Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Nima21 είπε:

      Και εγώ την Πέμπτη η πρώτη μου προσπαθεια! Εχεις τπτ συμπτωματα; Εγω σχεδον τπτ.. και παει να με παρει απο κατω , αλλα προσπαθώ να το μην το σκέφτομαι...κατι ψιλοπονακια περιοδου και λιγο πρησμενο στηθος..

      Καλή μας επιτυχία!! 😍

      Καλησπέρα κορίτσι μου.Μην ψάχνεις για σύμπτωματα.Τα συμπτώματα της περιόδου μοιάζουν με της εγκυμοσύνης.Ειναι τόσα πολλά τα φάρμακα που τα περισσότερα είναι από εκεί.Σου εύχομαι καλή επιτυχία 🙏❤️🙏

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Κάπως ετσι την πατησα και στον μικρο μου γεννηθικε 31 Αυγουστου και φορεσε μονο φανελακια αμανικα και κοντομανικα, και ολα τα φορμακια τα ολοσωμα και με μανικι μου μεινανε αφορετα... αφου και οταν δροσισε τελικα ο καιρος δεν του κανανε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πάλι όταν λέω για αμάνικα μου λένε θα κρυώνει...δεν ξέρω.... γενικά προφανώς κρυώνουν πιο εύκολα από μας... αλλά δε νομίζω και μέσα στο σπίτι με θερμοκρασία 26 βαθμών να θέλει μακρυμάνικο! Πόσο μάλλον έξω που θα χει 38άρια και!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!! Κοίτα να δεις εγώ έχω μια τρελή μάνα που θέλει λέει να της πάρει ένα καλό φορμάκι που θα βγει από το μαιευτήριο.... Λες και θα τη δει κανείς...Τέλος πάντων! Σίγουρα κρύο δε θα χει για να πάρεις μακρυμάνικο! Μπορείς όμως να πάρεις και μια ζακετούλα να την έχεις για παν ενδεχόμενο ή για τους χώρους που θα χει aircondition, πχ το αμάξι. Είναι θέμα πάντως ο θερμοστάτης τους..εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως θα ξέρω αν κρυώνει η ζεσταίνεται!!!!

Είχα δει ενα βιντεάκι παιδιάτρου που έλεγε οτι καταλαβαίνεις από τα άκρα του αν κρυώνει ή ζεσταίνεται... δηλαδή πρέπει να είναι σχετικά δροσερά... αν είναι ζεστά σημαίνει οτι ζεσταίνονται... φαντάζομαι οτι δεν πρέπει να είναι και πάγος... Πάντως νομίζω οτι έστω ένα μακρυνανικάκι θα το χρειαστούν... έστω και μόνο για την έξοδο από το μαιευτήριο, τουλάχιστον έτσι μου λένε όλοι... εγώ πήρα ένα λεπτό ολόσωμο μακρυμάνικο και ένα κορμάκι αμάνικο για από μέσα για την έξοδο... στο σπίτι βλέπουμε...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!! Καλό σκ να χουμε!!! Πώς είσΑι alovesaki?????

Καλυτερα αν και με σκαμπανεβασματα... το παλευω οσο μπορω..

Σ ευχαριστω για το ενδιαφερον <3

Ειδα εναν εφιαλτη...φρικη. .!!!!

Rania, τι εγινε με τα χαρτια κοριτσι; :)


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μεγιά σου dimitroula!!! Εγώ θα πάρω πιζαμούλες δεν τα μπορώ τα νυχτικα... Αλλά σκέφτομαι αν κάνω καισαρική τλκ μήπως το παντελόνι με δυσκολεύει;;;;;

moodaki παρε κανα 2 νυχτικιες απαραιτητα . το πρωτο βραδυ θα πρεπει να βαλεις νυχτικια γιατι θα σε κοιτανε χαμηλα οι μαιες, να ελεγχουν ροη κλπ..

και γω γι αυτο το λογο τις πηρα. μια να φοραω κ μια αν λερωθω με αιμα.

κατα τ αλλα κ γω πυτζαμες θα φοραω! δεν τις μπορω τις νυχτικιες!


ZZt2p3.png

JNFwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα αν και με σκαμπανεβασματα... το παλευω οσο μπορω..

Σ ευχαριστω για το ενδιαφερον <3

Ειδα εναν εφιαλτη...φρικη. .!!!!

Rania, τι εγινε με τα χαρτια κοριτσι; :)

Θα τα παραδώσω την Δευτέρα λογικά οπότε θα σας ενημερώσω, γιατί άλλα λενε και άλλα εννοούν μου φαινεται.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Doppler τέλος. Μπέμπης ένας κουκλάκος και μισός. Εχει πάρει θέση, είμαστε 2 κιλάκια, ο πλακουντας μου έχει ανέβει οπότε οσον αφορά τον πλακούντα δεν πάμε σιγουρα για καισαρική. Ειμαι πολύ χαρούμενη, είχα να τον δω ένα μήνα. Την Δευτέρα θα κάνω την τελευταία ένεση κορτιζονης.

