Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

300?επιπλεον του κανονικου μισθου?δηλ αν παιρνεις 700? το επιδομα βγαινει 1000? περιπου?οχι μονο απο Ικα.μονο το 6μηνο θα παρει απο Οαεδ.

Ναι τοσο μου βγηκε εμενα,παλια μπορει να ηταν πιο πολλα,λιγα σ φαινονται?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

300?επιπλεον του κανονικου μισθου?δηλ αν παιρνεις 700? το επιδομα βγαινει 1000? περιπου?οχι μονο απο Ικα.μονο το 6μηνο θα παρει απο Οαεδ.

Πες της να κανει και τα χαρτια της για το συμπληρωματικο, ολες το δικαιουμαστε!!!!

Ειναι κριμα να το χασει εχω ισχυει ακομα.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Αν κοψουν το συμπληρωματικο θα κοπει και το 6μηνο, αυτα πανε πακετο..

Εγω γεννησα το Νοεμβρη του '11 και στο συμπληρωματικο σιιιιγουρα εκαναν λαθος γτ μου εδωσαν 1600?... Να δουμε τωρα τι θα παρουμε:confused::confused::confused:

Για τις 56 μερες μου ειχαν βγαλει 1300? τοτε.. τωρα δεν εχω καταθεσει ακομα για να δω ποσα θα μου βγαλουν..

Αλλα τοτε ημουν και υπευθυνη και επαιρνα μεγαλυτερο μισθο, μετα το παιδι δε γυρισα σαν υπευθυνη οποτε επεσε ο μισθος, αρα υπολογιζω οτι θα ειναι λιγοτερα τα επιδοματα........

για να δουμεεεε

Α ωραια δηλαδη να παω οαεδ!παλι καλα,


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν κοψουν το συμπληρωματικο θα κοπει και το 6μηνο, αυτα πανε πακετο..

Εγω γεννησα το Νοεμβρη του '11 και στο συμπληρωματικο σιιιιγουρα εκαναν λαθος γτ μου εδωσαν 1600?... Να δουμε τωρα τι θα παρουμε:confused::confused::confused:

Για τις 56 μερες μου ειχαν βγαλει 1300? τοτε.. τωρα δεν εχω καταθεσει ακομα για να δω ποσα θα μου βγαλουν..

Αλλα τοτε ημουν και υπευθυνη και επαιρνα μεγαλυτερο μισθο, μετα το παιδι δε γυρισα σαν υπευθυνη οποτε επεσε ο μισθος, αρα υπολογιζω οτι θα ειναι λιγοτερα τα επιδοματα........

για να δουμεεεε

Συγνωμη κοριτσια αλλα δεν εχω καταλαβει τι ειναι το συμπληρωματικο?το επιδομα κυοφοριας απ'το Ικα δεν το παιρνεις μονο?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πες της να κανει και τα χαρτια της για το συμπληρωματικο, ολες το δικαιουμαστε!!!!

Ειναι κριμα να το χασει εχω ισχυει ακομα.

Αυτο το παιρνεις απ'τον Οαεδ πριν τον τοκετο η μετα?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταξα κ ειδα το συμπληρωματικο το αιρνεις εαν προκυψει διαφορα αναμεσα στους μισθους που θα επαιρνες απ'τον εργοδοτη σου εαν δουλευες αυτες τις 119 μερες της αδειας και στα δυο επιδοματα που θα δωσει συνολικα το Ικα.

Αν για παραδειγμα εσυ παιρνεις μισθο 1000? το μηνα κ εργαζοσουν αυτους τους 3 μηνες θα επαιρνες συνολικα 3000?.

Αν τα επιδοματα του Ικα σου δωσουν συνολικα 2000? τοτε προκυπτει μια διαφορα 1000? τα οποια τα παιρνεις απ'τον Οαεδ ως συμπληρωματικο.

Αρα δεν ειαι σιγουρο αν υαρξει διαφορα στους μισθους.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το κοιταξα κ ειδα το συμπληρωματικο το αιρνεις εαν προκυψει διαφορα αναμεσα στους μισθους που θα επαιρνες απ'τον εργοδοτη σου εαν δουλευες αυτες τις 119 μερες της αδειας και στα δυο επιδοματα που θα δωσει συνολικα το Ικα.

