Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Πολύ χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας! Όλα τα μπεμπάκια βλέπω έχουν κόλλημα με τα φώτα...χεχε. Τηλεόραση εγώ δεν την αφήνω να βλέπει, έχω διαβάσει ότι δεν κάνει. Κ εμένα μιλάει πολύ!

Όσο για τα ρούχα, σχεδόν όλα τα καλοκαιρινά είναι αφόρητα....γεννήθηκε κ μικρούλα. Σήμερα ανακάλυψα κ καινούργια καλοκαιρινά φορμάκια 0-3, ενώ εγώ νόμιζα ότι είναι 3-6 κ θα της τα βάλω από μέσα αυτή την περίοδο.

Samina θα ρωτήσεις εκεί στο μαςάζ αν μπορούν να με συμβουλέψουν για τον ύπνο του μωρού; Όχι από θέμα ωρών.... Δεν κοιμάται με τίποτα στην καλαθούνα της που την έχω δίπλα μου.

Υπνόσακο εμένα μου φέραν κ θα αρχίσω τώρα να τον χρησιμοποιώ.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Rinui μπορούν να σε συμβουλεύσουν στάνταρ! Πάρε τηλ. στο τηλέφωνο που έχει στο site τους...all4baby..Μήπως η καλαθουνα της πέφτει μικρή?

Η μαία κάνει και μασάζ μέσω Skype νομίζω για όσα κορίτσια ενδιαφέρονται αλλά τους πέφτει μακριά.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κα απο εμας..τι κανετε?

εμεις ειμαστε καλα.τρωμε καλα αλλαξαμε κ το γαλα απο ναν 1 σε frisolac και φαινεται το πινει πιο ευχαριστα.ισως του αρεσει περισσοτερο η απλα βαρεθηκε την γευση απο το αλλο.

αφηστε απο ρουχα ειναι πολλα που ουτε προλαβαμε να τα βαλουμε..φοραει φορμακια για 6 μηνων.ετοιμαζομαστε κ για την βαφτηση ειναι την αλλη κυριακη και εχουμε λιγα τρεξιματα..

εσας κοιμουνται τα μωρα σας την διαρκεια της μερας?ποση ωρα μετα απο καθε γευμα μενουν ξυπνια?εμενα τρωει ανα 3 ωρες καθετε καμια ωρα και μετα κοιμαται 1 με 1 μιση ωρα.το βραδυ πως ειναι?

τελευταιο γευμα κατα τις 12.30 το βραδυ και επομενο 6.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια

Margie με το καλο η βαφτιση σας! Εχεις καποιο θεμα η χρωμα στο στολισμο?

Αν δεν κανω λαθος δινεις ξενο γαλα και στους 3 μηνες τρωτε καθε 3 ωρες και ποσα ml? Στο ειπε η παιδιατρος η στο ζηταει το παιδι? Ρωταω γιατι εμεις 2 μηνες μας το εκανε καθε 4 ωρεςκαι τρωει γυρω στα 170mlκαι τωρα τελεταια κλαει οταν τελειωνει το φαι σα να θελει κι αλλο.

Απο υπνο δενειναι στανταρ. Μας παιρνει γυρω στα 45 λεπτα ταισμα ρεψιμο αλλαγμα (λογω παλινδρομησης τον κραταμε ορθιο μιση ωρα) .μπορει λοιπον να κοιμηθει στον ωμο και μετα καμια 1-1,5 ωρα μετα. Μια φορα την ημερα μπορει ναμην κοιμηθει καθολου η πολυ λιγο μεταξυ των γευματων και συνηθως μετα το γευμα των19.30 τον ξυπναμε εμεις στις 23,30 για μπανιο και οταν τελειωσουμε φαγητο κ υπνο μεχρι γυρω στις 7.30

Filh τι εγινε με τις εξετασεις για την αλλεργια του μικρου?


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσακια

Margie με το καλο η βαφτιση σας! Εχεις καποιο θεμα η χρωμα στο στολισμο?

Αν δεν κανω λαθος δινεις ξενο γαλα και στους 3 μηνες τρωτε καθε 3 ωρες και ποσα ml? Στο ειπε η παιδιατρος η στο ζηταει το παιδι? Ρωταω γιατι εμεις 2 μηνες μας το εκανε καθε 4 ωρεςκαι τρωει γυρω στα 170mlκαι τωρα τελεταια κλαει οταν τελειωνει το φαι σα να θελει κι αλλο.

Απο υπνο δενειναι στανταρ. Μας παιρνει γυρω στα 45 λεπτα ταισμα ρεψιμο αλλαγμα (λογω παλινδρομησης τον κραταμε ορθιο μιση ωρα) .μπορει λοιπον να κοιμηθει στον ωμο και μετα καμια 1-1,5 ωρα μετα. Μια φορα την ημερα μπορει ναμην κοιμηθει καθολου η πολυ λιγο μεταξυ των γευματων και συνηθως μετα το γευμα των19.30 τον ξυπναμε εμεις στις 23,30 για μπανιο και οταν τελειωσουμε φαγητο κ υπνο μεχρι γυρω στις 7.30

Filh τι εγινε με τις εξετασεις για την αλλεργια του μικρου?

καλημερα,

αλλαξαμε εμεις το γαλα γιατι οταν τελειωσε το αλλο το βρηκα και αναγκαστηκα πηρα αλλο.και εμας ετρωγε ανα 4 ωρες κ ξαφνικα θελει ανα 3 πλεον.κανει συνολο 6 με 7 γευματα την ημερα.