Μου έφυγε μεγάλος άγχος. Είναι ψηλό παιδάκι και πάνω από τον μέσο όρο στο βάρος του. Είναι περίεργο να ακούς απο τους άλλους να σου λενε ' αντε τώρα μπήκες στην τελική ευθεία, περιμένουμε φωτογραφίες οταν γεννηθεί, και να τον δειτε να μεγαλώνει όπως επιθυμείτε' λες και λενε ψέμματα.

Εχω μπει σε μια διαδικασία άρνησης, λες και είναι ψέμματα αυτό που ζω και μάλιστα τώρα που τελειώνουμε. Αυτή η βδομάδα εχει τρέξιμο αλλά απο την παρασκευή που έρχετε η κούνια θα του μαζέψω τα πράγματα.

Με εχει πιάσει μια μικροκατάθλιψη σήμερα, λες και θα τον αποχωριστώ και δεν θα τον έχω δίπλα μου. Εχθές γυρίζοντας απο τον υπέρηχο το μονο που σκεφτόμουν είναι οτι έχω το πολύ 1.5 μήνα ακομα που θα μπορώ να τον έχω συνέχεια μαζί μου!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Rania, μπραβο στον κουκλο σας :)

Κι εγω νιωθω καπως "περιεργα" στην προοπτικη του .... αποχωρισμου...

Δημητρα, με γεια σου. 2 νυχτικα κ 2 πιζαμες καλα ειναι λες; εγω απο.αυτα προς τονπαρον εχω το ενα νυχτικο...

Σχετικα με τα φορμακια, απο το νοσοκομειο μου ειπαν να εχω μακρυμανικα, ολοσωμα... εγω διατηρω τιε αμφιβολιες μου κ ρωτησα μια ξαδερφη που γεννησε ιουνιο κ μου ειπα οτι οντως τις πρωτες μερες χρειαζονται... θα παρω μαλλον τρια...αλλωστε, ολο το καλοκαιρι ολο κ καμια μπορα θα ριξει η σε κανα χωριο θα παμε κ θα χει πιο ψυχρα..

Πηρα κ μια ομορφη πετσετα- μπουρνουζι χθες για το μωρο... νομιζω μια φτανει, ισως φερουν κ κανα δωρο... θα χω κ κανα- δυο απλες καινουριες μηπως χρειαστουν.... τι λετε μανουλες;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Doppler τέλος. Μπέμπης ένας κουκλάκος και μισός. Εχει πάρει θέση, είμαστε 2 κιλάκια, ο πλακουντας μου έχει ανέβει οπότε οσον αφορά τον πλακούντα δεν πάμε σιγουρα για καισαρική. Ειμαι πολύ χαρούμενη, είχα να τον δω ένα μήνα. Την Δευτέρα θα κάνω την τελευταία ένεση κορτιζονης.

Μου έφυγε μεγάλος άγχος. Είναι ψηλό παιδάκι και πάνω από τον μέσο όρο στο βάρος του. Είναι περίεργο να ακούς απο τους άλλους να σου λενε ' αντε τώρα μπήκες στην τελική ευθεία, περιμένουμε φωτογραφίες οταν γεννηθεί, και να τον δειτε να μεγαλώνει όπως επιθυμείτε' λες και λενε ψέμματα.

Εχω μπει σε μια διαδικασία άρνησης, λες και είναι ψέμματα αυτό που ζω και μάλιστα τώρα που τελειώνουμε. Αυτή η βδομάδα εχει τρέξιμο αλλά απο την παρασκευή που έρχετε η κούνια θα του μαζέψω τα πράγματα.

Με εχει πιάσει μια μικροκατάθλιψη σήμερα, λες και θα τον αποχωριστώ και δεν θα τον έχω δίπλα μου. Εχθές γυρίζοντας απο τον υπέρηχο το μονο που σκεφτόμουν είναι οτι έχω το πολύ 1.5 μήνα ακομα που θα μπορώ να τον έχω συνέχεια μαζί μου!

Μπράβο Ράνια μου!!! Όντως μια χαρά τα κιλάκια του!!! Έλα μωρέ, μην το σκέφτεσαι έτσι... σκέψου οτι θα μπορούμε να τα ζουλάμε, να τα φιλάμε, να τα αγκαλιάζουμε... τώρα δεν μπορούμε, μόνο κλωτσιές τρώμε, μετά θα μας ρίχνουν και κανένα χαμογελάκι!!!

Εγώ πάντως έχω τρελή ανυπονησία γιατί γεννάει και μια φίλη μου μέσα στο Μάιο και νιώθω οτι θα μείνω μόνη μου, μέχρι τώρα τα λέγαμε σχεδόν καθημερινά και τώρα εκείνη θα έχει το μωράκι της κι εγώ ακόμα θα περιμένω... Η καθεμιά μάλλον περνάει διαφορετικά αυτή τη μελαγχολία των ορμονών...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...