Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Zoubik η παραγγελία έγινε 24/9 και χθες ήταν εδώ (πολύ γρήγορα)!

Όσο για τα νούμερα θα πας σύμφωνα με το ύψος. Το 50cm είναι μικρό για νεογέννητα (εκτός αν είναι πρόωρα) αφού τα περισσότερα μωρά γεννιούνται εκεί κοντά σε ύψος μπορεί και παραπάνω. Εγώ πήρα 56cm για το μαιευτήριο και τις πρώτες μέρες στο σπίτι κάποια, και κάποια άλλα το ακριβώς επόμενο νούμερο 62cm.

Αν χρειαστείς κάτι πες μου!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας!

Peka μάλλον εννοουσες 24/9, και εγω εχω παραγγείλει απο Αγγλία απο το asos.com και είχαν έρθει σε μια εβδομάδα. Και μια φορα που μου έστειλαν αλλα απο αυτα που ειχα παραγγείλει και τα εστειλα πισω και μου έστειλαν τα χρήματα, δεν υπήρχαν και έξοδα αποστολης. Με γεια τα μωρουδιακά υπέροχα να υπάρχουν στο σπιτι μικρα ρουχαλάκια!

Για πάνες εχω θα παρω απο την Chico σίγουρα δίνουν και στη κλινική οι εταιρείες για διαφήμιση. Να σας πω μια ωραια ιδέα που ειδα για δώρο για μαιευτήριο η κουμπαρα μου περιμένει απο μερα σε μερα και θα ήθελα να την παω κατι χρήσιμο στο μαιευτήριο http://glykestreles.blogspot.gr/2013/10/blog_post-1.html?m=1

Δεν ξερω γιατι δεν ανοίγει σωστα η σελίδα παντως σε αυτο το blog το ειδα


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια αν κάνουν μία εβδομάδα είναι σούπερ!

peka έτσι που το λες μου φαίνεται λογικό στα νούμερα, αλλά μόνη μου δεν μπορούσα να το σκεφτώ!σε ευχαριστώ πολύ, αν χρειαστώ κα΄τι σε ρωτάω πάλι.αγόρι έχεις κ εσύ?

καλήμέρα σε όλες


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να φτιάξουμε ένα πινακάκι, βαζω αυτό:

zoubik ΠΗΤ 02/12 ΑΓΟΡΙ

Gloria78 ΠΗΤ 06/12

Risoto ΠΗΤ 07/12

Chrisaki21 ΠΗΤ 09 /12

Liza0 ΠΗΤ 12/12

Ariam ΠΗΤ 15/12

Μαριάννα85 ΠΗΤ 17/12

Marigula ΠΗΤ 17/12

Tzeni ΠΗΤ 20/12

Peka ΠΗΤ 27/12

Mylife10 ΠΗΤ 27/12

Panmarne ΠΗΤ 27/12

Kiki ΠΗΤ 27/12

Κορίνα ΠΗΤ 14/01

συμπληρώστε τις αλλαγές σας και το φύλο του μωρύ σας.


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

zoubik ΠΗΤ 02/12 ΑΓΟΡΙ

Gloria78 ΠΗΤ 06/12

Risoto ΠΗΤ 07/12

Chrisaki21 ΠΗΤ 09 /12

Liza0 ΠΗΤ 12/12

Ariam ΠΗΤ 15/12

Μαριάννα85 ΠΗΤ 17/12

Marigula ΠΗΤ 17/12

Tzeni ΠΗΤ 20/12

Peka ΠΗΤ 27/12

Mylife10 ΠΗΤ 27/12

Panmarne ΠΗΤ 27/12

Kiki ΠΗΤ 27/12

Κορίνα ΠΗΤ 14/01


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφο'υ θα τα κάνουμε μπλε και ροζ δεν χρειάζεται το αγόρι δίπλα.Το ροζ πολύ διαφανες είναι όμως. έτσι?:

zoubik ΠΗΤ 02/12

Gloria78 ΠΗΤ 06/12

Risoto ΠΗΤ 07/12

Chrisaki21 ΠΗΤ 09 /12

Liza0 ΠΗΤ 12/12

Ariam ΠΗΤ 15/12

Μαριάννα85 ΠΗΤ 17/12

Marigula ΠΗΤ 17/12

Tzeni ΠΗΤ 20/12

Peka ΠΗΤ 27/12

Mylife10 ΠΗΤ 27/12

Panmarne ΠΗΤ 27/12

Kiki ΠΗΤ 27/12

Κορίνα ΠΗΤ 14/01


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! Ρε κορίτσια, λύστε μου μια απορία: ΠΗΤ έχω 20/12 βάσει ΤΕΡ αλλά και υπερηχογραφικά. Επειδή όμως έχω διαβήτη θα πάω με καισαρική κάποια στιγμή μετά τις 37 εβδομάδες ανάλογα με τις εξετάσεις του μικρού και πότε θα είναι έτοιμος. Δε μπορώ να ξέρω όμως πότε. Να αφήσω την κανονική μου λέω λοιπόν...

