Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Ψυχραιμία,μην σε πιάνει πανικός.Οταν λες σου έκανε μπουλινγκ τι εννοείς?

      Ασφαλως και υπάρχουν γιατροί να σε αναλάβουν,σε ποια πόλη βρίσκεσαι?

       

      1 hour ago, linaa είπε:

      Όταν λες μπόουλινγκ τι εννοείς? Φυσικά Κ υπάρχουν πολλοί γιατροί πες την περιοχή που είσαι Κ σίγουρα κάποιο κορίτσι θα είναι εκεί κοντά.  

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα, καλό μήνα και καλή εβδομάδα!

Πως τα περασατε το ΣΚ;

Εμεις πολύ ωραια σε παρτυ κλπ.

Λιανα καλή σταδιοδρομία στην αδελφή σου! Ευχαριστώ για την πρόσκληση! Κι εσεις όποτε περασετε από τα μέρη μας είστε ευπρόσδεκτοι!

Φυτεψαμε με τα παιδια τις 2 αγγουριές που πήραμε. Για να δουμε τι θα δουμε γιατι είμαι παρα πολύ άσχετη αλλά θέλω τα παιδια να έχουν επαφη με τη φύση εδω που είμαστε.

Στο θέμα μας τώρα: Σαββατο μεσημέρι σουφλε με διαφορα ζυμαρικά που μας είχαν περισσεψει, το βραδυ φαγαμε στο πάρτυ που ήμαστε. Χτες γιουβετσακι και κατορθωσα κι εδωσα και στην κορη! Φτιαξαμε και τα πασχαλινα κουλουρια. Εφτιαξα και μερικά μισα μισα με σοκολάτα όπως αυτα που πουλάνε στους φουρνους. Την προηγουμενη φορα που ειχα δοκιμάσει είχα βαλει κακαο και δεν ημουν πολύ ευχαριστημενη από το αποτελεσμα. Αυτη τη φορα ελιωσα κουβερτουρα κι εβαλα λιγο γαλα επιπλέον στη ζυμη τη συγκεκριμένη και βγηκαν μια χαρά αρα κατοχυρώνεται. Για σημερα έχει μείνει γιουβετσι απο χτες.

ΦΙλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Καλημερα καλο μηνα και καλη βδομαδα!

Τι κανετε?

Λιανα λατρευω Γιαννενα αχ τι ωραια που θα ηταν? Καλη σταδιοδρομια να εχει!

Φωτεινη δεν θελουν και πολλα πραγματα τ αγγουρια, μια χαρα θα τα πανε. Να ειχαμε κανα κουλουρακι για τον καφε τι καλα που θα ηταν!

Οι υπολοιπες κυριες που ειναι?

Εμεις πηραμε ενα σκυλακι την Παρασκευη οποτε ολο το σκ ηταν αφιερωμενο στο να ξεστρωσω τα παντα και να σγουγγαριζω συνεχεια γιατι τα κανει παντου. Κουραστικα παρα πολυ. Ειναι γλυκας ομως. Ειναι μωρακι και θελω να δω πως θα τον μαθω να πηγαινει εξω για την αναγκη του

Σημερα τρωμε κεφτεδακια φουρνου με ρυζι! Σας φιλω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Καλό μήνα! Πώς πήγε η πρωταπριλιά σας; σας την έφερε κανείς; εγώ όπως πάντα, έκανα ότι μπορούσα:-D

Υπέροχο το Σ/Κ, από άποψη καιρού,ε; δεν έχετε παράπονο. Εμείς λιαστήκαμε όσο μπορούσαμε, ανάμεσα σε καφέ, βόλτα και φαί... και μια και το ανέφερα, αυτές τις μέρες είχαν την τιμητική τους τα σπαράγγια, αφού είναι η εποχή τους και μαζεύουμε μπόλικα... οπότε έφτιαξα μακαρονάδα με πικάντικη κόκκινη σάλτσα με σπαράγγια, πίτσες με πίτα για σουβλάκια με σπαράγγια και γεμιστά. Σήμερα αρακά με πατάτες.

Ιωάννα καλώς ήρθε το νέο μέλος της οικογένειας! Πώς προέκυψε ο μικρούλης; Το παιδί φαντάζομαι θα είναι καταενθουσιασμένο. Θα ζοριστείς λίγο τώρα στην αρχή, μέχρι να μάθει να τα κάνει έξω, αλλά μετά θα είναι παιχνιδάκι. Σίγουρα θα πρέπει να το πηγαίνεις συχνά βόλτα, για να το καταλάβει... δεν ξέρω αν είναι εφικτό αυτό καθημερινά όμως.

