Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • ρε κορίτσια ειμαι 29 και μόλις σηκωθώ νιώθω τεράστιο βάρος στη κοιλιά! ειδικά από το απόγευμα και μετά ! είναι λες και θα μου πέσει κάτω το μωρο, παω τουαλέτα και γυρίζω μετά να ξαπλώσω γιατί δεν αντέχω ! έχει να κάνει και με την ξάπλα ή είναι φυσιολογικό η να πάρω τον γιατρο;

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Βλέπω όλα τα παιδάκια μας πάνω κάτω τα ίδια!!! εμείς έχουμε καλές μέρες έχουμε και κακές!

Ράνια κι εγώ έχω ξεσπάσει μερικές φορές με κλάμματα γιατί δεν αντέχω άλλο και ν'ασχολούμαι όλη μέρα μαζί τους και να έχω και την απίστευτη γκρίνια και αντίδραση κι από πάνω! μια φορά κλείστηκα στο δωμάτιο μέχρι να ηρεμήσω (για 10 ολόκληρα λεπτά!) και τους άφησα με τον μπαμπά τους και κλαίγανε έξω από την πόρτα! τους είπα όμως πως αν δεν ηρεμήσουν δεν θα βγω και κάτι έγινε!

Ντορίτα κι εμένα στο πάτωμα με θέλουν συνέχεια! όλη μέρα δεν μ αφήνουν ρούπι το πως μαγειρεύω και συμμαζεύω (τα βασικά κρεβατια κλπ μη φαντάζεστε) θαύμα είναι! κι εχω κουραστεί πολύ και από αυτό καθώς δεν πάω πουθενά μόνη μου! και με τον μπαμπά τους ακόμη δεν κάθονται! κλαίνε κ με ζητάνε!

αφήστε που έχουμε και το θέμα της ζήλιας...ειδικά ο μικρός μου τελευταία έχει ξεφύγει και δεν αφήνει τον μεγάλο να με πλησιάσει με αποτέλεσμα να έχουμε τσιρίδες ξεσπάσματα κλπ από τον μικρό...χθες ξάπλωνε ο μεγάλος διπλα μου το βράδυ κ μου κρατούσε το χέρι ο καημένος και ήρθε ο μικρός και τον τράβαγε να φύγει! και σκεφτείτε πως προσπαθώ να είμαι ίση και δικαιη ως προς τους 2..και πάλι χαμός!!

by the way έτσι για τους τύπους εμένα είναι ταύροι...πείσμαααααα


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καρδούλα δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μπήκαμε στα difficult twos!Και ξέρεις τι πάει να πει αυτό? Οτι μέχρι να κοντεύουμε τα 3 θα μας αλλάξουν τα φώτα στην άρνηση και στην γκρίνια! Εμείς φαντάσου δεν θέλουμε να βγάζουμε ούτε τα παπούτσια στον ύπνο. Μίλησα με την παιδίατρό μας που έχει διδυμα κορίτσια 2,5 χρονών και ειναι σε αυτήν την κατάσταση εδώ και ένα χρόνο.

Ενα θα πω σε όλες μας! ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!! ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ. Εγώ ήμουν με κλάματα όλο το ΣΚ γιατί απλώς δεν άντεχα άλλο! Δεν με αφήνει να κάνω τίποτα μόνη μου και ότι κάνουμε παρέα το κάνουμε όλο αντίδραση. Ενα θα σας πω. Η τιμωρία δεν πιάνει, γινόνται χειρότερα τα πράγματα. Το έχω ρίξει στη διπλωματία. Απόλλωνα ποιό μπουφάν θα βάλεις αυτό ή αυτό? Κάποιες φορές επιλέγει....ε έχει τύχει κάποιες φορές να τον βγάλω χωρίς μπουφάν μέχρι το αυτοκίνητο (μέσα στο κρύο) και να βρώ κάτι να τον απασχολήσω για να το βάλουμε εκεί. Ε έρχονται και στιγμές όπως το προηγούμενο σκ που δεν άντεξα άλλο, και να με έχει σουζα και να είναι όλο αντίδραση. Είπα για πρώτη φορά να τον αφήσω βράδυ στη γιαγιά του να ξεκουραστώ (γιατί ξυπνάμε και 3-4 φορές το βράδυ για γάλα-βυζί) και μου άλλαξε τα φώτα. Δεν ήθελε να πάει, έκλαιγε, και τελικά κοιμήθηκε στο στήθος και όλο το βράδυ προσπαθούσε να κοιμηθεί επάνω μου!!! Φοβερά.

Περαστικά μας κορίτσια και υπομονή.

πες τα ρε κορίτσι!

ανακουφίστηκα τώρα, νόμιζα ότι μόνο ο δικός μου κάνει τέτοια.