zoubik ΠΗΤ 02/12

Gloria78 ΠΗΤ 06/12

Risoto ΠΗΤ 07/12

Chrisaki21 ΠΗΤ 09 /12

Liza0 ΠΗΤ 12/12

Ariam ΠΗΤ 15/12

Μαριάννα85 ΠΗΤ 17/12

Marigula ΠΗΤ 17/12

Rennie ΠΗΤ 20/12

Tzeni ΠΗΤ 20/12

Peka ΠΗΤ 27/12

Mylife10 ΠΗΤ 27/12

Panmarne ΠΗΤ 27/12

Kiki ΠΗΤ 27/12

Κορίνα ΠΗΤ 14/01

Άσχετο: Τα χρώματα των υπολοίπων γιατί χάθηκαν;;

_________


2016.pnghHGHp3.png
Link to comment
Share on other sites

zoubik ΠΗΤ 02/12

Gloria78 ΠΗΤ 06/12

Risoto ΠΗΤ 07/12

Chrisaki21 ΠΗΤ 09 /12

Liza0 ΠΗΤ 12/12

Ariam ΠΗΤ 15/12

Μαριάννα85 ΠΗΤ 17/12

Marigula ΠΗΤ 17/12

Rennie ΠΗΤ 20/12

Tzeni ΠΗΤ 20/12

Peka ΠΗΤ 27/12

Mylife10 ΠΗΤ 27/12

Panmarne ΠΗΤ 27/12

Kiki ΠΗΤ 27/12

Κορίνα ΠΗΤ 14/01

agoroxronia to 2014???xaxaxa


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

zoubik ΠΗΤ 02/12

Gloria78 ΠΗΤ 06/12

Risoto ΠΗΤ 07/12

Chrisaki21 ΠΗΤ 09 /12

Liza0 ΠΗΤ 12/12

Ariam ΠΗΤ 15/12

Μαριάννα85 ΠΗΤ 17/12

Marigula ΠΗΤ 17/12

Rennie ΠΗΤ 20/12

Tzeni ΠΗΤ 20/12

Peka ΠΗΤ 27/12

Mylife10 ΠΗΤ 27/12

Panmarne ΠΗΤ 27/12

Kiki ΠΗΤ 27/12

niki86 28/12

Κορίνα ΠΗΤ 14/01


GWPop2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο δαίμων του πληκτρολογίου! Φυσικά εννοούσα 24/9 Liza0.

Zoubik δεν ξέρουμε τι έχουμε γιατί αποφασίσαμε από την αρχή να μην το δούμε! Οπότε όλα τα πρώτα ρουχαλάκια και αξεσουάρ είναι unisex!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


zoubik ΠΗΤ 02/12

Gloria78 ΠΗΤ 06/12

Risoto ΠΗΤ 07/12

Chrisaki21 ΠΗΤ 09 /12

Liza0 ΠΗΤ 12/12

Ariam ΠΗΤ 15/12

Μαριάννα85 ΠΗΤ 17/12

Marigula ΠΗΤ 17/12

Rennie ΠΗΤ 20/12

Tzeni ΠΗΤ 20/12

Peka ΠΗΤ 27/12

Mylife10 ΠΗΤ 27/12

Panmarne ΠΗΤ 27/12

Kiki ΠΗΤ 27/12

niki86 28/12

Κορίνα ΠΗΤ 14/01

Σας βάζω τη λίστα πάλι με τα χρώματα!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Σήμερα πήγα στο 3ο μάθημα στο Ιπποκράτειο. Μας έδειξαν ασκήσεις για την εγκυμοσύνη και επιπλέον μια "άσκηση", η οποία στην ουσία είναι στάση εξώθησης, για την ώρα της γέννας. Επίσης μας έμαθαν τις περιβόητες ανάσες. Ήταν πολύ όμορφα. Αν ενδιαφέρεστε για λεπτομέρειες, πείτε μου για να σας τα γράψω αναλυτικά.

Το κορυφαίο συνέβη σήμερα το μεσημέρι, όπου και χρειάστηκε να πάω ταχυδρομείο. Να δείτε τι κόσμος είμαστε! Πάω να μπω και στο ταχυδρομείο γίνεται της τρελής από κόσμο. Νούμερα δεν έχει, οπότε και πρέπει να στηθείς στην ουρά. Εγώ σήμερα γενικά ήμουν χάλια (ζαλάδες, εμετούς, πονοκέφαλος), οπότε και πήγα να καθίσω σε μια καρέκλα να περιμένω όσο θα προχωράει η ουρά. Ένα πράγμα που δε μου αρέσει καθόλου είναι να επωφελούμαι καταστάσεων. Γενικά είμαι πολύ τυπική σε ουρές, υπηρεσίες κλπ. Και μέχρι στιγμής δεν έτυχε ποτέ να ζητήσω τη θέση κάποιου.

