Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Με αισιοδοξία!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια! καλώς το Ματινάκι!! Πολύ χάρηκα που μας βρήκες!

Τι κάνετε σήμερα;; Τι αυπνίες ήταν αυτές;;

Εγώ πίνω καφέ και σκουντουφλώ... Ήθελα να πάω για κούρεμα σήμερα, αλλά βαριέμαι να κουνηθώ!!

Καλά Ματινάκι η μικρή θα ήταν τρέλα.. χαχα! Αγιοβασιλάκι η ψυχούλα μου! Σταβούλι

επειδή μετρούσα γι αυτό στο έλεγα να μη μετράς!! Αν και να σου πω κάτι έγινε μέσα μου στις διακοπές και ... τελείωσε. Ελπίζω να τα κατάφερα και να το θυμάμαι όπως του αξίζει!

Συμμούλα όλα καλα;;;

Νομίζω η Όλγα δουλεύει οπότε ας της στείλουμε την καλημέρα μας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια! καλώς το Ματινάκι!! Πολύ χάρηκα που μας βρήκες!

Τι κάνετε σήμερα;; Τι αυπνίες ήταν αυτές;;

Εγώ πίνω καφέ και σκουντουφλώ... Ήθελα να πάω για κούρεμα σήμερα, αλλά βαριέμαι να κουνηθώ!!

Καλά Ματινάκι η μικρή θα ήταν τρέλα.. χαχα! Αγιοβασιλάκι η ψυχούλα μου! Σταβούλι

επειδή μετρούσα γι αυτό στο έλεγα να μη μετράς!! Αν και να σου πω κάτι έγινε μέσα μου στις διακοπές και ... τελείωσε. Ελπίζω να τα κατάφερα και να το θυμάμαι όπως του αξίζει!

Συμμούλα όλα καλα;;;

Νομίζω η Όλγα δουλεύει οπότε ας της στείλουμε την καλημέρα μας!

Καλημέρα Ολγάκι. Αυπνίες είχα λόγω επισκέψεων στην τουαλέτα, οι οποίες συνεχίζονται! Πες, φιλενάδα μου, τι έγινε μέσα σου και όλα τα έβαλες σε μια σειρά? Μήπως τα καταφέρω και εγώ.....

Πήγαινε να γίνεις πιο ομορφούλα..... και εγώ σε λίγο θα πάω κομμωτήριο, έχω βάφτιση αύριο........


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα καλημέρα! Διάβασα τα νέα σου και χαίρομαι που πέρασες καλά τις γιορτές. Πρώτες γιορτές με την κορούλα σου. Συγκλονιστική εμπειρία, έτσι?

Σε ακούω καλύτερα πάντως, είδες που είχες μελαγχολήσει λόγω εορτών?

Εδώ καλά, μόνο που δεν κοιμήθηκα όλη νύχτα. Περνάω μάλλον καμιά ίωση στομάχου και όλη νύχτα η τουαλέτα και εγώ γίναμε κολλητές φιλενάδες!:(. Θα περάσει....

Φιλί στη ζουζού

Σταβούλι τώρα είδα ότι είσαι αρρωστούλι!:?

Περαστικά σου...

(Ακόμη σκουντουφλώ!!! προτελευταία μέρα άδειας. κοιμήθηκα περίπου 10ωρο.. 'Δε θέλω να πάω σχολείο', που λένε και τα πιτσιρίκια!!!).


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ολγάκι. Αυπνίες είχα λόγω επισκέψεων στην τουαλέτα, οι οποίες συνεχίζονται! Πες, φιλενάδα μου, τι έγινε μέσα σου και όλα τα έβαλες σε μια σειρά? Μήπως τα καταφέρω και εγώ.....

Πήγαινε να γίνεις πιο ομορφούλα..... και εγώ σε λίγο θα πάω κομμωτήριο, έχω βάφτιση αύριο........

Δεν ξέρω ρε συ Σταβ..

Ίσως που μίλησα με δικούς μου ανθρώπους, γιατί το είχα κρατήσει ΠΟΛΥ μέσα μου! Μόνο εδώ - με σας - μιλούσα και φυσικά στον άντρα μου. Και στη μανούλα μου τίποτα δεν έλεγα, γιατί είναι μακρυά και δεν ήθελα να τη στενοχωρήσω. Όλοι λένε είμαι δυνατή, η ψυχούλα μου το ξέρει! Να σου πω την αλήθεια, δεν είμαι! Το κλάμα που έχω ρίξει δε λέγεται.

Πιστεύω πως έκανε τον κύκλο του.. Σε 9 μέρες θα τελείωνε ούτως ή άλλως.. Αναγκαστικά! Δεν έχω και παιδάκι να σκέφτομαι εικόνες μετα τη γέννηση! Η φαντασία μου έως αυτές τις μέρες έφτανε.

