Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριστάκια μου! πως είστε; Εμείς ξεστολίσαμε σήμερα. Είπαμε να το αφήσουμε λίγο ακόμα αλλά δεν προλαβαίνω τις επόμενες μέρες οπότε... Αύριο έχω και τραπέζι στο σπίτι για την γιορτή του μικρού μου και του πατέρα μου που είναι μεθαύριο οπότε έκανα ότι μπορούσα να μην μαζευτούν όλα αύριο το πρωί.

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν αύριο και μεθαύριο! Να περνάτε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!Χρόνια Πολλά σε όλα τα μωράκια/συζύγους/και λοιπούς που γιορτάζουνε!! Να τους χαίρεστε :)

Έχω έρθει και εγκατασταθεί στην μαμά γιατί με την κοιλούμπα δεν μπορώ να κάνω βήμα..να δω πως θα βγάλω άλλες 2 βδομάδες..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλες! Πως τα περάσατε χθες;

Εμείς επιτέλους μετά από περίπου 2 χρόνια είμασταν όλοι μαζι οικογενειακά και τα περάσαμε ήσυχα και πολύ ωραία! Τα παιδάκια τα περάσανε τέλεια, πήγαμε και σε λούνα παρκ και το καταχάρηκαν.

Χρόνια πολλά και πάλυ σε όλες σας και ότι καλύτερο!!!

Χρονια πολλα και καλη χρονια. Τι καλα Μαρακι που ησασταν ολοι μαζι και περασατε τελεια!!!

Χρόνια Πολλά και καλή Χρονιά. Εύχομαι πάνω απ'όλα υγεία και μακάρι να έχουμε όλοι μια καλύτερη οικονομική κατάσταση.

Χάθηκα λίγο γιατί είχαμε μια μικρή περιπέτεια υγείας, αλλά ευτυχώς όλα είναι πλέον καλά.

Τώρα τρώμε βασιλόπιτα και πίνουμε καφέ (παρεπιπτόντως έγινε τέλεια).

Μαρία χαίρομαι που είστε πλέον όλοι μαζί.

δέσι ο δικός σας μπαμπάς επέστρεψε από Θεσ/νίκη;

oneiraki πλησιάζει ο καιρός, με το καλό.

Χρονια πολλα και καλη χρονια! περαστικα σας αφου το αντιμετωπισατε ολα καλα!!

Καλημερα Χρόνια Πολλά & καλή χρονιά να έχουμε!! Με υγεία πάνω από όλα!!

Ναι κοντεύω.προγραμματίσαμε για 24/1 το χειρουργείο (δευτερη κτ) ,δεν φαντάζομαι να γίνει νωρίτερα...

Έφτιαξα φβ όποια έχει ας μου στείλει πμ να την προσθέσω :)

Χρονια πολλα και καλη χρονια ονειρακι ολο και κοντευει ο καιρος!!!16/1 ειναι ο μεγαλος γιος μου!!! σου εστειλα και γω πμ.

Kαλή Χρονιά σε όλες μας με υγεία πάνω απ όλα.

Ονειράκι με το καλό το μπεμπάκι σου. Που θα γεννήσεις?

Μαράκι κάθε αρχή και δύσκολη... οι διακοπές μερικές φορές κάνουν κακό... δεν μπορείς να πας στη δουλειά εύκολα μετά

Χρονια πολλα και καλη χρονια!! Υγεια μονο τιποτα αλλο ολα τα αλλα θα τα κανονισουμε μονοι μας!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι μιας και είμαι και εγώ γυναίκα στρατιωτικού, αν πάω να γεννήσω σε ιδιοτική κλινική, τα λεφτά τα παίρνω όλα από την ασφάλεια μου ή μόνο 800 ευρώ??


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, χρόνια πολλά και καλή χρονιά!! Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι μιας και είμαι και εγώ γυναίκα στρατιωτικού, αν πάω να γεννήσω σε ιδιοτική κλινική, τα λεφτά τα παίρνω όλα από την ασφάλεια μου ή μόνο 800 ευρώ??

ΙΚΑ έχεις; Αν ναι αφαιρούνται αυτόματα από τον λογαριασμό του μαιευτηρίου, για να είμαι πιο σωστή δεν σου αναφέρουν καν το ποσό προ ΕΟΠΠΥ και μετα, απλά σου ζητάνε τα απαραίτητα δικαιολογητικά. Αν λες τώρα για ασφαλεια στρατού, νομίζω ότι δεν δίνουν κάτι έτσι κι αλλιώς. (από μια φίλη το θυμάμαι αυτό γιατί εγώ εχω ικα). Με το καλό να γεννήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ καλή μου, έχω ασφάλεια στρατού, σκεφτόμουν για τρίτο παιδάκι, αλλά αν είναι να τα πληρώσουμε όλα από την τσέπη μας μάλλον θα αργήσουμε να κάνουμε και τρίτο γιατί δεν υπάρχει σεντσ πια.............


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό ο συντομότερο δυνατό από τη στιγμή που αυτό επιθυμείτε!!!Κάτσε μήπως και ισχύει κάτι αλλο για τις έμμεσα ασφαλισμένες του στρατού, να μας πει καμια κοπέλα που την ασφαλίζει ο σύζυγος. Πάντως αυτό που σου είπα ισχυει σίγουρα πριν από 2 χρόνια παρα κάτι. Πάντως γενικά ότι ασφάλεια κι αν έχει μην νομίζεις ότι πλέον κερδίζεις κάποιο ποσό. Λίγο πολύ τα ιδιωτικά πήγαν τις τιμές εκεί που ήθελαν κια τα δημόσια τις αύξησαν λιγουλάκι.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ καλή μου, έχω ασφάλεια στρατού, σκεφτόμουν για τρίτο παιδάκι, αλλά αν είναι να τα πληρώσουμε όλα από την τσέπη μας μάλλον θα αργήσουμε να κάνουμε και τρίτο γιατί δεν υπάρχει σεντσ πια.............

