Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

και σε εμένα τα γράφει αυτά τα ποσοστά αλλά νόμιζα ότι ήταν μόνο λόγω του μήκους του τραχηλου... αγοροmummy! σε βρίσκω πλήρως ενημερωμένη! :)

χαχαχα στην πρωτη εγκυμοσυνη διαβαζα οοολη μερα για τα της εγκυμοσυνης!!! βεβαια εχω και γιατρο και μαια αστερια που καθονται και μου εξηγουν τα παντα χωρις να ρωτησω τιποτα!! μου κανουν φροντιστηριο:tongue::tongue: κι εσεις ετσι θα εισαστε μετα το πρωτο... σας ευχομαι να σας πανε ολα καλα και να συμβουλευετε μετα τις νεες μανουλες..


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέραααααααααααααααααααα

Δεν εχω διαβασει τιποτα...Ειμαι και πολυ γαιδαρα...ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Αυριο β' επιπεδου!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

Θα δω το αντρακι μου!!!Το οποιο εχει 2-3 μερες που κλωτσαει ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ!!!Απο το πρωι γυρω στις 8.30 μεχρι και τις 1 το βραδυ δινουμε ρεστα!!και εχει απο ολα το ρεπερτοριο...κλωτσια...μπουνια...κολοτουμπα...

ΑΑΑΑ Να σας πω το τελειο....Χθες η κοιλια μου κουνιοταν μονη της προς τα αριστερα!!!Το ειδε και ο αντρας μου!!!αχχαχαχαχ ηταν απιστευτο!!!

Επίσης αρχισαν να με πονανε τα πλευρα μου....και να δυσκολευεται η αναπνοη μου...Αυτα...Και τωρα που σας γραφω κλωτσαμεεε!!Καλε γινεται παρτυ στην κοιλια μου!!!

Αυριο τα σπουδαια!!!!

la tortura κι εσυ β' επιπεδου;;Ποτε;;


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αχ και η μαμα μου καπως ετσι ειναι!! ευτυχως! τωρα με πηρε τηλ για να με ρωτησει να του βαλει να φαει λιγο αρακα να φαει που μαγειρεψε για εκεινη και τον μπαμπα μου! επιβαλεται να γνωριζουμε τα παντα απο το τι τους δινουν γιατι αν πχ εμενα μου κανει εμετο το παιδι μετα απο καποιες ωρες και πρεπει να ενημερωσω την παιδιατρο θα πρεπει να της πω ακριβως τι εχει φαει το παιδι. Δεν παιζουμε με αυτα!! ειδικα οταν ειναι μικρα και δε μιλανε!

Σωστότατο!!!

καλα, εννοειται η ατακα της πεθερας ειναι ακυρη, απλα την αναφερω γιατι ειναι πολυ κοινη, και χαζη ατακα και αντε να δωσεις απαντηση και να καταλαβει. εγω ευτυχως την εχω μακρυα και μας βλεπει σπανια. μια φορα ομως που την φιλοξενουσαμε και μας ειχε βγαλει το λαδι ετυχε να ερθει η παιδιατρος σπιτι για check up και ειχα συννενοηθει με τον αντρα μου να ειναι μπροστα στν εξεταση και η πεθερα ωστε να ακουσει ο,τι πει η παιδιατρος, ρωτησαμε και εμεις ολα αυτα για τα οποια μας επρηζε η πεθερα και ακουσε με τα αυτια της τις απαντησεις της γιατρου.. για να ξεμπερδευουμε.. κατα τ'αλλα ο μικρος την αγαπα πολυ τη γιαγια μιας και του κανει και ολα τα χατηρια αλλα δεν της βαζω και πολυ χερι περα απο τα βασικα, γιατι τον βλεπει καθε δυο μηνες περιπου και ενταξει, δεν αλλαζει το παιδι αμα τη βλεπει τοσο σπανια.. τη λυπαμαι και εκεινη, εχασε τον πεθερο μου λιγες μερες πριν γεννησω, μενει μονη της μακρυα απο τα παιδια της, αλλο εγγονι δεν εχει, και αφου δε θεωρω οτι ειμαι η τελεια μαμα δεν πειραζει αν και εκεινη δεν ειναι η τελεια γιαγια. ολοι κανουμε λαθη, τουλαχιστον ξερω οτι ειναι πολυ φοβιτσιαρα και δεν υπαρχει περιπτωση να συμβει κατι κακο στο παιδι.

