Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ελα ντε!!! Θα συρεις το χορο!!

Μια χαρα τα μπεμπακια σου :)

Παντως πολλες φορες εχω σκεφτει τι κλαμα εχω να ριξω οταν θ αρχισετε με το καλο μια.κια να γεννατε....

Ωωωωω καρδούλα με το καλό κοριτσάκι!!!! Θα σπάσετε το ρόδι!!!!! Πώς νιώθεις;;;;;; Άντε κοριτσάκι μου όλα θα πάνε σούπερ!!!!

ευχαριστώ κοριτσακια μου! πως νιώθω...χμ..σαν ψέμα μου φαίνεται!! έχω μια γλυκια ανυπομονησία αλλά κ αγωνία να πάνε όλα καλά! να βγουν γερά τ'αντράκια μου πάνω απ'όλα!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια πολυ προωροσυζητηση... Συγγνώμη αν σας επηρέασα... Πάντως για την ιστορία, πρόωρο έχω διαβάσει ότι θεωρείται ένα μωρό αν γεννηθεί πριν τις 37 εβδομάδες... Βέβαια το αν θα μπει θερμοκοιτίδα ειναι άλλο θέμα... Ξέρω μωρό 8μηνητικο που δεν μπήκε γιατι γεννήθηκε 3 κιλά και μωρό που μπήκε ενώ γεννήθηκε στις 38 γιατι ήταν μόλις 2100... Οποτε εξαρτάται απο πολλά...

Καρδούλα τέλεια τα αντρακια σου! Άντε να μπαίνεις πιο συχνά να μην λεμε γέννησε δε γέννησε... Και φυσικά να μπαίνεις και αφού γεννήσεις να μας δώσεις τα φώτα σου!!!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλό!!!!! Εμένα ο ντοκ μ πε νωρίτερα λόγω διαβήτη και αντιπηκτικών!!! Δηλ γύρω στις 38 κ κάτι!!!! Πάμε δηλ για πρόκληση, όχι ότι έχει δει κάτι που τον οδηγεί στο συμπέρασμα ότι θα γεννήσω νωρίτερα!!!

Η παλαιά ιατρική πάντως ξέρω πως λέει ότι τα κορίτσια αφήνουν μέρες και έρχονται νωρίτερα ενώ τ αγόρια παίρνουν μέρες!!!

Kαλημέρα, και εγώ τα έχω ακουσει ολα αυτά και οσες ξέρω που έχουν κάνει γιο και ειναι το πρώτο τους ολες σχεδον εχουν γεννήσει γυρω στην 38η βδομάδα. Από τις 5 που έχω μιλήσει η μία μόνο γέννησε 42η βδομάδα.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ μπεμπάκια!Χριστός Ανέστη! ελπίζω να είστε καλά!

εμείς σήμερα είχαμε γιατρό κ σιγά σιγά μπαίνουμε στην τελική ευθεία!

τα μωρά μας είναι οκ, έφτασαν μέσα σε 2 εβδομάδες ο ένας 2300 κ ο άλλος 2200!!!! τον ρώτησα αν πιστεύει ακόμη πως θα φτάσουμε τις 38 εβδ. κ μου λέει μπα...icon_biggrin.gif χαχχαχα είπα να του πω αμ στα 'λεγα εγώ!! μου είπε να κάνω προληπτικά ενεσεις για τα πνευμόνια τους μήπως κ γίνει κάτι νωρίτερα(αν κ δεν το πιστεύει), μου είπε να τα συνεχίσω τα γιουτοπαρ γιατί η μήτρα έχει τεντωθεί από παντού η καημένη, κι επόμενο (κ μάλλον τελευταίο) ραντεβού στις 8/5 που θα είμαι ακριβώς 36 εβδ.!!

Αντε καρδούλα με το καλό να έρθουν τα πιτσιρίκια σου! Αντε να γεμίσει το site μωρά να ξεκουμπιστούμε εμεις οι έγκυες! Πόσο συγκινούμε, ξεκινάμε σιγά σιγά! :P:p


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια και από μένα!