Φωτεινή καλή αρχή με τον λαχανόκηπο... μην αγχώνεσαι, η αρχή να γίνει και θα μάθεις σιγά σιγά. Καλή αρχή και με τα κουλουράκια! Θα κάνεις και τσουρέκια; 

Liana έχω facebook. σου στέλνω μήνυμα.

Ιωάννα και για μένα δύσκολο αυτές τις μέρες για καφέ, αν και θα το ήθελα πολύ. Πιο εύκολο θα μου ήταν μετά το Πάσχα.

Φιλιά σε όλους και καλή εβδομάδα.

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια σήμερα μας τα χάλασε ο καιρος εχει συννεφιά.σκ ηταν ωραια πήγαμε βολτιτσες

Σημερα αρακα χτες αρνί με ρύζι στη γαστρα

Φωτεινη σ ευχαριστω...αχ κουλουράκια τελεια...

Ιωάννα ναι ωραία ηταν ξεφυγαμε...πήρατε σκυλάκι;μεχρι να μάθει θέλει υπομονή

Νινα σου έστειλα

Link to comment
Share on other sites

Νινα ηθελε καιρο το παιδι να παρουμε, τελικα το βρηκα σε αγγελιες που χαριζονται. Ειναι πολυ γλυκουλης και χαδιαρης. Σημερα εχουμε και κτηνιατρο να το ελεγξει λιγακι.

Για καφε το εριξα σαν ιδεα για να μην φτασουμε Σεπτεμβρη για να τα πουμε. Αφου δεν μπορει καμμια πριν το Πασχα δεν πειραζει τα λεμε και μετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτισ ,καλη εβδομαδα !!

τι κανετε;

Ιωαννακι να σας ζησει το νεο μελος !!! Πιστευω κ ο κτηνιατρος θα σας δωσει οδηγιες για το πως να μαθει να κανει τν αναγκη του ετσι δεν ειναι;

Νινακι εγω με τοσο τρεξιμο που ειχα το Σαββατο δεν προλαβα να κανω τπτ , τα παιδια ολη μερα μου ελεγαν διαφορα κ εκανα οτι τα πιστευα κ ειχαν πολυ πλακα.

Λιανα καλες σπουδες να εχει η αδερφη σου !

Φωτεινη η καλυτερη κηπουρος θα γινεις !!! Και του χρονου να εισαι καλα να ξαναφτιαξεις κουλουρακια !!

Αγγελικη που εισαι οεο;

Εβιρακι; 

Εμεις το Σαββατο φαγαμε γεμιστα κ χτες μπριζολες με πατατες στο φουρνο.Για σημερα εχει μεινει φαγητο κ απο τα δυο.

Χτες εκανα κ μιση δοση μουστοκουλουρα κ λιγα λουκανικοπιτακια κουρου.

 

Link to comment
Share on other sites

Παρούσα κι εγώ!

Είχα άδεια την Παρασκευή καθώς πήγα για το καθιερωμένο εμβόλιο και μετά για ψώνια. Είχε και ωραίο καιρό, τέλεια ήταν!

Στα μαγειρικά μας τώρα...

Την Παρασκεύη φάγαμε λίγο από όλα για να αδειάσει το ψυγείο. Το Σάββατο το μεσημέρι είχαμε προσφυγάκια τηγανιτά με χόρτα από το Πευκί που μάζεψε ο μπαμπάς μου. Το βράδυ παραγγείλαμε σουβλάκια. Την Κυρικαή το μεσημέρι μαγείρεψε η πεθερά μου χοιρινό στην κατσαρόλα και πατατούλες φούρνου. Είχε και σουφλέ ζυμαρικών οπότε καλοφάγαμε! Για σήμερα έχω φτιάξει κι εγώ χοιρινό στην κατσαρόλα που θα το συνοδέψουμε με πουρέ.

Φωτεινή είμαι σίγουρη ότι φέτος θα φάτε αγγουράκια από τον κήπο σας!

Λιάνα έχω κι εγώ face. Στείλε μου πμ με το όνομα που έχεις στο face για να σε εντοπίσω.

Ιωαννάκι ο σκυλάκος είναι γλύκας!

Νινάκι βλέπω τα σπαράγγια τα τίμησες δεόντως!

Εβιράκι απολάμβάνεται όμορφες και ζεστές μέρες κι εσείς! Μάλλον σας καλοπιάνει ο καιρός επειδή θα εγκατάλειψετε την χώρα του σκότους!

