Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Ουτε εγώ έχω θα επιλογής.Η τη στελνω παιδικό και βρίσκω δουλεια ή καηκαμε...

Γιαγιάδες και νταντάδες εγώ δεν έχω διαθέσιμες ούτε και οικονομικά για να βρω(νταντά γτ γιαγιά δε νοικιαζεις:lol: :lol:)


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ουτε εγώ έχω θα επιλογής.Η τη στελνω παιδικό και βρίσκω δουλεια ή καηκαμε...

Γιαγιάδες και νταντάδες εγώ δεν έχω διαθέσιμες ούτε και οικονομικά για να βρω(νταντά γτ γιαγιά δε νοικιαζεις:lol: :lol:)

Ελπίζω τουλάχιστον να έχεις δικό σου σπίτι και να μην πληρώνεις και ενοικια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ πολύ! την λέμε Καλλιστώ! δεν λέγεται καμία γιαγιά έτσι, ήταν επιλογή δική μας για άλλους λόγους!

τώρα που το λες, γιαούρτι με μέλι της έδωσα και εγώ να δοκιμάσει αλλά δεν το ήθελε... δεν πειράζει

τελικά η γιατρός είπε να μην βιάζομαι, εφόσον έμαθε σε αλεσμένα ίσως θέλει χρόνο να συνηθίσει τα κομματάκια, να τα προσφέρω σε καθημερινή βάση και όταν θα είναι έτοιμη θα αλλάξει όλα τα γεύματα της.

ο γιατρός σου είπε τι να προσέχεις? σηκώνεις τον μικρό? κάτσε να δώσει τις πρώτες κλοτσιές και θα πάθετε πλάκα και οι τρεις σας! χιχιχι

Υπέροχο όνομα! Να σας ζήσει! Δεν είπε να προσέχω κάτι... Πάντως το πριγκιποκοριτσο που ήμουν στην πρώτη εγκυμοσυνη, δεν υφίσταται πλέον, και τον μικρό σηκώνω, και λεκάνες με ρούχα σηκωνω και σκύβω και απ'ολα... Δεν βγαίνει αλλιώς χωρις βοήθεια...

πλειάδα μου γερό κ καλοφωτισμένο!

πολύ καλά σου είπε η γιατρός, κάθε παιδί έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης, όταν έρθει η ώρα θα γίνει μόνο του... εμένα να σκεφτείς μέχρι 13 μηνών δε μασούσε καθόλου, ή τα κατάπινε ολόκληρα ή τα έκανε εμετό... κ αν ήταν φαγωμένος; άστα...

αλέθω στάνταρ το φαγητό, το φρούτο όχι, αλλά κ πάλι δίνω κ κομματάκια μαζί με το φαγητό κ όπως θέλει... είναι φορές που σπρώχνει το κουτάλι για να φάει με το χέρι, άλλοτε πάλι δεν τον συγκινούν, ανάλογα το φαγητό κ την όρεξη...

στα κιλά είδαμε μεγάλη διαφορά όταν άρχισα να δίνω 2 φορές φαγητό, για 2 εβδομάδες το τρώγαμε στο καρότσι πηγαίνοντας στο πάρκο ώσπου να ανοίξει το στομάχι του, μετά συνήθισε...

το ψάρι στην αρχή δεν το έτρωγε, αλλά κατόπιν συμβουλής από πάρεντς, το έδωσα πρώτα μόνο σε κομματάκια κι έγινε το αγαπημένο του... θέλει να είναι κ πολύ φρέσκο να μη μυρίζει ψαρίλα κ μπόλικο λεμόνι...

Κι εμείς μισό-πιςωγυρίσαμε στα αλεσμένα... Φρούτα εξακολουθούμε κομματάκια, αλλα το μεσημεριανό δεν γινόταν, είχε αρχίσει να μην τρώει τίποτα, οποτε του αλέθω και του δίνω και οτι του γυαλίσει απο το πιάτο μας η οτι αλλο τρώμε...

