Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

να σας πω την αλήθεια, με τί κριτήρια ο ένας βάζει τη μία εξέταση και ο άλλος την άλλη δεν ξέρω... με το γιατρό πάντως λίγο που συζητήσαμε για το ζάχαρο στην εγκυμοσύνη μου είπε ότι ευθύνεται για υπέρβαρα μωρά. ίσως να κρύβεται ζάχαρο δλδ όταν ένα έμβρυο παίρνει βάρος πέραν του φυσιολογικού...


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλά σήμερα έχω ξετρελαθεί με τα μωρουδιακά! έχω μπει σε 3-4 site για λευκά είδη, στο zara home και τώρα σε ένα κατάστημα με ρουχαλάκια! μου έχει φύγει το μυαλό! είναι τόσο όμορφα όλα!!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε και μας φαίνεται κιόλας :tongue:. Εντάξει υπάρχουν και φωτεινές εξαιρέσεις, όπως η Ιωάννα μας (όπως κατάλαβες Ιωάννα, μας έκανες τεράστια εντύπωση με την σιλουέτα σου).

rinoui να μην ντρέπεσαι, να χαίρεσαι γι΄αυτά που σου λέμε για την σιλουέτα σου! Άλλωστε είναι και μια ανταμοιβή όλο αυτό, την ώρα που εγώ ας πούμε χουχουλιάζω στον καναπέ μου, εσύ γυμνάζεσαι. Ε, δε θα έχει αποτέλεσμα όλο αυτό;

Επίσης, μην παραπονιέστε για την καμπύλη ζαχάρου! 2 ώρες κρατάει και τέλος!!! Σκεφτείτε που θα πρέπει να κατουράω όλη μέρα σ΄ένα μπιτονάκι για να βρουν τελικά ότι ΔΕΝ έχω λεύκωμα :tongue:

να μαι κι εγώ!!!!

Ευχαριστώ mousoudi μου για τα καλά σου λόγια!!!!! περι σιλουετας κτλ!!!

Για το λευκωμα που λες.... τι έχεις???


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μην παραπονιέστε για την καμπύλη ζαχάρου! 2 ώρες κρατάει και τέλος!!! Σκεφτείτε που θα πρέπει να κατουράω όλη μέρα σ΄ένα μπιτονάκι για να βρουν τελικά ότι ΔΕΝ έχω λεύκωμα :tongue:

χααχααχαχα νταξξξξ μας κανεις πλακα.....το κατουρημα στο μπιτονακι το κανω εδω και 13 χρονια,καθε μηνα....Τωρα εγκυμονουσα,το κανω καθε εβδομαδα!!!!

Αυτο,ετσι για να μην παραπονιεσαι!!!!:tongue::tongue::tongue:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααααααα

Κλαιω απο τη χαρα μου!!!!

Σημερα εκανα εξετασεις...Μολις πηρα αποτελεσματα!!!Θαυμα κορασιδες μου!!!Πεσανε ολα!!!Κλαιωωωω σας λεωωωω

Η προσευχη εχει τεραστια δυναμη!!!!Να προσευχεστε κουκλες!!!!Ζητουσα απο την Παναγια που ειναι και αυτη μαμα να βοηθησει εμενα και το μπεμπη μου....Να εχετε πιστη!!!!!

Χοροπηδαωωω κλαιωωω δε μπορω να σταματησωωω

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Μπράβο papakia μου!!!!!!!!!!τέλεια!!!!!!!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

οι υπόλοιπες τι κάνετε? στα λίγα που διάβασα έχετε επικεντρωθεί στη καμπύλη ζαχάρου όλες (συγνώμη τόσο βάρβαρο είναι? πόσο άσχετη είμαι θεούλη μου!!!!!!!!!!)


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να μαι κι εγώ!!!!

Ευχαριστώ mousoudi μου για τα καλά σου λόγια!!!!! περι σιλουετας κτλ!!!

Αλήθεια λέω, μην ευχαριστείς :P

Για το λευκωμα που λες.... τι έχεις???

Τίποτα δεν έχω, υπερβολές της αιματολόγου :evil:. Λόγω ηλικίας μ΄έχει κατατάξει στις ομάδες υψηλού κινδύνου, ουφ. Ο γυναικολόγος μου λέει τίποτα δεν έχεις, τέλεια είσαι, αλλά κάντην αφού την θέλει η αιματολόγος, καλή εξέταση είναι.

