Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 7 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Για την γειτόνισσα δεν λέω πραγματικά τίποτα αν το έλεγε στην γυναίκα μου θα υπήρχε πρόβλημα και μόνο που το έκανα εικόνα και μόνο που το έκανα εικόνα....... Κορίτσια να ρωτήσω κάτι έχω κλείσει για αυχενική στον παφιλης ήθελα στον Κούρτη αλλά θα είναι σε ταξίδι. Η γιατρός μασ όμως θέλει στον Τζιωτη Ιωαννη. Τον ξέρει κανένας;;; Δεν ξέρω τ να κάνω. Θέλω να πάω στον καλύτερο.

      Καλησπέρα. Είχα κάνει εγώ αυχενική κ β επιπέδου στον Τζιωτη στα δίδυμα μου. Είναι πολύ καλός, ήρεμος κ γλυκός άνθρωπος. Είναι μεγάλος σε ηλικία κ έμπειρος γιατρός. Δεν σε ξεπετάει στο ραντεβού, ασχολείται κ ψάχνει πολύ ώρα κ αν κάτι δεν το βλέπει καλά σου δίνει καμια καραμέλα για να κουνηθούν τα μωρά κ να αλλάξουν θέση ώστε να σε εξετάσει ξανά μετά από λίγο. Στο τηλ δεν θα στο πει η γραμματέας του αλλά από κοντά ρωτάει αν πληρώσεις μετρητά κ θες μικρότερη απόδειξη να σου κόψει τπτ… κλασικό αυτό παντού δλδ. Ήταν κ στο Ιασώ που πήγαινα για καρδιοτοκογραφημα κ μου έκανε έναν τελευταίο υπέρηχο πριν γεννήσω χωρίς να τον δηλώσει στη γραμματεία για να μην πληρώσω κάτι. Όταν πήγα γιαυτες τις εξετάσεις είχε κάποιες κοπέλες που είχαν έρθει από νησιά για να κάνουν αυχενική κ β επιπέδου σαυτον. Στην αυχενική σου παίρνει αίμα η βοηθός του κ το στέλνουν αυτοί για ανάλυση οποτε δεν τρέχεις κ αλλου. Θυμάμαι είχε πολυ ελαφρύ χέρι η κοπέλα. Το μόνο που με στεναχώρησε ήταν που δεν μου έδωσε 3D στην β επιπέδου κ δεν είπα κ εγώ τπτ η χαζή… αλλά ίσως να ηταν επειδή είχα δίδυμα κ ηταν μπουρδουκλωμένα μεταξύ τους. 

      11 ώρες πρίν, SylPan είπε:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      Να πεις της γειτόνισσας να πάει να…. Άντε από δω με την κάθε αναγωγη. 
      Πιο ικανές μαμάδες από εμάς που έχουμε δώσει τα πάντα για να καταφέρουμε να κάνουμε τα παιδακια μας δεν υπάρχουν. Όσες δεν έχουν περάσει ότι περάσαμε εμείς δεν μπορούν να καταλάβουν. Τις θυσίες, τις εξετάσεις, τα άγχη, την απογοήτευση, την ελπίδα, τις αποτυχίες κ τις επιτυχίες μας…. Τις επεμβάσεις που μπορεί να κάναμε… τα λεφτά που έχουμε στερήσει από άλλες ανάγκες της οικογένειας μας… 

