Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Δεν πειράζει, και περιθώριο έχεις να βάλεις κιλάκια και πολύ γρήγορα θα τα χάσεις μετά, στοιχηματίζω. Και το σώμα σου και το ύψος σου και η πολύ καλή φυσική σου κατάσταση είναι πολύ ενδεικτικά. Γυναίκα που γυμνάζεται δεν κρατάει βάρος.

πόσο γλυκιά είσαι! με κάνεις και ντρέπομαι! :oops:

Ζυγίστηκα σήμερα, είμαι στα +7!!!

και εγώ στα +7 είμαι... καλά είναι μωρέ! ακούω και +13 (σε ίδιες βδομάδες πάνω-κάτω) και παίρνω τα πάνω μου! χαχα

πωπωπω κοριτσια τι ομορφα junk φαγητακια αναφερετε??? τρελαινομαιιιι! εγω συνεχεια σκεφτομαι τα τζατζικια!! εχθες εβαλα τη μανα μου να μου φτιαξει που μαγειρεψε και ψητο, και τωρα θα παω να παρω τον μικρο και της εχω πει να με περιμενει με το μπωλακι τζατζικι στην πορτα να φαω καμια κουταλια!!

αυτές είναι λιγούρες!

Μαλιστα....Αρα με βλεπω να πηγαινω και αλλου...Την πατησα.....:mad:

στο Ιασώ θα την κάνεις? έλα μωρέ, μικρό το κόστος...και τί έγινε να μην έχεις DVD?! Ζήτα από το γυναικολόγο σου να σου φτιάξει αυτός ένα με όλους τους υπέρηχους που έχεις κάνει μέχρι σήμερα...να έχεις υλικό να δείχνεις!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα!!ουφ χάλια η επιστροφή στη δουλεια:mad::mad::mad:΄

la tortura καλή επιτυχία με τη β επιπέδου, όλα να πάνε τέλεια!!!

marilou περαστικά, άντε πάει πέρασε, τόσο να ήταν

rinoui για το μούδιασμα που είπες, είχα και εγώ για καμιά βδομάδα, λίγο πιο χαμηλά όμως κοντά στον αφαλό και ήταν πολύ έντονο. Ρώτησα τη γιατρό και μου είπε ότι ήταν η θέση του μωρού και έλεγα σιγά!!αλλά όντως τώρα είναι καμια δεκαριά μέρες που με άφησε!

christine_2 επειδή αυτή είναι η δουλειά μου (παιδοψυχολόγος) έχω να σου πω ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι επειδή ζηλεύει. Εννοείται να τον πας βέβαια και σε οφθαλμίατρο. πόσο χρονών είναι? Βοήθησε τον πάντως να το εξωτερικεύσει και πες του ότι αυτός είναι ο μεγάλος κτλ κτλ και θα του περάσει!!

Papakia30 άντε μπραβο καλή επιτυχία με τη β επιέδου, ούτε εμένα μου έδωσαν DVD!

Αgoromummy απο ρούχα για την Αθήνα θα έλεγα να πάρεις από όλα!! ο καιρός είναι ότι να ναι!πριν καμιά ώρα εγώ ήθέλα κοντομάνικό και χθές το βράδυ χοντρό μπουφάν!!

christine* είπε όχι αλάτι??απαππα καταστροφή!!!κάνω πως δεν το άκουσα, άσε να ρωτήσω και εγώ τη Παρασκευή!!!:P

Να ρωτήσω κάτι άλλο? για την καμπύλη σαγχάρου εσείς που έχετε κάνει πρέπει να πάρουμε κάτι εμείς από το φαρμακείο ή θα μου δώσουν στο μικροβιολογικό?


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο? για την καμπύλη σαγχάρου εσείς που έχετε κάνει πρέπει να πάρουμε κάτι εμείς από το φαρμακείο ή θα μου δώσουν στο μικροβιολογικό?

κατερίνα μου καλησπέρα!!δεν χρειάζεται κάτι να πάρεις,θα σου δώσει ο μικροβιολόγος να πιείς γλυκόζη και μετά θα σου κάνει τις μετρήσεις!μεθαύριο θα κάνω και το ρώτησα και εγώ αυτό!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κατερίνα Κων τουλάχιστον εκεί που πάω εγώ (ΒΙΟΤΥΠΟΣ) σου δίνουν αυτοί τη γλυκόζη που πρέπει να πιεις. φαντάζομαι παντού το ίδιο 8α είναι, αλλά μπορείς να ρωτήσεις.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

κατερίνα μου καλησπέρα!!δεν χρειάζεται κάτι να πάρεις,θα σου δώσει ο μικροβιολόγος να πιείς γλυκόζη και μετά θα σου κάνει τις μετρήσεις!μεθαύριο θα κάνω και το ρώτησα και εγώ αυτό!!

