Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!! Α margi ποσο μα ποσο τυχερες ειμαστε που εμαθαν ετσι τα παιδακια μας! Χαιρομαι που κ σενα ειναι ησυχος!! :D κ μενα με τον αντρα μ τρελαινεται ειναι αυτο που ειπες οτι δεν βλεπουν οοοολη μερα τους μπαμπαδες οπως εμας, γι αυτο! Κοιμαστε στο ιδιο δωματιο? Εγω νομιζω δεν θα μπορουσα θα φοβομουν μηπως τον ξυπνησω! Ασχετο κοριτσια, αλλα περιοδο εχετε κανονικα?


Θελω και ενα κοριτσακι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα και από εμένα. Κάποια στιγμή είχα μπει στο θέμα σας αλλά οι εμμετοί που κράτησαν τελικά μέχρι τη γέννα με εμπόδισαν να γράφω, αν και που που παρακολουθούσα το θέμα. Λοιπόν γέννησα 21 Αυγ. μία μπέμπα 3.300. Δεν γκρινιάζει, γελάει πολύ, ειδικά στα αδέλφια της και μπαμπαλίζει συνέχεια. Μας ταλαιπώρησε μέχρι και 4 1/2 με εμμετούς λόγω ήπιας παλινδρόμισης με αποτέλεσμα στην τελευταία μέτρηση όταν έκλεισε τους 5 μήνες να είναι μόνο 6.750 (αδυνατούλα) και 69 πόντους. Πριν 1 εβδομάδα ξεκίνησε φρούτα τα οποια τα τρώει και πριν 4 ημερες κρέμα βανίλια ρυζάλευρο που δεν.... Αυριο θα βάλουμε και λαχανικά και θα δούμε. Margi 25 περαστικά σας. Και η δικιά μου 3 μηνών πέρασε βρογχιολίτιδα που κόλλησε από τη μεσαία και ήταν με μάσκα 10 ημέρες αλλα ευτυχώς όλα καλά. Αυτά. Να σας ζήσουν τα μωράκια σας.


LlIEp3.pngvOfHp2.pngI46bp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια τί κάνετε;

Εμείς είμαστε καλά, μεγαλώνουμε και ζωηρεύουμε!

Στο θέμα του ύπνου έχομε κάνει πρόοδο και κοιμάται τώρα περισσότερο στο κρεβατάκι του. Όταν έχει καλό καιρό απολαμβάνουμε ωραίες βολτίτσες με το καροτσάκι!


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Πως είστε; Τα μπεμπάκια σας;

Εμείς μεγαλώνουμε ταχύτατα! Σε 8 μερες γινόμαστε 7 μηνων!! Σοκ! Πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός! Η μπουμπού θέλει συνέχεια την προσοχή μας...ευτυχώς κάθεται λιγο και στο πάρκο με το γυμναστηριο και τα αλλα της παιχνιδάκια. Τρώμε 2 γεύματα προς το παρόν, φρουτόκρεμα το πρωι και κρέμα υποαλλεργική το απόγευμα. Το μεσημεριανό θα μπει αυτο το μηνα λογω θηλασμου η γιατρός μας άργησε λιγο. Τελικά η μπεμπα ειναι αλλεργική στην πρωτεΐνη αγελαδινού γάλακτος και γι αυτο είχε βλένες. Εγω κάνω αποχη απο καθε τι γαλακτοκομικό και η μπεμπα αν πιει ξένο θα πάρει ειδικο υποαλλεργικό. Προσπαθώ εδώ και μια βδομάδα να της μάθω το ξένο και της δίνω λιγο στο εκπαιδευτικό ποτηρακι καθε μεσημέρι. Μετα απο πολυ γκρίνια και ώρα, πίνει 50-60μλ. Ελπίζω κπ στιγμή να μπορέσει να το πιει το βραδυ αντι για να θηλάσει. Με τον υπνο τα πάμε καλά, αλλα οχι ιδανικά.... Κοιμαται στην αρχή στην κουνια της αλλα κπ στιγμή (δεν ξέρω τι ώρα) ξυπνάει κ την παίρνω στο κρεβάτι κ κοιμόμαστε μέχρι το πρωι στις 8. Πάμε πολλές βολτούλες, περιμένουμε να φτιάξει κ ο καιρός για να γυρνάμε περισσότερο και εχουμε αρχίσει και ετοιμασίες για τη βαφτιση.

