Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

impregnant! καλή η ιδέα της κονκάρδας!!! έτσι, για να μας προσέχει και κανείς!

christine* εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη έχω τρελή λιγούρα για παγωτό! κάθε μέρα να είχα δεν θα είχα κανένα πρόβλημα! αφού συνέχεια λέω ότι θα ήθελα να ήμουν στο κρεβατάκι μου με έναν κουβά παγωτό...:-D


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

papakiaμου λίγο έμεινε και θα τον δεις από κοντά τον γιοκαρίνο σου!!!!τέλεια με το καλό κοπέλα μου!!!!

ziouνυφούλα μας ετοιμάζεσαι σιγά σιγά εε??απόλαυσε τις περιποιήσεις είναι τέλειες!!

mj_liaμου μην σκας μερικές είναι τόσο χαζές και κομπλεξικές και ανάγωγες που αν δεν πουν την χαζομάρα τους θα σκάσουν δεν θα αντέξουν!!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

α..ξέχασα να σας πω σκηνικό! είμαι στην λαϊκή με την πεθερά μου και κοιτάμε τα ρούχα και έρχεται η πωλήτρια και μου λέει " αυτό το παντελόνι κάνει για σένα που είσαι χοντρή κοίτα και εγώ το φοράω...." γυρίζω και εγώ "ναι αλλά εγώ είναι 7 μηνών έγκυος!" μετά μου ζήταγε συγνώμη και οτι δεν μου φαίνεται κλπ κλπ... λέω στην πεθερά μου "θα κάνω μπλούζες που θα γράφουν "Όχι δεν είμαι χοντρή...ΕΓΚΥΟΣ είμαι!!!" ". Αμα πια.... έτσι δεν μου το έλεγαν κατάμουτρα όταν ήμουν χοντρή και να τα ακούω τώρα!!! :) :) :)

Α την ηλίθια σπαστηκα κ μονο που το διάβασα !!!!!!!!αγενεστατη παμτως

Εμένα πριν μείνω έγκυος με περνούσαν για εγκυο το τι εχω ακουσει δε λεγεται τυπου που θα πατε διακοπες ελεγα εγω ναυπλιο κ απαντουσαν "ε ναι στην κατασταση σας δεν κανει να πατε μακρια"...φυσικα όταν τους έλεγα οτι δεν είμαι ξεκινούσαν τα κομπλιμέντα έτσι πρεπει να ναι οι γυναίκες όχι κοκκαλιαρες χαχαχα

Συμφωνώ για τα ριχτά ρούχα εγώ τώρα με την εγκυμοσύνη φοράω επίτηδες κολλητά γιατί ξέρω οτι η κοιλιά δεν είναι πια παχακια (οπως πριν που φοράγα ριχτες μπλούζες) και τη χαιρομαι χιχιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

marilouu αυτό μου είχε συμβεί όταν γένναγε η "μεγάλη μου" νύφη που περιμέναμε μια μέρα στο νοσοκομείο, που με έβλεπε ο κόσμος και μου έλεγε " άντε καλή λευτεριά,με έναν πόνο"κλπ κλπ!!! αφού έλεγα στην μάνα μου εαν βάλω μια νυχτικια θα με αφήσουν να πάω στην αίθουσα αναμονής !!!


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites

Η μπέμπα μου σήμερα είναι πολύ ήσυχη.. Ελπίζω σύντομα να ξυπνήσει γιατί με βλέπω να τρωω κανένα προφιτερόλ. Όχι για μένα μη φανταστείτε, για την μπέμπα θα το κάνω!

Εγώ έχω βρει κόλπο για να την ακούω όποτε αργεί να δώσει σήμα.