Εμένα μου ειπε ο γιατρος στην 26η εβδομαδα (στην 1η εγκυμοσυνη δεν ειχα κανει)


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites

κατερίνα μου καλησπέρα!!δεν χρειάζεται κάτι να πάρεις,θα σου δώσει ο μικροβιολόγος να πιείς γλυκόζη και μετά θα σου κάνει τις μετρήσεις!μεθαύριο θα κάνω και το ρώτησα και εγώ αυτό!!

καλή τύχη! να μας πεις πως είναι η εξέταση, γιατί μια συνάδελφος με τρόμαξε την Παρασκευή με αυτά που έλεγε... πόση ώρα θα μείνεις εκεί? είναι στα 120'?

θα σου έλεγα να πάρεις και κάτι για να έχεις να φας μετά την εξέταση.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

και γιατί δεν σε είχε βάλει να την κάνεις? εμένα ο γιατρός ήταν κάθετος...

Δεν ξερω... Αν θυμάμαι καλα Ειχε πει οτι όλες οι ένδειξεις πέρα και απο τις εξετασεις αιματος ( πχ αμνιακο υγρό κλπ ) έδειχναν οτι δεν υπαρχει προβλημα και δεν ήθελε να με ταλαιπωρηςει. Τώρα πάντως μου ειπε να κανω (2ο παιδι, ειμαι και μεγαλουλα...)


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mousoudi, θέλω κι εγώ πιτόγυρο!! Τα ωραιότερα πιτόγυρα τα έχω φάει στη Θεσσαλονίκη! Τέλος! Ξέρετε να τρώτε!!

Ξέρουμε και μας φαίνεται κιόλας :tongue:. Εντάξει υπάρχουν και φωτεινές εξαιρέσεις, όπως η Ιωάννα μας (όπως κατάλαβες Ιωάννα, μας έκανες τεράστια εντύπωση με την σιλουέτα σου).

rinoui να μην ντρέπεσαι, να χαίρεσαι γι΄αυτά που σου λέμε για την σιλουέτα σου! Άλλωστε είναι και μια ανταμοιβή όλο αυτό, την ώρα που εγώ ας πούμε χουχουλιάζω στον καναπέ μου, εσύ γυμνάζεσαι. Ε, δε θα έχει αποτέλεσμα όλο αυτό;

Επίσης, μην παραπονιέστε για την καμπύλη ζαχάρου! 2 ώρες κρατάει και τέλος!!! Σκεφτείτε που θα πρέπει να κατουράω όλη μέρα σ΄ένα μπιτονάκι για να βρουν τελικά ότι ΔΕΝ έχω λεύκωμα :tongue:

Link to comment
Share on other sites

zizoulisμου νομίζω ότι σε κάθε εγκυμοσύνη κάνεις την καμπύλη τώρα γιατί δεν την έκανες στην πρώτη κάτι θα ήξερε ο γιατρός σου παραπάνω!!καλή σου όρεξη και καλή δουλίτσα!!!

rinouiμου ευχαριστώ πολύ θα σας ενημερώσω μόλις την κάνω!!την 75γρ με έβαλε να κάνω τώρα δεν ξέρω πόση ώρα θα κάτσω το παραπεμπτικό μου λέει για 4 λήψεις(νηστείας,1η ώρα,2η και 3η)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για να θέσω κι ένα θέμα προς συζήτηση (βέβαια σας πάω λίγο μπροστά στο χρόνο τις περισσότερες από εσάς), αλλά θέλω και τη δική σας γνώμη:

Θα στέλνατε στον παιδικό το παιδί σας πριν τα 3,5 - 4 χρόνια, αν είχατε εναλλακτική λύση φύλαξης, και αν ναι, για ποιους λόγους;

Link to comment
Share on other sites

ελα μωρέ, η 24ώρου δεν είναι τίποτα. απλά θα πρέπει να είσαι σπίτι όλη μέρα. ενώ στην καμπύλη ζαχάρου θα πρέπει να πιούμε αυτή την αηδία! και να μείνουμε και νυστικές 2 ώρες! δεν φτάνει δλδ που θα πρέπει να περιμένουμε εκεί, θα πρέπει να μην φάμε και τίποτα!

αυτή η συνάδελφος πάντως με τρόμαξε γιατί λέει πήγε να λιποθυμήσει... υπάρχει αυτή η περίπτωση? να πάρω κάποιον μαζί μου?


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...