Πολλά φιλάκια σε όλο το μαγειροπαρεάκι μας! 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρεάκι! Που εξαφανιστηκατε;

Ιωαννα το ειδα το σκυλάκι σας. Ειναι πολύ γλυκούλι! Φανταζομαι τη χαρα του μικρου.

Αγγελική πως παει η θεραπεια; Εχεις ακομα ενα χρονο μπροστα σου;

Νινα εγω δεν ασχολουμαι καθολου με την πρωταπριλια. Η μικρη μου ειπε ενα ψεματακι κι εκανα πως την πιστεψα. Τσουρεκια αν βρω το χρονο θα κανω τη Μ.Εβδομάδα. Αυριο θα φυγω με την κορη σε εκδρομη με το σχολειο και θα γυρίσω την Κυριακή. Μετά θα πρέπει να ξαναφύγω την Μ. Πέμπτη ή τη Μ. Παρασκευή οπότε δεν ξέρω τι θα προλάβω να κάνω.

Τζενάκι θα παρεις καθολου αδεια στις γιορτες;

Λιανα σου στελνω πμ

Χτες ειχαμε μακαρονια με κιμα. Για σημερα ψαροσουπα.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Κυκλοφορεί μία ίωση με μπούκωμα, πυρετό και πόνους στα κόκκαλα. Αυτήν την στιγμή είναι κρεβατωμένοι ο άντρας μου, η μαμά μου, ο μπαμπάς μου, ο αδερφός μου και η κοπέλα του! Κάνω τον σταυρό  μου να γλυτώσουμε οι υπόλοιποι!!! Όχι τίποτα άλλο αλλά υποτίθεται ότι την Παρασκευή θα φύγουμε για το χωριό. Είδωμεν...

Στα μαγειρικά μας τώρα..

Χτες φάγαμε λίγο από γίγαντες αλλά και λίγο από χοιρινό μπεκρή μεζέ που έιχαν μείνει από προηγούμενες μέρες. Για σήμερα μακαρονάδα ορφανή γιατί χτες είχα βάρδια και δεν πρόλαβα να κάνω κάτι άλλο.

Φωτεινή εύχομαι να περάσετε όμορφα με την κόρη σου! 

Φιλάκαι και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...μακαρονια σημερα εμεινε κ αρακάς κ λιγο κοτοπουλο απο χτες με πατατες στο ζουμι του αυτα...

Αγγελικη περαστικά κ να.μην σας πιασει

Φωτεινη τι ωραια εκδρομή καλα να περασετε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι από μένα. Λίγο καθυστερημένα καλό μήνα σας εύχομαι.

Τι κάνετε; Προετοιμάζεστε για τη Μ. Εβδομάδα και την Ανάσταση; Πώς πάνε τα ψώνια για τα βαφτιστήρια, τα ρούχα, τα παπούτσια της Ανάστασης, το φαγητό των ημερών; Εγώ θα ξεκινήσω σιγά σιγά από την Παρασκευή μεθαύριο και βλέπουμε αν βρω κανένα καινούργιο πουκαμισάκι. Κατά τα λοιπά τη Μ. Εβδομάδα θα συνεχίσω τα υπόλοιπα. Σκέφτομαι ίσως να αγοράσω τσουρέκι και να μη φτιάξω σπιτικό, δεν ξέρω ακόμη.

Σήμερα έφτιαξα βίδες με κόκκινη σάλτσα και μανιτάρια στο φούρνο.

 

On 3/4/2017 at 7:14 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Φυτεψαμε με τα παιδια τις 2 αγγουριές που πήραμε. Για να δουμε τι θα δουμε γιατι είμαι παρα πολύ άσχετη αλλά θέλω τα παιδια να έχουν επαφη με τη φύση εδω που είμαστε.

Καλή επιτυχία εύχομαι και σύντομα να φάτε πολλές σαλάτες

 

On 3/4/2017 at 8:08 ΠΜ, ioanna81 είπε:

Εμεις πηραμε ενα σκυλακι την Παρασκευη οποτε ολο το σκ ηταν αφιερωμενο στο να ξεστρωσω τα παντα και να σγουγγαριζω συνεχεια γιατι τα κανει παντου. Κουραστικα παρα πολυ. Ειναι γλυκας ομως. Ειναι μωρακι και θελω να δω πως θα τον μαθω να πηγαινει εξω για την αναγκη του

Καλώς το δεχτήκατε το μικρό και νεαρό μέλος της οικογένειας.