Εμένα το αυγό το έτρωγε αλλά ξαφνικα αποφάσισε να μη το ξαναφαει...Τώρα της το βάζω στη φρουτοκρεμα αφού δεν τα τρώει σε κομματάκια.Και είχα κανει χαρά που ετρωγε μονη της τα φρουτάκια...

Κι εμένα τρελαινόταν για αυγό και ξαφνικά μια μερα τίποτα... Δοκίμαζα διαφορα δεν το ήθελε, όςπου τον άφησα να κάνει διάλειμμα ενα μηνα και τώρα του αρέσει πάλι!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Αααα μόλις με πήραν.Ξεκινάμε απο Τριτη εμείς για καμια ωριτσα :)

Kαλό ξεκίνημα κορίτσι μου. Εγώ δεν περίμενα να με πάρουν. Είχα πάρει εγώ πριν βγούν τα τελικά αποτελέσματα γιατί έχω θέμα με την δουλειά και ήθελα να ξέρω για να πάρω άδεια. Ξεκινήσαμε την προηγούμενη εβδομάδα αν και τις περισσότερες μέρες ήμασταν άρρωστοι λόγω εμβολίου (να ξέρετε το τριπλό κάνει πυρετό υψηλο και μάλιστα 10 μέρες μετά). Προς το παρόν κλαίμε γιατί τον πάω πολύ νωρίς και νυστάζει αλλά από άυριο θα τον πηγαίνω στις 9 αφού ζήτησα να αλλάξω ωράριο εργασίας και φεύγω από την δουλειά για να τον πάρω από τον σταθμό και να τον πάω στη δουλειά.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλό ξεκίνημα κορίτσι μου. Εγώ δεν περίμενα να με πάρουν. Είχα πάρει εγώ πριν βγούν τα τελικά αποτελέσματα γιατί έχω θέμα με την δουλειά και ήθελα να ξέρω για να πάρω άδεια. Ξεκινήσαμε την προηγούμενη εβδομάδα αν και τις περισσότερες μέρες ήμασταν άρρωστοι λόγω εμβολίου (να ξέρετε το τριπλό κάνει πυρετό υψηλο και μάλιστα 10 μέρες μετά). Προς το παρόν κλαίμε γιατί τον πάω πολύ νωρίς και νυστάζει αλλά από άυριο θα τον πηγαίνω στις 9 αφού ζήτησα να αλλάξω ωράριο εργασίας και φεύγω από την δουλειά για να τον πάρω από τον σταθμό και να τον πάω στη δουλειά.

Καλη αρχή!!Εμείς δε κλαιμε αλλα ειμαστε κολλημένες στη δασκάλα.Προς το παρών μιάμιση ωρα την αφήνω.Αύριο θα τη πάω απο τις 9 για να φαει εκεί.

Το έμβολιο που λες κι εμένα της εκανε πυρετό μια βδομάδα μετα για τρεις μέρες.Ετσι χάσαμε μια βδομάδα κολυμβητήριο...Είναι όμως καιρός που το κάναμε και δεν ειχαμε ξεκινήσει παιδικό ακόμα.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχή!!Εμείς δε κλαιμε αλλα ειμαστε κολλημένες στη δασκάλα.Προς το παρών μιάμιση ωρα την αφήνω.Αύριο θα τη πάω απο τις 9 για να φαει εκεί.

Το έμβολιο που λες κι εμένα της εκανε πυρετό μια βδομάδα μετα για τρεις μέρες.Ετσι χάσαμε μια βδομάδα κολυμβητήριο...Είναι όμως καιρός που το κάναμε και δεν ειχαμε ξεκινήσει παιδικό ακόμα.

