Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Ναι Μαρακι πρωτογαλα ειναι:D:D

Και εμενα το στηθος μου εχει γεμισει καιρο τωρα...ετοιμο το γαλατακι για τα μωρα μας:D:D:D


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!

Διάβασα τα νεάκια σς και χαίρομαι που είστε όλες καλά!

Αύριο έχουμε το ντόπλερ και στη συνέχεια να πάμε στο γιατρό και δεν σας κρύβω ότι με έχει πιάσει άγχος και αγωνία!

Θέλω πάαααααρα πολύ να δω τη μικρούλα μου κι ελπίζω να είναι καλά... πάντως από τούμπες και κλωτσιές καλά πάμε!

Τα περισσότερα πραγματάκια του μωρού τα έχω έτοιμα (πάνες, σελτεδάκια, σεντονάκια, κουβερτούλες...) μόνο κάποια φορμάκια και εσωρουχάκια μένει να πάρουμε.

Θέλω να φτιάξω και τη βαλίτσα να είναι έτοιμη γιατί έχω την αίσθηση ότι θα αρχίσω να αγχώνομαι και στο τέλος δεν θα προλάβω...

Anyway...ας έρθει η αυριανή μέρα και θα τα φτιάξουμε όλα!

Καλή συνέχεια και φιλιά σε όλες!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι Μαρακι πρωτογαλα ειναι:D:D

Και εμενα το στηθος μου εχει γεμισει καιρο τωρα...ετοιμο το γαλατακι για τα μωρα μας:D:D:D

Κι εγώ μια από τα ίδια...το στήθος τεράστιο και με πονάει...αλλά χαίρομαι!

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!

Διάβασα τα νεάκια σς και χαίρομαι που είστε όλες καλά!

Αύριο έχουμε το ντόπλερ και στη συνέχεια να πάμε στο γιατρό και δεν σας κρύβω ότι με έχει πιάσει άγχος και αγωνία!

Θέλω πάαααααρα πολύ να δω τη μικρούλα μου κι ελπίζω να είναι καλά... πάντως από τούμπες και κλωτσιές καλά πάμε!

Τα περισσότερα πραγματάκια του μωρού τα έχω έτοιμα (πάνες, σελτεδάκια, σεντονάκια, κουβερτούλες...) μόνο κάποια φορμάκια και εσωρουχάκια μένει να πάρουμε.

Θέλω να φτιάξω και τη βαλίτσα να είναι έτοιμη γιατί έχω την αίσθηση ότι θα αρχίσω να αγχώνομαι και στο τέλος δεν θα προλάβω...

Anyway...ας έρθει η αυριανή μέρα και θα τα φτιάξουμε όλα!

Καλή συνέχεια και φιλιά σε όλες!!!

Έτοιμη κι εσύ να υποδεχθείς το νινάκι σου!

Με έχει πιάσει τις τελευταίες μέρες και συγκινούμαι πολύ εύκολα, σε σημείο που θέλω να κλαίω!!

Έλεος με τις ορμόνες!!!!:D


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!! Smurfita εύχομαι να πάνε όλα καλά σήμερα με to Doppler κ να μας φέρεις καλά νέα!!!! Όσο για τα πραγματάκια εμένα έρχονται την Παρασκευή η κούνια, το στρώμα, η πάντα κ το καρότσι κ ανυπομονώ να γεμίσουμε το δωμάτιο!!! Μετά θα πάω να ψωνίσω για μένα για να είμαι έτοιμη κ κάτι τελευταία για τον μπέμπη μας!! Αχ..φτάνει ο καιρός!!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Λητώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι

Ετσι για να μη ξεχνιομαστε...

Που ειστε καλε ολες;;;;;

Τι κανουν τα μωρα σας;;;;;

Ο δικος μου αυτες τις μερες δεν εχει σταματησει να κουνιεται, απορω δεν κοιμαται;;;

olive και εγω το δακρυ στην ακρη του ματιου το χω χαχαχαχα εχουμε καιρο ακομα που θα μας απασχολουν οι ορμονες :mrgreen:


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ απο μενα,σημερα ειχαμε το doppler κ ολα μια χαρα,ουφ παει κ αυτη η εξετεταση αντε να κοντευουμε.κοριτσια εσεις που κανετε ινσουλινη,το πρωι το νηστειας ποσο βγαινει?εγω εκανα στικακι σημερα κ μου εδειξε 84, και ανα ρωτιεμαι αν ειναι καλο,γιατι δεν εχω κανει καμπυλη κ το χω ενα αγχος.


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Γυρίσαμε κι εμείς από τον γιατρό και το ντόπλερ!!!

Η μικρούλα είναι πια 1550 γρ και όλες οι μετρήσεις της ήταν πολύ καλές!

Είδαμε και σε 4D το μουτράκι της και ήταν τέλεια!!!!!!!!!!

