Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ


MamaGiota

Recommended Posts

πρίν από 50 λεπτά , Evi95 είπε:

Εγώ να φανταστείς από πιο μικρή που δεν είχα ιδέα για γόνιμες και τα συναφή,πάντα περίπου στα μέσα του κύκλου είχα πολλά υγρά που μετά σταματούσαν..Μακαρι να μην είναι η αιτία απουσία ωορρηξίας..

Σε γενικες γραμμες εμενα ο γιατρος μου ειχε πει παλιοτερα οτι αν με αγχωνουν να μην κανω απλα να εχουμε επαφες καθε δευτερη μερα απο το τελος της περιοδου και μεχρι την 18η μερα του κυκλου.

Η καλυτερη περιπτωση ειναι επαφη 1 μερα πριν την ωορηξια γιατι την ημερα της ωορηξιας δεν ειναι ευκολο στο σπερμα να φτασει στις σαλπιγγες λογω των υγρων μεσα στον κόλπο.

Οπότε να εστιαζουμε καλυτερα την επαφη τις 2 προηγουμενες μερες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Chris_V είπε:

Σε γενικες γραμμες εμενα ο γιατρος μου ειχε πει παλιοτερα οτι αν με αγχωνουν να μην κανω απλα να εχουμε επαφες καθε δευτερη μερα απο το τελος της περιοδου και μεχρι την 18η μερα του κυκλου.

Η καλυτερη περιπτωση ειναι επαφη 1 μερα πριν την ωορηξια γιατι την ημερα της ωορηξιας δεν ειναι ευκολο στο σπερμα να φτασει στις σαλπιγγες λογω των υγρων μεσα στον κόλπο.

Οπότε να εστιαζουμε καλυτερα την επαφη τις 2 προηγουμενες μερες.

Δεν το ήξερα αυτό!Ότι δεν είναι εύκολο να περάσει..Εμείς κάπως έτσι το πάμε τώρα και βλέπουμε..Αλλά μου έκανε εντύπωση η έλλειψη υγρών..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Σε γενικες γραμμες εμενα ο γιατρος μου ειχε πει παλιοτερα οτι αν με αγχωνουν να μην κανω απλα να εχουμε επαφες καθε δευτερη μερα απο το τελος της περιοδου και μεχρι την 18η μερα του κυκλου.

Η καλυτερη περιπτωση ειναι επαφη 1 μερα πριν την ωορηξια γιατι την ημερα της ωορηξιας δεν ειναι ευκολο στο σπερμα να φτασει στις σαλπιγγες λογω των υγρων μεσα στον κόλπο.

Οπότε να εστιαζουμε καλυτερα την επαφη τις 2 προηγουμενες μερες.

Καλά είναι να γίνονται επαφές όσο γίνεται κοντά στην ωορρηξία,ιδανικά 2-3 μέρες πριν αλλά κ την ημέρα της ωορρηξίας αυτής καθ'αυτής. Αυτό με τα υγρά που λες,δεν το έχω ξανά ακούσει,επειδή το έψαχνα αρκετά όσο προσπαθούσα στον γιο μου κ το έχω συζητήσει και με τον γυναικολόγο μου,τα συγκεκριμένα υγρά,αυτή η βλέννα τέλος πάντων,βοηθάει τα σπερματοζωάρια να εισχωρήσουν. Τον γιο μου τον έπιασα την ημέρα της ωορρηξίας και το ξέρω σίγουρα μιας κ το παρακολουθούσα υπερηχογραφικά. Τα χψ σπερματοζωάρια(αρσενικά) είναι πιο γρήγορα,και τα χχ σπερματοζωάρια(θηλυκά) είναι λίγο πιο αργά αλλά ανθεκτικά. Στην περίπτωση μου πάντως ίσχυε όντως αυτό,μιας κ μετέπειτα την κόρη μου την έπιασα αρχές του κύκλου.

