Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εγώ είμαι πλέον καλά ας πούμε μιας και εχθές πήρα εξιτήριο από το νοσοκομείο. Μπήκα την Τετάρτη το βράδυ με συσπάσεις έντονες και μου έβαλαν ορό με γιουτοπάρ. Κάναμε και κορτιζόνη για τα πνευμονάκια της μικρής. Από εδώ και στο εξής μόνο ξάπλα. Αυτά....

Περαστικα,να προσεχεις να περασει λιγο ο καιρος,δεν εχεις πολυ καιρο ακομη.τις ενεσεις γιατι σου τις κανανε?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εγώ είμαι πλέον καλά ας πούμε μιας και εχθές πήρα εξιτήριο από το νοσοκομείο. Μπήκα την Τετάρτη το βράδυ με συσπάσεις έντονες και μου έβαλαν ορό με γιουτοπάρ. Κάναμε και κορτιζόνη για τα πνευμονάκια της μικρής. Από εδώ και στο εξής μόνο ξάπλα. Αυτά....

Αληθεια; περαστικα να ειναι και αγυρισταααα.

Αντε να περασουν 3-4 εβδομαδες και δε θα εχεις τοσο αγχος..

Οι συσπασεις σου ειχαν και πονο; ηταν τακτικες;

Ο τραχηλος σου πως ειναι;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει παρει καμια το επιδομα κυοφοριας απ'το Ικα?

Εγω στις 24 θα καταθεσω τα χαρτια, λενε οτι μπαινει γρηγορα... Για να δουμε.....


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχει παρει καμια το επιδομα κυοφοριας απ'το Ικα?

Εγω τα εχω καταθεσει και περιμενω να μπουν!

Κατι αλλο ξερει καμια για το συμπληρωματικο επιδομα του οαεδ ειναι αυτο που κοψανε,δεν το δινουν πια?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τα εχω καταθεσει και περιμενω να μπουν!

Κατι αλλο ξερει καμια για το συμπληρωματικο επιδομα του οαεδ ειναι αυτο που κοψανε,δεν το δινουν πια?

Σου ειπαν ποσα ειναι περιπου?

Για το 6μηνο λες?προς το παρον δεν εχει αλλαξει κατι το δινουν κανονικα.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια το επιδομα απο ΕΟΠΥΥ παει αναλογα με το μισθο που παιρνεις..

Αννα με το καλο να σας μπουν τα χρηματα!!

Οσο για το συμπληρωματικο ακουγονται και γραφονται διαφορα, ας ελπισουμε οτι προλαβαινουμε!!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι αναλογα τον μισθο που παιρνεις.

Δεν λεω για το εξαμηνο,αυτο παλι καλα δεν το κοψανε ακομη,μιλαω για το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας,επειδη το ικα δεν σ δινει συνολικα ολο τον μισθο κ τα υπολοιπα τα παιρνεις απο τον οαεδ.θα παω απο κει να ρωτησω


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι αναλογα τον μισθο που παιρνεις.

Δεν λεω για το εξαμηνο,αυτο παλι καλα δεν το κοψανε ακομη,μιλαω για το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας,επειδη το ικα δεν σ δινει συνολικα ολο τον μισθο κ τα υπολοιπα τα παιρνεις απο τον οαεδ.θα παω απο κει να ρωτησω

Εγω ξερω οτι παιρνεις ενα επιδομα πριν τον τοκετο και ενα μετα.τι αλλαξε?δεν εχω ξανακουσει συμπληρωματικο


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι αναλογα τον μισθο που παιρνεις.

Δεν λεω για το εξαμηνο,αυτο παλι καλα δεν το κοψανε ακομη,μιλαω για το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας,επειδη το ικα δεν σ δινει συνολικα ολο τον μισθο κ τα υπολοιπα τα παιρνεις απο τον οαεδ.θα παω απο κει να ρωτησω

Επισης παιρνεις εναν μισθο ουσιαστικα απ'το επιδομα?μια γνωστη μου ενω ο μισθος της ειναι 650? πηρε επιδομα κυοφοριας 1200?.γι'αυτο ρωτησα πως το βγαζουν.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επισης παιρνεις εναν μισθο ουσιαστικα απ'το επιδομα?μια γνωστη μου ενω ο μισθος της ειναι 650? πηρε επιδομα κυοφοριας 1200?.γι'αυτο ρωτησα πως το βγαζουν.

Κοιτα το επιδομα μου ειναι 300 ? περισσοτερα απο τον κανονικο μισθο μου.αυτα τα λεφτα ομως ειναι για 56 μερες.αρα παιρνεις λιγοτερα απο δυο μισθους.τα 1200 της φιλης σου πολλα μου φαινονται,αλλα οτι σου δινουν καλο ειναι χαχαχα


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης παιρνεις εναν μισθο ουσιαστικα απ'το επιδομα?μια γνωστη μου ενω ο μισθος της ειναι 650? πηρε επιδομα κυοφοριας 1200?.γι'αυτο ρωτησα πως το βγαζουν.

Η φιλη σ πηρε κ απο τον οαεδ τιποτα?


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το επιδομα μου ειναι 300 ? περισσοτερα απο τον κανονικο μισθο μου.αυτα τα λεφτα ομως ειναι για 56 μερες.αρα παιρνεις λιγοτερα απο δυο μισθους.τα 1200 της φιλης σου πολλα μου φαινονται,αλλα οτι σου δινουν καλο ειναι χαχαχα

300?επιπλεον του κανονικου μισθου?δηλ αν παιρνεις 700? το επιδομα βγαινει 1000? περιπου?οχι μονο απο Ικα.μονο το 6μηνο θα παρει απο Οαεδ.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι αναλογα τον μισθο που παιρνεις.

Δεν λεω για το εξαμηνο,αυτο παλι καλα δεν το κοψανε ακομη,μιλαω για το συμπληρωματικο επιδομα μητροτητας,επειδη το ικα δεν σ δινει συνολικα ολο τον μισθο κ τα υπολοιπα τα παιρνεις απο τον οαεδ.θα παω απο κει να ρωτησω

Αν κοψουν το συμπληρωματικο θα κοπει και το 6μηνο, αυτα πανε πακετο..

Εγω γεννησα το Νοεμβρη του '11 και στο συμπληρωματικο σιιιιγουρα εκαναν λαθος γτ μου εδωσαν 1600?... Να δουμε τωρα τι θα παρουμε:confused::confused::confused:

Για τις 56 μερες μου ειχαν βγαλει 1300? τοτε.. τωρα δεν εχω καταθεσει ακομα για να δω ποσα θα μου βγαλουν..

Αλλα τοτε ημουν και υπευθυνη και επαιρνα μεγαλυτερο μισθο, μετα το παιδι δε γυρισα σαν υπευθυνη οποτε επεσε ο μισθος, αρα υπολογιζω οτι θα ειναι λιγοτερα τα επιδοματα........

για να δουμεεεε


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...