Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ


MamaGiota

Recommended Posts

Just now, Tonia27 said:

Καλησπερα κ παλι! Την κυριακη περιμενω να αδιαθετήσω εχει πρηστει αρκετα το στήθος μ εκανα ενα τεστ γιατι φαγώθηκε ο αντρας μ αλλα 6 μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο βγήκε αρνητικό, θεωρω πως ειναι νωρις.Ποια ειναι τα πρωτα συπτωματα που είχατε εσεις; Μακαρι

Όντως 6 μέρες πριν είναι νωρίς...εγώ με τα πρόωρης ανίχνευσης που λένε ότι δείχνουν έως και 6 μέρες πριν τελικά δύο μέρες πριν είχα θετικό. Πρησμένο στήθος πόνοι που μοιάζουν με περιόδου τραβήγματα είναι κάποια από τα συμπτώματα, κάποιες γυναίκες έχουν καφέ υγρά λίγες μέρες  πριν τη περίοδο που μπορεί να είναι από εμφύτευση, άλλες πάλι δεν έχουν τίποτα! Κάνε υπομονή λίγες μέρες ακόμα και θα ξέρεις! Εύχομαι να είναι θετικό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, olpapa είπε:

Όντως 6 μέρες πριν είναι νωρίς...εγώ με τα πρόωρης ανίχνευσης που λένε ότι δείχνουν έως και 6 μέρες πριν τελικά δύο μέρες πριν είχα θετικό. Πρησμένο στήθος πόνοι που μοιάζουν με περιόδου τραβήγματα είναι κάποια από τα συμπτώματα, κάποιες γυναίκες έχουν καφέ υγρά λίγες μέρες  πριν τη περίοδο που μπορεί να είναι από εμφύτευση, άλλες πάλι δεν έχουν τίποτα! Κάνε υπομονή λίγες μέρες ακόμα και θα ξέρεις! Εύχομαι να είναι θετικό!

Το μονο που αλλαξε ειναι οτι πρηστηκε το στήθος μου και φαίνονται πιο έντονες οι φλέβες μου αυτο.Αχ το ελπιζω ευχαριστω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κορίτσια μου καλησπέρα...ξανά γυρνάω στην ίδια ενότητα γιατί προσπαθούμε από τον Απρίλιο για 2ο μωράκι. τίποτα προς το παρόν κ σκέφτομαι να πάρω τεστ ωορρηξίας;;; είχα πάρει παλιά αλλά δεν με βοήθησαν. Λέτε τώρα να με βοηθήσουν ή θα με αγχωνουν περισσότερο;;; αν μπορει καποια ας μου απαντησει αν έχει προσωπική εμπειρία... κ αν ναι όταν έβγαινε το χαμόγελο πως ηταν οι επαφές σας; σας ευχαριστώ πολύ 


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαστε με τον σύζυγο στη διαδικασία για μωράκι. Σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω τα τεστ ωορρηξίας. Βρήκα κάποιας της hometest σε ταινίες απλές. Τα έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα? Είχε επιτυχία? Θεωρείται ότι της clearblue είναι πιο καλό? Ή ό,τι άλλο έχετε να προτείνετε. Θα με βοηθούσε γιατί θα ξεαγχωνόμουνα τουλάχιστον από το θέμα του σωστού timing. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ίνα2 said:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαστε με τον σύζυγο στη διαδικασία για μωράκι. Σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω τα τεστ ωορρηξίας. Βρήκα κάποιας της hometest σε ταινίες απλές. Τα έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα? Είχε επιτυχία? Θεωρείται ότι της clearblue είναι πιο καλό? Ή ό,τι άλλο έχετε να προτείνετε. Θα με βοηθούσε γιατί θα ξεαγχωνόμουνα τουλάχιστον από το θέμα του σωστού timing. Ευχαριστώ πολύ!

Τα hometest είναι μια χαρά. Το κόστος τους είναι χαμηλό επειδή είναι σκέτες οι ταινίες. Εγώ τα έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, Ίνα2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαστε με τον σύζυγο στη διαδικασία για μωράκι. Σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω τα τεστ ωορρηξίας. Βρήκα κάποιας της hometest σε ταινίες απλές. Τα έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα? Είχε επιτυχία? Θεωρείται ότι της clearblue είναι πιο καλό? Ή ό,τι άλλο έχετε να προτείνετε. Θα με βοηθούσε γιατί θα ξεαγχωνόμουνα τουλάχιστον από το θέμα του σωστού timing. Ευχαριστώ πολύ!