Πάντως έχω να σου πω και μια αστεία ιστορία που καταλαβα ότι τελείωσε.. Αν έχεις όρεξη με π.μ. χεχε!!!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ολγάκι. Αυπνίες είχα λόγω επισκέψεων στην τουαλέτα, οι οποίες συνεχίζονται! Πες, φιλενάδα μου, τι έγινε μέσα σου και όλα τα έβαλες σε μια σειρά? Μήπως τα καταφέρω και εγώ.....

Πήγαινε να γίνεις πιο ομορφούλα..... και εγώ σε λίγο θα πάω κομμωτήριο, έχω βάφτιση αύριο........

Σε βλέπω στο λουτήρα να λούζεσαι και να γυρνάς και για.. εξαγωγές!!! Αστειεύομαι φυσικά, ελπίζω να είσαι πολύ καλύτερα! Θα πάω το επόμενο Σάββατο, γιατί είναι και μια διαδικασία! Χωρίς ραντεβού, θα έχει τρελή αναμονή και επειδή αύριο μας έχουν καλέσει σε τραπέζι το μεσημέρι, θέλω να χαρώ τον άντρα μου τελευταία μέρα!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τε

Σε βλέπω στο λουτήρα να λούζεσαι και να γυρνάς και για.. εξαγωγές!!! Αστειεύομαι φυσικά, ελπίζω να είσαι πολύ καλύτερα! Θα πάω το επόμενο Σάββατο, γιατί είναι και μια διαδικασία! Χωρίς ραντεβού, θα έχει τρελή αναμονή και επειδή αύριο μας έχουν καλέσει σε τραπέζι το μεσημέρι, θέλω να χαρώ τον άντρα μου τελευταία μέρα!

Θα σου φέρω δώρο ως καινούρια νονά αφού σου άλλαξα όνομα! Στείλε μου π.μ. να γελάσω! Όσο για το γιορτινό σου ξέσπασμα, καιρός ήταν, είναι και το κλίμα, διογκώνει τα πράγματα, ξερώ και εγώ,βλακείες σου λέω!!!!!!!! Εύχομαι να σου έκανε καλό, πάντως! Γιατί να χαρείς τον ανδρα σου τελευταία μέρα (?):confused:. anyway, καλό φαγοπότι....


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

τε

Θα σου φέρω δώρο ως καινούρια νονά αφού σου άλλαξα όνομα! Στείλε μου π.μ. να γελάσω! Όσο για το γιορτινό σου ξέσπασμα, καιρός ήταν, είναι και το κλίμα, διογκώνει τα πράγματα, ξερώ και εγώ,βλακείες σου λέω!!!!!!!! Εύχομαι να σου έκανε καλό, πάντως! Γιατί να χαρείς τον ανδρα σου τελευταία μέρα (?):confused:. anyway, καλό φαγοπότι....

Καλά, από την αυπνία, άλλα διαβάζω, άλλα γράφω και άλλα εννοώ! Τώρα είδα ότι επιστρεφεις στη δουλεια, για αυτό θέλεις να χαρείς τον άνδρα σου....κουκουρούκου. Πάω τουαλέταααααααα


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

τε

Θα σου φέρω δώρο ως καινούρια νονά αφού σου άλλαξα όνομα! Στείλε μου π.μ. να γελάσω! Όσο για το γιορτινό σου ξέσπασμα, καιρός ήταν, είναι και το κλίμα, διογκώνει τα πράγματα, ξερώ και εγώ,βλακείες σου λέω!!!!!!!! Εύχομαι να σου έκανε καλό, πάντως! Γιατί να χαρείς τον ανδρα σου τελευταία μέρα (?):confused:. anyway, καλό φαγοπότι....

Μπήκα κάτω από το νερό αλλιώς δεν ξυπνούσα.. Από Δευτέρα δουλίτσα, γι αυτό λέω τελευταία μέρα! Έχουμε απίστευτες ώρες υπερωρίας και επειδή δεν τις πληρώνουν παίρνουμε κάποιες σε άδεια! Οπότε άραγμα!!

Γιάντα μωρέ μου λες βλακείες!!! Η αλήθεια είναι δεν ξέσπασα.. απλά μίλησα.. και ήταν όμορφο και γλυκό.

Εσύ κυρία μου δε μας είπες πως είσαι;;; Δεν είπαμε δε μετράμε;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! καλώς το Ματινάκι!! Πολύ χάρηκα που μας βρήκες!

Τι κάνετε σήμερα;; Τι αυπνίες ήταν αυτές;;

Εγώ πίνω καφέ και σκουντουφλώ... Ήθελα να πάω για κούρεμα σήμερα, αλλά βαριέμαι να κουνηθώ!!

Καλά Ματινάκι η μικρή θα ήταν τρέλα.. χαχα! Αγιοβασιλάκι η ψυχούλα μου! Σταβούλι

επειδή μετρούσα γι αυτό στο έλεγα να μη μετράς!! Αν και να σου πω κάτι έγινε μέσα μου στις διακοπές και ... τελείωσε. Ελπίζω να τα κατάφερα και να το θυμάμαι όπως του αξίζει!

Συμμούλα όλα καλα;;;

Νομίζω η Όλγα δουλεύει οπότε ας της στείλουμε την καλημέρα μας!