Μα, δεν τις απομονώνουμε καλέ, προς Θεού. Απλά σιγά σιγά καλό είναι να καταλαβαίνουν ποιος είναι ο γονιός και ποια η γιαγιά ;)

αχ ακούω τί τρώτε και νιώθω τόσο καλά! χαχα

οκ προσπαθώ να προσέχω, σήμερα έφαγα τα δημητριακά μου και τώρα στο γραφείο ένα πορτοκάλι και ένα γιαουρτάκι, αλλά το Σάββατο κατάφερα να χωρέσω στο στομάχι μου 2,5 πίτες (αθηναϊκές)! :D

Σιγά καλέ, βαρυστομάχιασες! Δείγμα δωρεάν είναι οι αθηναϊκέ πίτες :mrgreen:

Μαριλού, μην ανησυχείς, μια χαρά είναι τα ποσοστά σου, σούπερ για την ακρίβεια

Χριστίνα σε νιώθω. Δύσκολο να αρνηθείς στο παιδάκι σου που βλέπεις ότι ζορίζεται τόσο. Ωστόσο εγώ λίιιιιιγο το κάνω στον δικό μου (είναι και πιο μικρούλης βέβαια). Π.χ. όταν μου ζητάει κάτι και δεν μπορώ ή δε θέλω για να μην καλοσυνηθίσει έτσι, του λέω: ξεκίνα με τον μπαμπάκα κι έρχομαι. Φυσικά δεν πηγαίνω παρά αφού έχουν τελειώσει την δουλειά ή προς το τέλος και χαϊδευόμαστε και παίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααααααααααα

Δεν εχω διαβασει τιποτα...Ειμαι και πολυ γαιδαρα...ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Αυριο β' επιπεδου!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

Θα δω το αντρακι μου!!!Το οποιο εχει 2-3 μερες που κλωτσαει ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ!!!Απο το πρωι γυρω στις 8.30 μεχρι και τις 1 το βραδυ δινουμε ρεστα!!και εχει απο ολα το ρεπερτοριο...κλωτσια...μπουνια...κολοτουμπα...

ΑΑΑΑ Να σας πω το τελειο....Χθες η κοιλια μου κουνιοταν μονη της προς τα αριστερα!!!Το ειδε και ο αντρας μου!!!αχχαχαχαχ ηταν απιστευτο!!!

Επίσης αρχισαν να με πονανε τα πλευρα μου....και να δυσκολευεται η αναπνοη μου...Αυτα...

Αυριο τα σπουδαια!!!!

la tortura κι εσυ β' επιπεδου;;Ποτε;;

καλημερα παπακι!!!!! καλη επιτυχια αυριο!!η latortura εχει σημερα! καλη επιτυχια σε ολες σας και αναμενουμε νεα απο να μωρακια σας!!!! μπραβο στον μπεμπη σου, δραστηριο το πουλακι μου!!! και που να βγει τι ζωηρο που θα ειναι!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααααααααααα

Δεν εχω διαβασει τιποτα...Ειμαι και πολυ γαιδαρα...ΑΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Αυριο β' επιπεδου!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

Θα δω το αντρακι μου!!!Το οποιο εχει 2-3 μερες που κλωτσαει ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ!!!Απο το πρωι γυρω στις 8.30 μεχρι και τις 1 το βραδυ δινουμε ρεστα!!και εχει απο ολα το ρεπερτοριο...κλωτσια...μπουνια...κολοτουμπα...

ΑΑΑΑ Να σας πω το τελειο....Χθες η κοιλια μου κουνιοταν μονη της προς τα αριστερα!!!Το ειδε και ο αντρας μου!!!αχχαχαχαχ ηταν απιστευτο!!!

Επίσης αρχισαν να με πονανε τα πλευρα μου....και να δυσκολευεται η αναπνοη μου...Αυτα...Και τωρα που σας γραφω κλωτσαμεεε!!Καλε γινεται παρτυ στην κοιλια μου!!!

Αυριο τα σπουδαια!!!!

la tortura κι εσυ β' επιπεδου;;Ποτε;;

Καλή επιτυχίαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ζήτω τα κλωτσομπουνίδια και οι κινούμενες κοιλιές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΟΥΣΟΥΔΙ θελω πιτογυρο Σαλονικιοτικο με αποΛΛΛΛΛα!!!!!! ειχα φαει ενα στην Τουμπα και μου εχει μεινει αλησμονητο... Μακραν τα καλυτερα πιτογυρα τα εχετε εσεις.. εμεις εδω προς τα νοτια ειμαστε γατακια μπροστα σας!!!!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλημέρα, ελπίζω να είστε όλες καλά και οι κοιλίτσες σας καλύτερα.

