τα παιδια. λες κ αν εχανε το παρτυ κατι θα παθαινε!!! πως με νευριαζουν!!! η μεγαλη εφτασε 40,50! κ πολλους εμετους, η μικρη μονο διαρροιες. τις εχουμε χωρια, μια εγω κ μια ο αντρας μου οποτε καταλαβαινεται πως περασαμε!

απο φαγητα τα παιδια σε διαιτα με ρυζι κριθαρακι κ κοτοπουλο βραστο (η μεγαλη δεν εχει φαει φαγητο 2 μερες μονο μηλα μπανανες λαγανα και κρουασανακια βουτηρου) εμεις την κυριακη σουβλακια κοτοπουλου με πατατες τηγανιτες κ σαλατα κ εχτες χταποδακι, φασολια σαλατα, πατατοσαλατα, χαλβα τουρσι ταραμα λαγανα, τα κλασσικα δηλαδη.

ελπιζω σε καλυτερες μερες!

μπραβο στα κοριτσια που περασατε ομορφα και του χρονου! καλη σαρακοστη να εχουμε

Link to comment
Share on other sites

Τι κανετε κοριτσια;

Εμεις τριημερο δεν.πηγαμε καπου δουλευε ο άντρας μου δεν είχε κ καλο καιρο...Κυριακή φαγαμε κοτοσουπα το βραδυ στα πεθερικα χοιρινο στο φουρνο με πατατες ...Την Καθαρη Δευτέρα φαγαμε στους δικούς μου...χταποδακι καλαμαρακια με κοφτο  μακαρονακι ταραμοσαλατα λαγανα κανταιφι κ χαλβα(μ αρεσει παρα πολυ κ ολη την πλακα τρώω χαχα)...κ σημερα μπιφτεκακια με πατατες στο φουρνο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μηνα! Καλή Σαρακοστή σε ολες!

Γιωτα μου περαστικά στα κοριτσακια σου κι ελπίζω να μην κολλησετε κι εσεις! Τη μισω τη γαστρεντεριτιδα. Τα λυπαμαι τα κακομοιρα τα παιδακια, τα τσακιζει. Την άλλη μαμα δεν την σχολιαζω, κυριως οσον αφορα το παρτυ. Ελεος!

Αγγελική χαιρομαι που περασατε ωραια στο χωριο. Ειναι ωραιο να ξεφευγεις.

Ιωαννα μου περασαμε ωραια! Εφτιαξες φετος την κυρα Σαρακοστή; Η κορη μου με τσιγκλάει να φτιαξουμε αλλά μαλλον δεν θα ενδωσω.

Λιανα κριμα που δεν σας εκανε καλό καιρο. Δεν πειραζει ομως γιατι ετσι κι αλλιως η πολη σας ειναι πολύ ομορφη.

Εβιρι μου εσεις πως τα περασατε; Εσεις θα νηστεψετε ε; Εμεις οχι. Ναι δυστυχως παιζει πολύ το μέσον. Φετος το Πασχα τι θα κάνετε; Θα ερθετε εδω ή θα ερθει η μεγαλη Εβιρινα πανω;

Εμεις περασαμε πολύ ωραια. Ολο βολτες ήμαστε και παρεα με αγαπημένους φιλους και συγγενεις. Δεν μαγειρεψα γιατι ολο και τρωγαμε καπου. Γυρισαμε χτες το βραδυ για να κανω και κατι άλλες δουλιτσες που ηθελα. Νυσταζω λιγο σημερα αλλα θα μου περασει. Η κορη ολο και κατι τσιμπουσε. Κατορθωσαμε να πεταξουμε και χαρταετο για κανενα πενταλεπτο και τα μικρα ενθουσιαστηκαν. Για σημερα μακαρονια με κιμα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κανει η παρεα?

Φωτεινη χαιρομαι πολυ που περασατε ομορφα και κυριως ετρωγε το παιδι. Την εκανα παλι την σαρακοστη.

Γιωτα χαλι η γαστρεντεριτιδα. Περαστικα σας. Αυτο το πραγμα να τα πηγαινουν αρρωστα τα παιδια δεν το καταλαβαινω.

Σημερα τρωμε φακες, εχω τηγανισει και πιπεριες, εχω και λιγα χορτα. Μια χαρα δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.

