Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

κατά φαντασίαν έγκυος;;;


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια! Είμαι 46 χρονών και προσπαθώ φυσιολογικό για 2ο παιδάκι. Σας παρακολουθώ από τις 27/2/2015 όπου εδειξε το τεστ ωορρηξίας για πρωτη φορά αχνή γραμμή την επόμενη εδειξε εντονη και μια μερα μετα εδειξε αχνή παλι. Ηρθαμε σε επαφή και τις 3 μερες ομως στις 17/3/2015 βραδυ που έκανα β χοριακή έδειξε κάτω από 1. Η γιατρός μου, είπε να περιμένω να μου έρθει περίοδος και μέχρι τότε πολύ ξεκούραση. Είμαι δεύτερη φορά παντρεμένη και θέλουμε πααρα πολύ ένα παιδάκι. Εχω μία κόρη α λυκείου από τον 1ο γάμο που την λατρευω... επίσης και εκείνη θέλει παααααρα πολύ. Μ' αρέσει πολύ η συντροφιά σας επίσης


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια! Είμαι 46 χρονών και προσπαθώ φυσιολογικό για 2ο παιδάκι. Σας παρακολουθώ από τις 27/2/2015 όπου εδειξε το τεστ ωορρηξίας για πρωτη φορά αχνή γραμμή την επόμενη εδειξε εντονη και μια μερα μετα εδειξε αχνή παλι. Ηρθαμε σε επαφή και τις 3 μερες ομως στις 17/3/2015 βραδυ που έκανα β χοριακή έδειξε κάτω από 1. Η γιατρός μου, είπε να περιμένω να μου έρθει περίοδος και μέχρι τότε πολύ ξεκούραση. Είμαι δεύτερη φορά παντρεμένη και θέλουμε πααρα πολύ ένα παιδάκι. Εχω μία κόρη α λυκείου από τον 1ο γάμο που την λατρευω... επίσης και εκείνη θέλει παααααρα πολύ. Μ' αρέσει πολύ η συντροφιά σας επίσης

Καλως ηρθες στη παρεουλα μας!!αρχικα χαιρομαι για την κορη σου!να σου ζησει!!και 2 εννοειται μου αρεσει που στα 46 σου αποφασιζεις για 2!!!μπραβο σου!!

Κανε επαφουλες και θα ερθει...αφου το θελεις μην το βαζεις κατω;)

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ zamia! την μία πονάω κάτω χαμηλά,την άλλη για 1-2 μέρες είμαι καλά. Ξέρεις αν η β χοριακή υπάρχει πιθανότητα να δείξει πάνω από 5 την Δευτέρα 23/3/2015 αν δεν μου έχει έρθει περίοδος. Είναι τόσο αναστατωμένες οι ορμόνες μου που δεν ξέρω αν θα έρθει η ακατανόμαστη ή αν θα ανέβει η LH κάνω τεστ ωορρηξίας κάθε μεσημέρι και κάθε απόγευμα, τίποτα βέβαια ούτε ίχνος. Μακάρι βέβαια να είμαι εγκυος έστω και μία στο εκατομμύριο και να άργησε πολύ η εμφύτευση. Επίσης είχα και λίγο αίμα για 3 μέρες μετά την ωορρηξία την 5ή μέρα.

Σου εύχομαι μέσα απ΄την καρδια μου σε σένα αυτός ο κύκλος ναναι με εμφύτευση. και εσύ προσπαθείς με απλό φυσικό τρόπο?


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ zamia! την μία πονάω κάτω χαμηλά,την άλλη για 1-2 μέρες είμαι καλά. Ξέρεις αν η β χοριακή υπάρχει πιθανότητα να δείξει πάνω από 5 την Δευτέρα 23/3/2015 αν δεν μου έχει έρθει περίοδος. Είναι τόσο αναστατωμένες οι ορμόνες μου που δεν ξέρω αν θα έρθει η ακατανόμαστη ή αν θα ανέβει η LH κάνω τεστ ωορρηξίας κάθε μεσημέρι και κάθε απόγευμα, τίποτα βέβαια ούτε ίχνος. Μακάρι βέβαια να είμαι εγκυος έστω και μία στο εκατομμύριο και να άργησε πολύ η εμφύτευση. Επίσης είχα και λίγο αίμα για 3 μέρες μετά την ωορρηξία την 5ή μέρα.

