Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Με αισιοδοξία!


Recommended Posts

Απομείναμε εμείς τώρα!!! Αν αργώ να σου απαντώ είναι γιατί προκύπτει δουλειά... είδες αυτό που σου έγραψα για το salospir?

Ολγάκι τις εξετάσεις δεν τις έχω παρει ακόμα από το Βενιζέλειο (η ενημέρωση έγινε τηλεφωνικώς). Η αιματολόγος μου μίλησε μόνο για αντιπηχτικές και όταν τη ρώτησα για το salospir ήταν αρνητική. Στο γιατ


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ολγάκι τις εξετάσεις δεν τις έχω παρει ακόμα από το Βενιζέλειο (η ενημέρωση έγινε τηλεφωνικώς). Η αιματολόγος μου μίλησε μόνο για αντιπηχτικές και όταν τη ρώτησα για το salospir ήταν αρνητική. Στο γιατ

Στο γιατρό δεν έχω πάει ακόμα. Τα salospir που ωφελούν? Αχ γολγοθάς μου φαίνεται η επόμενη εγκυμοσύνη, δεν ξέρω αν θα ξαναπροσπαθήσω......


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο γιατρό δεν έχω πάει ακόμα. Τα salospir που ωφελούν? Αχ γολγοθάς μου φαίνεται η επόμενη εγκυμοσύνη, δεν ξέρω αν θα ξαναπροσπαθήσω......

Τα σαλοσπίρ κάνουν σχεδόν την ίδια δουλειά με τις αντιπηκτικές-όχι βέβαια σε τόσο μεγάλο βαθμό, αλλιώς δεν θα τις κάναμε-. Απλά, αν έχω καταλάβει καλά, προετοιμάζει τον οργανισμό σε ενδεχόμενην εγκυμοσύνη καθώς "φτιάχνει" το αίμα, κανονίζει καλύτερα τη ροή του, άσε που σε περίπτωση που είσαι έγκυος και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι από τη στιγμή που ήδη τα παίρνεις σε βοηθούν κάπως μέχρι να αρχίσεις τις αντιπηκτικές στο να μην αποβάλλεις, καθώς ρυθμίζουν την ροή του αίματος...ελπίζω να μη σε μπέρδεψα, λίγο να σε κατατόπισα! Κορίτσι, φυσικά και τώρα σου φαίνεται γολγοθάς μια νέα εγκυμοσύνη, όλα είναι πολύ νωπά ακόμα, σκέψου ότι κι εγώ είχα 2 αποβολές πριν μάθω για τη θρομβοφιλία, θα δεις που θα το αφήσεις πίσω σου και μόνη σου θα αισθανθείς έτοιμη. Αφού βρήκες τί ευθύνεται, να μην φοβάσαι καθόλου και όλα θα πάνε κατ΄ευχήν!! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ολγα να σε ρωτησω κατι..για την διαφορα των παιδιων σου..ειπες ειναι 5,5χρ. και 16μηνων..πως ειναι?πως το εχει παρει ο μεγαλος σου τον ερχομο του δευτερου παιδιου? :)

Link to comment
Share on other sites

Ολγα να σε ρωτησω κατι..για την διαφορα των παιδιων σου..ειπες ειναι 5,5χρ. και 16μηνων..πως ειναι?πως το εχει παρει ο μεγαλος σου τον ερχομο του δευτερου παιδιου? :)

Είναι πολύ καλός!!! Ακόμα και στην αρχή, όταν γεννήθηκε η μικρή δεν είχε πολλά θέματα, κάποιες στιγμές που έβγαζε ζήλεια την εξέφραζε σαν θυμό προς εμάς, του είχα μιλήσει (όταν μια φορά με ηρεμία και ειλικρίνεια μου είχε πει πως δεν έπρεπε τελικά να κάνουμε μωρό, και αυτό γιατί τη θήλαζα συνέχεια και δεν είχα όσο χρόνο θα ήθελα μαζί του), του είχα δώσει δίκιο που αισθανόταν έτσι, πως η μικρή είναι πολύ τυχερή που τον έχει αδερφό και προσπαθούσα στη συνέχεια να τον αφήνω να ασχολείται μαζί της: με το μπάνιο της, να με βοηθάει στο άλλαγμα, να της δίνει την κουδουνίστρα κλπ. και πολύ γρήγορα συνήθισε την παρουσία της στο σπίτι. Τώρα που αυτή ξεπετάχτηκε, περπατάει και διεκδικεί -τον καημένο δεν τον έχει αφήσει σε χλωρό κλαρί-, είναι πολύ γλυκός και προστατευτικός απέναντί της, απλά κάποιες φορές -όπως είναι λογικό-θέλει το χώρο του και μου ζητάει να μην τήν αφήνω να τον ενοχλεί. Σε γενικές γραμμές παίζουν μαζί, κάνουν αγκαλίτσες, δόξα τω Θεω, δε μου δημιουργεί πρόβλημα. Σκέφτεσαι για δεύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!!! Τί μου κάνετε? Δέσι μου χίλιες καλές χωράνε λένε στο χωριό μου! Να σου ζήσει το αγοράκι σου! Εγώ εδώ κλεισμένη σπίτι ως συνήθως, για να καταλάβετε τώρα που θα πάω super market είναι μεγάλη έξοδος!!! Σαν του Μεσολογγίου ένα πράγμα! Βρε κοριτσάκια μου σας ζηλεύω που δουλεύετε και βγαίνετε λίγο και ξεσκάτε έστω και με περισσότερη κούραση, και τα καταφέρνετε και όλα!!! Εγώ κλεισμένη μέσα και σέρνομαι όλη μέρα. Edel μου μου φαίνεσαι πολύ συνειδητοποιημένη και μου φαίνεται ότι όλα θα πάνε πολύ καλά από δω και πέρα για σένα!!! Φιλάκια σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!!! Τί μου κάνετε? Δέσι μου χίλιες καλές χωράνε λένε στο χωριό μου! Να σου ζήσει το αγοράκι σου! Εγώ εδώ κλεισμένη σπίτι ως συνήθως, για να καταλάβετε τώρα που θα πάω super market είναι μεγάλη έξοδος!!! Σαν του Μεσολογγίου ένα πράγμα! Βρε κοριτσάκια μου σας ζηλεύω που δουλεύετε και βγαίνετε λίγο και ξεσκάτε έστω και με περισσότερη κούραση, και τα καταφέρνετε και όλα!!! Εγώ κλεισμένη μέσα και σέρνομαι όλη μέρα. Edel μου μου φαίνεσαι πολύ συνειδητοποιημένη και μου φαίνεται ότι όλα θα πάνε πολύ καλά από δω και πέρα για σένα!!! Φιλάκια σε όλες

Ματινάκι όλα καλά? Πόσο μηνών είναι η μικρή σου εσένα είπαμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μ'αρέσει αυτός ο πληθυντικός που χρησιμοποιώ...

Κι εγώ τον χρησιμοποιώ τον πληθυντικό και μου αρέσει κι εμένα!! ( του τύπου "είμαστε αρρωστούλες", "δεν κάναμε κακάκια σήμερα" και τα σχετικά).. αχ, η γλυκιά μου...δεν είστε αρρωστούλες εσείς έτσι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...