Καλό μήνα να έχουμε και Καλή Σαρακοστή σε όλους!

Εμείς είχαμε ένα περίεργο 3τριήμερο (πάλι:mad:) . Από την μία πήγαμε σε διάφορα μέρη, όπως σε κοπή πίτας το Σάββατο και φαί  μετά, όπου περάσαμε πολύ ωραία, καθώς είμασταν με καλή παρέα, μετά μας βγήκε ξινό καθώς υπήρξε τσακωμός με οικογενειακό πρόσωπο, που τελευταία μας έχει αλλάξει τα φώτα (θα καταλαβαίνετε φαντάζομαι...) και την Καθαρή Δευτέρα πήγαμε θάλασσα, φάγαμε με παρέα όλα τα σχετικά σαρακοστιανά και πετάξαμε χαρταετό. 

Αυτές τις μέρες φάγαμε ρεβύθια, μπριάμ, μακαρονάδα και δεν θυμάμαι τίποτα άλλο...

Εβίρι μου είμαστε καλά από υγεία... άλλος έχει πρόβλημα, που δυστυχώς προέρχεται από ψυχολογικά θέματα και είναι πολύ δύσκολο. Αλλά το παλεύουμε... 

Γιώτα περαστικά σας και εντελώς απαράδεκτη η άλλη μητέρα. Πόσο με νευριάζουν αυτοί οι άνθρωποι και διαπιστώνω ότι πολλοί το κάνουν, είτε με τον ένα τρόπο είτε με τον άλλον. Και το λέω, επειδή συμμετέχοντας σε κάποιο αθλητικό σύλλογο, πολλές φορές ακούω να λένε, έχω λίγο πυρετό ή δεν νιώθω καλά, αλλά θα κάνω προπόνηση. Και τι φταίνε οι υπόλοιποι να κολλήσουν, επειδή δεν έχει μυαλό στο κεφάλι του;;; 

Αγγελική στο χωριό είναι πάντα ωραία, σε τέτοιες αποδράσεις. Και του χρόνου!

Φωτεινή χαίρομαι που περάσατε όμορφα! Δεν ήταν και άσχημος ο καιρός, για χαρταετό.

Ιωάννα ωραίο όλο το μενού σου! Ο ύπνος χρειάζεται  πάντα και όταν έχει την ευκαιρία, απόλαυσε τον!

Liana δεν πειράζει που δεν πήγατε πουθενά. Εξάλλου βλέπω πολλές φορές να πετάνε χαρταετό ή να κάνουν πικ νικ, άλλες μέρες.... γιατί να μην το κάνετε και εσείς όταν μπορείτε;

Αυτές τις μέρες ξεκίνησα να κόβω τα μπρόκολα από τον κήπο και είναι πολύ νόστιμα... βράζουν στο 5λεπτο και σκέφτομαι τι άλλο θα φυτέψω για αργότερα. Αλλά ο Μάρτης είναι λίγο επικίνδυνος μήνας για κακοκαιρία, οπότε θα περιμένω λίγο.

Φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσακια μου καλη Σαρακοστη !

 

Τι κανετε,πως περασατε αυτες τις μερες;

Δεν εχω προλαβει να σας διαβασω,ας ελπισουμε πως θα τα καταφερω αυριο.

Εμεις πηγαμε χωριο αλλα το Σαββατο το βραδυ οταν βγηκαμε για ποτο γυρισαμε αρων αρων γιατι ο μεγαλος εκανε λιγο πυρετο.Παλι καλα εμεινε εκει ,δεν ξαναεκανε παλι .

Στην δουλεια κλασικα χαμος .....

Φιλια σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

 

Καλό μήνα και καλή Σαρακοστή σας εύχομαι.

Το τριήμερο πέρασε για μας εντελώς αθόρυβα. Μόνο την Κυριακή μετά την εκκλησία πήγαμε για φαγητό έξω σε ένα εστιατόριο που βρίσκεται δίπλα σε μια λίμνη. Κάναμε ωραία βόλτα μετά το φαγητό γύρω από τη λίμνη και βγάλαμε άπειρες φωτογραφίες. Η Καθαρά Δευτέρα δεν είχε τίποτα το ξεχωριστό καθώς ούτε πήγαμε κάπου ούτε ήρθαν στο σπίτι μας συγγενείς όπως στην Ελλάδα.