Μόνο που η δική μου δεξιά μητριαία αρτηρία βρήκαν ότι δεν αιματώνεται επαρκώς και εξήγησαν ότι οφείλεται στο ότι κάποιες φορές ανέβασα πίεση λόγω σύγχησης κλπ και να το προσέξω από εδώ και πέρα και να μετράω πίεση 2 φορές την εβδομάδα. Σε περίπτωση που ανέβει πάνω από 12 ή πέσει στο 8 τότε θα πρέπει να πάρω τον γιατρό τηλέφωνο και να πάω στο νοσοκομείο.

Εξετάσεις δεν μου έγραψε, ούτε μου έδωσε κάποιο άλλο συμπλήρωμα εκτός από το σίδηρο και το ασβέστιο και κλείσαμε επόμενο ραντεβού τη Μ. Δευτέρα.

Aristea τώρα κάνουν όλες τις τούμπες που μπορούν, κλωτσούν, χτυπούν....ό,τι μπορούν κάνουν!

anna μπράβο και για τα δικά σου τέλεια νέα!

Sofia τέλεια! Εμείς τα περιμένουμε την ερχόμενη Τετάρτη! Θέλω κι εγώ να πάρω κάτι τελευταία πραγματάκια για εμένα και μετά όλα θα είναι έτοιμα!

olive μου εγώ κλαίω κανονικά! Με λυγμούς! Και ο άντρας μου από δίπλα είτε να γελάει είτε να έχει μείνει με το στόμα ανοιχτό! Κάτι οι ορμόνες, κάτι ολη αυτή η αλλαγή που μας συμβαίνει...δεν θέλουμε και πολύ!:tongue::tongue::tongue:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω sofia τουλαχιστον να μην εχω κ αυτο το αγχος.

Smurfita να μην αφηνεις κανεναν να σε συγχυζει,εγω επειδη εχω διαφορα θεματα με την οικογενεια μου στο πρωτο τριμηνο τραβηξα πολυ ζορι γιατι ασχολιομουν μαζι τους κ τα βραδυα δεν μπορουσα να κοιμηθω.μετα τα εκοψα ειπα σε ολλους οτι δεν θελω να ξερω τιποτ κ ησυχασα,δεν θα τρελαθω κ για κανεναν.πρωτα απ ολα ηρεμια κ ολα καλα θα πανε.

Εγω ευτυχως δεν εχω κλαματα κ ευαισθησιες λογω ορμονων,δεν θα το αντεχα κ αυτο.

Οσο για τα πραγματακια απο τον Αλλο μηνα θα τα παρουμε ολα κ θα τα ετοιμασουμε.αντε να περασει γρηγορα ο καιρος :)


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.μπραβο στα κοριτσια με τα ωραια νεα απ'τα ντοπλερ.εμεις δεν ξερουμε αν θα κανουμε ακομα ντοπλερ.

Μηπως θυμαται καποια κοπελα το βαρος ου μωρου την 27η εβδομαδα?

Εχουμε καποιες αποριες με μια φιλη μου.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστω sofia τουλαχιστον να μην εχω κ αυτο το αγχος.

Smurfita να μην αφηνεις κανεναν να σε συγχυζει,εγω επειδη εχω διαφορα θεματα με την οικογενεια μου στο πρωτο τριμηνο τραβηξα πολυ ζορι γιατι ασχολιομουν μαζι τους κ τα βραδυα δεν μπορουσα να κοιμηθω.μετα τα εκοψα ειπα σε ολλους οτι δεν θελω να ξερω τιποτ κ ησυχασα,δεν θα τρελαθω κ για κανεναν.πρωτα απ ολα ηρεμια κ ολα καλα θα πανε.

Εγω ευτυχως δεν εχω κλαματα κ ευαισθησιες λογω ορμονων,δεν θα το αντεχα κ αυτο.

Οσο για τα πραγματακια απο τον Αλλο μηνα θα τα παρουμε ολα κ θα τα ετοιμασουμε.αντε να περασει γρηγορα ο καιρος :)

Αχ anna...πέρασα κι εγώ πολύ δύσκολα με τους δικούς μου ιδιαίτερα κατά τον 3ο-4ο μήνα που ούτε που θέλω να το θυμάμαι. Μέχρι και στο νοσοκομείο πήγα και πάλι δεν καταλάβαιναν τη σοβαρότητα της κατάστασης. Δεν ασχολούμαι πλέον με θέματα που με στενοχωρούν, αλλά να πάρει η ευχή το βράδυ περνούν τόσες σκέψεις από το μυαλό μου και τόσες άσχημες εικόνες που πραγματικά δυσανασχετώ!

Όπως είπες όμως κι εσύ..."ηρεμία και όλα καλά θα πάνε"!!!

Αναφορικά με το σάκχαρο, θα συμφωνήσω κι εγώ με τη Σοφία. Μια χαρά μέτρηση έχεις!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κοριτσια για τα ντοπλερ σας!!

Οσο για τις εντασεις να προσπαθειτε να μενετε αμετοχες, ειμαστε ευαλωτες τωρα και το παραμικρο μας επηρεαζει, ηρεμια λοιπον, χαλαρωση για τα μωρα μας και μονο!!!

Μαρια στην 27η εβδομαδα ειναι +/- 1 κιλο τα μωρακια...


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...