Ντουζάκι, ξαπλώνω στο κρεβάτι και βάζω κρέμα στην κοιλιά μου. Πριν λίγο την ξύπνησα, νομίζω οτι το έχω βρει χούι και πρέπει να το σταματήσω να το κάνω... :rolleyes:

α..ξέχασα να σας πω σκηνικό! είμαι στην λαϊκή με την πεθερά μου και κοιτάμε τα ρούχα και έρχεται η πωλήτρια και μου λέει " αυτό το παντελόνι κάνει για σένα που είσαι χοντρή κοίτα και εγώ το φοράω...." γυρίζω και εγώ "ναι αλλά εγώ είναι 7 μηνών έγκυος!" μετά μου ζήταγε συγνώμη και οτι δεν μου φαίνεται κλπ κλπ... λέω στην πεθερά μου "θα κάνω μπλούζες που θα γράφουν "Όχι δεν είμαι χοντρή...ΕΓΚΥΟΣ είμαι!!!" ". Αμα πια.... έτσι δεν μου το έλεγαν κατάμουτρα όταν ήμουν χοντρή και να τα ακούω τώρα!!! :) :) :)

Έλεος !! Ελπίζω να μην ψώνισες απο αυτή ε ;;

Υπάρχουν και βλήματα ! Χαίρομαι που το παίρνεις στην πλάκα !!

Σουβλάκια ψηφίζω !!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

είδες Brilliant πώς πέρασε?!!? πολύ γρήγορα περνάνε οι μέρες και ούτε που το καταλαβαίνω... άντε, να σταματήσω και τη δουλειά να ξεκουραστώ λιγάκι γιατί πλέον τόσες ώρες στην καρέκλα δεν αντέχω!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

marilou σε 3 μέρες μπαίνεις στην 30η βδομάδα !!!

Ωωωω, πως πέρασε ο καιρός... :)

Ναιιιιιι!!!!αντεεεε να τέλειωνω!!!!

Και αν πάμε καισαρική 38η εβδομαδα έχω 2 μηνες ακριβως!!!

Βέβαια σε αυτη την περιπτωση θα σας στη σκασω θα είμαι Ιουλιομανούλα χεχεχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πωπω ναι!!

Απ τις πρωτες η mariloou ειναι!! Βεβαια το παπι μας τρωει λαχανο ολες!!

Μιλουσα με την φιλη που γεννησε χτες! Μου στειλε κ φωτο της μικρης!! Ενα παιδι μαγουλο!! Της πηρε για την εξοδο 3 φορμακια κ τα 2 δεν της κανουν!! Θηριακι!!

Μου λεγε πως στην περιπτωση της, η μαια επαιξε τεραστιο ρολο. Την βοηθησε πολυ ψυχολογικα. Και γενικα να μην φοβαται. Γιατι ηταν πολυ ζορισμενη κ φοβησμενη.

Πωπω εγω σκεφτομαι πως αν γεννησω κοντα στην ΠΗΤ θα πετυχω κανα παρτσακλο:mad::mad::mad:


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ναιιιιιι!!!!αντεεεε να τέλειωνω!!!!

Και αν πάμε καισαρική 38η εβδομαδα έχω 2 μηνες ακριβως!!!

Βέβαια σε αυτη την περιπτωση θα σας στη σκασω θα είμαι Ιουλιομανούλα χεχεχε

Σ εμας θα γραφεις παλι ομως!! Εεεεεεεε;;;


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

marilouu υπάρχει περίπτωση για καισαρική ή εσύ το σκέφτεσαι?

προς το παρόν εγώ αποκλείω κάθε σκέψη για το συγκεκριμένο θέμα... θα χεστώ από το φόβο μου και στο τέλος θα τους πω να με ναρκώσουν ολόκληρη! χαχα


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Αυγουστιατικες μανουλες! Να μπω και γω στην ωραια παρεουλα σας καθυστερημενη αν και σας διαβαζα αρκετα συχνα... ΠΗΤ 16 Αυγουστου πρωτα ο Θεος περιμενω αγορακι!

Δεν εχω ξαναγραψει σε φορουμ οποτε ελπιζω να μην κανω καμια βλακεια...:oops:


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

marilouu υπάρχει περίπτωση για καισαρική ή εσύ το σκέφτεσαι?

προς το παρόν εγώ αποκλείω κάθε σκέψη για το συγκεκριμένο θέμα... θα χεστώ από το φόβο μου και στο τέλος θα τους πω να με ναρκώσουν ολόκληρη! χαχα

Ενταξει εισαι δικια μου!!

Εγω θα χεστω ετσι κι αλλιως πανω μου!! Καθε φορα που σκεφτομαι το θεμα "γεννα" τρεμω Απ τον φοβο μου.

Μαλλον ηρθε η ωρα να τα πω κ στην γιατρο μου ολα άυτα εεεεε;;;


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...