Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Rinui στο all4baby...έχει site στο internet...η μαία που τα κάνει φανταστική...Είναι στους Αμπελοκήπους. Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορείς να κανείς με το μωράκι σου όταν ειναι τόσο μικρό όπως τα δικά μας κ το μάσαζ ειναι μια δραστηριότητα που γεμίζει το χρόνο. Συν του ότι η αίσθηση ότι το αγγίζεις, το περιποιησε κτλ σε φέρνει πιο κοντά με το μωράκι σου. Και φυσικά το μωρό ξεπιανεται, τεντώνεται κ αντιλαμβάνεται καλύτερα το σώμα του.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια!Χαίρομαι που διαβάζω οτι εσείς και τα μπεμπάκια σας είστε καλά!Έχω καιρό να γράψω γιατί υπήρχαν κάποια θέματα στο σπίτι και εκτός αυτού ο μπέμπης είχε βαρβάτους κολικούς που δεν μας άφηναν περιθώριο χαλάρωσης...

Ευτυχώς τώρα πια πάμε πολύ καλύτερα από πονάκια, έχουμε πάρει βάρος (5100kg)και έχουμε μειώσει κατά πολύ τις αναγωγές.Πριν τρεις μέρες ξεκινήσαμε να κόβουμε και το βραδινό γάλα και εχτες το βράδυ καταφέραμε να κοιμηθούμε από τις 00:00 έως τις 06:00!

Sweetangel επειδή θηλάζω αποκλειστικά και προκειμένου να αυξήσω την παραγωγή μου, η παιδίατρος μου είπε να τρώω κάθε μέρα μαγιά μπύρας (την αγοράζεις από το φούρνο) σε μέγεθος μπιζελιού και να πίνω μάραθο.Έχω δει πραγματικά αποτελέσματα!Δοκίμασέ το! Και να θυμάσαι οτι η ποσότητα που βγάζουμε με το θήλαστρο δεν είναι αντιπροσωπευτική αυτού που τα μωρά μας τρώνε. Φιλάκια σε όλες!


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Mariareti ελπίζω να τους ξεπεράσετε τελείως τους κολικους να ηρεμήσετε!

Για να αυξήσεις την παραγωγή μπορεις να πιεις κ γλυκάνισο...

Το all4baby το ξέρω αλλά μου πέφτει λίγο μακρυά


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια κάναμε και μεις το εμβολιο μας μονο εκεινη την μερα ειχαμε γκρινια και δεν κοιμόταν. Αλλά ολα καλα ειμαστε 5200 κσι 62 ποντους!!! Παμε πολυ καλα γελαμε και λεμε τα δικα μας . Ξυπναει στις 6με 7 ωρες το βραδυ. Πινει 180με 210 μλ. Θηλαζω μια φορα την μερα η το βγαζω με το θηλαστρο? Και από τα δυο 120μλ. Θελει πολυ χρονο για θηλαζεις και παλι εμενα δεν χορταινε να ρωτησω τα κορίτσια που θηλαζουν ειχατε βοήθεια στο σπιτι ?? Τωρα πόση ωρα θηλαζουν τα μωρα σας ?? Προλαβαίνετε με τα υπολοιπα του σπιτιου?, και να ανοιξω ενα θεματακι τι γνωμη έχετε για το εμβολιο της μυνηγγιτιδας το καινούργιο? ? Ευχαριστώ mariareti λες να αυξηθεί? ? Filh ξεκινησες προετοιμασιεςγια τα βαφτισια ?


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμας

Samina πρεπει να περνατε πολυ ωραια με τον μπεμπη στο μασαζακι...

Εγω ακομα δεν εχω οδηγησει με το μωρο μεσα μονο ο αντρας μου φοβαμαι.

Ολα ενταξει με την δουλεια? Κι εγω με βλεπω να γυρναω οπου ναναι δεν θα τα καταφερω να κατσω μεχρι το νεο ετος που ηθελα. Προχτες πηγα για 3 ωρες...

Mariareti να σου ζησει κι εσενα κι ελπιζω τα προβληματα να ειναι παρελθον!! Σε καταλαβαινω με τους κολικους εμενα εχει που και που λιγους και παλι τρελλαινομαι.

Ο γλυκανισος που σου λεει η Rinui εκτος για την αυξηση παραγωγης βοηθαει και στους κολιοους οπως και ο μαραθος οποτε δοκιμασε το εχει και γευση... ουζακι!

Κανανε κι εμεις τα εμβολια μας το ενα ηταν ποσιμο και το αλλο ενεσιτσα μια χαρα κυριος ο μπεμπης μου ουτε πυρετο εκανε.ΠΡιν μια εβδομαδα ηταν σχεδον 5500 κιλα και 59 ποντους.

ΠΑμε καλτερα με κολικους και κοβουμε το Εpadoren αλλες δυο μερες μονο βραδυ και τελος.

Πλεον κανουμε 5 γευματα γυρω στα 170 μλ (αν προκυψει μπορουμε κι αλλο ενα) με προγραμμα που προσπαθουμε να τηρουμε ευλαβικα οποτε μπανιο 23.30 και τελευταιο γευμα μετα και υπνο μεχρι 7.30.

