Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Γεια σας!!πάλι αλώνιζα στην ωραία Θεσσαλονίκη, αλλά μάλλον το παράκανα και με πιάσαν κάτι πόνοι και γύρισα!!το απόγευμα τώρα πάλι εξόρμηση!Θα φύγω Σάββατο, οπότε δεν θα σας προλάβω γιατί η γιατρός δεν με αφήνει να το πάρω σερι για Αθήνα, οπότε θα κάνουμε διανυκτέρευση στο χωριό που είναι στη μέση και Κυριακή Αθήνα:(:(:(

la tortura άντε υπομονή, όλα καλά!!

kateriniw85 μπράβο, θηρίο και εσένα ο μπέμπης!!!!

Τώρα αν θυμάμαι καλά τα θέματα που είδα να συζητάτε, εγώ λέω να το έχω στη κούνια από την αρχή, να συνηθίζει, αλλά στο δικό μας δωμάτιο (δεν έχω και άλλο;)).

Για καρότσι μου είπαν ότι το portbebe επειδή είναι καλοκαίρι θα ζεσταίνεται το μωρό και δεν χρειάζεται, οπότε λέω να πάρω σκέτο και κάτι πολύ ελαφρύ. Έχω δεί ένα της maclaren και ενα της pegperego που είναι 5,7 kg και σηκώνονται άνετα!

Ουφ αυτά τα κιλά!!!εγώ δεν έχω ζυγιστεί εδώ και μία βδομάδα που έφυγα από την Αθήνα αλλά δεν θέλω να ξέρω πόσα μπορεί να έχω πάρει. Πάντως έφυγα +7 ..

rinoui μήπως να έβρισκες και κάποιον άλλον κτηνίατρο για δεύτερη γνώμη??


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα αγοροκοριτσομανουλες!!!!!!!!!!!!!

Τι κανετε;;;Χαθηκα αλλα ειχα σπιτι μαμα, αδερφό και αδερφη σπιτι για 3ημερο μου ηρθανε και ειχε γινει καταληψη στο λαπτοπ...Ασε που δεν ειχα διαθεση γτ ειχα φοβερη αδυναμια και πονοκεφαλο...Φοβηθηκα για πιεση αλλα μπα...απλα αδυναμια ηταν...Παει ομως περασε!!!!

Καταλαβαινετε βεβαια οτι δε σας διαβασα...Απλα κουτσουλισα...!!!

Γλυκια μου la tortura μην πτοεισαι!!!Μπορα ειναι θα περασει!!!!

Οι αλλες καλα;;

Martha γιο τελικα ε;;;πες...Οχιιιιιιιιιιιιιιιιι πες ποσο τελεια ειναι που κουβαλας ενα αντρακι!!

Εμενα κοριτσια ο δικος μου δινει ρεσταααα!!!Τσαρλατανακι εχωωωω!!

Τριτη παω β επιπεδου...Ανυπομονωωωωωωωωωωωω

Οσο για τα κιλα,για την ωρα ειμαι μεσα στο στοχο...ειμαι +7 κιλα...

Χμμμ μαλλον καλα τα εχω παει...

Ααααα οσο για το νινι..εννοειται τους πρωτους μηνες στην κρεβατοκαμαρα μαζι μας σε καλαθουνα...και μαλλον δε θα αγορασω επιπλα κ καροτσια μεχρι να γεννησω...η μεχρι 27η εβδομαδα τουλαχιστον...Αν κατι δεν παει καλα πως θα την παλεψω μετα αντικριζοντας ενα βρεφικο δωματιο;;;

πωπωωωωω λιγο μου εμεινε....

σε 1 ωρα θα εχω κ αποτελεσματα εξετασεις...Αντε να δουμε....

Σας φιλω ολεςςςςς


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ziu zitsu! εισαστε καλα ε?? μπραβο! παντως το trio living το εχω εγω στο almond χρωμα!!! αν χρειαστεις λεπτομερειες με ρωτας ;)

Αγορομανουλα μου ετσι λεμε!! Τριτη που θα δουμε την σουρλουλου μας θα πεταμε!

