Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Καλή τύχη! 1
      • Ευχή 5
      • Δύναμη! 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλησπερα!!

Σημερα πηγα στο ΙΚΑ και δεν ηταν ουτε ενας ανθρωπος να περιμενει...

Μπααα λεω καποιο λαθος θα εκανα χαχαχαα

Αλλα τελικα απλα δεν ειχε κοσμο,τελειωσα σε 10 λεπτακια, λογικα λεει θα μπουν 16/4 τα χρηματα!!

Τι κανετε εσεις;

Εγω την επομενη εβδομαδα θα παω στο γιατρο...

Εσεις εχετε μιλησει καθολου με το γιατρο σας περι τοκετου;

Ο δικος μου αν και ξερει οτι παμε φυσικα θα ηθελα να κανουμε μια κουβεντα..... Να τον ρωτησω και για το πλανο τοκετου κλπ κλπ

Καλημερα

Τυχερη ησουν κ ξεμπερδεψες ευκολα.εμεις στις 3 του μηνα εχουμε ραντεβου κ τοτε θα τον ρωτησω γιατι περα απο την τιμη δεν εχουμε πει τιποτα αλλο.

Κοριτσια οσες εχετε ηδη παιδακι πηγαινει καμια σε κεντρο μανας κ παιδιου για παιδιατρο?υπαρχει εξυπηρετηση εκει?κανω μια ερευνα για παιδιατρο κ μονο για ιδιωτες ξερω προς το παρον,αναρωτιεμαι αν στο ικα υπαρχει εξυπηρετηση ή κ εκει επικρατει ενα χαος?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω δεν την παω σε κεντρο μανας κ παιδιου... να τωρα με τις απεργειες τοσους μηνες τι θα καναμε;

Υπαρχουν και παιδιατροι συμβεβλημενοι με το ΙΚΑ και μπορεις να επιλεξεις εναν τετοιο!!

Παντως η υποθεση παιδιατρος θελει πολυυυυυ ψαξιμο, εμεις ουτε ξερω ποσους εχουμε αλλαξει πια......


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα,

Εγω σημερα ολη μερα εξω κ ξεθεωθηκα,ηρθα σπιτι κ κατερευσα ολη τη βδομαδα μεσα με βλεπω για ξεκουραση :)

Να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια!

Δεν ειχα σκοπο να αγορασω καλαθουνα για να περιορισω τα εξοδα και ελεγα στο σπιτι το μωρο να το εχω στο ρηλαξ,αλλα διαβασα σε ενα σαιτ ενος παιδιατρου που ελεγε οτι στο ρηλαξ πρεπει να το βαλεις πταν αρχιζει να στηριζει το κεφαλι του δηλαδη στους 3-4 μηνες.εσεις τι θα κανετε?

Λεω τελικα να παρω μια καλαθουνα γιατι να το κουβαλαω με το καθισμα του αμαξιου μου φαινετε καπως.

Επεισης κ κατι αλλο,εχει καμια κοπελα να προτεινει κανενα καλο βιβλιο παιδιατρικο?κατι εχω στο νου μου και εχω παρει δυο

Εγώ έχω αυτό και το προτείνω ανεπιφύλακτα

http://www.protoporia.gr/i-frontida-toy-moroy-kai-toy-mikroy-sas-paidioy-p-74009.html

είναι πολύ ενημερωμένο και έγκυρο και μου το είχε προτείνει κι εμένα παιδίατρος από το φιλικό μας περιβάλλον.

Καλημερα

Τυχερη ησουν κ ξεμπερδεψες ευκολα.εμεις στις 3 του μηνα εχουμε ραντεβου κ τοτε θα τον ρωτησω γιατι περα απο την τιμη δεν εχουμε πει τιποτα αλλο.

Κοριτσια οσες εχετε ηδη παιδακι πηγαινει καμια σε κεντρο μανας κ παιδιου για παιδιατρο?υπαρχει εξυπηρετηση εκει?κανω μια ερευνα για παιδιατρο κ μονο για ιδιωτες ξερω προς το παρον,αναρωτιεμαι αν στο ικα υπαρχει εξυπηρετηση ή κ εκει επικρατει ενα χαος?