τι κάνετε? βλέπω έχει πέσει πείνα ε? αφήστε τα και εγώ μια από τα ίδια.. από τη μια θέλω να προσέχω και από την άλλη όταν αρχίζω και πεινάω νομίζω δεν με ελέγχω...:mad:

Εγώ από πρωινό πάντως , πίνω 500ml γάλα είτε σκέτο είτε με δημητριακά..

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω, που να κοιτάξω για κούνια? έχω πάει σε Κανά δυο μαγαζιά αλλά δεν με έχει ξετρελάνει καμία σε συνδυασμό με τη τιμή που έχουν. Αν έχετε κάτι κατά νου πείτε μου!

Άντε πλησιάζει ο καιρός! Αύριο για μένα είναι η τελευταία μέρα στη δουλειά και είμαι πολύ happy ! :P:p:p

Άντε , να ξεκινησω καμια δουλειά γιατι μεχρι στιγμής δεν έχω κάτι τιποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Xaroula δεν ξέρω τα γούστα και το τι σκοπεύεις να ξοδέψεις, εμείς καταλήξαμε στο anatello στη σειρά της casa baby... Στρώμα, κούνια, συρταριέρα θα μας πάει περίπου 650 ευρω! Εγώ μις τα είδα κόλλησα εκεί ειδικά στο σκέτο ξύλινο που είχε είναι το ιδανικό για το σπίτι μου!!! Ρίξε μια ματιά έχει και άλλα σχέδια!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Xaroula δεν ξέρω τα γούστα και το τι σκοπεύεις να ξοδέψεις, εμείς καταλήξαμε στο anatello στη σειρά της casa baby... Στρώμα, κούνια, συρταριέρα θα μας πάει περίπου 650 ευρω! Εγώ μις τα είδα κόλλησα εκεί ειδικά στο σκέτο ξύλινο που είχε είναι το ιδανικό για το σπίτι μου!!! Ρίξε μια ματιά έχει και άλλα σχέδια!!!!!

Σ΄ ευχαριστώ!! Το έχω στα υπόψη μου και λέω να πάω μια βόλτα το Σάββατο να ρίξω μια ματιά. Τι στρώμα πήρατε?

Link to comment
Share on other sites

Στρώμα κάνει αυτός δώρο ένα με κοκοφίνικα και ελλατήρια αξίας 80 ευρώ νομίζω αλλά εμείς τελικά μάλλον θα καταλήξουμε σε cocolatex... Δεν θυμάμαι τι τιμή μας έδωσε γι αυτό!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια, απο χθες το απογευμα εχω ενα απιστευτο.ψυχοπλακωμα..... δε μπορω να σας περιγραψω ποσο... χωρις λογο... ισως επειδη επεσαν ξαφνικα οι ρυθμοι..... πειτε κανα τιπ, δεν αντεχω :(


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εεεεεεε τι έπαθες καλέ σήμερα έχει κ μέρα χαρά θεού!!!! Έλα θα σου πω τι έκανα από το πρωί να βαρεθείς!!!!! Έφαγα το πρωινό που μ πες, αυγουλάκι με ανθότυρο κ χυμό και ω του θαύματος σάκχαρο 97!!!!!!! Θεϊκό!!!!!!!!!!!!!!!!! Τώρα μάζεψα οοοολα τα μάλλινα και τα χω κάνει μια στίβα στο δωμάτιο της μπέμπας μιας και δεν έχω κουτιά να τα βάλω!!!!!! Και κάθομαι και τα κοιτάω!!!! Δεν πήγα γραφείο σήμερα έκανα κοπάνα!!!! Μουαζαχαχχαχαχχχχαχα


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα ειναι η προτελευταία μέρα στη δουλειά. Εχω βαρύνει κι εγώ πολυ. Προχθές ημουν οπως εσυ αλοβεσάκι μου.Φαντάσου οτι με επιασε μια απογοητευση και κατι κλάματα επειδη δεν ειχα την δύναμη ουτε τα πιάτα να πλύνω! ;) Τα παράτησα όλα βγήκα για ένα καφέ και ειλικρινά συνήλθα! Ειχε απιστευτη καλοκαιρινή βραδιά, ευχαριστήθηκα μια κρύα σοκολάτα και οταν γύρισα σπιτι επλυνα τα πιατα στις 10,30 το βράδυ! Και τα έκανα με πολύ διάθεση!