Ναι θελω λεπτομερειες. Απο βαρος κ οδηγηση ειναι ευκολο? στο πορτ μπαγκαζ χωραει ανετα;; Αααα και καπου διαβασα πως εχει στενη θεση κ σε παιδακια μπαμπατσικα αχρηστευεται πολυ ευκολα! Ισχυει??

Rinoui αλλαξε κτηνιατρο χτες!! Τερμα π@π@ρ@ς

Για την πωλητρια δεν το πιασα..... Μαλλον καπου χαθηκα.

Παπι θετικες σκεψεις λεμεεεεεεε


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλέ πόσα γράψατε??????????

Agoromummy μου καλύτερα είμαι σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!κουτσαίνοντας πάω ακόμα βέβαια αλλά δεν πονάω τόσο φρικτά!!!!!!!!!!!!!!!!! εσύ τι κάνεις?

rinoui μου έχω και εγώ την ίδια φοβία αν θα ξυπνάω το βράδυ:confused:

zizoulis μου καλέ τι ωραίο μωρό , 12-7. :)

latortura μου όλα καλά? 2-3 μέρες? σημασία έχει ότι εσύ και το μωράκι είστε μια χαρά!!!!!!!όσο για τα λεφτά άστο μην το συζητάς, αλλά δεν πειράζει φτάνει να είστε καλά!!!!!!!

mousoudi μου συμφωνω απολυτα μαζι σου:``Εγώ πια ούτε που θέλω να ξέρω πόσα είμαι, ούτε να ξαναζυγιστώ θέλω ως το τέλος. Μόνο εξετάσεις να κάνω και να βγαίνουν καλές, τίποτε άλλο``.

ενα θα σας πω +14. φαί το Πάσχα δεν έφαγα πολυ αλλά τσάκισα το τσουρέκι και τα γλυκά.οποτε mj lia μου μην πτοεισαι

Και εγώ το ίδιο λέω.... το μωρό θα κοιμάται στη κρεβατοκάμαρα μου τους πρώτους μήνες. Το πρόβλημα είναι (ΚΑΙ ΠΑΛΙ) ο άνδρας μου, ο οποίος δεν κοιμάται χωρίς τηλεόραση.

Άρα... υπάρχουν 2 λύσεις.

1. Τον διώχνω από το δωμάτιο ή

2. χαλάω την τηλεόραση και τέλος.

Θα αφήνατε τα μωράκια να κοιμούνται με ανοιχτό το χαζοκούτι?

μπα δεν θα μου άρεσε, αν και εγώ όταν τύχη και κοιμάμαι μόνη μου απο ανασφάλεια την αφήνω ανοιχτή αλλά το βράδυ κλείνει μόνη της.... κοίτα εαν δεν είναι ακριβή χάλασε την :)! εαν είναι βγάλε τον άντρα από το δωμάτιο!!!!:)


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites

δλδ κορίτσια το βράδυ που θα ξυπνάει το μπεμπέ θα το θηλάζετε στο δωμάτιό σας με τον καλό σας να κοιμάται? εγώ αυτό σκέφτομαι... ότι θα ταλαιπωρείται και αυτός ενώ θα πρέπει να πάει στο γραφείο την επόμενη. τον βλέπω να μεταναστεύει!

βέβαια, το άλλο σενάριο είναι να το έχω δίπλα μου και όταν ξυπνάει να πηγαίνω στο βρεφικό δωμάτιο να θηλάζω. πάντως και εγώ σκέφτομαι να πάρω μια καλαθούνα για τους πρώτους μήνες... αλλά θα περιμένω να δω τί θα πει και ο παιδίατρος για το πού είναι καλύτερο να κοιμάται (στο δωμάτιό μας ή μόνο του).