 

On 3/4/2017 at 10:53 ΠΜ, Nina-Tom είπε:

Καλό μήνα! Πώς πήγε η πρωταπριλιά σας; σας την έφερε κανείς; εγώ όπως πάντα, έκανα ότι μπορούσα:-D

Δε μας γέλασε κανείς γιατί δε συνομιλήσαμε με πολύ κόσμο παρά μόνο με τους γονείς μας. Εγώ γέλασα τη μεγάλη Εβιρίνα τηλεφωνικά. Της είπα ότι μου έστειλαν email από το σούπερ μάρκετ που με ενημέρωναν ότι κέρδισα μια δωροεπιταγή 500 ευρώ σε ένα διαγωνισμό που είχα λάβει μέρος. Το πίστεψε γιατί ξέρει ότι εγώ τους κυνηγάω τους διαγωνισμούς. Μου αρέσουν μόνο τέτοια αθώα και μικρά ψεματάκια κι όχι οι χοντρές πλάκες.

 

On 3/4/2017 at 2:26 ΜΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Εβιράκι απολάμβάνεται όμορφες και ζεστές μέρες κι εσείς! Μάλλον σας καλοπιάνει ο καιρός επειδή θα εγκατάλειψετε την χώρα του σκότους!

Όπως τα λες είναι. Φέτος είναι η μοναδική χρονιά που έχουμε να ανάψουμε το καλοριφέρ από την προηγούμενη Τετάρτη.

 

9 hours ago, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Κυκλοφορεί μία ίωση με μπούκωμα, πυρετό και πόνους στα κόκκαλα. Αυτήν την στιγμή είναι κρεβατωμένοι ο άντρας μου, η μαμά μου, ο μπαμπάς μου, ο αδερφός μου και η κοπέλα του! Κάνω τον σταυρό  μου να γλυτώσουμε οι υπόλοιποι!!! Όχι τίποτα άλλο αλλά υποτίθεται ότι την Παρασκευή θα φύγουμε για το χωριό. Είδωμεν...

Ωωω πωπωπω περαστικά σε όλους τους αρρώστους της οικογένειας κι εύχομαι να τη γλιτώσετε όσοι δεν είστε.

 

8 hours ago, Liana1984 είπε:

Καλημερα κοριτσια...μακαρονια σημερα εμεινε κ αρακάς κ λιγο κοτοπουλο απο χτες με πατατες στο ζουμι του αυτα...

Στα μακαρόνια είχαμε ταύτιση.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Κριθαράκι στον φούρνο με κιμά έχει σήμερα το μενού μας. 

Ο καιρός είναι χάλι μαύρο! Υγρασία και σκόνη = η χαρά της αλλεργίας! Εγώ είμαι ελαφρώς μπουκωμένη κι ελπίζω να σταματήσω εκεί! Ο μικρός μου ξεκίνησε βήχα και θα πάρω τον παιδίατρο να μου δώσει κανένα σιροπάκι αντισταμινικό.

Εβιράκι αν νομίζεις ότι θα κουραστείς αγόρασε τσουρεκάκι φέτος. Δεν χάλασε ο κόσμος να μην φτιάξεις μία χρονιά! Κράτα δυνάμεις να φτιάξεις του χρόνου εδώ και να μοιράσεις και σε μας!!!

Μαγειροπαρεάκι σας αφήνω για την ώρα, έχω λίγη δουλίτσα....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Σήμερα έχουμε πιλάφι με κόκκινη σάλτσα με σπαράγγια και σαλάτα αγκινάρας με καρότα. Χτες έκανα μακαρόνια με κοτόπουλο. Για τσουρέκια και κουλούρια, δεν βλέπω να κάνω φέτος... αν και με τόσες συνταγές που βλέπω στο φέις, μπαίνω στον πειρασμό! Αλλά περιμένω κόσμο σπίτι και δεν νομίζω να προλάβω και αυτά.

Πώς πάτε από γύρη; Χαμός γίνεται και δεν λέει να βρέξει καλά, να ξεπλυθεί λίγο έστω!

Αγγελική ελπίζω να είναι καλύτερα σήμερα οι άρρωστοι και μακρυά από τους υπόλοιπους, ώστε να μην κολλήσουν. Έχετε και το ταξίδι μπροστά σας.

Ιωάννα πώς πάει το σκυλάκι; Κάνατε εμβόλιο; Και το κυριότερο: πώς το ονομάσατε;

Εβίρι και εγώ μικρά αθώα ψεματάκια λέω κάθε φορά.... ίσα να γελάσουμε... για το καλό. Όσο για τα τσουρέκια, συμφωνώ με Αγγελική. Του χρόνου, από κοντά, με μυρωδιά Ελλάδος! Για την βαπτιστήρα δεν έχω ψωνίσει ακόμα.... μίλησα όμως με την κουμπάρα μου και ξέρω τι χρειάζεται το παιδί και τι της αρέσει... είναι ένα βήμα και αυτό!