      Να μη σε αγγίζει ότι λέει ο καθένας κ να τους απαντάς καταλλήλως χωρίς να ντρέπεσαι κ εσυ κ η μαμά σου… κ να μην στεναχωριέστε με τις βλακείες του καθενός. Εσυ ξέρεις μόνο τι περνάς κ όσες έχουμε περάσει τα ίδια. Να είσαι προσηλωμένη στον στόχο σου κ να σκέφτεσαι θετικά. Δεν ξέρω αν έχεις κάνει κ άλλη προσπάθεια αλλα μην σε αγχώνουν οι ενέσεις… δεν είναι τπτ. Απλά να τις κανεις σωστα στην ώρα τους κ αυτές κ ότι άλλο φάρμακο σου πει ο γιατρός σου στην πορεία. Αν χρειαστεί φτιάξε ένα προγραμμα σε χαρτί τι πρέπει να κανεις κ ποια ώρα κ βάζε ξυπνητήρι στο κινητό για να μην αγχώνεσαι ότι θα ξεχάσεις κάτι… κ οποτε κανεις μια ένεση ή ότι άλλο χρειαστεί αργότερα να το σβήνεις απτό χαρτί για να μην μπερδεύεσαι. Εμένα με βοήθησε παρα πολύ αυτό ειδικά στην φάση της εμβρυομεταφορας που έπαιρνα αρκετά χαπια όλο το 24ωρο. Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Όλα θα πάνε μια χαρά! 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Λοιπόν αποφάσισα να πάρω χαρτιά και από τους 2 γιατρούς, ένα από τα 2 θα τα πάρουν...

Από ζέστη δεν την παλεύω και μάλιστα πρώτη φορά στη ζωή μου πρέπει να έβγαλα μύκητες στα πόδια και με τρώνε τα δάχτυλα :mad: Πρέπει να το έπαθα μια μέρα που φόρεσα κλειστό αθλητικό παπούτσι και όταν πήγα το απόγευμα στο σπίτι η κάλτσα ήταν μούσκεμα... Πήγα στο φαρμακείο, υπάρχουν 2 κρέμες, η μια έλεγε να αποφεύγεται στο 1ο τρίμηνο εγκυμοσύνης (ύποπτη) και η άλλη έλεγε ότι δεν έχουν κάνει κλινικές δοκιμές σε εγκύους (επίσης ύποπτη) άρα δεν πήρα καμία και θα κάνω ένα άλλο γιατροσόφι που βρήκα στο internet με ξύδι και αλάτι σε χλιαρό νερό γκρρρ. Πάλι καλά που καλοκαίριασε και φοράω σαγιονάρα!


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα κορίτσια! σήμερα είχα κατέβει Αθήνα κέντρο σε 2 υπηρεσίες... πολύ ζέστη και περπάτημα! αλλά ευτυχώς τελειώσα και με αυτά!!:-)

zizoulis προφανώς ο γιατρός προσπαθεί να προλάβει καταστάσεις! δεν είπε ότι έχεις θέμα απλά για λόγους προσοχής να κόψεις κάποιες τροφές... θα σε σώσουν και στο θέμα κιλά!

τις δικές μου τιμές δεν τις θυμάμαι, αλλά νομίζω ήταν 2ψήφιο νούμερο στα 0' και 120'...


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! πολύ ζέστη, ουφ!!στη δουλειά άλλαξα γραφείο με δημοκρατικές διαδικασίες γιατί το δικό μου ήταν σε παταράκι με σκάλες, χωρίς aircodition και με πολύ φως. Δεν άντεχα:D

δηλαδή αυτά τα χαρτιά τα μαζεύεις μόνο αν έχεις πάνω από 200 ένσημα έτσι? αλλιώς δεν κάνεις τίποτα ε?

Καλά όσον αφορά τον θηλασμό εντάξει αυτοί που είναι φανατικοί και κατηγορούν τους άλλους προφανώς και προσπαθούν να καλύψουν κάποια κενά άλλα που έχουν


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρειάζομαι την βοήθειά σας. Θέλω να κλείσω ραντεβού για την άδεια κύησης και λοχείας. Πήρα στο 14884 για ραντεβού και μου είπαν ότι αν και γυναικολόγοι υπάρχουν σε διάφορα ΙΚΑ μέσα στην πόλη , κέντρο μάνας και παιδιού υπάρχει αυτή την στιγμή μόνο στην Νεάπολη και πρέπει να μου κλείσουν ραντεβού για εκεί. Όσες κλείσατε ήδη ραντεβού για την άδεια (την κανονική όχι αναρρωτική) πήαγτε σε απλό γυναικολογικό τμήμα ή σε κέντρο μάνας & παιδιού?