Εγώ δυστυχώς δεν τα κατάφερα να πάω στην συσνάντηση της Θεσσαλονίκης και όπως φαίνεται δεν τα ξαναπάω πουθενά μόνη μου για πολύ καιρό γιατί έχω μεγάλο πρόβλημα με τον μεγάλο μου. Έχει ξεκινήσει πολύ έντονη διεκδίκιση, θέλει να είμαστε συνέχεια μαζί, δεν δέχεται από τον μπαμπά του ούτε να τον πάει σχολείο, να τον πάει για ύπνο, να του βάλει να φάει, τίποτα . Το κακό όμως είναι ότι μας ξεκίνησε από την Παρασκευή ένα "τικ" στα μάτια, σε άσχετες φάσεις τα ανοιγοκλείνει έντονα. Τώρα θα πάμε στον οφθαλμίατρο να το δει, ελπίζω να είναι καμιά μόλυνση ή κάτι τέτοιο, δεν είναι όμως καθόλου ερεθισμένα.Το Σάβατο είχα πολύ συχνές συσπάσεις αλλά όχι με πολύ πόνο, φοβήθκα αρκετά αλλά χτες ηρέμησαν. Έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα στον γιατρό, μάλλον θα μου δώσει προληπτικά χάπια θα κανονίσουμε να κάνω και την πρώτη δόση κορτιζόνες.

Ελπίζω να βρω λίγο χρόνο αργότερα, να σας διαβάσω και να σχολιάσω τα νέα σας.

Μαλλον ζηλεψατε ήδη!! Ποσο χρονων ειναι; Οι ψυχολόγοι λενε οτι ζηλεύουν πιο πολυ ανάμεσα στα 2-3 χρονια. Πάντως κι ο δικός μου τώρα το Πάσχα ειπε στον πατερα μου οτι θα τους το χαρίσουμε το μωρο να εχουν κι αυτοί ενα, εμεις καλα

ειμαστε ετσι! Κι οταν του ειχα πει οτι αποφασίσαμε να το κανουμε για να μην ζηλεύει επειδή οι συμμαθητές του εχουν αδέρφια (γιατι στην αρχη της σχολικής χρονιάς μια και μονη φορά μας το ειχε ζητήσει ) μου ειπε: " βρε μαμα, δεν ζήλευα, αυτοί με ζήλευαν που δεν ειχα αδέρφια"

Όσο για τα ματια να πας σε παιδο-οφθαλμίατρο γιατι φίλη μου 2 χρονια πήγαινε σε οφθαλμιατρους και ελεγαν τικ και τελικα ο παιδι-οφθαλμίατρος βρήκε τι εχει και με τα γυαλιά σταμάτησε.


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!

Κατερίνα και όσες άλλες έχουν το θέμα με τα δαχτυλάκια που μουδιάζουν, πήρα το γιατρό και μου είπε πως είναι φυσιολογικό, συμβαίνει στις εγκύους. Όταν ρώτησα αν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό (τι το ήθελα;) μου είπε να περιορίσω το αλάτι, τελείως!!! Τι θα κάνω?? Δεν μου έκοβε κάτι άλλο; Ζω για τυρί και αλμυρά γενικότερα.. Λέτε να μην κατάλαβε καλά; Να νόμιζε πρήξιμο; Τέσπα, θα κάνω ό,τι μπορώ και θα τον ξαναρωτήσω από κοντά. Κατερίνα ρώτα κι εσύ την γιατρό σου μήπως κάτι δεν κατάλαβε καλά ο δικός μου.. Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία.

chrysa, πολύ ωραία τα νέα σου! Όσο για το κούνημα κι εγώ ανησυχούσα, αλλά πια δεν αγχώνομαι... Το πήρα απόφαση πως είναι ήσυχο. Έχω κι εγώ πρόσθιο πλακούντα και μου είπαν πως παίζει ρόλο.

zizoulis, η ιδέα για την αλλαξιέρα στο πλυντήριο είναι ιδανική. Δυστυχώς εγω δεν το έχω μέσα στο μπάνιο και γι' αυτό σκέφτομαι αλλαξιέρα με ροδάκια, ώστε να μπορώ να την μετακινώ. Θεωρώ κι εγώ πως το άλλαγμα οπουδήποτε αλλού εκτός μπάνιου δεν θα είναι τόσο βολικό. Έτσι φαντάζομαι. Εσείς οι έμπειρες μανούλες ξέρετε καλύτερα. Κουράγιο με την εργασία!