Γι΄αυτό κορίτσια κάντε παιδιά νέες, πολύ νέες!!!! Ούτε πειραγμένες τιμές στην αυχενική λόγω ηλικίας, ούτε κατούρημα ολημερίς στον 6ο μήνα ;)

χααχααχαχα νταξξξξ μας κανεις πλακα.....το κατουρημα στο μπιτονακι το κανω εδω και 13 χρονια,καθε μηνα....Τωρα εγκυμονουσα,το κανω καθε εβδομαδα!!!!

Ε, βρε, εσύ έχεις σοβαρό λόγο, άσε με να γκρινιάξω λίγο ;)

Αυτο,ετσι για να μην παραπονιεσαι!!!!:tongue::tongue::tongue:

Όχι θα παραπονιέμαι :tongue: Να μην παραπονεθώ κι εγώ για κάτι; ;)

Και μην νομίζεις ότι μου ξέφυγαν τα τέλεια νέα σου: ΠΑΠΑΚΙ ΜΟΥ, ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του παιδικού, βλέπω υπάρχει διχογνωμία....λογικό βέβαια...εγώ μάλλον ανήκω στην "συντηρητική" ομάδα και δεν θα το στείλω το παιδί στον παιδικό. Αλλά ίσως γιατί οι γιαγιάδες του είναι και εκπαιδευτικού χαρακτήρα...αν ένιωθα ότι μου τον κακομαθαίνουν ή τον έχουν λάσκα να είχα άλλη γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα Κων τουλάχιστον εκεί που πάω εγώ (ΒΙΟΤΥΠΟΣ) σου δίνουν αυτοί τη γλυκόζη που πρέπει να πιεις. φαντάζομαι παντού το ίδιο 8α είναι, αλλά μπορείς να ρωτήσεις.

Ρωτα καλυτερα το μικροβιολογο γιατι εγω την αγορασα,εγω ειχα κανει της μιας ωρας και ημουν οκ.παρε κατι να φας μετα την εξεταση!

Για να θέσω κι ένα θέμα προς συζήτηση (βέβαια σας πάω λίγο μπροστά στο χρόνο τις περισσότερες από εσάς), αλλά θέλω και τη δική σας γνώμη:

Θα στέλνατε στον παιδικό το παιδί σας πριν τα 3,5 - 4 χρόνια, αν είχατε εναλλακτική λύση φύλαξης, και αν ναι, για ποιους λόγους;

Παρολο που θα εχω ατομο να μου προσεχει το παιδι ναι θα τον στειλω παιδικο 2-2,5χρονων για λογους κοινωνικοποιησης,να μαθει να μοιραζεται πραγματα και γενικα πιστευω καλη η γιαγια αλλα η διαπαιδαγωγηση και η αναθεση "εργασιων" ειναι καλυτερη στον παιδικο.

ελα μωρέ, η 24ώρου δεν είναι τίποτα. απλά θα πρέπει να είσαι σπίτι όλη μέρα. ενώ στην καμπύλη ζαχάρου θα πρέπει να πιούμε αυτή την αηδία! και να μείνουμε και νυστικές 2 ώρες! δεν φτάνει δλδ που θα πρέπει να περιμένουμε εκεί, θα πρέπει να μην φάμε και τίποτα!

αυτή η συνάδελφος πάντως με τρόμαξε γιατί λέει πήγε να λιποθυμήσει... υπάρχει αυτή η περίπτωση? να πάρω κάποιον μαζί μου?

Κοιτα εγω την εκανα και δεν ηταν τιποτα!απλα τοση γλυκοζη ηταν καπως γιατι ολα τα πινω σκετα!

Κοριτσιααααααααααα

Κλαιω απο τη χαρα μου!!!!

Σημερα εκανα εξετασεις...Μολις πηρα αποτελεσματα!!!Θαυμα κορασιδες μου!!!Πεσανε ολα!!!Κλαιωωωω σας λεωωωω

Η προσευχη εχει τεραστια δυναμη!!!!Να προσευχεστε κουκλες!!!!Ζητουσα απο την Παναγια που ειναι και αυτη μαμα να βοηθησει εμενα και το μπεμπη μου....Να εχετε πιστη!!!!!