Αν για παραδειγμα εσυ παιρνεις μισθο 1000? το μηνα κ εργαζοσουν αυτους τους 3 μηνες θα επαιρνες συνολικα 3000?.

Αν τα επιδοματα του Ικα σου δωσουν συνολικα 2000? τοτε προκυπτει μια διαφορα 1000? τα οποια τα παιρνεις απ'τον Οαεδ ως συμπληρωματικο.

Αρα δεν ειαι σιγουρο αν υαρξει διαφορα στους μισθους.

Ααααα,οποτε πρεπει να δουμε κ το λοχειας κ μετα,


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ααααα,οποτε πρεπει να δουμε κ το λοχειας κ μετα,

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=115726

Τα επιδοματα Ικα πανε συμφωνα με το ημερομισθιο αλλα απ'οτι λεει μια κοπελα το ημερομισθιο το διαιρεσαν στο μισο.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Mama περαστικά σου κ εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!! επειδή διάβασα την συζήτηση για τα επιδόματα να σας πω..εγώ κατέθεσα τα χαρτιά στις παροχές του ΙΚΑ για το επίδομα κυοφορίας(56 ημέρες) και στο χαρτί που μου δώσανε γράφει ότι τα χρήματα μπαίνουν κάθε 17 και 30 του μήνα..οπότε περιμένω να δω πότε θα τα βάλουν! Όσο για το ποσό είναι το μισό από το βασικό ημερομίσθιο. Αφού γεννήσω θα καταθέσω κ τα χαρτιά για το επίδομα λοχείας(63 ημέρες) και είπανε ότι είναι 10% πιο πάνω από το επίδομα κυοφορίας!! Τώρα όσο αφορά το συμπληρωματικό του ΟΑΕΔ δεν το ξέρω..θα ρωτήσω κ αν μάθω θα σας πω..αλλά νομίζω ότι αφού πάρουμε το επίδομα λοχείας μπορούμε μετά να κάνουμε τα χαρτιά. Αν μάθει καμία σας τίποτα ας μας ενημερώσει!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολες και

Καλή ηλιόλουστη εβδομάδα να έχουμε!

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εγώ είμαι πλέον καλά ας πούμε μιας και εχθές πήρα εξιτήριο από το νοσοκομείο. Μπήκα την Τετάρτη το βράδυ με συσπάσεις έντονες και μου έβαλαν ορό με γιουτοπάρ. Κάναμε και κορτιζόνη για τα πνευμονάκια της μικρής. Από εδώ και στο εξής μόνο ξάπλα. Αυτά....

Είσαι κοντά στο τέλος μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε, ξεκουράσου και κάνε ότι σου λέει ο γιατρός!

Αφού κάνατε και τις ενεσούλες μην ανησυχείς!

Εμείς καλά μετά από ένα τρεχάτο - όλο βόλτες σαββατοκύριακο, τώρα ξανά στο πρόγραμμα.

Μετράμε αντίστροφα όμως ή άνοιξη είναι η εποχή μας!!

Από πραγματάκια δεν έχω ετοιμάσει κι εγώ τίποτα....δεν ξέρω γιατί αλλά νομίζω ότι και όπως είμαι τώρα, είμαι έτοιμη να την υποδεχτώ!

(μόνο τα ρουχαλάκια είναι ένα θέμα:rolleyes:)

Φιλιααααααα!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

olive και εγω ετσι ακριβως νιωθω, ειμαι ετοιμη να υποδεχτω το μωρο μου, δε μου χρειαζεται τιποτα αλλο παρα μονο το στηθος και η αγκαλια μου:D:D:D

Αυτο το παιρνεις απ'τον Οαεδ πριν τον τοκετο η μετα?

Μετα τον τοκετο..

Κανε τα χαρτια σου στον ΟΑΕΔ και αν το δικαιουσαι (που το δικαιουσαι) θα το παρεις!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.τι κανετε? Εγω ξυπνησα με τις τουμπες της μικρης και μετα προσεξα οτι εβγαλα υγρα απ'τις θηλες.πρωτογαλα?δεν ξερω αλλα χαρηκα.

Που χωραει το μωρακι μου κ κανει τετοιες τρελες τουμπες σε τοσο μικρη κοιλιτσα?(εγω κ ο πονος μου)


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...