Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Γεια σας μπουμπούδες!!! Πήγαμε γιατρούλι!!! Είμαστε 1700 και δόξα δοι ο Θεός παρά τις φρίκες που τρώει το σάκχαρο εόμαστε τέλεια στις μετρήσεις!!!! Πέμα για doppler σε 10 περίπου μέρες και όλα καλά!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας μπουμπούδες!!! Πήγαμε γιατρούλι!!! Είμαστε 1700 και δόξα δοι ο Θεός παρά τις φρίκες που τρώει το σάκχαρο εόμαστε τέλεια στις μετρήσεις!!!! Πέμα για doppler σε 10 περίπου μέρες και όλα καλά!!!!!

Μπράβο μπράβο! Άντε να μπαίνουμε σε μια σειρά, 2 μηνάκια το πολύ μείναν σε όλες μας! Να ρωτήσω κάτι; Όσες λέτε θα πάω για doppler κπλ πάτε σε άλλο γιατρό επειδή τυγχάνει ο γιατρός σας να μην είναι εξειδικευμένος;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ έκανα αυχενική, β επιπ κ τώρα doppler στο Λητώ από εξειδικευμένο γεννετιστή!!! Ο γιατρός μου ήταν παρών αλλά δν έκανε αυτός την εξέταση καθ΄ότι δεν είναι πιστοποιημένος γι αυτό!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε κορίτσια και μπεμπάκια! Χριστός Ανέστη και με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα μωράκια μας.

Γυρίσαμε προ διημέρου, περάσαμε καλά, ξεκουραστήκαμε, ελπίζω το ίδιο κι εσείς.

Με το που γύρισα με έπιασε ένα άγχος ότι δεν έχω τίποτα έτοιμο και άρχισα πυρετωδώς ετοιμασίες.

Τώρα μπήκα να μάθω νέα σας και χαίρομαι που είστε καλά, αλλά μέχρι να τα διαβάσω όλα πέρασε η ώρα και δεν έχω άλλο κουράγιο να σχολιάσω. Φιλάκια, καλό ξημέρωμα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια μου,

Τελευταία μέρα στη δουλειά σημερα και μέρα για doppler. Αντε θα δώ τον παίδαρο μετά από ένα μήνα επιτέλους, να δούμε πόσο μεγάλοι είμαστε! Ανυπομονώ!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο μπράβο! Άντε να μπαίνουμε σε μια σειρά, 2 μηνάκια το πολύ μείναν σε όλες μας! Να ρωτήσω κάτι; Όσες λέτε θα πάω για doppler κπλ πάτε σε άλλο γιατρό επειδή τυγχάνει ο γιατρός σας να μην είναι εξειδικευμένος;

Ναι ναι, δεν έχουν όλοι οι γιατροι τα κατάλληλα μηχανήματα και τις κατάλληλες γνώσεις... αυτές τις 3 μεγάλες εξετάσεις (αυχενική - Β'επιπέδου - Doppler) είναι καλό να τιες κάνει εμβρυολόγος ή γυναικολόγος με τη συγκεκριμένη πιστοποίηση...


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ μπεμπάκια!Χριστός Ανέστη! ελπίζω να είστε καλά!

εμείς σήμερα είχαμε γιατρό κ σιγά σιγά μπαίνουμε στην τελική ευθεία!

τα μωρά μας είναι οκ, έφτασαν μέσα σε 2 εβδομάδες ο ένας 2300 κ ο άλλος 2200!!!! τον ρώτησα αν πιστεύει ακόμη πως θα φτάσουμε τις 38 εβδ. κ μου λέει μπα...icon_biggrin.gif χαχχαχα είπα να του πω αμ στα 'λεγα εγώ!! μου είπε να κάνω προληπτικά ενεσεις για τα πνευμόνια τους μήπως κ γίνει κάτι νωρίτερα(αν κ δεν το πιστεύει), μου είπε να τα συνεχίσω τα γιουτοπαρ γιατί η μήτρα έχει τεντωθεί από παντού η καημένη, κι επόμενο (κ μάλλον τελευταίο) ραντεβού στις 8/5 που θα είμαι ακριβώς 36 εβδ.!!