Εμείς πηγαίναμε στο κέντρο μάνας και παιδιού για τα εμβόλια από 2 χρόνων και μετά (μέχρι τότε μας τα έκανε ο παιδίατρος μας).

Η αλήθεια είναι ότι τα ξεπέταγαν λίγο τα παιδάκια και όλα λίγο πολύ έκλαιγαν γιατί η διαδικασία ήταν ρουτίνα για εκείνες και δεν πλησίαζαν το κάθε παιδάκι όπως ο γιατρός του.

Από την άλλη δεν είναι παντού το ίδιο φαντάζομαι - είναι και σε ποιόν άνθρωπο θα πέσεις.

Επιπλέον για ελαφριά περιστατικά είχαμε πάει και στον παιδίατρο του κέντρου ο οποίος ήταν ευγενέστατος και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.

Τώρα με τις απεργίες όντως θα ήταν πρόβλημα αλλά αφενός έχουμε τελειώσει με τα εμβόλια αφετέρου δεν έχει αρρωστήσει καθόλου φέτος οπότε δεν έχουμε πάει σε παιδίατρο μέχρι στιγμής.

Πάντως όταν το παιδάκι είναι μωρό και για όλο τον πρώτο χρόνο, καλό είναι να έχεις έναν παιδίατρο ο οποίος αν γίνεται να έρχεται και στο σπίτι για να αποφεύγετε την επαφή με άλλα άρρωστα παιδάκια στην αίθουσα αναμονής.


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι το γεγονος οτι ερχετε σπιτι σου ειναι σωτηριο,ειναι κριμα να ταλαιπωρεις το παιδι περα δωθε κ σε ουρες,και ο γιατρος που εχω υπ΄οψιν μου ερχετε σπιτι κ τις εξετασεις σου δινει μεσω εοππυ κ παιρνει 40? δεν ξερω αν ειναι πολλα ή λιγα αλλα σημασια εχει να του χεις κ εμπιστοσυνη.

Olive Το βιβλιο φαινετε ενδιαφερον και απ΄οτι ειδα αναφερετε και σε θεματα ψυχολογιας που με αφορουν πολυ.


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.τι κανετε?θελω βοηθεια.

Εδω κ δυο τρεις μερες εχω πονακια στην κοιλια κυριως χαμηλα σαν σουβλιες,νιωθω σαν να μου στριβει κατι το εντερο.

Λετε να εχει στρωθει η μπεμπα πανω στο εντερο κ να με ποναει τοσο καθε φορα που σηκωνομαι,καθομαι η αλλαζω θεση?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια εχεις επικοινωνησει με το γιατρο σου;

Μπορει οντως να σε πιεζει ετσι το μωρο ωστε να σου προκαλει τον πονο στο εντερο, αλλα για καλο κ για κακο ενημερωσε το γιατρο!

Τα πονακια χαμηλα νομιζω ειναι φυσιολογικα, εχω κ γω μεσα στη μερα:)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια SOS

Έπαθα γαστρεντεριτιδα κόλλησα απο την μικρη μου που ειχε διαρροια ή με πείραξε κατι που έφαγα χθες απο ταβέρνα, που δεν το συνηθίζω.

Καποια συμβουλή μεχρι αυριο που θα παρω τον γιατρο;

Έφαγα 3 κουταλιές ρύζι τα έβγαλα, 2 φρυγανιές το ιδιο και διαρροια 2 φορες :-(

Το μωρο επηρεάζεται, τι κανω, τι τρώω;

Οποία ξέρει ας μου πει please......


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια τι κανετε? Πως ειστε?

Olive εισαι καλυτερα?

Εμεις καναμε το Doppler σημερα και τελικα ολα καλα.

Το μπεμπακι δεν εχει επηρεαστει απο το σακχαρο.το βαρος του ειναι 2200 γρ.Ολα φυσιολογικα.Εσεις κανατε ?

