Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια !

Είμαι νέα στο forum . Περιμένω το πρώτο μου παιδάκι με Π.Η.Τ. 2/9 και πλέουμε κι εγώ και ο σύζυγός μου σε πελάγη ευτυχίας. Η εγκυμοσύνη μου μέχρι τώρα δε με έχει ταλαιπωρήσει καθόλου και όλα πάνε μια χαρά. Έκανα αυχενική στις 17/2 και ήταν τέλεια!!! Εύχομαι σε όλες μία όμορφη μέρα και χαίρομαι που μπορούμε να μοιραζόμαστε αυτήν την τόσο καταπληκτική περίοδο της ζωής μας όλες μαζί.:P


bhIWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα, κοριτσάρες μου! Εύχομαι τα καλύτερα για όλες μας. Θα είμαστε εδώ και θα τα λέμε. Πρώτα όμως να σας συστηθώ: Σμάρα, ετών σχεδόν 37, εγκυμοσύνη πρώτη, σχεδόν στην 13η εβδομάδα με ΠΗΤ 7/9/14. Γεμάτη αγωνία, περιέργεια για την κάθε μέρα που έρχεται, χαρά (τόση που να φοβάμαι να την πιστέψω), και πολλές πολλές αναγούλες. Η αυχενική μας ήταν πολύ καλή, σαν 26χρονης. Εύχομαι και όλες οι υπόλοιπες να βγουν καλές, για όλες τις μελλοντικές μανούλες.


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθατε καινούρια κοριτσάκια με τα σποράκια σας!!

Λοιπόν, κάναμε σήμερα την αυχενική, όλα καλά, ευτυχώς!! Το μωρούλι έχει φτάσει 5,7 εκατοστά, όλες οι μετρήσεις μας φυσιολογικές και βγήκε και η Pap-A μια χαρά επίσης... Στην αρχή ήταν γυρισμένο πλατούλα και ειδαμε σπονδυλική στήλη. Μετά μέτρησε την καρδούλα του, χεράκια, ποδαράκια, δαχτυλάκια όλα στη θέση τους. Α, ειδαμε και τον εγκέφαλο... Μετά το σκούντηξε με τον υπέρηχο και γύρισε προφίλ!! Οπότε μέτρησε και την αυχενική διαφάνεια 2,30 χιλιοστά και είδε και το ρινικό οστό.

Η εκτίμηση για το φύλο είναι μάλλον αγόρι :P κάτι που με ενθουσιάζει πολύ, αλλά το είπε με μεγάλη επιφύλαξη, γιατί είναι νωρίς, και τα κοριτσίστικα όργανα μπορεί να είναι διογκωμένα σ'αυτή τη φάση και να μας μπερδέψουν... Πραγματικά δε με νοιάζει καθόλου αν ειναι αγόρι ή κορίτσι τελικά... Μου αρκεί που όλα πάνε καλά, στη β' επιπέδου θα μάθουμε με σιγουριά..

Ξεκινάω από αύριο σίδηρο, ασβέστιο και μαγνήσιο και σταματάω το φυλλικό οξύ. Επίσης μου ξανάγραψε ο γιατρός να δω τα αντισώματα..

Αυτά τα νέα μου κοριτσάκια!! Εύχομαι σε όλες να έχετε καλές αυχενικές!

Τώρα πρέπει να χαλαρώσω λίγο και να μην έχω άγχος λεει ο γιατρός, αφού όλα πάνε καλά...

Αααα, σημαντικό: sex is back!!:tongue:

φιλάκια σε όλες


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ετοίμασα μια τυχερή λίστα!!!!!! Όποια θέλει διορθώνει ή συμπληρώνει...

marili76................................Π.Η.Τ. 2/9/14

Σμάρα..................................Π.Η.Τ. 7/9/14

marilu80...............................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik...................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Balou....................................Π.Η.Τ. 12/9/14

vikib.....................................Π.Η.Τ. 15/9/14

Νατασούλα..........................Π.Η.Τ. 15/9/14

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14

thalia81.................................Π.Η.Τ. 25/9/14

mimika84..............................Π.Η.Τ. 30/9/14

Cat14....................................Π.Η.Τ. ??????

kleopatra29...........................Π.Η.Τ. ??????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. ??????