Σου εύχομαι μέσα απ΄την καρδια μου σε σένα αυτός ο κύκλος ναναι με εμφύτευση. και εσύ προσπαθείς με απλό φυσικό τρόπο?

Καλημερα..Κοιτα θεωρητικα η χοριακη επρεπε να δειξει κατι.....εστω και λιγες μοναδες 17/3.περιμενε και θα δεις μηοπως οντως αργησε η εμφυτευση και γι αυτο δε εδειξε.....;)αυτο με το αιμα μετα την ωορρηξια ειναι θετικο απο οτι εχω ακουσει....

Ναι με φυσικο τροπο προσπαθουμε.....Σε ευχαριστω!ανταποδιδω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδή κάνεις τεστακια για την ωορρηξία?? ή δεν έχεις ξεμπερδέψει με την περίοδο?

Τελειωσα σημερα και ξεκιναμε προσπαθειες!Κανω και τεστακια ωορρηξιας;)Λοιπον ηρθες στην παρεουλα μας απο διπλα!!θα τα λεμε εκει τωρα!!:D

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα σημερα και ξεκιναμε προσπαθειες!Κανω και τεστακια ωορρηξιας;)Λοιπον ηρθες στην παρεουλα μας απο διπλα!!θα τα λεμε εκει τωρα!!:D

εννοείς να είμαι στο άλλο συνέχεια ή και στα δύο??? επίσης εχω πονάκια και πήρα την γιατρό μου τηλ και μιλάγαμε μισή ώρα και μου είπε ότι την τετάρτη θέλει να ξαναεπαναλάβω την β= χοριακή......... επίσης συζηταγαμε με τον αντρούλη μου και καταλήξαμε να ψαχτουμε και με υπογονιμότητα και με βοήθεια φαρμάκων και με εξωσωματική..... άρα αφου αποκλεισουμε την εγκυμοσύνη γιατί δεν έρχεται περίοδος αρχίζει το ψάξιμο......ουφ!!!!!!!

τώρα ζαμιάκι μου σε ευχαριστώ που μ' ακουσες και μένα και σου εύχομαι ο Μάρτης να ναι "ο μήνας σου" η σειρά σου .................... φιλάκια

θα περιμένω να δω τι θα γραψεις και τώρα πάω δίπλα


pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

εννοείς να είμαι στο άλλο συνέχεια ή και στα δύο??? επίσης εχω πονάκια και πήρα την γιατρό μου τηλ και μιλάγαμε μισή ώρα και μου είπε ότι την τετάρτη θέλει να ξαναεπαναλάβω την β= χοριακή......... επίσης συζηταγαμε με τον αντρούλη μου και καταλήξαμε να ψαχτουμε και με υπογονιμότητα και με βοήθεια φαρμάκων και με εξωσωματική..... άρα αφου αποκλεισουμε την εγκυμοσύνη γιατί δεν έρχεται περίοδος αρχίζει το ψάξιμο......ουφ!!!!!!!

τώρα ζαμιάκι μου σε ευχαριστώ που μ' ακουσες και μένα και σου εύχομαι ο Μάρτης να ναι "ο μήνας σου" η σειρά σου .................... φιλάκια

θα περιμένω να δω τι θα γραψεις και τώρα πάω δίπλα

Kοιτα γονιμη εισαι αφου εχεις κανει ηδη παιδακι;)

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!Μακαρι!!ναι θα γραφουμε ολες μαζι στο αλλο;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια Καλησπέρα! ! Σας παρακολουθώ εδώ και χρόνια (!) και μου αρέσει πολύ η αλληλεγγύη που υπάρχει! Σας γράφω αυτό το post γιατί θέλω και εγώ μια απάντηση από κάποιον που ίσως μπορεί να με καταλάβει . Ξέρω μέσα μου την απάντηση αλλά θέλω μια γνώμη.

Λοιπόν. Σε ένα μήνα παντρεύομαι και με το σύντροφο μου ακολουθούμε τη μέθοδο του τραβηγματος. Τώρα βρίσκομαι στην 28η μέρα. Ο κύκλος τους τελευταίους μήνες είναι 26 μέρες. Ωορηξια είχα την 10η μέρα του κύκλου και την 18η είχα έντονο πόνο δεξιά χαμηλά ο οποίος από εκείνη τη μέρα και μετά εμφανίζεται σαν ελαφρύ τράβηγμα. Από την 20η μέρα μέχρι προχθές είχα έντονο τσούξιμο στις θηλες και έντονη ανακατωσουρα στο στομάχι. Εχθές και προχθές είχα λίγες καφέ σταγόνες και πόνο στη μέση και σήμερα το πρωί έντονους πόνους περιόδου που μετά από λίγο εξαφανίστηκαν. Από εκείνη την ώρα και μετά τίποτα.