Σήμερα έφτιαξα αρακά λεμονάτο και κριθαράκι με ντομάτα για τη μικρή. Τα παιδιά έχουν διακοπές αυτή τη βδομάδα που τρέχει. Είναι οι χειμερινές διακοπές που κάνουν. Σήμερα η μέρα είναι βροχερή και δεν κάνει ιδιαίτερο κρύο γύρω στους 10 έχουμε νομίζω.

 

On 28/2/2017 at 0:44 ΜΜ, YOTOU είπε:

εμεις περασαμε χαλια, τα παιδια μου με γαστρεντεριτιδα, μια ανεγκεφαλη μαμα εφερε την κορη της στο παρτυ του σχολειου χωρις να περασουν τα 3 24ωρα της γαστρεντεριτιδας κ εχουν κολλησει ολα τα παιδια. λες κ αν εχανε το παρτυ κατι θα παθαινε!!! πως με νευριαζουν!!! η μεγαλη εφτασε 40,50! κ πολλους εμετους, η μικρη μονο διαρροιες. τις εχουμε χωρια, μια εγω κ μια ο αντρας μου οποτε καταλαβαινεται πως περασαμε!

Ωχ τι κρίμα μωρέ!!!!!!!!!!!!! Καλά τόσο γαϊδούρα αυτή η μαμά του άρρωστου παιδιού και ειδικά όταν έχει γαστρεντερίτιδα;  Κάηκε στον πυρετό η καημένη η δική σου. Περαστικά στα παιδιά εύχομαι.

 

 

14 hours ago, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Εβιρι μου εσεις πως τα περασατε;

Ώρες, ώρες αισθάνομαι σαν κιτρινισμένο σεμεδάκι ξεχασμένο στο συρτάρι όταν περνάω κάποιες σημαντικές γιορτές του έτους έτσι ξερά χωρίς ανθρώπους γύρω.

Εσεις θα νηστεψετε ε; Εμεις οχι.

Σταθερά και δυνατά. Φέτος έχω ξεκινήσει την κανονική νηστεία της Ορθοδοξίας, ήτοι κάθε μέρα αλάδωτα πλην Σαββατοκύριακου.

Ναι δυστυχως παιζει πολύ το μέσον. Φετος το Πασχα τι θα κάνετε; Θα ερθετε εδω ή θα ερθει η μεγαλη Εβιρινα πανω;

Θα παραμείνουμε εδώ και θα έρθει κατά πάσα πιθανότητα η μεγάλη Εβιρίνα.

 

 

9 hours ago, Nina-Tom είπε:

Εμείς είχαμε ένα περίεργο 3τριήμερο (πάλι:mad:) . Από την μία πήγαμε σε διάφορα μέρη, όπως σε κοπή πίτας το Σάββατο και φαί  μετά, όπου περάσαμε πολύ ωραία, καθώς είμασταν με καλή παρέα, μετά μας βγήκε ξινό καθώς υπήρξε τσακωμός με οικογενειακό πρόσωπο, που τελευταία μας έχει αλλάξει τα φώτα (θα καταλαβαίνετε φαντάζομαι...) και την Καθαρή Δευτέρα πήγαμε θάλασσα, φάγαμε με παρέα όλα τα σχετικά σαρακοστιανά και πετάξαμε χαρταετό. 

Όλα στη ζωή μας είναι ανάμεικτα Νίνα μου. Μία γέλιο και χαρά, μία λύπη και στενοχώρια, μέσα σ' αυτά και οι ανθρώπινες συγκρούσεις που μας φέρνουν σε τέτοια θέση. Είναι άσχημο αρκετά να σου χαλάνε τις μέρες των διακοπών που υποτίθεται θα πρέπει να περνάς όμορφα.

Αυτές τις μέρες ξεκίνησα να κόβω τα μπρόκολα από τον κήπο και είναι πολύ νόστιμα... βράζουν στο 5λεπτο και σκέφτομαι τι άλλο θα φυτέψω για αργότερα. Αλλά ο Μάρτης είναι λίγο επικίνδυνος μήνας για κακοκαιρία, οπότε θα περιμένω λίγο.

Μωρέ θα το ξαναπώ, 'γεια στα χέρια σου.!!!!!!