Κι εγω τωρα που αρχισα να βλεπω οτι γινεται ασηκωτος(χι,χι!) λεω να πω στη γιατρο να δινω σκετο ρυζαλευρο! Καλα που ειδα οτι δινεται αλλες κρεμες εσεις κοριτσια! Καλα απο υπνο αλλο τιποτα! Το βραδυ κοιαται 10.30 κ ξυπναει 9!! Σε αλλο δωματιο στην κουνια του απο 4 μηνων. Του το εμαθα, ειχα δυσκολευτει 3 μερουλες αλλα εμαθε! Κ την ημερα παλι κοιμαται 3 ωριτσες περιπου! Εσενα ο δικος σου? Ασε που ειναι ολη την μερα γελια κ χορο!:-D δεν περιμενα να κανω τετοιο παιδι, φτου φτου φτου!! Κουκουβαααααα :wink:

Για πες τί έκανες και έμαθε να κοιμαται στο δωμάτιο του σερί;


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια κ απο εμας..είμαστε καλά μαγαλωσαμε πολυ...είμαστε 7 μηνών και 11 μέρες έχει γίνει θηρίο!9720 στα κιλά και 74 ποντους.απο δόντια τπτ ακόμα ενω είναι φουσκωμένα εδώ και μηηηηνεςςςς πολλους απο 20 ημερών ακόμα δεν έχει βγει τπτ...;πο φαγητά τα τρώμε όλα εκτός απο ψάρι κ όσπρια κατα υ αλλά τρώμε πολύ δεν τον προλαβαινω και τα τρώει όλα...καθόμαστε πλεον στον πωπω μας αρκετή ωρα και μετααμα κανει πίσω κ πεσει δεν μπορεί να σηκωθεί κ κλαιε.θέλει όλη την ωρα να είναι όρθιος.

Όταν έχει καλό καιρό πάμε βολτουλες και του αρέσει πολύ.τα βραδιά κοιμομαστε απο τις 9 το βράδυ μέχρι τις 7 με 7.30 αλλά μερικές φορες είναι ανήσυχος και θέλει να κοιμομαστε μαζί τότε κοιμαται πιο ήρεμα...ωχχχ δύσκολα πως θα μαθει?τα νέα τα δικά σας..τα αλλά κορίτσια τι κανουν?χάθηκαν είχε καμια κανένα νεο τους?

Link to comment
Share on other sites

Ο μπεμπης πλεον εχει 3 γευματα ( φρουτα, κρεατοχορτοσουπα και κρεμα ). Υποφερει από τα δοντακια του, ακόμα δεν έβγαλε ομως.σε γενικες γραμμές ειναι βολικο μωρο...το βραδυ κοιμαται σερι 9+ ωρες απο 33 ημερών!

πολλα κορίτσια χαθηκαμε μετα τη γεννα....


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας !!!

Να σας πω τα νέα μας ...

Ο μπεμπάκος είναι 7,5 μηνών, έχει βάρος 8.800 και ύψος 70,5.

Τρώει φρουτα, σουπίτσα με κρεας και τωρα θα αρχισει και κρέμα εναλλαξ με γιαουρτακι το απογευμα ( απο τον 8ο ).

Είναι ησυχούλης, τρώει, κοιμαται, παίζει στο πάρκο με τα παιχνίδια του και είναι άψογος στις βολτες ( μπορεί να ειναι έξω όλη μερα χωρις να γκρινιάξει ούτε στιγμή ). Το μόνο που δεν έχουμε λύσει ακόμα είναι το νυχτερινό γάλα γυρω στη 1, 1:30 το βραδυ, ελπίζω τώρα που θα τρώει και απογευματινό...


EGd5p3.png

vYCpp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο zizoulis!

Εμείς είχαμε χτες παιδίατρο και τον βρήκε μια χαρούλα.

Τρώμε το πρωί φρούτα και το απόγευμα βιολογικό κεχρί HIPP και τώρα θα ξεκινήσουμε μοσχαράκι με λαχανικά.

Κι εμάς του αρέσουν οι βολτούλες!


HhWHp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημερα χρόνια πολλά κ Χριστός ανέστη...

Τι κάνετε κορίτσια?εμεις είμαστε καλά περασαμε πολύ ωραία με βολτιτσες όλη μερα.. Ο καιρός βοήθησε πολύ..

Ο μπεμπακος μου είναι πολύ καλός κοιμαται όλο το βράδυ πλεον βγσπαλαμε κ το πρωτο μας δοντακι(επιτέλους) . και βγαίνει κ το διπλανο..

Είμαστε 8 μισή κ λίγο 10360 στα κιλακια μας και 77 υψος..βαρύς κ ασηκωτος...

Ζωηρεψε πολύ φωνάζει όλη την ημερα μπαμπά κ είπαμε κ μαμά εχθες...

Ζορικος πολύ κ νεύρο πολύ...έχει κολλήσει πολύ πανω μας σε εμένα κ τον μπαμπά του...τα νέα σας...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά αυγουστομανούλες!

Margi πες μου το μυστικό σου που κοιμάται όλο το βράδυ! Θέλω και εγώ!

Εμείς σήμερα κλείνουμε τους 8 μήνες. Θα πάρω να κλείσω ραντεβού με την παιδίατρό μας.... Προσπαθώ να μειώσω θηλασμούς μέσα στη νύχτα αλλά δεν τα καταφέρνω, είναι ζόρικη η μπέμπα.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...