Κοριτσάκι κοντευεις!!!!!! Όλα θα πάνε καλά! Με το καλό!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα ειναι η προτελευταία μέρα στη δουλειά. Εχω βαρύνει κι εγώ πολυ. Προχθές ημουν οπως εσυ αλοβεσάκι μου.Φαντάσου οτι με επιασε μια απογοητευση και κατι κλάματα επειδη δεν ειχα την δύναμη ουτε τα πιάτα να πλύνω! ;) Τα παράτησα όλα βγήκα για ένα καφέ και ειλικρινά συνήλθα! Ειχε απιστευτη καλοκαιρινή βραδιά, ευχαριστήθηκα μια κρύα σοκολάτα και οταν γύρισα σπιτι επλυνα τα πιατα στις 10,30 το βράδυ! Και τα έκανα με πολύ διάθεση!

Οσον αφορά την κουνια, πήρα απο τα Motherbaby 170,00 ευρώ + στρώμα 82 ευρώ κοκοφοινικα με λάτεξ. Μου έρχεται την άλλη Παρασκευή!

Την Δευτέρα θα καταθέσω τα χαρτιά στο ΙΚΑ. Κατέθεσε καμιά σας? Τι δικαιολογητικά καταθέσατε? Το χαρτί του εργοδότη το πήρατε απο το ΙΚΑ?

Στο ΙΚΑ πριν δυο βδομάδες μου ειπαν οτι δεν παρέχουν καποιο χαρτί για τον εργοδότη. Σήμερα που πηρα τηλ ειπαν οτι έχουν αλλά δεν ειναι απαραιτητο, βγάζει ενα απλο χαρτί ο εργοδότης. Τι ισχύει τελικα?

Αν παω απλο χαρτί λετε να μου δημιουργη΄σουν πρόβλημα?

Εγώ κατέθεσα χτες!!!!! Είχα ένα χαρτί χωρισμένο στα 2... στο επάνω μέρος δήλωση δική μου και στο κάτω μισό του εργοδότη... και χαρτί γιατρού ιδιώτη... όχι συμβεβλημένου αλλά πιστοποιημένου (δηλαδη μπορεί να συνταγογραφει)... +όλα τα υπόλοιπα χαρτια που χρειάζονται...

Η απόφαση βγήκε αμέσως και μου έδωσαν ένα χαρτί που λέει τι ποσό θα μπει στον λογαριασμό μου μέχρι 1 μέρα πριν την ΠΗΤ και μου είπαν ότι οι πληρωμές γίνονται κάθε 1η και 15 του μηνός... οπότε θα περιμένω να δω τι βάλανε και πότε!!! Άντε, καλή επιτυχία!!!!

Ράνια αν θες το χαρτι αυτο το έχω και σκαναρισμένο... αν θες στο στέλνω!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ έκανα αυχενική, β επιπ κ τώρα doppler στο Λητώ από εξειδικευμένο γεννετιστή!!! Ο γιατρός μου ήταν παρών αλλά δν έκανε αυτός την εξέταση καθ΄ότι δεν είναι πιστοποιημένος γι αυτό!

ακριβώς το ίδιο και γω... μόνο που τα έκανα στο Μητέρα!

Μετά με τις απαντησεις καθε φορά καθόταν ο γιατρός μου και μου εξηγούσε αναλυτικα τι σημαίνει το καθετι


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Στις 31+4 που εκανα ντοπλερ ηταν 1700.

Λοιπόν, επειδή προχθές έκανα το doppler... μοου εξήγησε ο γιατρός αναλυτικά τι σημαίνει αυτο με την εκατοστιαία θέση...