@Evi95 όταν εμεινα έγκυος στην κόρη μου,μιας κ θήλαζα κιόλας τον γιο μου,δεν είχα ίχνος από υγρά,κι όμως έγινε. Άρα ποτέ δεν ξέρεις. Σου εύχομαι σύντομα με ένα γερό μπεμπακι.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλά είναι να γίνονται επαφές όσο γίνεται κοντά στην ωορρηξία,ιδανικά 2-3 μέρες πριν αλλά κ την ημέρα της ωορρηξίας αυτής καθ'αυτής. Αυτό με τα υγρά που λες,δεν το έχω ξανά ακούσει,επειδή το έψαχνα αρκετά όσο προσπαθούσα στον γιο μου κ το έχω συζητήσει και με τον γυναικολόγο μου,τα συγκεκριμένα υγρά,αυτή η βλέννα τέλος πάντων,βοηθάει τα σπερματοζωάρια να εισχωρήσουν. Τον γιο μου τον έπιασα την ημέρα της ωορρηξίας και το ξέρω σίγουρα μιας κ το παρακολουθούσα υπερηχογραφικά. Τα χψ σπερματοζωάρια(αρσενικά) είναι πιο γρήγορα,και τα χχ σπερματοζωάρια(θηλυκά) είναι λίγο πιο αργά αλλά ανθεκτικά. Στην περίπτωση μου πάντως ίσχυε όντως αυτό,μιας κ μετέπειτα την κόρη μου την έπιασα αρχές του κύκλου.

@Evi95 όταν εμεινα έγκυος στην κόρη μου,μιας κ θήλαζα κιόλας τον γιο μου,δεν είχα ίχνος από υγρά,κι όμως έγινε. Άρα ποτέ δεν ξέρεις. Σου εύχομαι σύντομα με ένα γερό μπεμπακι.

 

Μακάρι να είναι έτσι και σε εμένα!

Θα δούμε σε λίγες μέρες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα,γινεται να βγαινει μονο μια μερα το τεστ ωορρηξιας θετικο?

Ναι φυσικά,εγώ όταν έκανα για αρκετούς μήνες ,πάντα μια μέρα μου έβγαινε θετικό.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Ναι φυσικά,εγώ όταν έκανα για αρκετούς μήνες ,πάντα μια μέρα μου έβγαινε θετικό.

Και για να καταλαβω....9ως θα καταλαβω ποτε κανω ωορηξια?γιατι εκανα την μια μερα βγηκε αρνητικο,την επομενη θετικο,και μετα αρνητικο την μεθεπομενη..και ολα τα τεστ την ιδια ωρα καθε απογευμα..

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Και για να καταλαβω....9ως θα καταλαβω ποτε κανω ωορηξια?γιατι εκανα την μια μερα βγηκε αρνητικο,την επομενη θετικο,και μετα αρνητικο την μεθεπομενη..και ολα τα τεστ την ιδια ωρα καθε απογευμα..

Εγώ την μέρα που θετικοποιειται κ κυρίως μέσα στο επόμενο 24ωρο ,έκανα σεξ. Γενικά την μέρα που είχα θετικό τεστ (πρωί) ,το απόγευμα πήγα γυναικολόγο κ μου είπε σήμερα το βράδυ να γίνει η πράξη.ετσι έπιασα τον γιο μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , MumMaria είπε:

Εγώ την μέρα που θετικοποιειται κ κυρίως μέσα στο επόμενο 24ωρο ,έκανα σεξ. Γενικά την μέρα που είχα θετικό τεστ (πρωί) ,το απόγευμα πήγα γυναικολόγο κ μου είπε σήμερα το βράδυ να γίνει η πράξη.ετσι έπιασα τον γιο μου.

Γιο εεεε???και εγω εχω μια κορη...και λεω να ξεκινησω προσπαθειες για δευτερο...αρα προτεινεις να κανω πρωι ή το απογευμα το τεστ?γυναικολογο γιατι πηγες?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Γιο εεεε???και εγω εχω μια κορη...και λεω να ξεκινησω προσπαθειες για δευτερο...αρα προτεινεις να κανω πρωι ή το απογευμα το τεστ?γυναικολογο γιατι πηγες?

Με βόλευε παραπάνω πρωινές ώρες εμένα,αλλά όχι με τα πρώτα ουρά.καλυτερα λίγο αργότερα. 

Είχα δύο παλινδρομες και μετά έκανα δέκα μήνες να πιάσω τον γιο μου. Τον δέκατο μηνα,εκτός από τα τεστακια ωορρηξίας,είπα να τσεκαρω κ υπερηχογραφικά. Γενικά πέφτουν μέσα. Οπότε κ εκείνον τον μήνα ,έμεινα έγκυος.

Την κόρη μου την έπιασα,μετά,λίγο μετά την περίοδο(αλλά θήλαζα κ ο κύκλος μου ήταν μάλλον ο,τι να ναι).

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου κ σύντομα ξανά μανούλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...