Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Του Οαεδ.επρεπε να συμπληρωσω καποια ενσημα για να το παρω κ αυτα θα τα πληρωσω εγω κ οχι ο εργοδοτης.ειναι λιγο πολυπλοκο το θεμα.

Ε ωραια αφου το κοβουν γιατι να πληρωσεις?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ε ωραια αφου το κοβουν γιατι να πληρωσεις?

Μου τα κολλησε ηδη αυτα τα ενσημα οποτε θα τα δωσω.ελπιζω ομως να ισχυει αυτο που μου ειπε απ'τον Οαεδ κ να μην το κοψουν.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Καλο μηνα!

Αννουλα δυστυχως δεν με πηρανε στο σεμιναριο θηλασμου παλι για δευτερη φορα ,μαλλον αργησα να κανω αιτηση.

Στο επομενο θα κοντευω να γεννησω ,αν δεν εχω γεννησει και παιρνουν μονο εγκυμονουσες και οχι γυναικες που εχουν γεννησει προσφατα.:(

Ευχαριστω για τις ευχες για το βαπτιστηρακι μου.

Με τα ντοπλερ πως πηγατε?

Τελικα μαλλον Ρεα θα γεννησω κ οχι Λητω.Ειναι πιο κοντα στο σπιτι μας.Εσεις τι γνωμη εχετε? Στο Ρεα γεννησα την κορη μου κ ηταν πολυ καλα ,αλλα τωρα δεν εχω ακουσει καλα σχολια τον τελευταιο καιρο.Τι να κανω?


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου τα κολλησε ηδη αυτα τα ενσημα οποτε θα τα δωσω.ελπιζω ομως να ισχυει αυτο που μου ειπε απ'τον Οαεδ κ να μην το κοψουν.

Μακαρι μαρια μου,μακαρι.

Κριμα maraki,και εγω στο ρεα θα γεννησω' ειχες προβλημα με το θηλασμο στο πρωτο παιδακι κ επειγεσε να παρακολουθησεις το σεμιναριο?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Maraki εγω θα σου ελεγα να διαλεξεις το ΛΗΤΩ..αλλα αν εχεις αποφασίσει για το ΡΕΑ δεν τίθεται θέμα! Οσο για το εξαμηνο κορίτσια πολλα ακούγονται!! Δεν πιστευω να το κοψουν!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Maraki εγω θα σου ελεγα να διαλεξεις το ΛΗΤΩ..αλλα αν εχεις αποφασίσει για το ΡΕΑ δεν τίθεται θέμα! Οσο για το εξαμηνο κορίτσια πολλα ακούγονται!! Δεν πιστευω να το κοψουν!!!

Μακαρι

Αυπνιες σοφια?εσυ που θα γεννησεις?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γενικα ήθελα στο Λητώ κ τυχαια κ η γιατρος μου ειναι στο Λητώ οποτε εκει θα γεννησω! Ασε με εχει πεθανει στις κλωτσιες ο μπέμπης κ δεν μπορώ να κοιμηθώ!

:):)εμενα εχθες επεσε πολυ κλοτσιδι κ δεν μπορουσα να κοιμηθω,σημερα με βασανιζουν αλλα:)

Αντε να γεννησω να ξενυχταω τουλαχιστον για τον μπεμπη χαχα


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!

Ρωτησα και εγω μια φιλη που δουλευει στον ΟΑΕΔ και μου ειπε οτι δεν κοβουν κατι, παρα μονο μειωνεται στο μισο το επιδομα τεκνων που περναμε... δλδ ηταν 98? για ενα παιδι τωρα θα ειναι το μισο, και μετα το κοβουν.

Οτι κυκλοφορει για το 6μηνο κ το συμπληρωματικο επιδομα ειναι ραδιο αρβυλα.

Ας μην αγχωνομαστε ΚΑΙ γι αυτα, δε λεω αδικια θα ειναι να τα χασουμε, αλλα ας εχουμε την υγεια μας και γερα μωρα στην αγκαλια μας;);)

Μαρια οι ενεσεις αυτες ειναι για τα πνευμονακια του μωρου, δεν ειναι κατι που θα του κανει κακο, παρα μονο καλο!!!!