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπέροχα νέα marilu80! Ευχαριστούμε και για την λίστα . Το τελευταίο σχόλιο σου, όλα τα λεφτά:wink:


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ΣΜάρα και καλωσήρθες! Είμαστε και κοντά στην ηλικία και στην ΠΗΤ. χεχεχε ! Εγώ είμαι 38 και η αυχενική μου βγήκε σαν 29χρονης! ( 1,3 χιλιοστά) Η κοιλίτσα μου έχει ήδη πεταχτεί και ψάχνω να βρω ρούχα να φορέσω πλέον γιατί γίναν όλα κολλητά :P


bhIWp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε? Marilu80 χαιρομαι για τα νεα σου :-P κ όλες τις άλλες που τελειώσατε με τις αυχενικες!

κ μεις μια χαρα με την αυχενικη αλλα αυτή τη pap- Α δε μας έβαλε να την κάνουμε δε ξέρω γιατι,θα ρωτήσω το γιατρό μόλις κλείσω ραντεβου γιατι σκέφτομαι να πάω σε αλλον(μηπως έχετε να μου προτείνετε κάποιον όσες είστε Θεσσαλονίκη :?: ) Οσο για το φύλο όταν μας ρώτησε αν θελουμε πρόβλεψη είπαμε οχι,ας το αφήσουμε για αργότερα που θα ειναι κ σιγουρο!

Για τα συμπτώματα που λέτε και τις αναγουλες είχα κ γω αν και δεν έκανα εμετο καμία φορά αλλα είχα τσακισει πολλα κριτσινια που με βοηθούσαν πολυ! Τωρα ευτυχώς έχουν σταματήσει μόνο η γεύση μου εχει αλλάξει και δε μπορω να φάω πράγματα που πριν μου άρεσαν πολυ όπως π.χ. Σοκολάτα !!

Ααα μας είπαν ακόμα ότι το μωρο ειναι λίγο μεγαλύτερο οπότε θα ειμαι μάλλον στην αρχή της λίστας μας!

marili76................................Π.Η.Τ. 2/9/14

Cat14...................................Π.Η.Τ 5/9/14

Σμάρα..................................Π.Η.Τ. 7/9/14

marilu80...............................Π.Η.Τ. 10/9/14

ΚΑΡΑΒΡΑ..............................Π.Η.Τ. 10/9/14

jo_nik...................................Π.Η.Τ. 11/9/14

Balou....................................Π.Η.Τ. 12/9/14

vikib.....................................Π.Η.Τ. 15/9/14

Νατασούλα..........................Π.Η.Τ. 15/9/14

ChristinaM............................Π.Η.Τ. 20/9/14

thalia81.................................Π.Η.Τ. 25/9/14

mimika84..............................Π.Η.Τ. 30/9/14

kleopatra29...........................Π.Η.Τ. ??????

looney_anna.........................Π.Η.Τ. ??????


a7O1p2.png
Link to comment
Share on other sites

κ μεις μια χαρα με την αυχενικη αλλα αυτή τη pap- Α δε μας έβαλε να την κάνουμε δε ξέρω γιατι,θα ρωτήσω το γιατρό μόλις κλείσω ραντεβου γιατι σκέφτομαι να πάω σε αλλον

Cat14 απ'ό,τι κατάλαβα χτες στην αυχενική, αν η τιμή της διαφάνειας βγει καλή δεν είναι ανάγκη να γινει και η pap-A. Εμένα επέμενε ο γιατρός μου, για σιγουριά και έτσι την έκανα. Μάλλον δε χρειάζεται να ανησυχείς! Γλίτωσες και περίπου 40-50 ευρουλάκια:tongue:. Πάντως ρώτα τον να σου φύγει η απορία..

Είδα συμπλήρωσες και τη λίστα! Απ'τις πρώτες κι εσυ...!!


zpw1p3.pngeuyAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χαιρετω ολες τις εγκυουλες και καλωσοριζω ολα τα καινουρια κοριτσια.Συγχαρητηρια για τις αυχενικες σας χαρηκα πολυ που εχουμε τοσο καλα νεα!καναμε κ εμεις αυχενικη και μας βγηκε τελεια,περιμενουμε τα αποτελεσματα της pap-A.Επισης μας ειπε οτι περιμενουμε κοριτσακι!μ αρεσει που πιστευα οτι θα ειναι αγορακι!αχ αυτο το προαισθημα της μανας!χαρηκα παρα πολυ κ απο τωρα τα βλεπω ολα ροζ!ευχομαι να μας πανε ολα τελεια.πολυ ωραια η λιστα που φτιαξατε μαμαδες σεπτεμβριου συνεχιστε ετσι δυναμικα