εγώ έχω κλείσει ραντεβού σε κέντρο μάνας και παιδιού. αλλά δε νομίζω ότι έχει σημασία πού θα το κλείσεις, αρκεί να είναι συμβεβλημένος με ΠΕΔΥ (ΙΚΑ, κέντρο μάνας και παιδιού, δημόσιο νοσοκομείο).


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεννησε μια φιλη μου!!!

Ειχε ΠΗΤ 14/6, την επιασαν πονοι και πηγε στην κλινικη. Της εκανε καισαρικη γιατι δεν εβγαινε το μωρακι!

Για την ιστορια 3800 η μπουμπου, μαγουλου κ μακρυμαλλα!!

να ζήσει η μπεμπούλα! άντε και στα δικά μας!!! :-D

μια χαρά το βάρος της μπέμπας!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ζεστη ειναι τραγική! ! Με 30 βαθμους και ειμαι σαν κοτόπουλο. Με τους 35-40 τι θα κάνουμε? Πραγματικά δεν θα βγαίνουμε απο το σπιτι ουτε στο μπαλκόνι! ! Ελπιζω να εχετε ολες κλιματισμό στο σπιτι!

Να ρωτησω κατι αλλο μάλλον τις εμπειρες. Εκτος απο τις γνωστές μαρκες τυπου frezzyderm proderm fissan κλπ εχετε καμιά κρεμα σαμπουαν να μας προτείνετε που να ειναι βιολογικο ειτε τελος παντων πιο φυτικα?? Εγω βρηκα μια σειρα απο την apivita για βρεφη βιολογική λογικα δεν ειναι καλύτερα απο τα υπόλοιπα? ?


tt1d1f0a

event.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, περα απο το οτι ειχα μια πολυ κουραστική μερα 11 το πρωι με 8 το βραδυ δεν πήρα ανάσα (στο πόδι κατι εφαγα για μεσημέρι) και τώρα το βραδυ εφαγα κανονικα, νευριαςα κιόλας!!! Πήρα τα αποτελεσματα της καμπυλης απο τη Βιοιατρικη:

Οι τιμες ειναι:

0 : 81

60 : 177

120 : 142

180 : 74

Στη βιοιατρικη μου λενε ολα καλα, αλλα δεν υπαρχουν στο χαρτί οι τιμες αναφοράς οποτε ζητάω να τις δει γιατρος και να μου πει. Έρχεται η γιατρος και μου λεει οτι ειναι μια χαρά χωρις ομως να μου δώσει λεπτομέρειες.

Ήσυχη, παίρνω το γιατρο μου και μου λεει οτι εχω 2 παθολογικής τιμες!!! Μου προτείνει να κόψω ψωμί, ζυμαρικά, γλυκα και να επαναλάβω την εξεταση.

Έψαξα στο ιντερνετ και οι τιμες εγκυμοσυνης ( συμφωνα με διαβητολογους ) ειναι κατω απο 180 στα 60΄ και κατω απο 153 στα 120΄.

Δεν ξερω τι να πιστέψω γιατι εχω αρχίσει να πιστεύω οτι ο γιατρος εχει γινει υπερβολικός (πχ. Η γκρίνια για 12 πιεση)

Μπορείτε να μου θυμισετε τα αποτελεσματα σας; Και να μου πείτε τη γνώμη σας;

zIZOULIS και εγώ βιοιατρική την έκανα και αν θυμάμαι καλά τα όρια είναι όπως τα έγραψες για γλυκόζη των 75 γρ. Οκ ίσως θέλει λίγο προσοχή επειδή είσαι κοντά στο ανώτατο όριο αλλά δεν χρειάζεται να μπεις σε αυστηρή διατροφή...Όσον αφορά το 12 πίεση λές για τη μεγάλη ή για τη μικρή;;;; Για μεγάλη είναι μια χαρά για μικρή είναι ΠΟΛΥ. Αλλά για μεγάλη πόσο να έχεις δηλ;; Αυτή είναι η γνώμη μου!!!

