Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Κοριτσια μην τα συζητατε ειναι για κλαματα η κατασταση. Εγω παροτι εγκυος παραχωρησα την σειρα μου σε δημοσια υπηρεσια σε μια μαμα με καροτσι και εγω κατεβηκα τις σκαλες γιατι σκεφτηκα πως ειναι κριμα ειπα απο μεσα μου εγω το κουβαλαω στην κοιλιτσα μου αυτη εχει και το καροτσι. Μου ειπε οτι δεν χρειαζεται και οτι ειμαι εγκυος αλλα εγω την κοπανησα για να μην νιωσει παραξενα. Η κοπελα μου φωναζε ευχαριστω φυσικα. Και σαν ανταλαγμα στο σουπερ μαρκετ ηρθε μια καλοσυνατη κυρια και χωθηκε μπροστα μου να μου παρει την σειρα απο ποιον απο μια κοπελα 7 μηνων εγκυο. Εννοειτε της φωναξα και με υφος ειπε εεε αν ειναι η σειρα σας περαστε. Την αλλη φορα 20 λεπτα ορθια μπροστα στο ΑΤΜ ολοι ασυγκινητοι. Ειναι μεγαλη ντροπη αυτη η συμπεριφορα στις εγκυους ντρεπομαι εγω για λογου τους ουστ!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα συμπάσχουσες!

Εμένα δεν μου έχει δώσει κανείς σειρα μέχρι τώρα, και κυκλοφορώ καθημερινά σε δημόσιες υπηρεσίες λόγω δουλειάς.Δεν με πειράζει γιατί είμαι καλά και ίσως γι'αυτό(λέω τώρα).Ούτε στο λεωφορείο δεν έχει σηκωθεί κανείς.Θα μου πείτε γιατί παιρνεις λεωφορείο?όταν έχεις τρεις δουλειες στο κέντρο είναι πιο γρήγορο το λεωφορείο από το να ψάχνεις να παρακάρεις!!!

Όταν όμως βλέπεις μια κοπέλα που δεν είναι σε καλή κατάσταση και έγκυος δεν είναι κ τόσο δύσκολο να της δώσεις τη σειρά σου(risoto.marigula)!

Στην ουρά υπάρχει προτεραιότητα και δεν μπορούν να χώνονται, ακόμα περισσότερο μπροστα από μία έγκυο(chrisaki)!Ακούστε σκηνικό στο ταχυδρομειο:είμαι σε μια μεγάλη ουρά πρώτη γιατί δεν υπήρχε υπάλληλος για αρκετή ώρα.Γενικά όταν μου έπαιρναν παλαιότερα τη σειρά δεν έλεγα τίποτα.Έχω και την τάση-ευγένεια να μην κολλάω πίσω από τον μπροστινό μου. Έχω μεγάλη εμπειρία στις δημόσιες υπηρσιές και πολλές φορές μαντεύω κ πως θα εξελιχθούν τα πράγματα. Μπαίνει λοιπον μια κυρία μέσα στο ταχυδρομείο και έρχετε ακριβώς μπροστά μου.Δεν λέω τίποτα, όλοι την κοιταξαν παράξενα, αλλά κοίταξαν κι εμένα γιατί δεν ήμουν κολλημένη στον κισσε.Σε κανα λεπτό που ήρθε η υπάλληλος πριν την εξυπηρετήσει((η κυρία είχε ήδη αρχίσει να μιλάει...)ρωτάει:ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΕΙΡΑ?Και εκεί χώνομαι εγώ την σπρώχνω διακριτικά, η κυρία συνέχισε να μιλάει και την βάλαμε στη θέση της λέγοντας ΜΑΣ ΑΦΗΝΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ?

Υπάρχει όμως και η άλλη πλευρά:Την Ανοιξη (που εγώ δεν φαινόμουν έγκυος) ήμουν σε μια πολύ μεγάλη ουρά στην τράπεζα.Μπαίνει μέσα μία έγκυος με ένα ΘΡΑΣΣΟΣ!!!Προσπερνάει τρέχοντας τους πάντες, πηγαίνει στο γραφείο μιας από τις μπροστά υπαλλήλους και της λέει:Πρέπει να εξυπηρετηθώ άμεσα είμαι έγκυος. Η υπάλληλος της είπε πως αν ο κόσμος που περιμένει σας παραχωρεί εγώ δεν έχω πρόβλημα να μπείτε μπροστά.Και έκανε ένα καυγά με την υπάλληλο που δεν περιγράφετε!!!Φυσικά η ΕΓΚΥΟΣ εξυπηρετήθηκε!Απευθύνθηκε στην διευθύντρια παρακαλώ, ενώ στην ουσία δεν της είπε κανείς ότι δεν της δίνει τη σειρά του!