Καλημέρα! Τα hometest είναι μια χαρά! Τουλάχιστον εμενα με βοήθησαν πολυ.  Καταλαβα ότι τους προηγούμενους μήνες προσπαθειών χάναμε τις γόνιμες μέρες. Έκανα ωορρηξία λίγο αργότερα. Επίσης θα συμφωνήσω πως κ μένα με ξεαγχωνε το θέμα του σωστού timing με τα τεστ ωορηξιας, γιατί με τόση κούραση από δουλειά δεν ήταν εφικτό να έχουμε επαφές κ συνέχεια! Σου ευχομαι να ερθει συντομα το μωράκι σας! 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Κορίτσια καλησπέρα!Έχω πάρει τα ψηφιακά τεστ ωορρηξίας clearblue και δύο μέρες συνεχόμενες έδειξαν χαμογελαστή φατσούλα..τι σημαίνει αυτό;Μια μέρα δεν θα έπρεπε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ελένη Κ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Έχω πάρει τα ψηφιακά τεστ ωορρηξίας clearblue και δύο μέρες συνεχόμενες έδειξαν χαμογελαστή φατσούλα..τι σημαίνει αυτό;Μια μέρα δεν θα έπρεπε;

Τα ψηφιακά δείχνουν της δύο πιο γόνιμες μέρες...η ορμόνη αρχίζει να παράγεται σχεδόν 48 ώρες νωρίτερα γίνει η ωορρεξια κ το ωάριο έχει διάρκεια ζωής μόνο 24 ωρες...εάν έχουν γίνει επαφές αυτές μέρες συν μία πριν μέρα κ μια μερα μετά θα είσαι τέλεια!Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pagor είπε:

Τα ψηφιακά δείχνουν της δύο πιο γόνιμες μέρες...η ορμόνη αρχίζει να παράγεται σχεδόν 48 ώρες νωρίτερα γίνει η ωορρεξια κ το ωάριο έχει διάρκεια ζωής μόνο 24 ωρες...εάν έχουν γίνει επαφές αυτές μέρες συν μία πριν μέρα κ μια μερα μετά θα είσαι τέλεια!Πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Άρα η δείχνει ότι η ωορρηξία πρόκειται να γίνει; Η έγινε μια από αυτές τις δύο μέρες που η φατσουλα χαμογελάει;

 

Επεξεργάστηκαν by Ελένη Κ
Λαθος
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ελένη Κ είπε:

Άρα η δείχνει ότι η ωορρηξία πρόκειται να γίνει; Η έγινε μια από αυτές τις δύο μέρες που η φατσουλα χαμογελάει;

 

Η φατσουλα δείχνει την αύξηση της ορμόνης που είναι υπεύθυνη για την ωορρεξια....αυτή η ορμόνη μπορεί να υπάρξει στον οργανισμός μας για 48 ώρες περίπου για αυτό κ στα τεστ αυτά χωρίς την φατσούλα την μια μέρα είναι άχνη που σημαίνει ότι έχει ξεκινήσει η ορμόνη κ την δεύτερη μέρα είναι έντονη που σημαίνει ότι είναι η μέρα την ωορρεξιας...άρα στο τεστ με την φατσούλα η δεύτερη μέρα είναι μέρα ωορρεξιας..αλλά καλό είναι οι επαφές να υπρχουν ήδη από μια μέρα πριν για να υπάρχει αρκετό υλικό στις σάλπιγγες έτσι ώστε να είναι πιο εύκολο όταν το ωάριο σκασει, που αυτο θα γίνει κάποια στιγμή μέσα σε αυτές τις 48 ώρες.Το ωάριο από την στιγμή μου θα σκάσει ζει 24 ώρες...άρα αν υποθεσουμε ότι βλέπεις φατσούλα  στις 5/8 κ 6/8 καλό είναι να υπάρχουν επαφές 4-5-6-7/8 ...θα ξέρεις ότι έχεις κάνει μια καλή δουλειά εάν αυτό είναι εφικτο...τα άλλα είναι στο χέρι του Θεού!

Υ.γ τα τεστ ωορρεξιας να γίνονται καλύτερα το μεσημέρι με το απόγευμα...το πρωί σπάνια θα δείξουν( το έχω πάθει για αυτό το λέω)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 56 λεπτά , Pagor είπε:

Η φατσουλα δείχνει την αύξηση της ορμόνης που είναι υπεύθυνη για την ωορρεξια....αυτή η ορμόνη μπορεί να υπάρξει στον οργανισμός μας για 48 ώρες περίπου για αυτό κ στα τεστ αυτά χωρίς την φατσούλα την μια μέρα είναι άχνη που σημαίνει ότι έχει ξεκινήσει η ορμόνη κ την δεύτερη μέρα είναι έντονη που σημαίνει ότι είναι η μέρα την ωορρεξιας...άρα στο τεστ με την φατσούλα η δεύτερη μέρα είναι μέρα ωορρεξιας..αλλά καλό είναι οι επαφές να υπρχουν ήδη από μια μέρα πριν για να υπάρχει αρκετό υλικό στις σάλπιγγες έτσι ώστε να είναι πιο εύκολο όταν το ωάριο σκασει, που αυτο θα γίνει κάποια στιγμή μέσα σε αυτές τις 48 ώρες.Το ωάριο από την στιγμή μου θα σκάσει ζει 24 ώρες...άρα αν υποθεσουμε ότι βλέπεις φατσούλα  στις 5/8 κ 6/8 καλό είναι να υπάρχουν επαφές 4-5-6-7/8 ...θα ξέρεις ότι έχεις κάνει μια καλή δουλειά εάν αυτό είναι εφικτο...τα άλλα είναι στο χέρι του Θεού!

Υ.γ τα τεστ ωορρεξιας να γίνονται καλύτερα το μεσημέρι με το απόγευμα...το πρωί σπάνια θα δείξουν( το έχω πάθει για αυτό το λέω)

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.Εγω πάντως αυτά και τα δύο πρωί τα έκανα την ίδια ώρα περίπου..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Παλιότερα είχα χρησιμοποιήσει κι εγώ τεστ ωορρηξίας και η αλήθεια είναι ότι οπότε έβγαινε θετικό τεστ είχα και περισσότερο υγρά(σορυ :oops:)εκείνες τις μέρες..Μετά όμως τα σταμάτησα τα τεστ επειδή με αγχωναν..Αυτό τον μήνα όμως αν και θεωρητικά πέρασαν οι γόνιμες μέρες,δεν είχα αυτά τα υγρά που υπήρχαν κάθε μήνα..Για την ακρίβεια δεν έχω καθόλου..Απουσία ωορρηξίας ή ωορρηξία χωρίς υγρά?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Evi95 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Παλιότερα είχα χρησιμοποιήσει κι εγώ τεστ ωορρηξίας και η αλήθεια είναι ότι οπότε έβγαινε θετικό τεστ είχα και περισσότερο υγρά(σορυ :oops:)εκείνες τις μέρες..Μετά όμως τα σταμάτησα τα τεστ επειδή με αγχωναν..Αυτό τον μήνα όμως αν και θεωρητικά πέρασαν οι γόνιμες μέρες,δεν είχα αυτά τα υγρά που υπήρχαν κάθε μήνα..Για την ακρίβεια δεν έχω καθόλου..Απουσία ωορρηξίας ή ωορρηξία χωρίς υγρά?

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν ένα δύο κύκλοι μας μέσα στο χρόνο που δεν κάνουμε ωορρεξια..τουλάχιστον έτσι λένε οι γιατροί...θα ήσουν σίγουρη ότι δεν έκανες η ότι έκανες ωορρεξια εάν το ελενχεις η με τεστακια η με τον γιατρό σου....τώρα αφού δεν έκανες δεν ξέρεις τι έχει γίνει είναι η αληθεια..βέβαια να πω ότι τον μήνα που εγώ είχα μείνει έγκυος κ είχα την βιοχημική ήταν κ μόνος μου μήνας που δεν είχα καθόλου υγρά...τώρα βέβαια μπορεί να έτυχε δεν ξέρω...αλλά θέλω να πω ότι αν κάτι διαφορετικό είχε γίνει στο σώμα μου τότε ήταν η απωλεια υγρών...κατά τα άλλα όλα τα άλλα ήταν ίδια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Pagor είπε:

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν ένα δύο κύκλοι μας μέσα στο χρόνο που δεν κάνουμε ωορρεξια..τουλάχιστον έτσι λένε οι γιατροί...θα ήσουν σίγουρη ότι δεν έκανες η ότι έκανες ωορρεξια εάν το ελενχεις η με τεστακια η με τον γιατρό σου....τώρα αφού δεν έκανες δεν ξέρεις τι έχει γίνει είναι η αληθεια..βέβαια να πω ότι τον μήνα που εγώ είχα μείνει έγκυος κ είχα την βιοχημική ήταν κ μόνος μου μήνας που δεν είχα καθόλου υγρά...τώρα βέβαια μπορεί να έτυχε δεν ξέρω...αλλά θέλω να πω ότι αν κάτι διαφορετικό είχε γίνει στο σώμα μου τότε ήταν η απωλεια υγρών...κατά τα άλλα όλα τα άλλα ήταν ίδια.

Εγώ να φανταστείς από πιο μικρή που δεν είχα ιδέα για γόνιμες και τα συναφή,πάντα περίπου στα μέσα του κύκλου είχα πολλά υγρά που μετά σταματούσαν..Μακαρι να μην είναι η αιτία απουσία ωορρηξίας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...