Εμενα πονανε τα πλευρα ακομα και οσο παω χειροτερευω και το βραδυ δυσκολευομαι να βολευτω να κοιμηθω.Αντε κοντευουμε.........υπομονη.....ανυπομονω!


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!!

olive μου περαστικά κορίτσι μου! Δοκίμασε αυτό με το χαμομήλι, διαφορετικά βράσε νερό και βάλε μέσα λεμόνι κ λίγο μέλι συνόδευσέ το με καμιά φρυγανιά και λογικά θα αισθανθείς καλύτερα. Γενικά πρόσεξε μην πάθεις καμιά αφυδάτωση και φυσικά ενημέρωσε το γιατρό!!!

maraki τέλεια τα νέα!!! Μεγάλωσε πολύ!!!

Χθες παραλάβαμε την κούνια!!! Έχουμε ξετρελαθεί, ο άντρας μου πάει και την κουνάει, της μιλάει και μετά έρχεται και μιλάει και στην κοιλίτσα! Είχα την αίσθηση ότι δεν θα κοιμόμουν το βράδυ απ'τον ενθουσιασμό μου! Αχ...έρχονται τα μικράκια μας σιγά σιγά!!!! Τέλεια!!!!!!!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Olive οως εισαι;;;

Μιλησες με το γιατρο;

Ας ηταν μονο διαρροια ρε γμτ, οι εμετοι δε παλευονται.....

Μαρια τωρα που το λες για να τη μετρησω τη κοιλουμπα...

109cm!!!

Αλλα δε καταλαβαινω τι νοημα εχει να τη μετραμε καθε εβδομαδα:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Σου ειπε για ποιο λογο;

Smurfita αντε με το καλο να ερθει και το μωρο σας τωρα να τη χαρει τη κουνιτσα!!!!!

Μαρακι μια χαρα το βαρος ε;

Εμεις τη Δευτερα εχουμε ραντεβου, θα ξανακανουμε λογικα ντοπλερ και θα δουμε το αγορι μας:D:D:D:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Olive οως εισαι;;;

Μιλησες με το γιατρο;

Ας ηταν μονο διαρροια ρε γμτ, οι εμετοι δε παλευονται.....

Μαρια τωρα που το λες για να τη μετρησω τη κοιλουμπα...

109cm!!!

Αλλα δε καταλαβαινω τι νοημα εχει να τη μετραμε καθε εβδομαδα:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Σου ειπε για ποιο λογο;

Smurfita αντε με το καλο να ερθει και το μωρο σας τωρα να τη χαρει τη κουνιτσα!!!!!

Μαρακι μια χαρα το βαρος ε;

Εμεις τη Δευτερα εχουμε ραντεβου, θα ξανακανουμε λογικα ντοπλερ και θα δουμε το αγορι μας:D:D:D:D:D

109 γυρω γυρω ετσι? Εμενα 100 ειναι.δεν καταλαβα ακριβως γιατι.μαλλον ειναι ενας τροπος που βλεπουνε την αναπτυξη αλλα οχι κ στανταρ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις χθες πηγαμε στον γυναικολογο.

Μετρησαμε τραχηλο 2,8 κ ημπεμπα μας ειναι 1400 γραμ. Καλα ειναι λετε?

Μου βρηκε πιεση 13,5 κ μου κοψε το αλατι( μπλιαχ):oops:

Επισης μου ειπε να κανω nst κ ντοπλερ για να καταγραψει ο καρδιοτοκογραφος τις κινησεις της μητρας κ του μωρου γιατι τον ανησυχησαν τα πονακια που εχω χαμηλα.

Η μπεμπα μας εχει το κεφαλακι της κατω ηδη(λογικα δυσκολα θα αλλαξει θεση ξανα) κ εχει μια περιτυλιξη στο χερακι της.

Κ μου ειπε να παρω 3 κολπικα ανα εβδομαδα για να καθαρισει ο κολπος απ'τους μυκητες που σιγουρα θα υπαρχουν.

Αυτα τα νεα μου.

Η mama που χαθηκε?ελπιζω να ειναι ολα καλα.:)


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...