γεια σου κοπέλα μου.. εμένα μ'έχει ασφαλισμένη ο άντρας μου(αεροπορία) και πρόκειται να γεννήσω σε κλινική η οποία είναι συμβεβλημένη με στρατό αλλά όχι με αεροπορία :shock: και απ'ότι βλεπω θα τα πληρώσουμε απ'την τσέπη μας όλα...τώρα το ψάχνουμε μήπως καταθέσουμε στην μονάδα τις αποδείξεις κ πάρουμε κάτι ως δαπάνη (που χλωμό το κόβω)...αυχενική πάντως που έκανα στην ίδια κλινική τα δώσαμε απ'την τσέπη μας...200ε κ φυσικά δεν πήραμε κάτι πίσω...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ με το καλό γλυκιά μου!! Και εμείς αεροπορία είμαστε..... έτσι λοιπόν ε.... κρίμα.... τα οικονομικά είναι χάλια..... σε δημόσιο νοσοκομείο φοβάμαι να ξανα πάω.... οπότε τρίτο παιδάκι μόνο αν γίνει κάτι και αποκτήσουμε 3000 ευρώ για να πληρώσουμε την κλινική.

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ με το καλό γλυκιά μου!! Και εμείς αεροπορία είμαστε..... έτσι λοιπόν ε.... κρίμα.... τα οικονομικά είναι χάλια..... σε δημόσιο νοσοκομείο φοβάμαι να ξανα πάω.... οπότε τρίτο παιδάκι μόνο αν γίνει κάτι και αποκτήσουμε 3000 ευρώ για να πληρώσουμε την κλινική.

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας!!!

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου!!να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!! μ'αυτά τα βιβλιάρα κ τι δικαιούμαστε τελικά μου έχουν σπάσει τα νευρα!!εν τω μεταξύ εμένα ο ντοκ μου είναι με τον εοπυ κ τα φάρμακα μου τα γράφει κανονικά κ τις εξετ. αίματος!! σε δημόσιο δεν πάω..θέλω τον γιατρό μου κι αυτός είναι μόνο στο γένεσις..τι να κάνω θα τον ακολουθήσω..αν βγάλω άκρη θα σου πω πάντως αν πάρουμε πίσω χρήματα απ'την γέννα!! τώρα τελευταία μας είπαν ότι δικαιούμαστε λεφτά από τις επισκέψεις, μέχρι 4 επισκέψεις τον μήνα (στο ιατρείο) 20ε για την 1η κ 15 για την 2η κ 10ε για την 3η -4η..αυτό θα το διευκρινίσω κ την τετάρτη που θα πάω για υπέρηχο...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ κοπέλα μου!!να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!! μ'αυτά τα βιβλιάρα κ τι δικαιούμαστε τελικά μου έχουν σπάσει τα νευρα!!εν τω μεταξύ εμένα ο ντοκ μου είναι με τον εοπυ κ τα φάρμακα μου τα γράφει κανονικά κ τις εξετ. αίματος!! σε δημόσιο δεν πάω..θέλω τον γιατρό μου κι αυτός είναι μόνο στο γένεσις..τι να κάνω θα τον ακολουθήσω..αν βγάλω άκρη θα σου πω πάντως αν πάρουμε πίσω χρήματα απ'την γέννα!! τώρα τελευταία μας είπαν ότι δικαιούμαστε λεφτά από τις επισκέψεις, μέχρι 4 επισκέψεις τον μήνα (στο ιατρείο) 20ε για την 1η κ 15 για την 2η κ 10ε για την 3η -4η..αυτό θα το διευκρινίσω κ την τετάρτη που θα πάω για υπέρηχο...

Σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!! Θα περιμένω νέα σου!! Το Γένεσις είναι ιδιωτικό μαιευτήριο??


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και είναι και συμβεβλημένο με τον στρατό?? Α πολύ τυχεροί οι στρατιωτικοί!! Με την αεροπορία ξέρεις αν είναι συμβεβλημένη καμία ιδιωτική κλινική-μαιευτήριο?


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και είναι και συμβεβλημένο με τον στρατό?? Α πολύ τυχεροί οι στρατιωτικοί!! Με την αεροπορία ξέρεις αν είναι συμβεβλημένη καμία ιδιωτική κλινική-μαιευτήριο?

είναι συμβεβλημένο με εοπυ..κ ο στρατός ανήκει στον εοπυ ενώ η αεροπορία όχι...:confused: μιλαμε για μεγάλη χαζομάρα!! με την αεροπ. δεν έχω ιδέα αν κάποιο άλλο ιδιωτικό είναι συμβεβλημένο! έτσι μπερδεμένα που είναι ούτε κ οι ίδιοι δεν ξέρουν κι ούτε κι οι γιατροί! να φανταστείς εμένα μου είχε πει ο ντοκ να πάρω βιβλιάριο μαζί γιατί το παπ-α της αυχενικής γράφεται...κ όταν πήρα τηλ στο γένεσις μου είπαν τι ασφάλεια είστε, λέω αεροπ... α λέει αεροπ. δεν είμαστε συμβεβλημένοι...μόνο στρατό κ ότι είναι εοπυ :? μπουρδ@λο είναι αυτό το κράτος!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...