Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Χρόνια Πολλά σε όλες/όλους που γιόρταζαν.

Εμείς είμαστε καλά, είχαμε πάει για λίγες μέρες στο χωριό.

Καλό Σ/Κ και καλή αρχή στα παιδάκια μας τη Δευτέρα.


Δεν μπορείς να πας πίσω και να κάνεις μια νέα αρχή, αλλα μπορείς να ξεκινήσεις από το παρόν και να κάνεις ένα νέο τέλος. paulocoelho

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑλησπέρα κορίτσια! Καλή αρχή και πάλι στα σχολεία και σε όσες επιστρέφουμε στη δουλειά από άδεια! Ο μπαμπάς μας έχει άδεια μέχρι την άλλη Δευτέρα, ήταν υπηρεσία Μ. Σάββατο και ΄πηρε δεύτερο γκρουπ. Πως είστε; Believe δεν έχω ακούσει καθόλου για μεταθέσεις αλλά νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα, αν λάβεις υπόψη και τις εκλογές...άστα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα (ευτυχώς έχουμε και την αργία της Πρωτομαγιάς).

Πέρυσι θυμόσαστε πότε βγήκανε οι μεταθέσεις?

Μαράκι εσύ έχεις άδεια τώρα που έχει ο σύζυγος?


EssPp2.png

R9Y0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα (ευτυχώς έχουμε και την αργία της Πρωτομαγιάς).

Πέρυσι θυμόσαστε πότε βγήκανε οι μεταθέσεις?

Μαράκι εσύ έχεις άδεια τώρα που έχει ο σύζυγος?

Είχα 4 μέρες μετά το Πάσχα και σήμερα στη δουλειά κανονικότατα. Καλά ήτανα έστω και για λίγες μέρες. Εσείς μείνατε Αθήνα ή φύγατε;Νομίζω ότι οι μεταθέσεις βγαίνουν κάπου τον Μάιο με Ιούνιο. Εμάς πριν 2 χρόνια που μας είπαν για Σέρρες μας το ανακοίνωσαν τέλη Μαίου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψαχνει δουλεια ο αντρας μου κοριτσια sos υπαρχουν προκηρυξεις;;;;ειμσστε απελπισμενοι πια..23 χρωνων με μωρακι μολις εξι μηνων


Οταν εχω εσενα νοιωθω σαν παιδι εχω εναν ανθρωπο :tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑλησπέρα κορίτσια! Καλή μου προκυρήξεις απ ότι ξέρω δεν θα βγάλουν. Ευχομαι σύντομα με μια δουλειά.

Βelieve για τους τρίτεκνους αναφέρει ότι παραμένουν στον τόπο της επιλογής τους εκτός και αν ζητήσουν την μετακίνηση τους. Βέβαια απ ότι κατάλαβα αν για παράδειγμα πρεπει να πας διοικητής και δεν υπάρχει θέση πχ στην Αθήνα πας στον Εβρο, αλλά μου είπε ο αντρας μου ότι είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν μετακινήσε. Με το καλό αν το σκέφτεστε!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε; Εμείς είμαστε με τις αλλεργίες μας, εγώ με κολλάρο την τελευταία βδομάδα λόγω νεύρου στον συχένα και με μια εξεταστική να με περιμένω σε λιγότερο από δεκαπέντε μέρες αλλά να μην έχω καθόλου όρεξη να διαβάσω.Φιλάκια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια..Ελπίζω να με θέλετε στην παρέα σας!!Στρατιωτικοί είμαστε και εγώ και ο σύζυγος!Έχουμε τρία παιδάκια..Πανικός..

Believe για τους τρίτεκνους ο τελευταίος νόμος λέει ότι δεν παίρνουμε μετάθεση,εκτός αν το ζητήσουμε,πάντα υπάρχει όμως το παραθυράκι της μετάθεσης λόγω υπηρεσιακών αναγκών,όπως επίσης και οι μεταθέσεις που γίνονται υποχρεωτικά για να γραφθεί ο απαιτούμενος χρόνος διοίκησης σε κάθε βαθμό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα κορίτσια..Ελπίζω να με θέλετε στην παρέα σας!!Στρατιωτικοί είμαστε και εγώ και ο σύζυγος!Έχουμε τρία παιδάκια..Πανικός..

Believe για τους τρίτεκνους ο τελευταίος νόμος λέει ότι δεν παίρνουμε μετάθεση,εκτός αν το ζητήσουμε,πάντα υπάρχει όμως το παραθυράκι της μετάθεσης λόγω υπηρεσιακών αναγκών,όπως επίσης και οι μεταθέσεις που γίνονται υποχρεωτικά για να γραφθεί ο απαιτούμενος χρόνος διοίκησης σε κάθε βαθμό..

ΚΑλώς μας ήρθες! Εννοείτε ότι είσαι καλοδεχούμενη!!!Μπράβο για τα τρία τέκνα! Να σας ζήσουν!!! Και κουράγιο γιατί φαντάζονται ότι θα επικρατεί πανζουρλισμός! Που υπηρετείς; Ερώτηση: τις υπηρεσίες πως τις κανονίζεται με τον άντρα σου; Επιλέγει φαντάζομαι άλλες μέρες ο ένας και άλλες ο άλλος...

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν είμαστε Θεσσαλονίκη,ελπίζω να παραμείνουμε!Υπηρεσίες κάνουμε διαφορετικές ημέρες του μήνα,ευτυχώς δεν έχει τύχει να συμπέσουν..

Αχ τέλεια είναι στη Θεσσαλονίκη! Ελπίζω να παραμείνετε εκεί, ειδικά αν είναι ο τόπος συμφερόντων σας!!!Εμείς Αθήνα, πριν Σέρρες ο σύζυγος αλλά από Ιανουάριο εδώ και ελπίζω να παραμείνει για αρκετά χρόνια γιατί δεν ήταν και ότι καλύτερο το πήγαινε έλα και η απόσταση!

Link to comment
Share on other sites

Την λατρεύουμε την Θεσσαλονίκη,αν και δεν είμαστε από εδώ..Το μόνο κακό είναι ότι γονείς και πεθερικά είναι μακρυά και δυστυχώς βοήθεια δεν υπάρχει..Οπότε όπως καταλαβαίνεις στο σπίτι γίνεται πανζουρλισμός,από την ώρα που θα γυρίσω από την δουλειά μέχρι που θα ξαπλώσω,τρέχω σαν τον Βέγγο..Εν αναμονή των μεταθέσεων εύχομαι σε όλες μας τα νέα να είναι ευχάριστα και βολικά για τις οικογένειές μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...