εγω απάνω σε αυτό δεν έχω πρόβλημα γιατί αμα κοιμάται δεν νιώθει τίποτα, άσε που πιστεύω οτι αμα με δεί να θηλάζω θα κατουρηθεί απο την χαρά του!!!!:):)

θα το αφήσω μαζί μου για τους 4 πρώτους μήνες σε λίκνο και μετά στο δωμάτιο του με φωτάκι νυχτός...

:)


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mj_lia νομίζω φως στην αρχή δεν χρειάζεται... δεν έχουν πρόβλημα με το απόλυτο σκοτάδι.

ερώτηση: ασβέστιο παίρνεται όλες?

Εγω δεν παιρνω. Θα επρεπε να παιρνω;;;

Παιρνω φολικο (1), σιδηρο(1) και μαγνησιο(3)


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

mj_lia γελάω με το φωτάκι! και εγώ έτσι ήμουν αλλά με τον καλό μου επικρατεί το απόλυτο σκοτάδι!

κάποιοι γιατροί δίνουν ασβέστιο, κάποιοι όχι. εμένα μου έχει δώσει εδώ και ένα μήνα (ίσως λίγο παραπάνω) μαζί με σίδηρο και φυλικό (που το έπαιρνα από την αρχή).


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άντε βρε papakia! Να σου πει καλά κι ο γιατρός!

Εγώ παίρνω 1 σίδηρο/φολικό που είναι μαζί, 1 ασβέστιο την ημέρα

Πωπω τώρα που είπατε για πορτ-παγκαζ, μου έλεγε ένας συνάδελφος ότι πρέπει να αλλάξουμε κι αυτοκίνητο και φρίκαρα!!! Δηλαδή το Ford Fiesta που έχουμε του (2004) δε θα χωράει τα πράγματα???


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

Πηρα αποτελέσματα!!!!!!!!!!!!!!

Νομίζω ειμαι σταθερη....Τωρα...Θα μας πει και ο γιατρος το απογευμα...

:-)

συγχαρητήρια!!!!!!!!!και έτσι θα συνεχίσεις!!!!!!!!!!!!!!περιμένουμε και νέα απο το γιατρό!!!!!!

impregnant! Ford Fiesta και δεν θα χωράει πράγματα?:confused: δηλαδή εμείς με το fiat panda τι να πούμε? ή να παίρνουμε της δουλειάς το φορτηγάκι? χαχαχα

latortura μου τι κάνεις? ότι θες είμαστε εδώ ε? ένα μήνυμα στέλνεις και σου μαζευόμαστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

marilou μου είσαι καλά?

βρε κορίτσια και εγώ με ανοιχτή τη τηλεόραση κοιμάμαι (δεν έχει ή δεν το έχω ψάξει αν έχει πρόγραμμα να κλείνει μόνη της).


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Παίρνω 3 σίδηρο, 1 φολικό, 1 ασβέστιο !!

Αυτός ο σίδηρος μου την έχει σπάσει... Εντάξει, σε χαπια είναι αλλά όταν πάω τουαλέτα, φοβάμαι !!!! :D

Εμεις θα το έχουμε στην κούνια απο την αρχή, μαζί μας. Η μαμά μου λέει οτι θα πρέπει να έχω το μωρό έτσι ώστε να νιώθει χουχουλιάρικο. Ε, δεν αγχώνομαι, θα μου δειξουν. Όσο για το νυχτερινό ξύπνημα, ε ας ξυπνάει κι ο καλός μου... Μωρό θα έχουμε, δε μπορώ να αγχώνομαι για το αν τον ξυπνήσω..

Λεω να μην αγοράσω καρότσι για τώρα..Θα το αφήσουμε για πιο μετά. Καθισματάκι αυτοκινήτου για μετακίνηση το οποίο λέω να το έχω και όπου παμε, ένα ρηλάξ για το σπίτι και αυτό που παράγγειλα και λάτρεψα, ένα μέι τάι για τις βόλτες μας !! Αγκαλίτσα, όπου πάμε !!!

papiomommy χαιρομαι που ολα καλά !!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...