Ξέρω ότι πιθανόν φταίει το άγχος. Αλλά δεν μπορώ να μην σκέφτομαι το ενδεχόμενο να είμαι τόσο τυχερή και να έχω το πιο υπέροχο δώρο μέσα μου. Τι λέτε? ?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα! ! Σας παρακολουθώ εδώ και χρόνια (!) και μου αρέσει πολύ η αλληλεγγύη που υπάρχει! Σας γράφω αυτό το post γιατί θέλω και εγώ μια απάντηση από κάποιον που ίσως μπορεί να με καταλάβει . Ξέρω μέσα μου την απάντηση αλλά θέλω μια γνώμη.

Λοιπόν. Σε ένα μήνα παντρεύομαι και με το σύντροφο μου ακολουθούμε τη μέθοδο του τραβηγματος. Τώρα βρίσκομαι στην 28η μέρα. Ο κύκλος τους τελευταίους μήνες είναι 26 μέρες. Ωορηξια είχα την 10η μέρα του κύκλου και την 18η είχα έντονο πόνο δεξιά χαμηλά ο οποίος από εκείνη τη μέρα και μετά εμφανίζεται σαν ελαφρύ τράβηγμα. Από την 20η μέρα μέχρι προχθές είχα έντονο τσούξιμο στις θηλες και έντονη ανακατωσουρα στο στομάχι. Εχθές και προχθές είχα λίγες καφέ σταγόνες και πόνο στη μέση και σήμερα το πρωί έντονους πόνους περιόδου που μετά από λίγο εξαφανίστηκαν. Από εκείνη την ώρα και μετά τίποτα.

Ξέρω ότι πιθανόν φταίει το άγχος. Αλλά δεν μπορώ να μην σκέφτομαι το ενδεχόμενο να είμαι τόσο τυχερή και να έχω το πιο υπέροχο δώρο μέσα μου. Τι λέτε? ?

Kαλησπερα!Καταρχην με το καλο να γινει ο γάμος!!!

Κοιτα σπανιο αλλα οχι απιθανο να εισαι.....

Αν μπορεις περιμενε λιγες μερες ακομη...(μηπως ειναι καμια ανωμαλια του κυκλου...)και μετα πηγαινε να κανεις μια χοριακη!!εγκυρο αποτελεσμα!

Καλα αποτελεσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα zamia. Ευχαριστώ για την απάντηση σου . Δυστυχώς αδιαθετησα σήμερα και πονάω πολύ. Ελπίζω να μην αργήσει πολύ και για μένα. .

Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου! !


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα zamia. Ευχαριστώ για την απάντηση σου . Δυστυχώς αδιαθετησα σήμερα και πονάω πολύ. Ελπίζω να μην αργήσει πολύ και για μένα. .

Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου! !

Σ'ευχαριστω γλυκια μου!!!να'σαι καλα!!με το καλο ο γαμος!!!και σου ευχομαι συντομα μανουλα!!!διχως αγχος ευχαριστησου ελευθερο ερωτα με τον αντρουλη σου!!!

;););)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου..ειμααι καινουρια εδω.. λοιπον εγω περιμενα περιοδο χθες..δεν μου εχει ερθει ομως.. μεσα στο μηνα ειχαμε ελεευθερες σχεσεις και στις γονιμες μερες ειχαμε.. γενικα νιωθω καποιες ζαλαδες και ανακατοσουρες.. δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου η ειναι απο το αγχος... εχω και πονους περιοδου.. μου ειχαν πειι και αυτο για την ανεβασμενη θερμοκρασια και μετρουσα λιγο αυτες τις μερες.. πρωι μολις ξυπναω η θερμοκρασια μου ειναι 36.5-36.6 ομως το απογευμα φθανει και 37.1-37.4.. Επισης χθες που περιμενα περιοδο εκανα τεστ το clear blue plus κααι ηταν αρνητικοτατο.. εντωμεταξυ νιωθω συνεχεια οτι μ εχει ερθεει περιοδος παω τουαλετα αλλα τπτα μονο υγρα... πιστευετε οτι υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος παρα το αρνητικο τεστ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...