Μάλλον ζούμε σε μία χώρα που ο κεθένας κοιτάει την πάρτη του, δεν τον νοιάζει αν ο άλλος έχει κάποιο πρόβλημα, κι ουτε μπορεις να λες σε μία κοπέλα που μπορεί ο άντας της να δουλεύει από το πρωϊ ως το βράδυ να τον στέιλει στο φαρμακείο, κι ακόμα περισσότερο μπορεί η κοπέλα να μην έχει άντρα!!!Και γιατί δηλαδή βιάζονται τόσο πολύ αυτές οι κυρίες και οι κύριοι συνταξιούχοι?Για να πάνε πιο γρήγορα στον "καφέ"?Δηλαδή εμείς που δουλεύουμε τί πρέπει να κάνουμε?

Τα συμπεράσματα δικά σας!!!


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια δυστυχώς στη χώρα που ζούμε δεν υπάρχει σεβασμός! Να σας πω και εγω την εμπειρία μου πέρσι. Ημουν στο ταχυδρομείο μαζι με ενα μωρακι που κρατούσα, δεν ήταν για δική μου δουλεια αλλα η μικρούλα ευτυχώς ειναι πολυ καλό παιδάκι και υπομονετικό ήταν τότε 2 χρόνων. Παίρνουμε το χαρτάκι μας και παω σε μια ακρη με το καρότσι να παίξω μαζι της γιατι θα περιμέναμε σίγουρα μιση ώρα. Μετα απο αρκετή ωρα κοντευε η σειρά μας αλλα μας είδε η υπάλληλος και μου λεει έλα κορίτσι μου με το παιδι λεω δεν πειράζει κόντευω λεει σε παρακαλω έλα. Παμε και σηκώνεται ένας παππούς και αρχίσει τι ήμαστε εμεις που περιμένουμε και διαφορα γαλλικά. Γυρίζω ευγενικά και λεω κυριε η κοπέλα με φώναξε αυτος συνέχισε. Και η υπάλληλος μου λεει ας τον δεν βγάζεις ακρη δεν βλεπεις ο άνθρωπος δεν εχει με τιποτα να ασχοληθεί. Δυστυχώς υπάρχουν αυτοί που η ζωή τους ειναι τοςο ανιαρή που πρεπει κατι να βρουν.

Να σας ρωτήσω έχω μάλλον πρόβλημα με τη μέση μου. Έχω μετατόπιση δυο δίσκων και τώρα με την εγκυμοσύνη και το βαρος μπροστα πονάω παρα πολυ. Δεν μπορω να αποφύγω κάθομαι και σίγουρα 6 ώρες την ημέρα στον υπολογιστη και το επιβαρύνω. Έχετε υπόψη σας κάποιο ίσως εσώρουχο που μπορούμε να φοράμε να κρατάει απο κάτω την κοιλιά ή κάρι για τη μέση που επιτρέπεται στις εγκύους; Λυπάμαι και τον αντρα μου που με ακούει να πονάω το βράδυ που αλλάζω πλευρό σήμερα καθόταν και με έτριβε για να μπορέσω να σηκωθώ.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ zoubik σε ευχαριστω πολυ θα την παρω τηλ μακάρι να με βοηθήσει γιατι ακομα δεν λες πτι εχω μεγαλη κοιλιά τι θα γινει μετα απο την αρχη αυτο φοβόμουν και δεν εχω παρει και πολλα κοιλιά 8,5 συνολικά.