agoromummy

να σε ρωτήσω κάτι που με απασχολεί... Είπες ότι δεν κάνεις παιχνίδια με το γιο σου και πολλές αγκαλιές αν θυμάμαι καλα.... Εγώ γενικά τον σηκώνω κανονικά.... Προσπαθώ να προσέχω τη κοιλιά βεβαια αλλά δε μπορω να του στερήσω την αγκαλίτσα και κάνουμε και καμιά ζουζουνια. Υπάρχουν φορές που δυσκολεύομαι και που τον βάζω βγάζω το κρεβάτι και που τον πλένω και ώρες ώρες ριχνω το βάρος του ελαφρως στην κοιλιά αλλά τι να κάνω;;; Σου έχει πει τιποτε ο γιατρός;;;;

ziu zitsu με το καλό ο γάμος! Το ημιμόνιμο για μια φορά δε πειράζει αλλιώς ούτε αυτό επιτρέπεται μου είπε όχι ο γιατρός η αισθητικός!!!!

Καλημέρα σε όλες τις υπόλοιπες μανούλες! Σήμερα όπως και χθες πολύ ζέστη, ο μικρός επιτέλους καλά και χθες κάναμε ξανά βόλτες με καρότσι γιατί κόντευε να τρελαθεί με την κλεισούρα....Εμένα όμως έχει αρχίσει και με ενοχλεί η μέση ελαφρώς....


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Tι να έκανα ; Έπρεπε να σιδερώσω !!!

Έσκασα αλλά τα κατάφερα !! :D

Μας ήρθαν μαζεμένοι όλοι οι λογαριασμοί ! ΔΕΗ, νερό, κινητά και την άλλη βδομάδα νοίκι...

Ουφ... ζόρι... την υγειά μας να έχουμε που λέει και η γιαγιά μου..

kimonandi μου, κλείσαμε ραντεβού για αξονική στις 4/6. Οι πονοκεφάλοι επιμένουν, αλλά ίσως να είναι και κρίσεις επιληψίας άλλου είδους..


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ampeligi μου καλημερα! απο αγκαλιες τον σηκωνω κανονικα, δε γινεται αλλιως, απλα εννοουσα δε τον σηκωνω με την ανεση που θα ηθελα, ή πολλες φορες θελει να ξαπλωσει πανω μου στην κοιλια και αυτο εννοειται δε γινεται. Ο γιατρος εξ αρχης ηταν καθετος οτι με το παιδι μου πρεπει να κανω ο,τι εκανα και να τον φροντιζω οπως πριν και να μην ανησυχω. Σε νορμαλ βαθμο εννοειται, οχι να τρεχω με το παιδι αγκαλια.. Απλα πλεον απο μονη μου δεν αντεχω και πολυ, κανει και ατσαλες κινησεις και μου χτυπα την κοιλια, κουραζομαι πολυ πιο ευκολα και με ποναει η μεση μου αμα τον σηκωνω πολυ... αν δε σου γκρινιαζει καλο ειναι βεβαια να αποφευγεις να τον σηκωνεις. κατα τ'αλλα καλα εισαστε??

Καλημερα Ρινουι, εισαστε καλα?? κατεβηκες κεντρο για υπηρεσιες ε??? χαρα στο κουραγιο σου τωρα που αρχισαν και οι ζεστες!!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

martha86 της απιβίτα τα προϊόντα μια χαρά είναι, φυτικά 100%. άλλη εταιρεία δεν ξέρω να σου συστήσω...δεν το έχω ψάξει ακόμα, αλλά μπορείς να πας σε ένα καλό φαρμακείο και να ρωτήσεις.

ampeligi πρόσεχε με τη μέση και τα βάρη που σηκώνεις... οι βολτούλες καλές είναι αρκεί να γίνονται αργά γιατί πλέον έχει πολύ ζέστη. αν και κάτι άκουσα ότι αλλάζει ο καιρός και θα έχουμε βροχές.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν ρώτησα μια γνωστή μου που γέννησε πριν 3 μήνες τα διαδικαστικά για τις εργαζόμενες στον ιδιωτικό τομέα!