Απλα θα βοηθησουν να ωριμασει το αναπνευστικο του μωρου σου πιο γρηγορα!

smurfita η πωλητρια για κλωτσιες ηταν ε;;;

Απορω πως κρατηθηκες χαχαχα

Κουραγιο με τις αυπνιες κοριτσια, τι εμεινε;;; λιγο πολυ λιγοοοο..

Τελικα το ραντεβου με το γιατρο μας αναβληθηκε για αυριο απο τη Δευτερα που ειχαμε γτ προεκυψε τοκετος στο γιατρο......

Ανυπομονω να παμε να δουμε το μωρο μαααας!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κ απο μενα κοριτσια.

Αριστεα να μας φερεις καλα νεα απ'το μωρακι.θα χει μεγαλωσει:-D

Υπομονη λιγο εμεινε,κ εγω δυσκολευομαι στον υπνο κ οταν ξυπανω το πρωι με τον αντρουλη μου μετα δεν με ξαναπαιρνει ο υπνος ευκολα κ δεν εχω τι να κανω.

Διαβασα σε ενα αρθρο,οτι αν δεν επελθει τοκετος ενα 24ωρο μετα τις ενεσεις,καλο θα ειναι να τις επαναλαμβανεις καθε εβδομαδα μεχρι την 37η εβδομαδα.δεν ξερω θα ρωτησω κ τον γυναικολογο.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Από την Δευτέρα είμαι καλύτερα αλλά πέρασα ένα δράμα, ζορίστηκα και φοβήθηκα πάρα πολύ από το τράνταγμα των εμετών για αποκόλληση ή αφυδάτωση ή οτιδήποτε άλλο.

Κι εκεί που είχα πάρει τα πάνω μου και αισθανόμουν πιο δυνατή τώρα νιώθω ξανά ότι σέρνομαι.

Φοβήθηκα πάρα πολύ μήπως γεννήσω νωρίτερα και έφτιαξα (σχεδόν) έτοιμη τη βαλίτσα του μαιευτηρίου.

Αισθάνομαι απροετοίμαστη για τον τοκετό, ενώ έχω ενημερωθεί πάρα πολύ και επίσης είναι κάτι που το έχω ξαναζήσει αλλά....φοβάμαι πολύ, πως θα το περάσω πάλι;;!!!

Ελπίζω όλες να είστε καλά (δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα ποστ).


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

olive μια χαρα θα τα παμε στον τοκετο...το σωμα μας θυμαται;););)

Ελπιζω να μη ξαναρρωστησεις τωρα και να παρεις τα πανω σου!!

Μαρια πρωτη φορα ακουω αυτο που λες...

Καλυτερα συμβουλεψου το γιατρο σου αυτος θα ξερει σιγουρα καλυτερα απο καθε αρθρο που κυκλοφορει στο νετ.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

olive μια χαρα θα τα παμε στον τοκετο...το σωμα μας θυμαται;););)

Ελπιζω να μη ξαναρρωστησεις τωρα και να παρεις τα πανω σου!!

Μαρια πρωτη φορα ακουω αυτο που λες...

Καλυτερα συμβουλεψου το γιατρο σου αυτος θα ξερει σιγουρα καλυτερα απο καθε αρθρο που κυκλοφορει στο νετ.

Πηγατε στον γυναικολογο?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια , αν κ πολυ αργα.

Αννουλα ειχα θεμα στην μικρη δεν καταφερα να την θηλασω.Εκανα αντλησεις κ της εδινα με μπιμπερο για 2 μηνες περιπου ,δυστυχως.Τωρα ειμαι αποφασισμενη να τον θηλασω ,δεν θα του δωσω καθολου μπιμπερο,θα κανω κ rooming in.Γι αυτο ηθελα να παρακολουθησω το σεμιναριο,εχω διαβασει αρκετα ομως για τον θηλασμο κ θα μας βοηθησει κ η παιδιατρος ειναι κ συμβουλος γαλουχιας ,ελπιζω να παμε καλα.

Για μαιευτηριο το Ρεα σκεφτομαι γιατι εκει γεννησα την Ειρηνη κ ειναι πιο κοντα στο σπιτι μας.Το Λητω το σκεφτομουν επειδη ακουω πολυ καλα λογια απο πολλους.Για το Ρεα δεν εχω διαβασει πολυ καλα λογια τωρα τελευταια κι εχω μπερδευτει.Θα δουμε...

Σοφακι εσυ γιατι μου προτεινεις το Λητω?


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...