Φωτεινή ελπίζω να περνάτε ωραία στην εκδρομή... να μας πεις όταν με το καλό, επιστρέψεις.

Καλή συνέχεια σε όλους!

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα !!

Επιτελους παρασκευη ! Σημερα κλεινουν κ τα σχολεια για διακοπες να ξεκουραστουν λιγο τα παιδακια μας ! Μαζι με τον μεγαλο θα διακοπαρει κ ο μικρος ,παρολου που το δικο του σχολειο δεν κλεινει παρα μονο τις επισημες αργιες.

Εγω τα περισσοτερα ψωνια τα εκανα ηλεκτρονικα γιατι πετυχα καλυτερες τιμες ,σταθηκα κ τυχερη γιατι ηταν κ τα μαγαζια κοντα μου οποτε δεν πληρωσα κ μεταφορικα κ γλιτωσα κ ενα σωρο λεφτα. Το αυγο θα παω να παρω μονο σημερα το απογευμα κ ειμαι ετοιμη.

Φωτεινη μου καλα να περασετε στην εκδρομουλα σας !

Αγγελικη προσεξτε κ εσυ κ τα παιδια μην κολλησετε Πασχαλιατικα !!! Που θα πατε το Πασχα Γιαννενα η Ευβοια; 

Εβιρακι αν δεν μπορεις μην ζοριστεις με τα τσουρεκια ,δεν χαθηκε κ ο κοσμος αν παρεις ενα ετοιμο σιγα.Εξαλλου κ εσυ φτιαχνεις συνεχεια δεν περιμενεις το Πασχα για να φτιαξεις !

Κ εγω δεν κανω τπτ φετος δεν εχω καθολου διαθεση κ αισθανομαι τρομερα κουρασμενη.Κουλουρακια θα κανει η μαμα μου οποτε λέω ειναι κριμα να κανω κ εγω κ τσουρεκια θα κανουμε μαζι λιγα μιση δοση για τις ημερες εκεινες  μπαμ μπαμ δεν θα μας φανει καθολου.Ουτε αλλα γλυκα κανω ,ουτε διαφορα θα κατσω να ξεκουραστω.

Αααα δεν σας ειπα προχτες σε μια επιδειξη ταπερ τα γνωστα πηρα αυτο το μηχανημα που βαζεις ζυμη κ σου βγαζει κουλουρακια η κορδονακια να τα πλεξεις εσυ κουλουρακια η τσουρεκια, πολυ ωραιο ! Ειχα ενα σαν πιστολι απο την μαμα μου αλλα δεν ξερω να το χρησιμοποιω,αυτο ειναι ευκολο .Θα σας πω εντυπωσεις οταν φτιαξω τα πρωτα κουλουρακια.

Σημερα κ εμεις περισευματα. Ο γιος μοσχαρι κοκκινιστο με μακαρονια, ο συζυγος μπριαμ κ τηγανοψωμο κ εγω σκετα μακαρονια σαλατα.

Την Μ.Εβδομαδα θα νηστεψετε ;  Εγω νηστευω καθε χρονο την πρωτη κ την τελευταια εβδομαδα της Σαρακοστης.

Ιωαννακι τι κανεις; πως ειναι η συγκατοικιση με το σκυλακι ,μπηκατε σε σειρα; 

Νινακι ποσο ζηλευω τα σπααραγγια σου δεν φανταζεσαι, περιμενω να παω στο χωριο να βγω να μαζεψω.Ομελετα με σπαραγγια,ποσο τελειο !

Φιλια σε ολες 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Η συγκατοικηση ειναι λιγο δυσκολη, τα βραδια κλαιει, λερωνει παντου και ειναι ατακτος πολυ. Τη Δευτερα εχουμε το πρωτο εμβολιο και το ονομα του ειναι τρομερα σπανιο, Ρεξ. Αυτο ηθελε ομως το παιδι οποτε τι να κανω. Εγω για Πασχα δεν εχω κανονισει τιποτα καθως ειμαι μονιμα αφραγκη, θα παω να φαω στη μαμα και τελος.

Κοριτσια μη ζοριζεστε με δουλειες και συνταγες και καθιστε να ξεκουραστειτε. Εγω σε λιγο εχω μια δουλιτσα και θα φυγω απο τη δουλεια και θα κατεβω γλυφαδα.

Σημερα δεν μαγειρεψα γιατι το παιδι θα φαει σχολειο και μετα θα παει στη μαμα να μεινει.

Τα λεμε φιλια!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...