1) Πας με τα δικαιολογητικά που γράφει η happy στο ΙΚΑ για την άδεια τοκετού. Μου είπε η κοπέλα καλό είναι το χαρτί του γιατρού (αυτή έπεσε σε απεργίες και πήγε στο Αλεξάνδρα) να γράφει την ΠΗΤ και την ημ/νία τελευταίας περιόδου. Επίσης αν πάτε σε γιατρό ΕΟΠΠΥ να γράφει η σφραγίδα του ΣΥΜΒΕΒΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕ ΕΟΠΠΥ ή κάτι τέτοιο.

2) Στους 2 μήνες αφού γεννήσεις με το καλό πας πάλι στο ΙΚΑ με τη ληξιαρχική πράξη γέννησης (και δεν ξέρω και τι άλλο) για την άδεια λοχείας. Εκεί σου δίνουν 3 αντίτυπα προς ΟΑΕΔ

3) Μετά τις 40 μέρες αφού γεννήσεις πας στον ΟΑΕΔ (με βιβλιάριο Εθνικής Τραπέζης), τις βεβαιώσεις ΙΚΑ και δεν ξέρω και τι άλλο για να σου βάλουν συμπληρωματικά τα χρήματα που δεν καλύφθηκαν από το ΙΚΑ στο 4μηνο (δε σου βάζουν δηλαδή από το ΙΚΑ τον κανονικό σου μισθό, οπότε συμπληρώνει ο ΟΑΕΔ). Βρήκα αυτά τα δικαιολoγητικά στο internet:

Συμπληρωματικές Παροχές Μητρότητας

Καταβάλλεται η διαφορά μεταξύ του μισθού της εργαζόμενης και της επιδότησης ασθένειας λόγω τοκετού που έλαβε από το ΙΚΑ. Η καταβολή του γίνεται σε γυναίκες που εργάζονται κατά την έναρξη της αδείας κυοφορίας, μετά τον τοκετό και εφόσον εισπράξουν το επίδομα από το Ι.Κ.Α. για την αποχή από την εργασία λόγω κυοφορίας και λοχείας.

Οι παροχές μητρότητας είναι ίσες με τη διαφορά που προκύπτει αν από τις αποδοχές που καταβάλλει ο Εργοδότης αφαιρεθεί το επίδομα που κατέβαλε το Ι.Κ.Α. για το ίδιο χρονικό διάστημα. Η προθεσμία για την υποβολή σχετικής αίτησης είναι τρεις μήνες από την ημερομηνία πληρωμής από το Ι.Κ.Α.

Προϋποθέσεις

Παροχή απο το Ι.Κ.Α. επιδομάτων κυοφορίας και λοχείας.

Ενεργός εργασιακή σχέση κατά το χρόνο έναρξης της αποχής, λόγω, κυοφορίας ή λοχείας.

Δικαιολογητικά

1.Ασφαλιστικό βιβλιάριο ασθένειας του Ι.Κ.Α.

2.Βεβαίωση του εργοδότη

3.Βεβαίωση του Ι.Κ.Α. για την διάρκεια της επιδότησης, το ύψος του ημερησίου επιδόματος και του συνολικού καταβληθέντος ποσού των επιδομάτων κυοφορίας και λοχείας.

4. ΙΒΑΝ λογ/σμού ΕΤΕ στον οποίο η ενδιαφερόμενη πρέπει να εμφανίζεται ως πρώτη δικαιούχος.

4) Για το 6μηνο του ΟΑΕΔ πας πάλι ένα κάρο δικαιολογητικά (αυτά τα βρήκα στο internet, μπορεί να άλλαξαν):

Η δικαιούχος υποβάλλει, ή ίδια, στην αρμόδια Υπηρεσία του ΟΑΕΔ, αίτηση εντός αποκλειστικής προθεσμίας 60 ημερών από τη λήξη της άδειας μητρότητας (τοκετού και λοχείας), της ισόχρονης προς το μειωμένο ωράριο άδειας ή και της ετήσιας κανονικής άδειας.