Λέει ότι αν πάρουμε 100 εμβρυα που είναι ακριβώς στις ίδιες μέρες κύησης, στην περίπτωση σου 31+4 και αν στο Νο. 1 βάλουμε το πιο ελαφρυ και στο 100 το πιο βαρύ τότε το μωράκι σου θα είναι στη θέση 32,8... το δικό μου ήταν στο 41 νομίζω... ελπίζω να σε κατατόπισα!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα κορίτσια μου,

Τελευταία μέρα στη δουλειά σημερα και μέρα για doppler. Αντε θα δώ τον παίδαρο μετά από ένα μήνα επιτέλους, να δούμε πόσο μεγάλοι είμαστε! Ανυπομονώ!

Περιμένουμε νέα!!! Άντε και με το καλό η άδεια... να ξεκουραστεις!


nzQbp2.png fxUip2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατέθεσα χτες!!!!! Είχα ένα χαρτί χωρισμένο στα 2... στο επάνω μέρος δήλωση δική μου και στο κάτω μισό του εργοδότη... και χαρτί γιατρού ιδιώτη... όχι συμβεβλημένου αλλά πιστοποιημένου (δηλαδη μπορεί να συνταγογραφει)... +όλα τα υπόλοιπα χαρτια που χρειάζονται...

Η απόφαση βγήκε αμέσως και μου έδωσαν ένα χαρτί που λέει τι ποσό θα μπει στον λογαριασμό μου μέχρι 1 μέρα πριν την ΠΗΤ και μου είπαν ότι οι πληρωμές γίνονται κάθε 1η και 15 του μηνός... οπότε θα περιμένω να δω τι βάλανε και πότε!!! Άντε, καλή επιτυχία!!!!

Ράνια αν θες το χαρτι αυτο το έχω και σκαναρισμένο... αν θες στο στέλνω!

Στείλτο μου σε παρακαλώ σε περίπτωση που έχω την Δευτέρα πρόβλημα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε νέα!!! Άντε και με το καλό η άδεια... να ξεκουραστεις!

Ξεκουραση δεν θα το έλεγα αλλά τουλάχιστον θα ηρεμήσω απο το ψυχολογικό άγχος και επιπλέον θα μαζευτώ επιτέλους. Το σιγουρο ειναι οτι θέλω να τα έχω όλα μαζεμένα μεχρι να μπω στον μήνα μου!!!!

:P:p:p:p:p:p


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω μπερδευτει δεν ξερω τι ρουχαλακια να παρω για την βαλιτσα...

Σκεφτομαι μηπως εχει ζεστη τον Ιουνιο και δεν βαλει ολοσωμα μονο φανελακια.

Απο την αλλη ειναι και αυτος ο καιρος που με αγχωνει μια ζεστη μια κρυο.

Εσεις τι θα παρετε?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εχω μπερδευτει δεν ξερω τι ρουχαλακια να παρω για την βαλιτσα...

Σκεφτομαι μηπως εχει ζεστη τον Ιουνιο και δεν βαλει ολοσωμα μονο φανελακια.

Απο την αλλη ειναι και αυτος ο καιρος που με αγχωνει μια ζεστη μια κρυο.

Εσεις τι θα παρετε?

Καλημέρα!!!!! Κοίτα να δεις εγώ έχω μια τρελή μάνα που θέλει λέει να της πάρει ένα καλό φορμάκι που θα βγει από το μαιευτήριο.... Λες και θα τη δει κανείς...Τέλος πάντων! Σίγουρα κρύο δε θα χει για να πάρεις μακρυμάνικο! Μπορείς όμως να πάρεις και μια ζακετούλα να την έχεις για παν ενδεχόμενο ή για τους χώρους που θα χει aircondition, πχ το αμάξι. Είναι θέμα πάντως ο θερμοστάτης τους..εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως θα ξέρω αν κρυώνει η ζεσταίνεται!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...