Γεια σου κορίτσι!!! Η Όλγα είναι στη δουλειά γι αυτό και μπαίνει στο φόρουμ ,καθώς απο το σπίτι δεν προλαβαίνω να μπω και αν μπω θα είναι για λίγο!! ;) Είμαι απογευματινή και σήμερα, αλλά ευτυχώς αύριο ρεπάρω και θα απολαύσω την μέρα, αν και κάτι για βροχές και καταιγίδες άκουσα....:cry: Ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους σας βρήκα!!! Πάω να ταϊσω την μικρή και έρχομαι!!!

Ματινάκι, καλως ήρθες!!! Πολύ χάρηκα που γινόμαστε πολλές σιγά σιγά!! Κι εγώ είχα θέμα με την σύνδεσή μου στο cafe, είδα κι έπαθα να ενεργοποιήσω και πάλι τον κωδικό μου!!! Όλα καλά έτσι? Να χαίρεσαι το ζουζουνάκι σου και του χρόνου πάλι Αγιο Βασιλίτσα!! Πόσο μηνών είναι τώρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ, μπήκα αργά και δε βρήκα καμία!!! :( κακό timing!!! Edel, Symm, Stav, Matina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! See you later!!!! Α, Σταβούλα, σκεφτόμουν το εξής: αφού έχεις θρομβοφιλία, ως ομοιοπαθούσα, μήπως να ρωτούσες τον γιατρό σου αν όσο καιρό προσπαθείς να μείνεις έγκυος ξανά -όταν θα το αποφασίσετε- πρέπει να παίρνεις το salospir? Είναι ένα αθώο χαπάκι, σαν την ασπιρίνη που ρυθμίζει το αίμα σου, έτσι ώστε όλα να πάνε καλά και συνεχίζεις και το παίρνεις παράλληλα με τις αντιπηκτικές αργότερα όντας έγκυος... εγώ το έπαιρνα και στις 2 εγκυμοσύνες...ρώτησέ τον καλού κακού κάποια στιγμή....φιλάκια!! έχω λίγη δουλίτσα να τελειώσω -αν και να μην είχα, είμαι μόνο μου τώρα εδώ!! :( έχετε φύγει όλες, δε μπορώ να μιλάω μοναχούλη μου!!! Γεια σας προς το παρόν!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κορίτσι!!! Η Όλγα είναι στη δουλειά γι αυτό και μπαίνει στο φόρουμ ,καθώς απο το σπίτι δεν προλαβαίνω να μπω και αν μπω θα είναι για λίγο!! ;) Είμαι απογευματινή και σήμερα, αλλά ευτυχώς αύριο ρεπάρω και θα απολαύσω την μέρα, αν και κάτι για βροχές και καταιγίδες άκουσα....:cry: Ελπίζω να είσαι καλύτερα σήμερα!!!!

Νόμιζα δούλευες πρωί και απόγευμα και η αλήθεια είναι αναρωτιόμουν πως τα καταφέρνεις, χωρίς άδεια, χωρίς ρεπό και με οικογένεια και όχι απλά δε διαμαρτύρεσαι, αλλά την παλεύεις κιόλας!

Όχι ότι και τώρα δεν αναρωτιέμαι, αλλά τουλάχιστον δεν είσαι όλη μέρα δουλειά!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, μπήκα αργά και δε βρήκα καμία!!! :( κακό timing!!! Edel, Symm, Stav, Matina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! See you later!!!! Α, Σταβούλα, σκεφτόμουν το εξής: αφού έχεις θρομβοφιλία, ως ομοιοπαθούσα, μήπως να ρωτούσες τον γιατρό σου αν όσο καιρό προσπαθείς να μείνεις έγκυος ξανά -όταν θα το αποφασίσετε- πρέπει να παίρνεις το salospir? Είναι ένα αθώο χαπάκι, σαν την ασπιρίνη που ρυθμίζει το αίμα σου, έτσι ώστε όλα να πάνε καλά και συνεχίζεις και το παίρνεις παράλληλα με τις αντιπηκτικές αργότερα όντας έγκυος... εγώ το έπαιρνα και στις 2 εγκυμοσύνες...ρώτησέ τον καλού κακού κάποια στιγμή....φιλάκια!! έχω λίγη δουλίτσα να τελειώσω -αν και να μην είχα, είμαι μόνο μου τώρα εδώ!! :( έχετε φύγει όλες, δε μπορώ να μιλάω μοναχούλη μου!!! Γεια σας προς το παρόν!!

Οκ τα λέμε αργότερα! Προέχει η δουλειά!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, μη φύγεις κι εσύ!!!

Έλα εδω είμαι, δε φεύγω, νόμιζα είχες δουλίτσα! Σήμερα λιώνω λίγο να πάρω δυνάμεις για τις επόμενες μέρες - είχαμε και ΑΠΕΙΡΗ δουλειά πριν τις διακοπές και μαζέυω απόθεμα.. Σε σκεφτόμουν όμως.. Έλεγα πως τα καταφέρνει τόση δουλειά και 2 πιτσιρικάκια;;


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...