 

7 hours ago, ggeny είπε:

Εμεις πηγαμε χωριο αλλα το Σαββατο το βραδυ οταν βγηκαμε για ποτο γυρισαμε αρων αρων γιατι ο μεγαλος εκανε λιγο πυρετο.Παλι καλα εμεινε εκει ,δεν ξαναεκανε παλι .

Περαστικά του Τζένη μου, ευτυχώς που του πέρασε τόσο γρήγορα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα!

ευχαριστω για τα περαστηκα ειμαστε πολυ καλα αλλα την κραταω ακομα στο σπιτι αν κ εχουν περασει τα 3 24ωρα, ειμαστε στο 4ο αλλα δεν θα παει σχολειο ουτε αυριο, μεχρι να τρωει κανονικα, προς το παρον τα παει καλα με το φαγητο αλλα κανουμε μια σχετικη διαιτα ακομα.

βρε εβιρι μου, τι ωραια παρομοιωση το κιτρινισμενο σεμεδακι! ετσι ενιωθα κ εγω αυτο το τριημερο!!! κανονικη νηστεια ε? μπραβο σου!

τζενη μου περαστηκα κ στο αγορακι σου. τωρα ολα καλα?

νινα σε ολες τις οικογενειες υπαρχουν τα φιδακια-συγγενεις! εχουμε κ εμεις ενα! οσο μπορεις μην δινεις σημασια, ειναι δυσκολο το ξερω κ εγω ωρες ωρες κ νευριαζω κ στεναχωριεμαι αλλα προσπαθω να το προσπερναω!

φωτεινη μπραβο που περασατε ωραια! κ του χρονου!

απο φαγητα, την τριτη φαγαμε κοτοπουλο στον φουρνο με πατατες τηγανιτες, τα παιδια κριθαρακι με κοτοπουλο, εχτες μακαρονια με κοκκινη σαλτσα (τους εβαλα ελαχιστη για να αρχιζουμε να τρωμε κανονικα σιγα σιγα) κ σημερα γεμιστα, που εφτιαξα εχτες.

 

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια σας γραφω λιγο γρηγορα...χτες φασολάδα κ σημερα μπιφτεκακια με πατατες απο προχτές εφτιαξα κ ενα κεικ

Νινα για χαρταετο δεν θα πηγαιναμε δεν το χουμε..καμια βολτιτσα μονο

Φωτεινη ναι εχουμε ωραια πολη αξιζει να ερθετε βολτα

ggeny ενταξει δεν ξανα εκανε πυρετό ;αντε να περασει ο χειμωνας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Παρασκευη σημερα!

Νινα μου υπομονή. Κρατα τις καλές στιγμές και άσε τις άλλες. Συμβαινει σε ολους μας αυτο. Αχ θα μας κανεις να ζηλεψουμε με τον κηπο σου. Εμάς ολα πηγανε χαλια λογω του καιρου. 

Τζενη ποιος σου ειπε οτι μπορεις να χαλαρώσεις και να πας για ποτάκι; Ευτυχως το παιδι δεν χειροτερεψε κι ηταν κατι απλό. \

Ιωαννα μπραβο για την κυρα Σαρακοστή! Και του χρόνου με υγεία!

Γιωτα χαιρομαι που το ξεπερασαν τα παιδια. Αστην να συνέλθει και τη στελνεις στο σχολείο δεν πειραζει.

Λιανα μου αρεσουν πολύ οι εκδρομές αλλά δεν ειναι πολύ εφικτες. Ελπίζω να τα καταφερουμε καποιοα στιγμή να σας επισκεφτούμε.

Εβιρι παρηγορησου οτι ζεις άλλες εμπειρίες. Βεβαια το κανεις αρκετα χρονια αλλά πως αλλιως να το δεις; Μπραβο για την νηστεία. Ωραια θα ειναι αν ερθει η Εβιρινα.

Εμεις χτες ειχαμε φακες που ζητησε η κορη κι έφαγε (εχει συμφωνησει με τον μπαμπα της να τρωει φακες και το τηρει μέχρι στιγμής). Για σημερα ή λαχανοντολμάδες ή λαχανορυζο ανάλογα πως θα κατσει και ομελέτα για τα παιδια. Συμφωνησα χτες με την κορη μου να δοκιμάσει μια πηρουνια απο το σημερινο φαγητο. Για να δουμε.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...