Επί ένα μήνα δεν έκανε μπάνιο!!! τώρα δεν θέλει μόνο το λούσιμο, οπότε τον μαγκώνω και του κάνω το κεφάλι στο νιπτήρα σαν νεογέννητο. Όταν πρέπει κάπου να πάμε δεν διαπραγματεύομαι, μαγκώνω - χτυπιέται -ντυνόμαστε, άμα είναι για βόλτα του λέω άμα θες αλλιώς πέφτω και κοιμάμαι, μέχρι και τα παπούτσια του φέρνει... Επίσης από καιρό δεν μπαίνω στον κόπο να μαλώσω για μπουφάν-καρότσι-σκούφο παρά μόνο όταν φτάσουμε στην είσοδο της οικοδομής, συνήθως καταλαβαίνει ότι κάνει κρύο κ τα φορά αδιαμαρτύρητα.

Αυτό που πιάνει καμιά φορά είναι η δωροδοκία με τα "απαγορευμένα", κράτα τα κέρματα για να αλλάξουμε πάνα ή παίξε με τα βαζάκια των μυρωδικών για να μαγειρέψω ή πάμε στο μπάνιο για σαπουνόφουσκες για να φύγει από τον υπολογιστή πχ.

Αλλά εκεί που κλαίω είναι όταν με κάνει πιπίλα τη νύχτα και με θέλει εκεί για ώρες, πραγματικά δεν αντέχω... αλλά τι να τον κάνω, βγάζει πολύ δύσκολα τα δόντια έχει μόνο 9.

κι εμείς αλεσμένα τρώμε, έχω ακούσει για παιδιά που τρώγαν αλεσμένα μέχρι τα 2,5 και το έχω πάρει απόφαση ότι μπορεί να φτάσουμε ως εκεί, δε θα κάτσω άλλο να σκάσω, αυτά που του αρέσουν (σοκολάτα κ πατάτες τηγανητές) μια χαρά τα μασουλάει, αλλά μόνο αυτά συν τραχανά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η μικρή δε θέλει να αλλάξει πάνα. Χτυπιέται και γυρίζει μπρούμυτα αντε να τη καθαρισω οταν εχει κανει κακα...Το πιο εύκολο είναι να τη πλύνω αλλά δεν είναι πάντα εφικτό και τώρα τελευταία και στη μπανιερα που τη πλένω κλαιει.Στο παιδικο λέει η δασκάλα δεν τους δημιουργεί θέμα στο αλλαγμα.Προφανως ξέρει που τη παίρνει.Εχω καταλήξει να την ακινητοποιω με το ένα ποδι όσο χτυπιέται και γυριζει:shock: και ναι μετά από αυτό μπορώ να δουλέψω και στο τσιρκο.

Τελικά τη γρίπη δε τη γλιτώσαμε παιδιά. 10 μέρες χάλια και η μικρή κι εμείς.Ακομα ο λαιμός της είναι κλεισμένος και είμαι μέσα στο αγχος μη τη πιάσει δυσπνοια.Κλαιει και συνεχεια και δε το βλέπω να φτιάχνει σύντομα.Αυτη τη φορά ομολογώ ότι και ψυχολογικά με εξάντλησε η αρωστεια.Κι ακόμα ανησυχη είμαι αλλα πιστεύω το χειρότερο πέρασε. Πάλι κοιμόμαστε μαζι και τώρα που θα φτιάξει ο λαιμός και θα τη βάλω στη κούνια της έχει να γίνει πανηγυρι:rolleyes:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Α και από δόντια μαζί με τη γρίπη βγαλαμε 2.Το ένα κυνοδοντας και μας τάραξε στη γκρίνια.Και έχει άλλους 3 να βγάλει χωριά οι 4 τραπεζίτες που μένουν. Περαστικά μου!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Kαλησπέρα κορίτσια μου. Από ότι φαίνεται και αν όλα πάνε καλά τον Νοέμβρη θα έχω στα χέρια μου το δεύτερο πιτσιρίκι μου! Μπορώ να πω, παρά την κούραση του επαναστάτη έχω όση χαρά όση είχα και με τον Απόλλωνα!

Η Ντορίτα μας γέννησε?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια μου. Από ότι φαίνεται και αν όλα πάνε καλά τον Νοέμβρη θα έχω στα χέρια μου το δεύτερο πιτσιρίκι μου! Μπορώ να πω, παρά την κούραση του επαναστάτη έχω όση χαρά όση είχα και με τον Απόλλωνα!

Η Ντορίτα μας γέννησε?

μπράβο! πολύ χάρηκα!

με το καλό, να πάνε όλα καλά και να έχεις ένα γερό και δυνατό μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια μου. Από ότι φαίνεται και αν όλα πάνε καλά τον Νοέμβρη θα έχω στα χέρια μου το δεύτερο πιτσιρίκι μου! Μπορώ να πω, παρά την κούραση του επαναστάτη έχω όση χαρά όση είχα και με τον Απόλλωνα!