Οσον αφορά την κουνια, πήρα απο τα Motherbaby 170,00 ευρώ + στρώμα 82 ευρώ κοκοφοινικα με λάτεξ. Μου έρχεται την άλλη Παρασκευή!

Την Δευτέρα θα καταθέσω τα χαρτιά στο ΙΚΑ. Κατέθεσε καμιά σας? Τι δικαιολογητικά καταθέσατε? Το χαρτί του εργοδότη το πήρατε απο το ΙΚΑ?

Στο ΙΚΑ πριν δυο βδομάδες μου ειπαν οτι δεν παρέχουν καποιο χαρτί για τον εργοδότη. Σήμερα που πηρα τηλ ειπαν οτι έχουν αλλά δεν ειναι απαραιτητο, βγάζει ενα απλο χαρτί ο εργοδότης. Τι ισχύει τελικα?

Αν παω απλο χαρτί λετε να μου δημιουργη΄σουν πρόβλημα?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεεε τι έπαθες καλέ σήμερα έχει κ μέρα χαρά θεού!!!! Έλα θα σου πω τι έκανα από το πρωί να βαρεθείς!!!!! Έφαγα το πρωινό που μ πες, αυγουλάκι με ανθότυρο κ χυμό και ω του θαύματος σάκχαρο 97!!!!!!! Θεϊκό!!!!!!!!!!!!!!!!! Τώρα μάζεψα οοοολα τα μάλλινα και τα χω κάνει μια στίβα στο δωμάτιο της μπέμπας μιας και δεν έχω κουτιά να τα βάλω!!!!!! Και κάθομαι και τα κοιτάω!!!! Δεν πήγα γραφείο σήμερα έκανα κοπάνα!!!! Μουαζαχαχχαχαχχχχαχα

97 και με χυμο;; τελεια!!

Εγω εφαγα 1 φετα τυρι κ μια φετα ψωμιντου τοστ κ ειχα 89!!! Μετα εφαγα κ μια κομματα τσουρεκι να πανε τα φαρμακια παρακατω...

Απο το πρωι απλα.εβαλα ενα πλυντηριο... δεν εχω διαθεση η κουραγιο για τπτ αλλο... δεν εχω καν κιυραγιο να κλαψω....νιωθω λες κ καποιος.πεθανε βρε κοριτσια... τοσο χαλια....


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ρανια εγω το παλευω απο χθες αλλα δε βοηθουν κ συγκυριες... κινο συζυγος καπως ετσι ειναι κ με ριχνει ακομηνπερισσοτερο να τον βλεπω ετσι... οι φιλες μου δε μπορουν να παμε καμια βολτα....πριν λιγο με ακουσε μια χαλια στο τηλ κ μου πε θανπερασει να με παρει για βολτιτσα... θα παρατησει τις δουλειες της βεβαια....


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε αλοβεσάκι οι ορμόνες είναι πόσο έμεινε πια!;;; Σκάρτος ένας μήνας αν το καλοσκεφτείς μη σε παίρνει από κάτω... Να σκέφτεσαι τη μπέμπα ότι ετοιμάζεται να έρθει και δε σε θέλει στενόχωρη!!!!!!! 97 ναι αλλά και με ινσουλόνη ε μην ξεχνιόμαστε... Λιγότερη βέβαια!!! Θα ρωτήσω σήμερα το γιατρό αν πειράζει να τρώω κάθε μέρα αυγό... Η διατροφολόγος μ χε πει όχι κάθε μέρα!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...