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα πως ειστε σήμερα;

Ενα καλο πρώι, τέλος του μήνα όπου γινονται πληρωμες συνταξεις κτλ στην τραπεζα γινοταν χαμος. Δεν υπηρχε καρεκλα να κατσεις. Μπηκε ρε κοριτσια μια κοπελα, εγκυος, και σταθηκε ακουμπισμένη στον τοιχο. Δεν είπε τιποτα. Την ειδα εγω, και μολις εξυπηρετησα τον κυριο που ειχα μπροστα μου της φωναξα. Με απλα λογια μου εγινε καταγγελία απο μια ηλικιωμένη, όχι γιατι φωναξα την εγκυο και την εξυπηρετησα, γιατι ήξερε η κυρια πως δεν θα προχωρούσε η καταγγελια, αλλά δηθεν γιατι την εβλεπα και κατι ειπα στην συναδερφο μου και γελάσαμε. Φυσικα όταν εξηγησα στον Διευθυντη μου τι εγινε, όταν με φώναξε και επιπλιξη, και πως η καταγγελια της δεν ευσταθει, καθως δεν ειχαμε χρόνο ουτε για κατουρημα να παμε, και όχι να πιασω και κουβεντα με την συναδερφο μου, απλά πεταξε την καταγγελια στα σκουπίδια.

Ο κόσμος ειναι κακός και να δούμε τι θα ακουσουμε και τι θα δουνε τα ματακια μας ακομη.

Λιζάκι μου, αποσο ξερω κοπελα μου, υπαρχουν ειδικα εσώρουχα, νομιζω στο φαρμακείο τα βρισκεις, που είναι σλιπακι μέχρι πανω για να κρατουν και την κοιλια και την μέση. Επίσης ένα αλλο που βοήθα, δεν το δοκιμασα, αλλα αν πηγαινα δουλεια σιγουρα θα το επερνα, απλα ειδα μια συναδερφο που το ειχε, πήρε μαξιλαρακι θυλασμου και το ειχε αυτη στην μεση της που καθοταν και ελεγε πως βολευετε παρα πολύ. Ρωτα και τον γιατρο σου, να εισαι σιγουρη.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε γιατί τα κάνουν όλα οι ηλικιωμένοι? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ. Ελπίζω να μην καταντήσουμε κ εμείς έτσι.

Liza τέλεια τα κιλά σου!!!!Αν δεν έχεις κ κοιλιά μια χαρά! Εγώ φαίνομαι έγκυος πλέον!!!


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, το να προηγούμαστε λόγω εγκυμοσύνης είναι ΝΟΜΙΚΑ ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ. Δεν μας κάνουν τη χάρη να μας εξυπηρετούν/παραχωρήσουν τη θέση τους... Εμένα πάντως και στα ΜΜΜ και σε τράπεζες και σε υπηρεσίες ακόμα και στο supermarket από τότε που βγήκα απ' το σπίτι με εξυπηρετούν αμέσως, ίσως γιατί φαινόμουν πολύ έγκυος από πολύ νωρίς(?)...Τώρα βέβαια κι εγώ, αν υπάρχει κάθισμα για όσο περιμένω δεν θα απαιτήσω να προηγηθώ...


2016.pnghHGHp3.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αν έχει αποφασίσει κάποια σε μπιμπερό και πιπίλες θα ήθελα βοήθεια γιατί κοντεύω να χαζέψω με τόσες πληροφορίες.Το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω αν θα μπορέσω να θηλάσω.είναι διαφορετικά τα μπιμπερό θηλασμού από αυτά του ξένου?και πιπίλες?μάλλον σιλικόνη για αρχή αλλά δεν είμαι σίγουρη!Άλλοι λένε καθόλου πιπίλα, εγώ δεν είδα καν΄ναν νατο εφαρμόζει.

Θήλαστρο?πού ξέρω πιο θα με βολέψει.Αυτό από ότι κατάλαβα θα το χρειαστούμε ακόμα κι αν δεν τα καταφέρουμε με το θηλασμό τις πρώτε μέρες.

Αποστειρωτή?ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.

Είμαι σίγουρη πως θα με βοηθήσετε.!