θηλασα μεχρι 2 μηνες αλλα ετρωγε κ ξενο μαζι.τρωει την ημερα ανα 3 ωρες απο 150 εως και 210 αναλογα ποσο πιναει.μετα στις 8.30 μιση μπανιο ξυπναει κατα τις 2 και μετα μεχρι 7 το πρωι απλα θελω να του το αλλαξω αυτο να ξυπναει 2 το βραδυ.να τον ξυπναω εγω κατα τις12 και να κοιμαται σερι μετα.ακομα δεν καταφερα να το κανω τον λυπαμαι να τον ξυπνησω.γιατι μετα το γευμα των 2 δεν κοιμαται τοσο καλα ειναι λιγο ανησυχος και ξυπναει στα ενδιαμεσα μεχρι τις εφτα.οχι για να φαει αλλα θελει την πιπιλα.και λεω οτι αμα τον ξυπναω εγω στις 12 ισως να κοιμαται καλυτερα αφου δεν θα εχει χορτασει τον υπνο του απο τις 9 μεχρι τις 2.θα το δοκιμασω να δω πως θα παει.στο 24ωρο πινει γυρω στα 1200μλ πινει παραπανω απο το κανονικο.ευτυχως κοιμαται κατευθειαν μας περασε κ η παλινδρομηση και κοιμαται με τον που τον βαλω στο κρεβατι,οχι αγκαλια ευτυχως κοιμαται μονος του μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

αλλαξαμε εμεις το γαλα γιατι οταν τελειωσε το αλλο το βρηκα και αναγκαστηκα πηρα αλλο.και εμας ετρωγε ανα 4 ωρες κ ξαφνικα θελει ανα 3 πλεον.κανει συνολο 6 με 7 γευματα την ημερα.

θηλασα μεχρι 2 μηνες αλλα ετρωγε κ ξενο μαζι.τρωει την ημερα ανα 3 ωρες απο 150 εως και 210 αναλογα ποσο πιναει.μετα στις 8.30 μιση μπανιο ξυπναει κατα τις 2 και μετα μεχρι 7 το πρωι απλα θελω να του το αλλαξω αυτο να ξυπναει 2 το βραδυ.να τον ξυπναω εγω κατα τις12 και να κοιμαται σερι μετα.ακομα δεν καταφερα να το κανω τον λυπαμαι να τον ξυπνησω.γιατι μετα το γευμα των 2 δεν κοιμαται τοσο καλα ειναι λιγο ανησυχος και ξυπναει στα ενδιαμεσα μεχρι τις εφτα.οχι για να φαει αλλα θελει την πιπιλα.και λεω οτι αμα τον ξυπναω εγω στις 12 ισως να κοιμαται καλυτερα αφου δεν θα εχει χορτασει τον υπνο του απο τις 9 μεχρι τις 2.θα το δοκιμασω να δω πως θα παει.στο 24ωρο πινει γυρω στα 1200μλ πινει παραπανω απο το κανονικο.ευτυχως κοιμαται κατευθειαν μας περασε κ η παλινδρομηση και κοιμαται με τον που τον βαλω στο κρεβατι,οχι αγκαλια ευτυχως κοιμαται μονος του μεχρι στιγμης.

Καλημερα

τελικα το frisolac πρεπει να ειναι το πιο νοστιμο γαλα κι εμας πριν το αλλαξουμε αναγκαστικα σε αντιαναγωγικο αυτο επινε πηγαμε να το αλλαξοθμε σε βιολογικο αλλα ειχαμε ξαναγυρισει στο frisolac.

Λοιπον αυτο με τον υπνο ακριβως το ιδιο ειχαμε κι εμεις κοιμοταν καλυτερα εκεινη την ωρα και μετα με ανησυχια οποτε δεν τον ξυπναγαμε. Ομως μας ειπε η παιδιατρος να τον ξυπναμε για να φτιαξει τον βραδυνο θπνο και να κοιμαμαι κι εγω η καημενη. Οποτε τωρα τον ξυπναμε 11.30 - 12.00 και μετα ξυπναει κατα τις 4.30-5.00 για πιπιλα και μετα ξανα

υπνο.

Δοκιμασε το οπωσδηποτε γιατι κανει τον καλο υπνο σε ωρα που κοιμασαι κι εσυ οποτε εισαι πιο ξεκουραστη.


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

margi25 Το μπεμπακι μου σαρωνει!!!Σε λιγες μερες κλεινουμε τους 5 μηνες..!! :-)

Είμαστε 5740 60 εκ...τρωμε,παιζουμε,γελαμε,καθομαστε λιγο στον ποπο μας...και κανουμε τη μαμα να λιωνει!!!! Εσεις καλα;;Τα μπεμπακια σας;;

Οσο για τα αλλα τα κοριτσια..ειδες οι γαιδαρες;; :-P :-P :-P


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπραβο πολυ χαιρομαι να ειναι καλα ολα τα παιδακια...εμεις την κυριακη θα κλεισουμε τον 4ο απο κιλα δεν ξερω τον προηγουμενο μηνα ημασταν 6500 κιλα και 64 ποντους παμε καλα πινουμε πολυ γαλα κ περιμενω πως κ πως τα φαγητα να αρχησουμε...κανενα νεο απο τα κοριτσια?κοιμαται την νυχτα?ποσο τρωει?θηλαζεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εδώ ειμαστε κι εμείς. Σ μια εβδομάδα γινόμαστε τεσσάρων και ξυπνάει 2-3 φορες μες τη νύχτα για γάλα. Τον θηλάζω ακόμα..σας ζηλεύω που πάνε σερί τα δικά σας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...