Η Ντορίτα μας γέννησε?

Μπράβοοο!με το καλό Ράνια!!! όλα καλά θα πάνε σίγουρα!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κδικδοκδοδοδ

Μακαρι να πανε ολα καλα αν και φοβαμαι πολυ γιατι ο μικρος ειναι μονο αγκαλια και μονο με μενα.

μήπως να ζητήσεις βοήθεια από κάποια γιαγιά? να έρχεται συχνά να παίζει με τον μικρό να βρίσκεις εσύ χρόνο να ξεκουράζεσαι?


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites

κδικδοκδοδοδ

μήπως να ζητήσεις βοήθεια από κάποια γιαγιά? να έρχεται συχνά να παίζει με τον μικρό να βρίσκεις εσύ χρόνο να ξεκουράζεσαι?

Η μία γιαγιά εργάζεται και η άλλη βρίσκεται 400 χλμ μακριά οπότε είναι λίγο δύσκολο. Θα πρέπει προς το τέλος πριν γεννήσω να βρώ μια γυναίκα να με βοηθάει (εύχομαι να μας περισσεύουν λεφτά για πάμπερς στο τέλος!!! ). ΤΗν προηγούμενη εβδομάδα που είχα άρρωστο τον μικρό πήρα άδεια και έμεινα σπίτι!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια μου. Από ότι φαίνεται και αν όλα πάνε καλά τον Νοέμβρη θα έχω στα χέρια μου το δεύτερο πιτσιρίκι μου! Μπορώ να πω, παρά την κούραση του επαναστάτη έχω όση χαρά όση είχα και με τον Απόλλωνα!

Η Ντορίτα μας γέννησε?

Συγχαρητηρια Ρανια μου!!! Με το καλο!!! Τωρα το ειδα!!! Δν προλαβαινω κ πολυ με τα θηρια!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κ να προσεχεις οσο γινεται!!! Η ντοριτα εχει πητ 11/4 απ οτι διαβασα στο καφε απριλιου!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Ρανια μου!!! Με το καλο!!! Τωρα το ειδα!!! Δν προλαβαινω κ πολυ με τα θηρια!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις κ να προσεχεις οσο γινεται!!! Η ντοριτα εχει πητ 11/4 απ οτι διαβασα στο καφε απριλιου!

Καρδουλα μου ευχαριστω παρα πολυ! Θα παιρνω δυναμη απο σενα γιατι αλλιως ειναι ν α περνας τα ζορια ταυτοχρονα και διπλα και αλλιως ενα ενα! P.S. δεν ξερω τι κανουν τα μωρα σου τωρα, εμενα ο δικος μου ειναι σε φαση που τα πεταμε ολα κατω! Κρυβουμε πραγματα κατω απο τα χαλια και δεν μας επιτρεπει το συμμαζεμα! Χαχα! Οτι πρεπει...


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καρδουλα μου ευχαριστω παρα πολυ! Θα παιρνω δυναμη απο σενα γιατι αλλιως ειναι ν α περνας τα ζορια ταυτοχρονα και διπλα και αλλιως ενα ενα! P.S. δεν ξερω τι κανουν τα μωρα σου τωρα, εμενα ο δικος μου ειναι σε φαση που τα πεταμε ολα κατω! Κρυβουμε πραγματα κατω απο τα χαλια και δεν μας επιτρεπει το συμμαζεμα! Χαχα! Οτι πρεπει...

τα μωρά μου Ράνια μου είναι θηρία!!! τα πετάνε όλα κάτω γενικά,δεν έχουμε που να πατήσουμε!! είμαστε μονίμως ασυμμάζευτα κ η μέση μου έχει λαλίσει γιατί είμαι συνέχεια σκυμμένη να μαζεύω! καμιά φορά με βοηθάνε αλλά μετά από λίγο πάλι ξεσαλώνουν!! παίρνουν βλέπεις κι αέρα ο ένας απ'τον άλλο!! ο μεγάλος μου έχει αρχίσει κ λέει πολλά είναι ένας παπαγάλος! κι ο άλλος προσπαθεί αλλά λέει λιγότερα!σκαρφαλώνουν παντού! μέχρι κ στο τραπέζι της τραπεζαρίας κι εγώ τρέχω να τους προλάβω κ τους 2!! είναι όμως τα "σκασμένα" μου τόσο χαδιάρικα κ μαλαγάνες που με τουμπάρουν κ δεν μπορώ να τους κρατήσω θυμό! αχ αυτοί οι γιοί μας κάνουν ότι θέλουν λέω εγώ!!:)


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...