Φιλια


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

zoubik kalimera...epeidi tra exw ligo prosfata 11 mhnes apo tote pou genise h kouniada mou, me thn opoia ta psaxname mazi ta suggekrimena, thelw na sou pw oti opoio mpimero kai na pareis einai to idio aplws oi pipiles tou mpimpero na einai gia neogenita.... h kouniadamou eixe parei kai ths nuk pou einai oikonomikes kai ths avent kai ths dr brown pio akribes pou einai gia tin palindromisi kai kala alla den eixe kamia diafora to akribo apo to ftino mpimpero opws ths eipe xei kai o paidiatros....einai ola ta idia....tha xreiasteis sigoura 12 mpimpero!!!! twra gia pipila oloi lene oti den xreiastike....kai ontws an exeis upomonh den xreiazete...alla an to mwro sou ksypnaei kathe mia wra na faei kai se kourazei tou bazeis thn pipila kai nomizei oti kati roufaei kai stamataei gia na ksekourasteis k esy....an den exeis problhma pantrws h pipila einai periti gt to mwro den tin gnwrizei prin thn baleis sto stoma tou....twra gia thilastro to kalutero einai ths medela....einai akribo alla tha ta bgalei ta lefta tou.... mia gnwsth mou eixe pate enan aplo farmakeiou kai to metaniwse kai phre medela kai swthike.... apostirwtis tis chicco ksrw einai poli kalos...alla exei polles markes eksisou kales...apo empeiries filwn kaai suggenwn sta lew ola apo kei kai pera....esu ksereis.....Pantws gi auta einai ligo nwris...an exeis skopo na thilaseis(opws egw, an ola pane kala) kane upomonh kai an den ta katafereis stelneis ton antra sou kai sta agorazei. ta mpimero sigoura tha ta xreiasteis kapoia stigmh...eite gia nero gia xamomili kati...kai na ta pareis den tha pane strafh...ta alla einai ligo risko.....mporei na ta xreisimopoiiseis apo thn prwth mera mporei kai katholou......oti nomizeis |!!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kiki θα πάρω σίγουρα 6 μπιμπερό για αρχή και θήλαστρο που θα χειαστεί ακόμα και αν έχω γάλα.Της medela εννοείς το ηλεκτρονικό?Όσες φίλες τα κατάφεραν με το θηλασμό είχαν ηλεκτρονικό.Απο τη στιγμή που θα πάρουμε μπιμπερό θα χρειαστεί και ο αποστειρωτής.Οπότε σε κάθε περίπτωση νομίζω αυτά πρέπει να τα πάρω.

Άμα στείλω τον άντρα μου καήκαμε!Άντε κανένα μπιμπερό μπορεί να αγοράσει αλλά στα άλλα μόνο τζάμπα λεφτά θα δώσει, άσε που θα γκρινιάζει.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, θα πάρω σίγουρα αυτό το θήλαστρο.Τα dr. brown δεν είχαν διαφορά?Ή μήπως το μωράκι δεν είχε πρόβλημα και δεν κατάλαβε διαφορά.Βέβαια αν θηλάσεις δεν έχεις κολικούς, αλλά δεν μπορω να ξέρω από τώρα αν θα τα καταφέρω.

Καλημέρα σε όλες!


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

nai to hlektroniko eixe parei... to pariggeile mesw internet giati apo magazia hjtan panakribo.... to phre peripou 150 eyrw enw ekane 200!!!! oso gia to mpimpero o mpikroulis eixe tromero problima me th palindromisi.... eixe dokimasei ta panta...rwthse ton paidiatro an ftaiei to mpimero gt eixe nuk kai ths eipe oti kai na pareis den tha kanei tpt....kai ontws phre dr brow auto me to kalamaki to idiko gia palindomiseis kai alla eidika kai den ekanan tpt.... xaxaxa an nomizeis oti tha ta xreiasteis k o antras sou tha griniazei kalutera parta apo twra!!!!xxxx


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

kiki θα το πάρω.Θα βάλω τον αδερφό μου να το πάρει.Η μόνη περίπτωση που δεν θα το χρειαστώ είναι να μην έχω καθόλου γάλα.Λες να δω στο μαιευτήριο τί θα γίνει τις πρώτες μέρες και στέλνω τότε τον αδερφό μου να πάρει ακριβώς αυτό το θήλαστρο?

Για τον αποστηρωτη αυτό που με απασχολούσε είναι ανα πρέπει να είναι ίδια μάρκα με τα μπιμπερό.Από ότι κατάλαβα όχι.


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...