Τα δικαιολογητικά που χρειάζονται για τον μισθό του ΟΑΕΔ:

Α) Βεβαίωση εργοδότη από την οποία θα προκύπτει η ενεργή εργασιακή σχέση κατά την έναρξη της άδειας μητρότητας, το είδος, η μορφή, η διάρκεια της εργασιακής σχέσης, οι μηνιαίες αποδοχές, ο μέσος όρος των ωρών μερικής απασχόλησης, η ημερομηνία πρόσληψης και για συμβάσεις ορισμένου χρόνου η ημερομηνία λήξης τους, η λήψη της ετήσιας κανονικής άδειας, που ενδεχομένως χορηγήθηκε μετά την άδεια λοχείας ή της ισόχρονης προς το μειωμένο ωράριο άδειας καθώς επίσης και ο φορέας επικουρικής της ασφάλισης και σε τι ύψος ανέρχονται οι εισφορές εργοδότη και εργαζόμενου.

Β) Αντίγραφο βεβαίωσης επιδόματος μητρότητας (κυοφορίας – λοχείας) από το ΙΚΑ – ΕΤΑΜ ή τον Ειδικό Λογαριασμό Ξενοδοχοϋπαλλήλων.

Γ) Υπεύθυνη δήλωση της δικαιούχου από την οποία αναλαμβάνει την υποχρέωση να γνωστοποιήσει εντός 8 ημερών στην Υπηρεσία του ΟΑΕΔ οποιαδήποτε μεταβολή της εργασιακής της σχέσης καθώς και τον αριθμό μητρώου ΙΚΑ και τον ΑΦΜ.

Δ) Αριθμό λογαριασμού (ΙΒΑΝ) Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδας, στον οποίο πρέπει να εμφανίζεται πρώτη η δικαιούχος.

Σε περίπτωση μερικής απασχόλησης μέχρι και 4 ώρες ημερησίως ή μέχρι 13 ημέρες το μήνα, κατά μέσο όρο στη διάρκεια του εξαμήνου που προηγείται της άδειας κυοφορίας, καταβάλλονται 295 ευρώ.

Ο χρόνος της ειδικής άδειας προστασίας της μητρότητας λογίζεται ως χρόνος ασφάλισης στον κλάδο σύνταξης και ασθένειας του ΙΚΑ – ΕΤΑΜ, καθώς επίσης και στον κλάδο επικουρικής ασφάλισης, οι δε προβλεπόμενες εισφορές υπολογίζονται επί του κατά περίπτωση αναφερόμενου ποσού, από το οποίο ο ΟΑΕΔ παρακρατεί την προβλεπόμενη εισφορά της ασφαλισμένης και την αποδίδει στο ΙΚΑ – ΕΤΑΜ και στο αντίστοιχο επικουρικό ταμείο, μαζί με την προβλεπόμενη εργοδοτική εισφορά που βαρύνει τον Οργανισμό.

ΔΙΑΚΟΠΗ

Η παροχή διακόπτεται λόγω:

Α) πρόσληψης και απασχόλησής της σε νέο εργοδότη και

Β) αίτηση διακοπής της δικαιούχου.

Τώρα επειδή αυτά αλλάζουν συνέχεια, θα τα δούμε και στην πράξη... Ελπίζω με έναν πόνο κι αυτά!!!


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

κατέβηκα κέντρο τι να κάνω! να τελειώνω σιγά σιγά με κάποια θέματα! ξέκλεψα και λίγο χρόνο και μπήκα και στο h&m να πάρω κανένα φουστανάκι!

Brilliant δουλίτσες κάνεις?!

Τι φουστανάκι ;; Ωραίο ;

Έβαλα πλυντήριο και σιδέρωσα πολλάααα ρούχα. Δεν κάνω τίποτα άλλο. Ούτε μαγειρεύω, έχει απο χτες ! Εγώ έχω ξεσκίσει τα καρπούζια...


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...