Swetangel κι εγω εχω μειωσει το θηλασμο σε μια δυο φορες την ημερα μαζι με ξενο.

Δουλειες απορω πως οσες δεν εχετε βοηθεια τα καταφερνετε πραγματικα σας θαυμαζω εγω με βοηθεια και παλι δεν προλαβαινω και παλι κουρασμενη.

Το εμβολιο εμεις θα το κανουμε αλλα μας ειπε οτι αργουμε ακομα οποτε μεχρι να το κανουμε θα εχουμε περισσοτερες πληροφοριες.

Επισης δυστυχως ο μπεμπακος μου περναει ιωση εκανες διαρροια και εμετο αλλα παλι γελαει ο χαχανουλης.

Κι εμεις εχουμε αρχισει γελια με το που ξυπναει μας γελαει... γελαει στα παιχνιδια του και παρα πολυ στο φωτιστικο μας στο σαλονι!!!! Και βεβαιως λογακια ολη μερα..

Μεγαλωνουν και μας τρελλαινουν ακομα πιο πολυ. Που να αρχισουν να μιλανε κι ολας...

Ειπα πολλα ειχα καιρο να μπω σορρυ

Φιλακια σε ολες καο ολα τα μπεμπακια


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εμένα τρώει 5 γεύματα το 24ωρο συνήθως 120 μλ και καμια φορά 150μλ.πολλές φορες δεν τρώει με ορεξη την πιάνει ο ύπνος και μπορεί να φαει μονο 70μλ και να κοιμηθεί. Με το μπάνιο ποτε το κάνετε?παει τελευταια και βάζει στο στόμα παιχνίδια που έχει δίπλα της,λέτε να είναι για τα δόντια απο τώρα?μερικές φορες κανει πολύ ωρα να φαει σας συμβαίνει κι εσάς? Μας χαμογελάει οποτε έχει ορεξη κι εσάς το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα τρώει 5 γεύματα το 24ωρο συνήθως 120 μλ και καμια φορά 150μλ.πολλές φορες δεν τρώει με ορεξη την πιάνει ο ύπνος και μπορεί να φαει μονο 70μλ και να κοιμηθεί. Με το μπάνιο ποτε το κάνετε?παει τελευταια και βάζει στο στόμα παιχνίδια που έχει δίπλα της,λέτε να είναι για τα δόντια απο τώρα?μερικές φορες κανει πολύ ωρα να φαει σας συμβαίνει κι εσάς? Μας χαμογελάει οποτε έχει ορεξη κι εσάς το ίδιο?

Γεια σου Katerina μου ποσο μηνων ειναι το μωρακι σου;;;Γιατι εμενα ειναι 2 μηνων και τρωει τοσο.

Τα χερια τα βαζει και εμενα στο στομα..μαλλον σαν παιχνιδι το κανει.

Τον Παιδιατρο σου των εχεις ρωτησει;;;

Α!!Αλλα πιο πολλα γευματα κανει η δικια μου.


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 2 μηνών έγινε στις 22 του μηνός, εκτός απο τα χέρια βάζει και τσ παιχνίδια στο στόμα Ριτσα. Κι εμένα γενικά κοιτάει πολύ ταβάνι και φώτα

Εμένα μου φαινεται οτι τρώει λιγοτερο απο όσο πρεπει

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα 2 μηνών έγινε στις 22 του μηνός, εκτός απο τα χέρια βάζει και τσ παιχνίδια στο στόμα Ριτσα. Κι εμένα γενικά κοιτάει πολύ ταβάνι και φώτα

Εμένα μου φαινεται οτι τρώει λιγοτερο απο όσο πρεπει

Εμενα μου ειπε η παιδιατρος μου οτι 120 θα τις δινω στο τρειωρο και αμα ξυπναει δυορω θα τις δεινω 90,και τελευταιο γευμα 150.Για την υλικια τις ειναι καλα μου ειπε να πινει τοσο.

Οσο για το νταβανι και εμενα το κοιταει και τα φωτα και τηλεωραση...Ακομα ειναι μικρα μωρε και τους φενονται περιεργα μωρε.


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Carnation Με τη δουλειά οκ...προς το παρόν λείπω 4-5 ώρες όποτε δεν το έχει πολύ καταλάβει ότι λείπω. Από βδομάδα θα λείπω 6ωρα κ θα ειναι λίγο πιο ζόρικα. Γάλα βγάζω και του το δίνουν η μαμά μου ή η πεθερά μου, εξαρτάται ποια έχει βάρδια...χαχαχαχα.

Εγώ δεν ξέρω ποσό γάλα πίνει, με το θηλασμό ποτέ δεν ξέρεις. Το πρωί πάντως που λείπω πίνει γύρω στα 100 ml μπουκάλι συνήθως. Όταν είμαι σπίτι δεν του έχω προγραμμα, όποτε θέλει του δίνω,ειδικά τώρα που πάω δουλειά δε θα μπω στη διαδικασία προγράμματος.

