Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

zizoulisμου νομίζω ότι σε κάθε εγκυμοσύνη κάνεις την καμπύλη τώρα γιατί δεν την έκανες στην πρώτη κάτι θα ήξερε ο γιατρός σου παραπάνω!!καλή σου όρεξη και καλή δουλίτσα!!!

rinouiμου ευχαριστώ πολύ θα σας ενημερώσω μόλις την κάνω!!την 75γρ με έβαλε να κάνω τώρα δεν ξέρω πόση ώρα θα κάτσω το παραπεμπτικό μου λέει για 4 λήψεις(νηστείας,1η ώρα,2η και 3η)

Ε, τι δεν ξέρεις καλέ; 3 ώρες θα κάτσεις. Θα σου πάρουν αίμα 4 φορές μια μόλις πας, και άλλες τρεις φορές αφού έχεις πιει το πετιμέζι ανά ώρα. Μετά είσαι ελεύθερη να φας και να πιεις ;) Και καλά αποτελέσματα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ελα μωρέ, η 24ώρου δεν είναι τίποτα. απλά θα πρέπει να είσαι σπίτι όλη μέρα.

Ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι λες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Και να έχω το άγχος μήπως στοχεύσω αλλού και πάει στράφι η συλλογή; Άσε και την έχω ξανακάνει την ρημάδα. Χώρια που ήταν ασήκωτο το δοχείο στο τέλος :tongue:

ΟΚ λίγο υπερβάλλω, αλλά σπαστικό είναι πάντως!

ενώ στην καμπύλη ζαχάρου θα πρέπει να πιούμε αυτή την αηδία! και να μείνουμε και νυστικές 2 ώρες! δεν φτάνει δλδ που θα πρέπει να περιμένουμε εκεί, θα πρέπει να μην φάμε και τίποτα!

Να ξέρετε ότι αυτήν την αηδία (που εμένα μου καλάρεσε να πω την αλήθεια) μπορείτε να την αντικαταστήσετε με ένα μπουκαλάκι lucozade. Έχει την ίδια γλυκαντική ισχύ και είναι πιο νόστιμο. Κι επίσης εγώ δεν πείνασα καθόλου. Με λίγωσε τόσο πολύ ο κουβάς με το σιρόπι και με γέμισε και ενέργεια.

αυτή η συνάδελφος πάντως με τρόμαξε γιατί λέει πήγε να λιποθυμήσει... υπάρχει αυτή η περίπτωση? να πάρω κάποιον μαζί μου?

Δεν ξέρω....τι να σου πω; Έχε εσύ κάτι στην τσάντα σου να φας μόλις τελειώσει η εξέταση και πριν φύγεις σιγουρέψου ότι δεν ζαλίζεσαι

Link to comment
Share on other sites

σε μια φίλη μου πάντως ο γιατρός της της είπε ότι αντί για γλυκόζη μπορεί να πιεί lugozade και ότι κάνει την ίδια δουλειά!!rinouiμου δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα μόνο για 2 ώρες νηστικές δεν θα πάθουμε τίποτα!! εξάλλου λαμβάνοντας γλυκόζη νομίζω καλύπτεσαι κάπου!

mousoudiμου εγώ θα τον έστελνα τον μικρό παιδικό γιατί φαντάζομαι ότι είναι καλό να έρχεται σε επαφή με παιδάκια καθημερινά για εκπαιδευτικούς λόγους και ομαλή κοινωνικοποίηση!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααααααα

Κλαιω απο τη χαρα μου!!!!

Σημερα εκανα εξετασεις...Μολις πηρα αποτελεσματα!!!Θαυμα κορασιδες μου!!!Πεσανε ολα!!!Κλαιωωωω σας λεωωωω

Η προσευχη εχει τεραστια δυναμη!!!!Να προσευχεστε κουκλες!!!!Ζητουσα απο την Παναγια που ειναι και αυτη μαμα να βοηθησει εμενα και το μπεμπη μου....Να εχετε πιστη!!!!!

Χοροπηδαωωω κλαιωωω δε μπορω να σταματησωωω

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ε, τι δεν ξέρεις καλέ; 3 ώρες θα κάτσεις. Θα σου πάρουν αίμα 4 φορές μια μόλις πας, και άλλες τρεις φορές αφού έχεις πιει το πετιμέζι ανά ώρα. Μετά είσαι ελεύθερη να φας και να πιεις Και καλά αποτελέσματα!!!!

