Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Με αισιοδοξία!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι, σε καταλαβαίνω....σου εύχομαι να πάνε τα πράγματα τόσο καλά που να γυρίσετε Ελλάδα νωρίτερα απ' ότι υπολογίζετε!! Είπες κάποια στιγμή ότι υπολογίζετε πως θα έρθετε το Πάσχα ή κάνω λάθος?

Θα έρθουμε για διακοπές. προσπαθούμε 2 φορες το χρόνο να ερχόμαστε. Έτσι ερχόμαστε για μεγάλο διάστημα και σπανιότερα, αλλά τουλάχιστον σε μας ταιριάζει καλύτερα.

Θα δείξει Όλγα μου. Και εδώ η δουλειά δεν είναι μόνιμη, φυσικά, και Ελλάδα δεν ξέρω τι μπορεί να βρούμε μετά από αυτό. Όλο στο ψάξιμο είμαστε. προς το παρόν για εξωτερικό ψάχνουμε και στξ συνέχεια. Βλέποντας και πράττοντας!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Σου γράφω και παράλληλα κάνω και δουλειά!! Ευτυχώς έχω γραφική δουλειά, δουλεύω πολύ με τα χέρια σήμερα μπας και τα ζεστάνω λιγουλάκι!!

Το κατάλαβα και η αλήθεια είναι πως νιώθω τύψεις, γιατί εγώ με οργανωση φακέλων στο pc ασχολούμαι, ενώ εσύ δουλεύεις. Καλά θέρμανση δεν έχει εκεί;;; θυμάμαι μας είχες ξαναπέι πως κρυώνεις.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εσεις πιάσατε κουβέντα και εγώ στην απέξω?:tongue:Κλαψ!!!!! Μόλις γύρισα από κομμωτήριο. Τέτοιο φούσκωμα, ούτε η πεθερούλα μου δεν κάνει στο μαλλί της! Κάνω καφεδάκι, ποια θέλει?

Εχω στείλει γιο στο χωριο (ελιές), ο σύζυξ είναι στο ποδόσφαιρο (τη ζωούλα του το χρυσό μου!) και εγώ κάθομαιιιιιιιιιιι. Ωραίο πράγμα η ανεμελιά!!!!!

Ολγάκι δουλειά είσαι χρυσουλίνι μου? Αντε τελειώνεις, κουράγιο. Edel, πήγες βολτίτσα?


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα και η αλήθεια είναι πως νιώθω τύψεις, γιατί εγώ με οργανωση φακέλων στο pc ασχολούμαι, ενώ εσύ δουλεύεις. Καλά θέρμανση δεν έχει εκεί;;; θυμάμαι μας είχες ξαναπέι πως κρυώνεις.

Αχ, μεγάλο θέμα η θέρμανση εδώ!! θα σου τα πω κάποια στιγμή αναλυτικά με π.μ.... Πάντως, ναι κρυώνουμε εδώ και όχι μόνο εγώ... να μην νιώθεις καθόλου τύψεις, σου είπα ότι τα κάνω παράλληλα και αν δεν μπορώ να είμαι άλλο συνδεδεμένη θα σου πω... βασικά όταν δουλεύω πρωί δεν μπορώ να μπαίνω όσο θέλω γιατί έχει περισσότερη δουλειά από άποψη κίνησης και δεν προλαβαίνω...πάντως εννοείται πως προτιμώ το πρωινό, ξεμπερδεύω, πάω σπίτι μου και δεν έχω το άγχος...όταν δουλεύω απόγευμα ξυπνάω το πρωί και είμαι μονίμως με το μάτι στο ρολόι αν θα προλάβω να κάνω όλα αυτά που πρέπει και συνήθως βέβαια έρχομαι στην δουλειά χωρίς να έχω προλάβει καν να φάω!! -εκεί με μαλώνει ο άντρας μου, οπότε τώρα έχω αρχίσει και του λέω ψεματάκια ότι τρώω... χαζομάρες κάνω, το ξέρω...-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσεις πιάσατε κουβέντα και εγώ στην απέξω?:tongue:Κλαψ!!!!! Μόλις γύρισα από κομμωτήριο. Τέτοιο φούσκωμα, ούτε η πεθερούλα μου δεν κάνει στο μαλλί της! Κάνω καφεδάκι, ποια θέλει?

Εχω στείλει γιο στο χωριο (ελιές), ο σύζυξ είναι στο ποδόσφαιρο (τη ζωούλα του το χρυσό μου!) και εγώ κάθομαιιιιιιιιιιι. Ωραίο πράγμα η ανεμελιά!!!!!

Ολγάκι δουλειά είσαι χρυσουλίνι μου? Αντε τελειώνεις, κουράγιο. Edel, πήγες βολτίτσα?