Cacao την πας κολυμβητηριο? πως αντεδρασε? εμενα γκρινιαζει ο ντοκ ρε γμτ...


cPT0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Απο τη τριτη φορά που πήγαμε σταμάτησε να κλαει και να φοβάται.Ειχαμε θέμα και το καλοκαίρι στη θάλασσα.Ενας λογος ακόμα που ήθελα να τη πάω απο φέτος.Η αλήθεια είναι οτι δεν πήγαμε συνεχόμενα στα δυο πρώτα μαθήματα και ίσως γι αυτό να ηταν φοβισμένη και τη δεύτερη φορά.

Εγώ το γιατρό δεν τον ρωτησα αλλά δεν μου είπε κάτι όταν του ζήτησα τη βεβαίωση που χρειάζονταν.

Για το παιδικό μου είπε βασικά οτι θα ήταν καλυτερα να.μη παει.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Cacao την πας κολυμβητηριο? πως αντεδρασε? εμενα γκρινιαζει ο ντοκ ρε γμτ...

Κι εγω θελω να τους παω αλλα μου ζητανε κατι τρελα κατα την γνωμη μου ποσα κι δν μπορω να τα δωσω δυςτυχως..γιατι γκρινιαζει ο ντοκ σου? Εμας μεχρι κ λουτρα να παμε μας επετρεψε αν θελουμε!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

My heart εμείς πάμε στου δήμου.Νομίζω οτι είναι 30 ευρώ για τους δημότες.Δε θυμάμαι ακριβως γιατί σε περιπτωσεις χαμηλου εισοδήματος κλπ είναι δωρεάν.Μονο εγγραφή πλήρωσα λόγω ανεργίας.Είναι όμως με χλώριο η πισίνα.Επειδή είναι ανοιχτή όμως δε με προβληματιζει τόσο.

Ρε κορίτσια το σκέφτομαι για σήμερα.Εβρεχε πριν λίγο και τώρα ακούω μπουμπουνητα.Εχει χαλάσει και το ασανσέρ και θα πρεπει να κατεβασω τα πραγματα το καρότσι και το παιδι δυο ορόφους.Δε.θέλω να χάνει και μαθήματα όμως για βλακειες.Δε ξέρω τι να κάνω...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γκρινιαζει ως προς το ποσο καθαρη θα ειναι η πισινα για το μωρο. Κανει η κουμπαρα μου babyswimmming στο οακα κ θελω να παμε. Στη θαλασσα του αρεσε παρα πολυ.


cPT0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γκρινιαζει ως προς το ποσο καθαρη θα ειναι η πισινα για το μωρο. Κανει η κουμπαρα μου babyswimmming στο οακα κ θελω να παμε. Στη θαλασσα του αρεσε παρα πολυ.

Στο οακα νομιζω είναι με όζον η πισίνα.Γτ να μην είναι καθαρη;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

My heart εμείς πάμε στου δήμου.Νομίζω οτι είναι 30 ευρώ για τους δημότες.Δε θυμάμαι ακριβως γιατί σε περιπτωσεις χαμηλου εισοδήματος κλπ είναι δωρεάν.Μονο εγγραφή πλήρωσα λόγω ανεργίας.Είναι όμως με χλώριο η πισίνα.Επειδή είναι ανοιχτή όμως δε με προβληματιζει τόσο.

Ρε κορίτσια το σκέφτομαι για σήμερα.Εβρεχε πριν λίγο και τώρα ακούω μπουμπουνητα.Εχει χαλάσει και το ασανσέρ και θα πρεπει να κατεβασω τα πραγματα το καρότσι και το παιδι δυο ορόφους.Δε.θέλω να χάνει και μαθήματα όμως για βλακειες.Δε ξέρω τι να κάνω...

Μα δεχονται τοσο μικρα στα δημοτικα? Κανει δλδ babyswimming? Κ ανοιχτη πισινα? Δν θα εχει κρυο το χειμωνα? Τι ακριβως κανουν στα μαθηματα? Μπαινεις κι εσυ μεσα?

Δεσποινα αν μπορεις πηγαινε τον! Αν ειναι με οζον ειναι οκ!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...