σε ευχαριστώ mousoudi μου!και εσύ καλή επιτυχία στην δικιά σου εξέταση!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσιααααααααααα

Κλαιω απο τη χαρα μου!!!!

Σημερα εκανα εξετασεις...Μολις πηρα αποτελεσματα!!!Θαυμα κορασιδες μου!!!Πεσανε ολα!!!Κλαιωωωω σας λεωωωω

Η προσευχη εχει τεραστια δυναμη!!!!Να προσευχεστε κουκλες!!!!Ζητουσα απο την Παναγια που ειναι και αυτη μαμα να βοηθησει εμενα και το μπεμπη μου....Να εχετε πιστη!!!!!

Χοροπηδαωωω κλαιωωω δε μπορω να σταματησωωω

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

ΠΑΠΙΙΙΙΙΙΙΙ γιουπιιιιιιιιιιι

Ημουν σιγουρη πως η Παναγιτσα θα σας βοηθησει!!!

Χιλιαδες μπραβο!

Μου φτιαξες την μερα!!!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εμένα μου έγραψε 60 λεπτά για την καμπύλη, αυτό σημαίνει 1 ώρα μόνο θα κάτσω εκεί?? Δεν τον ρώτησα η χαζή!

mousoudi εγώ δε θα το έστελνα αν είχα εναλλακτική γιατί α) ιώσεις, β) πρέπει να είναι πολύ καλοί οι νηπιαγωγοί διαφορετικά το παιδί μεταλάσσεται! Η ανηψιά μου που πήγε στα 3 πχ ενώ μίλαγε μια χαρά, επειδή τα είχανε σε χώρο και με μικρότερα παιδάκια άρχισε να λέει πάλι αλαμπουρνέζικα και να φωνάζει λες και ήταν 2...και άλλα περίεργα άρχισε να κάνει από αυτά που έβλεπε από νηπιαγωγούς και παιδάκια!

papakia εννοείται θα πέφτανε όλα! τόσες ευχές από δω μέσαα!!


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααααααα

Κλαιω απο τη χαρα μου!!!!

Σημερα εκανα εξετασεις...Μολις πηρα αποτελεσματα!!!Θαυμα κορασιδες μου!!!Πεσανε ολα!!!Κλαιωωωω σας λεωωωω

Η προσευχη εχει τεραστια δυναμη!!!!Να προσευχεστε κουκλες!!!!Ζητουσα απο την Παναγια που ειναι και αυτη μαμα να βοηθησει εμενα και το μπεμπη μου....Να εχετε πιστη!!!!!

Χοροπηδαωωω κλαιωωω δε μπορω να σταματησωωω

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

τέλεια papakia! όλα χαμηλά από 'δω και πέρα!

Για να θέσω κι ένα θέμα προς συζήτηση (βέβαια σας πάω λίγο μπροστά στο χρόνο τις περισσότερες από εσάς), αλλά θέλω και τη δική σας γνώμη:

Θα στέλνατε στον παιδικό το παιδί σας πριν τα 3,5 - 4 χρόνια, αν είχατε εναλλακτική λύση φύλαξης, και αν ναι, για ποιους λόγους;

mousoudi ότι είχα γράψει την απάντηση στο θέμα σου και κόλησε το δίκτυο! χαχα

εγώ αν μπορούσα (από θέμα ιώσεων και μόνο) θα το έστελνα από τα 2 με 2,5. πιστέυω στο σπίτι με τις γιαγιάδες δεν καλύπτονται οι ανάγκες τους. χρειάζεται να βρίσκονται σε ένα περιβάλλον με επαγγελματίες που να τα απασχολούν δημιουργικά. σε εναν καλό παιδικό σταθμό μαθαίνουν τραγουδάκια, τους διαβάζουν διάφορα παραμυθάκια, παίζουν με άλλα παιδιά, κοινονικοποιούνται! οι γιαγιάδες το μόνο που κάνουν είναι να τα κακομαθαίνουν και να τα ταϊζουν μέχρι σκασμού!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...