Καλώς τη! Όοχι.. Εδώ πρήζω την Όλγα..

Με γεια το μάλλί! Καφέ βανίλια θελω παρακαλώ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τη! Όοχι.. Εδώ πρήζω την Όλγα..

Με γεια το μάλλί! Καφέ βανίλια θελω παρακαλώ!

Έφτασεεεεε!!!!!! Έχω φοβερή εμπειρία και προϋπηρεσία. Το καλοκαιρι κάνω τη μπαργούμαν και τη μπουφετζού στο εστιατόριο του άνδρα μου. Λοιπόν, βάλτε τα μαγιο σας, την καλή σας διάθεση, και σας περιμένω.........

Ολγάκι έχω περιέργεια. Με τι ασχολείσαι?


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έφτασεεεεε!!!!!! Έχω φοβερή εμπειρία και προϋπηρεσία. Το καλοκαιρι κάνω τη μπαργούμαν και τη μπουφετζού στο εστιατόριο του άνδρα μου. Λοιπόν, βάλτε τα μαγιο σας, την καλή σας διάθεση, και σας περιμένω.........

Ολγάκι έχω περιέργεια. Με τι ασχολείσαι?

Ααα τότενες θα τον επιώ τον καφέ από τα χεράκια σου με περισσή απόλαυση!!!

Καλά.. Το καλοκαίρι που ήρθαμε ήμαστε οι πιο ξέξασπροι με τον άντρα μου στην παραλία. Φυσικά από την πολλή προστασία πήραμε μηδέν χρώμα.


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Εσεις πιάσατε κουβέντα και εγώ στην απέξω?:tongue:Κλαψ!!!!! Μόλις γύρισα από κομμωτήριο. Τέτοιο φούσκωμα, ούτε η πεθερούλα μου δεν κάνει στο μαλλί της! Κάνω καφεδάκι, ποια θέλει?

Εχω στείλει γιο στο χωριο (ελιές), ο σύζυξ είναι στο ποδόσφαιρο (τη ζωούλα του το χρυσό μου!) και εγώ κάθομαιιιιιιιιιιι. Ωραίο πράγμα η ανεμελιά!!!!!

Ολγάκι δουλειά είσαι χρυσουλίνι μου? Αντε τελειώνεις, κουράγιο. Edel, πήγες βολτίτσα?

καλώς τηνε την πέρδικα!! Χα, χα!!! Ωραία περιγραφή έδωσες με το μαλλί!! Τύπου Μαικλ Τζάκσον στα νιάτα του κι έτσι? :D Μπράβο, καλά το΄κανες, το κομμωτήριο ανανεώνει ψυχολογία, εμφάνιση, τα πάντα!!! Εμείς μείναμε τα δυο μας εδώ και τα λέμε, χαίρομαι που μπήκες κι εσύ!! Εγώ στη δουλειά ναι, αύριο όμως ΡΕΠΑΡΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ...κι εγώ θέλω καφέ βανίλια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειας σας κοριτσια!χρονια πολλα και καλη χρονια!Ολγα εισαι η κοπελα που μιλησαμε σωστα? ;) καλα εισαι?

μου αρεσει πολυ ο τιτλος σας..μας χρειαζεται λιγη αισιοδοξια στις μερες μας..χωραω στην παρεα σας? :)

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας κοριτσια!χρονια πολλα και καλη χρονια!Ολγα εισαι η κοπελα που μιλησαμε σωστα? ;) καλα εισαι?

μου αρεσει πολυ ο τιτλος σας..μας χρειαζεται λιγη αισιοδοξια στις μερες μας..χωραω στην παρεα σας? :)

Ναι, Δεσι μου εγώ είμαι!!! ;) Είδες τελικά? Μικρό το φόρουμ!! Βεβαίως και χωράς βρε!! Εμείς ανοίξαμε το θεματάκι αυτό -ιδέα της Edel- για να τα λέμε πιο ανάλαφρα(τα λέγαμε σε άλλο θέμα στο parents) και με ..περισσότερη αισιοδοξία!! σε όλους μας χρειάζεται κορίτσι!!! Εσύ πόσα παιδάκια έχεις, θύμησέ μου!!

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας κοριτσια!χρονια πολλα και καλη χρονια!Ολγα εισαι η κοπελα που μιλησαμε σωστα? ;) καλα εισαι?

μου αρεσει πολυ ο τιτλος σας..μας χρειαζεται λιγη αισιοδοξια στις μερες μας..χωραω στην παρεα σας? :)

Καλωσόρισες και καλή χρονιά. Όλες χωράμε εδώ.......μια μεγάλη αγκαλιά!


nZP1p3.png

585Ep3.png

255rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...