Link to comment
Share on other sites

Marilu80,super η λιστα!Cat14, θα ρωτησω την αδερφη μου. Που μενει Θεσσαλονικη και θα σου πω για τον γιατρο της , πολυ καλος ,στο πρωτο μου παιδι ειχα παει Θεσσαλονικη και επαθα αποκολληση και αυτος με φροντισε.Χαιρομαι που οι αυχενικες ολων ειναι πολυ καλες.Να μου στειλετε θετικη ενεργεια κοριτσια γιατι εγω θα παω κατευθειαν για ληψη τροφοβλαστη.σας φιλω


;);)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ΣΜάρα και καλωσήρθες! Είμα οντά στην ηλικία και στην ΠΗΤ. χεχεχε ! Εγώ είμαι 38 και η αυχενική μου βγήκε σαν 29χρονης! ( 1,3 χιλιοστά) Η κοιλίτσα μου έχει ήδη πεταχτεί και ψάχνω να βρω ρούχα να φορέσω πλέον γιατί γίναν όλα κολλητά :P

Μπράβο κοπελάρα μου, όλες οι εξετάσεις μας να είναι άψογες μέχδι το τέλος. Οσο για τα ρούχα, αρχισα να φοράω παντελόνι με λάστιχο γιατί πιέζομαι πολύ. Κοιλιά εγκυμοσύνης δεν την λες ακόμα., αλλά ένα γενικότερο πρήξιμο το έχω. Μέχρι στιγμής εχω πάρει 1 κιλό αλλά γενικώς τα έχω τα κιλάκια μου :o


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Marilu80,super η λιστα!Cat14, θα ρωτησω την αδερφη μου. Που μενει Θεσσαλονικη και θα σου πω για τον γιατρο της , πολυ καλος ,στο πρωτο μου παιδι ειχα παει Θεσσαλονικη και επαθα αποκολληση και αυτος με φροντισε.Χαιρομαι που οι αυχενικες ολων ειναι πολυ καλες.Να μου στειλετε θετικη ενεργεια κοριτσια γιατι εγω θα παω κατευθειαν για ληψη τροφοβλαστη.σας φιλω

Όλες μου οι ευχές για σένα κι από θετική ενέργεια άλλο τίποτα. Με το καλό κορίτσι μου. Φιλιά


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολες τις εγκυουλες και καλωσοριζω ολα τα καινουρια κοριτσια.Συγχαρητηρια για τις αυχενικες σας χαρηκα πολυ που εχουμε τοσο καλα νεα!καναμε κ εμεις αυχενικη και μας βγηκε τελεια,περιμενουμε τα αποτελεσματα της pap-A.Επισης μας ειπε οτι περιμενουμε κοριτσακι!μ αρεσει που πιστευα οτι θα ειναι αγορακι!αχ αυτο το προαισθημα της μανας!χαρηκα παρα πολυ κ απο τωρα τα βλεπω ολα ροζ!ευχομαι να μας πανε ολα τελεια.πολυ ωραια η λιστα που φτιαξατε μαμαδες σεπτεμβριου συνεχιστε ετσι δυναμικα

Μπράβο,μια χαρα οπότε μπορείς να αρχίσεις να κοιτάς τα ροζουλιά κ τα σχετικά ε?Να δούμε και εμάς τι θα ναι τελικά γιατι οι γνώμες διίστανται!

Marilu80,super η λιστα!Cat14, θα ρωτησω την αδερφη μου. Που μενει Θεσσαλονικη και θα σου πω για τον γιατρο της , πολυ καλος ,στο πρωτο μου παιδι ειχα παει Θεσσαλονικη και επαθα αποκολληση και αυτος με φροντισε.Χαιρομαι που οι αυχενικες ολων ειναι πολυ καλες.Να μου στειλετε θετικη ενεργεια κοριτσια γιατι εγω θα παω κατευθειαν για ληψη τροφοβλαστη.σας φιλω

Έχεις όλη τη θετική μας ενέργεια μην ανησυχείς καθόλου και όλα καλα θα πανε! :-P:razz:

Εντωμεταξύ σκέφτομαι να αρχίσω γιογκα η κάτι για εγκύους τέλος πάντων γιατι εχω βαρεθεί να κάθομαι,εχω σταματήσει απτή δουλεια μου λίγο πριν την εγκυμοσυνη,και θα πάω απο βδομάδα να δω.κανει καμία σας τίποτα τέτοιο να μου πει εμπειρία?


a7O1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...