marilou, περαστικά σου κούκλα μου!! Περνάει σιγά σιγά.

mj_lia, μια χαρά οι αγορές σου! Βρήκες και μαγιώ!! Εγώ πιστεύω πως θα μπω με κελεμπία στη θάλασσα! χιχι! :)

αγοροmummy, σε θαυμάζω!! Τα λες τόσο ώραια! Φαίνεσαι τόσο ήρεμη! Μπράβο! Έχεις βρει τις ισορροπίες και με τον άντρα σου και με την πεθερά σου! Πόσο όμορφο είναι αυτό! Εγώ δεν ξέρω αν μπορώ.. Ακόμα και τώρα με εκνευρίζουν μικρά πράγματα που βλέπω π.χ. στα άλλα εγγόνια ή και σε άσχετα πράγματα..

Christine, συνονόματη, όλα καλά θα πάνε με το γιο σου. Η ζήλια πάντα υπήρχε και θα υπάρχει σε κάθε νέα "άφιξη". Η κολλητή μου (παιδοψυχολόγος) λέει πως σε κάθε άφιξη (και απώλεια, μακριά από εμάς) η ομάδα φτιάχνεται από την αρχή και χρειάζονται όλοι χρόνο για να βρουν ξανά το χώρο τους. Όποτε μην αγχώνεσαι, είναι μια περίοδος μεταβατική που όλα τα παιδάκια περνούν.

papakia, τι κάνεις; Σε σκεφτόμαστε!

Αθηναίες, αν κανονίσετε συνάντηση πριν φύγω θα σας γνωρίσω κι εγώ από κοντά. Μακάρι!

Στο fb βρε κορίτσια πού είστε; Πού θα σας βρω;


1BRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

papakia30 άντε με το καλό η Β'! δεν είναι τέλεια που όλο κλωτσάει?!:P

mousoudi φαντάσου ότι προ εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να φάω 2... έσκαγα! το Σάββατο όμως έδωσα ρέστα! γενικά μπορώ να πω ότι έχει ανοίξει ΚΑΙ ΑΛΛΟ η όρεξή μου!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Papakia με το καλο η β!σε ανταμοιβει ο γιος σου!!!σε εχω στο μυαλο μου.

Κοριτσια η ανηψια μου οταν γεννηθηκε ο μικρος ηταν υποδειγμα παιδιου,τον προσεχε κτλ ελα ομως που εβγαζε τη ζηλεια στον υπνο της!ριξαμε ξενυχτια!υπνοβατουσε ηταν και 6 χρονων οποτε ηθελε μεγαααλη προσοχη.ενα βραδυ πηγε στην κρεβατοκαμαρα καθισε πισωαπο την πορτα και ειχε βαλει τα δαχτυλα της αναμεσα κασωμα και πορτα!ευτυχως την πηρε χαμπαρι η αδελφη μου και δεν ειχαμε αλλα.απο τοτε βαρουσαμε σκοπια!την ψαρευαμε το πρωι και δε θυμοταν τιποτα!!!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

papakia, τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται!! Μέχρι να γράψω το σεντόνι, μας είπες τα νέα σου!!! Χαίρομαι πολύ!! Καλά αποτελέσματα και στη β΄!! Έχεις φοβερό αντράκι!!! Σου δείχνει τις δυνάμεις του και τις ικανότητές του!! ;)


1BRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

zizoulis μπορει και να σε πετυχω στο ρεα ;);) βεβαια εχω πητ 8/8 αλλα ως δευτεροτοκη και με βαση το ιστορικο μου, οτι δηλαδη και στο πρωτο γεννησα 5 μερες πριν την πητ, πιθανοτατα να εχω γεννησει μεχρι τελη Ιουλη λεει ο γιατρος. γεννησα το πρωτο μου στο ρεα και εκει θελω να παω παλι αλλα ο γιατρος συνεργαζεται και με ιασω και το προτιμα αυτη τη φορα.. θα δουμε..

Δύσκολα θα συναντηθούμε ... Λογικά θα προηγηθείς, αλλα ποτε δεν ξέρεις! Κι εμένα μου ειπε ο γιατρος επειδή ειμαι δευτεροτοκη κι επειδή τον Αύγουστο λογω ζέστης στατιστικά γεννιούνται νωρίτερα τα παιδια, μαλλον θα γεννήσω ως το Δεκαπενταύγουστο, θα δουμε... Ο πρώτος πάντως ήρθε 1 μερα πριν την τελική ημερομηνια.


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...