Εμένα ειναι στους 61 πόντους τώρα, 6.500 κιλά και είμαστε 2,5 μηνων.

Μπανιο κάθε βράδυ στις 8.00 νταν, μετά γαλατάκι κ μέχρι τις εννιά έχει κοιμηθεί. Ξυπνάει 6.00-7.00 ευτυχώς κ πλέον κοιμάται και τη μέρα ευτυχώς.

Καλά τα φώτα κ το ταβάνι κ μένα τα κοιτάει....Επίσης χαίρεται με τραγουδάκια πολύ ειδικά με το ΄ελεφαντάκι ΄ του Δεληβοριά κ το ΄μια ωραια πεταλούδα ΄!! Του κάνουμε κ κινήσεις με τα χέρια κ γελάει συνέχεια...Για νανούρισμα ή χαλάρωση δοκιμάστε την ΄ καραμέλα ¨ από Θηβαίο. Υπάρχουν πολύ ωραια παιδικά τραγούδια....

Ααααα.... Ξεκινήσαμε κ το ΄κουκου τσα ¨ κ χαίρεται.....Χιχιχχι


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ααααα και κάτι ακόμα....μεγάλη μούφα τα ρουχαλάκια...συγνώμη αλλά εμείς του είχαμε πάρει ΟΛΑ τα ρούχα εξόδου για 4-6 μηνών να τα φορέσει κ Χριστούγεννα κ αργότερα κ τελικά του τα φοράω τώρα που ειναι 2,5 μηνών κ σε λίγο δε θα του κάνουν. Πιο πολύ mayoral του πήραμε. Τεράστιο λάθος ρε Γ....ο. Έπρεπε να τα είχαμε πάρει μεγαλύτερα!! Θα πάμε να του πάρουμε καινούργια ρούχα....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ υπνόσακο όχι. Μου φαίνεται πολύ κλειστοφοβικος...Σεντονάκι και κουβερτούλα.....Πότε λέτε να το πάτε το μπεμπέ στο δωμάτιο του? η μαία που μας κάνει το βρεφικό μασάζ μας είπε ότι το ιδανικό ειναι στους 4 με 6 μήνες. Με δυο κανόνες όμως: 1. Ότι όταν το πάμε στο δωμάτιο του δε θα υποστεί κ άλλη αλλαγή π.χ. απογαλακτισμός ή η μαμά να ξεκινάει δουλειά κ 2. Ότι άπαξ κ το πάμε στο δωμάτιο του δεν έχει επιστροφή στο δικό μας. Αν κάποια στιγμή κλάψει ή γίνει το παραμικρό θα πάμε εμείς στο δωμάτιο του όσες φορές κ αν χρειαστεί να το ηρεμήσουμε κ θα φεύγουμε.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια

Samina αυτο με τα ρουχα ακομα δεν το εχω λυσει με τα νουμερα εχω και πολλα δωρα και δεν ξερω τι νακανω . Εγω εχω βολευτει τα alouette εχουν και κολπακι στα μανικια να μπαινουν μεσα τα χερακια τοβραδυ να μην παγωνουν και το πρωι που και που να μην τρωει τα χερια. Τα τρωει κι εμενα με μανια και τον κυνηγαω ολη τηνωρα γιατι δημιουργει ορθοδοντικα προβληματα.Παντως κι εγω εχω ρουχαλακια καλοκαιρινα που εμειναν αφορετα.

Στο δωματιο ειχαμε πει απο αρχης στους 6 μηνες. Επειδη ομως θα ειναι Φεβρουαριος λεμε αργοτερα λογω κρυου να μην ειμαστε στο περα δωθε. Για νωριτερα με τιποτα γιατι κατι με την παλινδρομηση κατι με τους κολικους μου εχει μεινει φοβια.

Εμεις πηραμε υπνοσακο σαν παπλωμαπροσπαθησαμε μια φορα αλλα δεν τον ξαναβαλαμε. Ειναι μεγαλος και δεν μπορει να σηκωσει τα χερακια του κι αυτος κοιμαται με τα χερια παραλληλα με το κεφαλι και παιδευοταν. Εχω εναν σαν μεγαλο φορμακι φλις που ειναι μαλακος και ευκαμπτος και του βαζω. Το βραδυ με την κουβερτα ολο ξεσκεπαζεται.

Κατερινα μαζι γεννησαμε 22 Αυγουστου κι εγω.

Εμεις μεχρι 2 μηνων τρωγαμε 120 μλ και ηθελε κι αλλο. 2 μηνων και 1 μερας που ηρθε η παιδιατρος μου ειπε να το παμε 150 μλ και 5 γευματα την ημερα. Βαζω 150 μλ νερο και με την σκονη βγαινει 170 και συνηθως το τρωει ολο. Τωρατελευταια θελει κι αλλο. Μπορει καποια φορα να φαει και λιγοτερο συμβαινει κισυτο αλλα δεν ειναι ο κανονας.

Συνηθως τρωει 7.30 - 11.30 - 15.30 - 19.30 -23.30 μπανιο και μετα φαγητο και νανι.


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...