Χοροπηδαωωω κλαιωωω δε μπορω να σταματησωωω

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Μπραβοοοοο τελεια νεαααααα

Και εγω στο Λιβανο εκανα β επιπεδου,μου εδωσε dvd,μαλιστα οταν ρωτησα αν δινουν μου ειπαν ναι για να αποδεικνυεται η διαγνωση για παν ενδεχομενο!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααααααα

Κλαιω απο τη χαρα μου!!!!

Σημερα εκανα εξετασεις...Μολις πηρα αποτελεσματα!!!Θαυμα κορασιδες μου!!!Πεσανε ολα!!!Κλαιωωωω σας λεωωωω

Η προσευχη εχει τεραστια δυναμη!!!!Να προσευχεστε κουκλες!!!!Ζητουσα απο την Παναγια που ειναι και αυτη μαμα να βοηθησει εμενα και το μπεμπη μου....Να εχετε πιστη!!!!!

Χοροπηδαωωω κλαιωωω δε μπορω να σταματησωωω

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

μπραβο παπακι μου τελεια τα νεα σου πιο τελεια δεν γινοταν και απο δω κ περα μονο κλαματα χαρας...

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα χειροκροτήστε με... ή μουτζώστε με, όπως της βγει της καθεμιάς :tongue:. Πήγα γυναικολόγο, μου πρότεινε να κάνουμε υπέρηχο στο τέλος της άλλης εβδομάδας γιατί η β΄ επιπέδου ήταν πολύ πρόσφατη και καλό θα ήταν να έχουμε μια καλή απόσταση ώστε να δούμε και την ανάπτυξη του παιδιού....και δέχτηκα. Και μάλιστα με μεγάλη ευκολία.

Γράψαμε μόνο φάρμακα και εξετάσεις (κι εγώ στο κλάμπ της γλυκόζης και φυσικά την ούρων 24ώρου) και συζητήσαμε χαλαρά απορίες και άλλα θεματάκια. Μεταξύ αυτών και το θέμα του πρόσθιου πλακούντα και αν απορροφά τους "κραδασμούς" από τις κινήσεις του μωρού. Μου είπε ότι ισχύει αλλά όχι πάντα, δλδ το αν θα το νιώθεις το μωρό είναι συνάρτηση και του πλακούντα, αλλά και της θέσης του μωρού. Γι΄αυτό και άλλοτε το νιώθουν οι γυναίκες με πρόσθιο πλακούντα κι άλλοτε όχι. Οπότε κούκλες, ουδείς λόγος ανησυχίας :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!ουφ επέστρεψα από τη δουλειά επιτέλους, αν και ο μπέμπης κλωτσούσε από ενα σημείο και μετά! ήθελε να σηκωθούμε να φύγουμε να έρθουμε σπίτι φαίνεται!!!!!!

mousoudi η γνώμη μου και λόγω του επαγγέλματος αλλά και επειδή το πρωί πηγαίνω σε παιδικό και έχω συζητήσει με πολλούς νηπιαγωγούς είναι να το στείλεις στον παιδικό ώστε να πάρει όλα τα οφέλη από το σχολείο, αλλά καταρχήν να είναι για λίγες ώρες, κανα τετράωρο περίπου, αλλά και να μην συμπέσει με την περίοδο που θα είσαι σπίτι με το μωρό. Θα βγάλει πολύ ζήλια και θα έχει και τα δίκια του!!

papakia30 Μπράβοοοο, άντε άντε οι προσευχές , οι ευχές και η θετιικές σκέψεις πιάσαν τόπο:P

katerinw85 και εγώ μεθαύριο έχω καμπύλη σαγχάρου:mad: και λέει και εμένα 3 μετρήσεις.. πολύ τρύπημα!!!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!! ειπα να μπω να διαβασω λιγο νεακια πριν απο μπανακι και νανι!!!

Παπακι μου τι ομορφα νεα! μπραβο κοπελα μου, δε φανταζεσαι ποσο χαιρομαι για εσενα!! καλη συνεχεια και μονο ομορφα νεα να μας φερνεις!

