Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

      πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Όταν έπεσε από το 29 στο 7,είχες σταματήσει τα φάρμακα?Εμένα μου είπε να τα πάρω σήμερα και αύριο να κάνω τη χοριακη.

      Έχεις δίκιο,καλύτερα που σταμάτησε τώρα και δεν παλινδρομησε πιο μετά.Ετσι κ αλλιώς δεν το πίστεψα,δεν ξέρω γιατί..Ελπίζω να ήταν απλά θέμα τύχης και να μην ήταν υγιές το έμβρυο και να μην φταίει κάτι στη μήτρα.Εχω ένα ακόμα,θα κάνω εμβρυομεταφορά μόλις μου πει ο γιατρός ότι είναι όλα οκ

      Φάρμακα γιατί συνεχιζεις???Πως το εξήγησε?

κατά φαντασίαν έγκυος;;;


Recommended Posts


Διαφημίσεις

εγω θεσσαλονικη

ναι και αυτη σοκαριστηκε οταν το ειδε στον υπερηχο!!! φανηκε στον υπερηχο οταν ηταν 2,5 μηνων!!! το ενα ηταν πισω απο τ αλλο και οταν εμφανιστηκαν δυο καρδουλες....!!! αλλα τωρα ειναι πολυ χαρουμενη και φυσικα κουρασμενη, ευτυχως ολα πανε καλα

Μπραβο της!!καλη λευτερια στην φιλη σου!!και εννοειται με το καλο και σε σενα:)

15/03 δεν περιμενω..;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα,κοριτσια.θα ηθελα τη γνωμη σας.εκανα εναν υπερηχο στις 16 φεφρουαριου,οπου εδειξε πεπαχυσμενο ενδομητριο με μια κουκιδα στη κορυφη.ο γιατρος ειπε πωε ειναι νωρις και θα το δουμε αργοτερα.μετα απο μια εβδομαδα εκανα εναν υπερηχο και εδειξε σακο με μεσο ορο διαστασεων 8,9mm και χοριακη 7800.προχτες εκανα ξανα υπερηχο,οπου ο σακος εχει μεγαλωσει,με μεσο ορο 13,6mm και χοριακη 20000.σε αυτον τον υπερηχο ειδαμε λεκιθικο ασκο,το περιφημο δαχτυλιδι.σημερα εκανα νεα χοριακη και περιμενω αποτελεσμα.ο γιατρος ειπε πως παει καλα,απλα πρεπει να αργησε η συλληψη,μιας και δεν βγαινουν οι ημερομηνιες.εχω αγχωθει αρκετα.καινουριο υπερηχο εχω τη δευτερα.τι λετε?ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιμενουμε να δουμε εμβρυο τη δευτερα.ο γιατρος ειναι καθησυχαστικος,αλλα οσο να ειναι,αγχωνομαι.οι υπερηχολογοι με τρομαξαν και ειπαν μεχρι και για παλλινδρομη.αφου αναπτυσσεται καθε εβδομαδα,δεν μπορει να εγινε καθυστερημενα η συλληψη?

Link to comment
Share on other sites

περιμενουμε να δουμε εμβρυο τη δευτερα.ο γιατρος ειναι καθησυχαστικος,αλλα οσο να ειναι,αγχωνομαι.οι υπερηχολογοι με τρομαξαν και ειπαν μεχρι και για παλλινδρομη.αφου αναπτυσσεται καθε εβδομαδα,δεν μπορει να εγινε καθυστερημενα η συλληψη?

Δεσποινακη καλημερα και με το καλο η εγκυμοσυνη σου!!!ηρεμησε χαλαρωσε και θα δεις τι δευτερα....το καλο ειναι πως ανεβαινει η χοριακη αρα ευχομαστε να ειναι οοοοολα οκ!!υπομονη και ειναι κοντα η Δευτερα!

το πρωτο σου παιδακι θα ειναι?πρωτη φορα εγκυμοσυνη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Δεσποινα αφού διπλασιάζεται η χοριακη όλα βαίνουν καλώς!!!! Συγχαρητήρια!!! Εύχομαι να εχεις μια Πόλυ όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Άσε το άγχος στην άκρη και σκεψου θετικά!!! Με το Κάλο την Δευτερά να δεις το σπορακι σου!!! Ποσων εβδομάδων σου είπε ο γιατρός οτι είσαι;;;


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις ευχες σας.κανονικα,βασει περιοδου,επρεπε να ειμαι 7 εβδομαδων και 5 ημερων.αλλα βγαινει κοντα στις 5-6 και κατι εβδομαδων.ειναι το δευτερο παιδι,εχω ενα κοριτσακι απο εξωσωματικη.εντωμεταξυ αλλαξαν πολλα στη ζωη μου(διαζυγιο,νεος συντροφος),οποτε ειμαι πολυ αγχωμενη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εχω 3 παλλινδρομες με εεξωσωματικη και 2 αποβολες.παιρνω σαλοσπιρ,φιλισιν και ουτροτζεσταν που μου ειπε ο γιατρος και προσευχομαι να ειναι ολα καλα και να ειναι λιγο αργη η εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα καταλαβαίνω γιατι αγχωνεσαι άλλα η πραγματικα το άγχος δεν βγάζει πουθενά.... Η χοριακη σου είναι καλη και αυτό το παχύ ενδομήτριο είναι καλη ένδειξη σημαίνει εγκυμοσύνη και έχει προετοιμαστεί καλά, κι εμένα ο γιατρός απο κει μου είπε για εγκυμοσύνη μέχρι να δουμε σπορακι!!! Ολά θα πάνε καλά θα το δεις!!!! Επίσης συμβαίνει καθυστερημένη σύλληψη οποτε δεν θα συμφωνεί με τις ημερομηνίες


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...