Μουσουδι μου γιατι να σε μουτζωσουμε καλε??? μια χαρα δηλαδη και εσυ και ο μπεμπης!! τοτε γιουπιιιιιιι!

καλα οσο για τον παιδικο ειμαι αρκετα αντιθετη!!! σας μιλω και ως πρωην εργαζομενη σε παιδικο σταθμο και σαν κοινωνικη λειτουργος αλλα πανω απ'ολα σαν μαμα! βεβαια αν προκυψει μονιμη εργασια θα αναγκαστω να το στειλω το παιδι μετα τα 2,5 για να κρατα η μαμα μου μονο ενα μωρο. Ειναι βαρβαρο να αποχωριζονται το σπιτι τους τοσο μικρα, με εμετους εμπαιναν τα μικρα στην ταξη περυσι απο τη στενοχωρια τους! δε λεω, καλες οι δασκαλες κλπ αλλα και να κοινωνικοποιηθουν ενα χρονο αργοτερα, στο προνηπιο δηλαδη, δεν εγινε τιποτα.. καλα και με τις ιωσεις χαμος, καλυτερα να τα περασει ολα αυτα ενα χρονο αργοτερα.. υπαρχουν βεβαια και τα καλα παραδειγματα σε ολα αυτα, αλλα στην πλειοψηφια δεν ειναι καλη εμπειρια ο παιδικος σταθμος! ο αντρας μου ακομα θυμαται τον εαυτο του στον παιδικο σταθμο να κλαιει φριχτα και τωρα κοτζαμ μαντραχαλος λεει στη μανα του "καλα τι ηθελες να με στειλεις" χαχαχααχα

εγω εκει που εκανα την καμπυλη προπερσι με εστειλαν να παρω μονη μου τη γλυκοζη.. οι τσιφουτηδες!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααααααα

Κλαιω απο τη χαρα μου!!!!

Σημερα εκανα εξετασεις...Μολις πηρα αποτελεσματα!!!Θαυμα κορασιδες μου!!!Πεσανε ολα!!!Κλαιωωωω σας λεωωωω

Η προσευχη εχει τεραστια δυναμη!!!!Να προσευχεστε κουκλες!!!!Ζητουσα απο την Παναγια που ειναι και αυτη μαμα να βοηθησει εμενα και το μπεμπη μου....Να εχετε πιστη!!!!!

Χοροπηδαωωω κλαιωωω δε μπορω να σταματησωωω

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

παπακιιιιι συγχαρητηριαααα χαιρομαι για σενα και ευχομαι να εχεις παντα τετοια αποτελεσματα...καλα αποτελεσματα και για αυριο που θα ειναι φυσικα...!!!!:P:p:p:p

εσεις κοριτσαρεςςς πως ειστε διαβαζω για λιγουρες,για κιλα,και για την καμπυληηηη...πφφφφ...θα περασει και αυτη..

εγω βε κοριτσια εχω κανει πολυ στηθος μα πολυ σιγουρα ζυγιζει 3 κιλα και με το σωμα που εχω ειναι πιο μεγαλο απο μενα...χαχχα..που θα φτασει..ωρες ωρες εχω μια πεινα που θελω να τρωω τα παντααααα αλμυρα και γλυκα μαζι...οτι βρωωω


ZNO2p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ολα σουπερ!!!!! Δοξα το θεο!!!! 615 γραμμαρια ψηλος με προσοντα δυνατη καρδουλα κ μαλλον μου μοιαζει! Ουυυυυυυυυφφφφφφφφφφφφφ! Παει κ αυτο!!! Παω να διαβασω τα μηνυματα σας!!


com]uiFTp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ολα σουπερ!!!!! Δοξα το θεο!!!! 615 γραμμαρια ψηλος με προσοντα δυνατη καρδουλα κ μαλλον μου μοιαζει! Ουυυυυυυυυφφφφφφφφφφφφφ! Παει κ αυτο!!! Παω να διαβασω τα μηνυματα σας!!

μπραβοοοο κοριτσακι μουυυυυυ..τελειααααα...θα ειναι ενα κουκλακι ο γιος σου αφου θα σου μοιασει κιολας...!!!:D:D


ZNO2p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...