Μη σας τα πολυλογώ, η κοιλιά μου έχει φτάσει στο στόμα μου πια. Μόνο ένας τυφλός ή ένας ντιπ χαζός δεν θα καταλάβαινε ότι είμαι έγκυος. Στην ουρά λοιπόν, είχε κόσμο νέο και ηλικιωμένο, άντρες και γυναίκες. Με κοιτούσαν όλοι (σας τονίζω σήμερα ήμουν χάλια, σε σημείο να είμαι σαν το πανί χλωμή και να τρέμω), κοιτούσαν την κοιλιά μου και ούτε ένας δεν είπε τίποτα. Περίμενα πόση ώρα, γιατί πραγματικά νιώθω άσχημα να πάρω τη σειρά κάποιου, ώσπου δεν άντεξα και σηκώθηκα και πάω μπροστά στα ταμεία. Ρωτάω εκεί με όλη μου την ευγένεια αν θα μπορούσα να εξυπηρετηθώ πριν από αυτούς. Και πάει να μου τη βγει ένας με ύφος. λέγοντάς μου "και γιατί παρακαλώ;". Τώρα δεν μπορώ να σας δώσω να καταλάβετε το ύφος και τον τόνο του, αλλά ήταν τέρμα ειρωνικός και ερειστικός. Ήμουν που ήμουν χάλια, γυρνάω και του λέω αρκετά δυνατά "Γιατί είμαι 7 μηνών έγκυος, ζαλίζομαι ήδη πολύ και αν πέσω εδώ μπροστά σου δεν νομίζω ότι θα με πάει κανείς σας στο νοσοκομείο". Με ύφος κι εγώ. Τα ήθελε ο κώλος του νομίζω. Μαζεύεται λοιπόν αμέσως και μου λέει "φυσικά να περάσετε μπροστά και κακώς δεν περάσατε πιο μπροστά". Του τραβάς καμιά ξανάστροφη ή δεν του τραβάς;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μένα!!!

Μου συνεβηκε και εμενα κατι παρόμοιο, με αυτο που λεει η risoto προχθες και πραγματικα ήθελα να δειρω κόσμο. Πάω στο φαρμακειο, δυο ατομα μπροστα μου. Η Φαρμακοποιος μου με ξερει, χρόνια πελατισσα της. Λεει ευγενικα στους δυο ότι ειμαι εγκυος, και αν γινετε να με εξυπηρετήση πρώτη. Γυριζει μία "κυρια" ναι να φανταστειτε ήταν γυναικα και της λεει, πως εχει το μωρο της, με 40 πυρετο και πρεπει επειγοντως να παρει αντιβιωση και υποθετο για να φυγει. Λεω στην φαρμακοποιο μου ειναι ενταξει, να μην γινει θεμα, και ισως λεω και εγω αν ειχα το παιδι μου αρρωστο το ιδιο να εκανα, απλα λεω θα καθησω λιγο δεν πειραζει. Σημ. ειμουν χαλια γιατι μου ειχε τελειωσε το φαρμακο για τις αναγούλες, ξεχασα να παρω και ήθελα επειγοντως χαπι.

Εξυπηρετητε ο πρωτος και τι κανει, παιρνει αποδειξη για τα φαρμακα που εβλέπα απο εκει που καθομουν σχεδον 10 κουτακια και λεει στην φαρμακοποιο. Ααα δεν σας ειπα... αυτα και αυτα και αυτα και αυτα τα θελω ξεχωριστα γιατι δεν πρεπει να φαινονται θα πανε σε ξεχωριστο ταμειο. Η φαρμακοποιος εξαλλη να ακυρωση αποδειξη και να βγαλει συνολικα αλλες 5 αποδειξεις. Αρχισε να του φωναζει οτι εχει κοσμο κτλ κτλ.

Τελοσπαντων ερχετε η σειρα της κυριας. Να της διαλυσει την αντιβιωση. (τι πιο ευκολο να διαλυσει κανεις μια αντιβιωση?) μετα ειχαμε κολληση σε τσιροτακια για την μυτη του μωρου, που ήταν αναλογα με την ηλικια. Με απλα λογια ανακαλυψαμε οτι το μωρο που ήταν με 40 πυρετο και επρεπε η κυρια να φυγει αμεσως ήταν το μωρο 5 χρονων που εκανε αναστατο το φαρμακειο. ΠΟυ δεν αφησε στην θεση του ενα κουτακι, και που εκανε συχνες ερωτησεις περιεργειας στην μαμα του. Και η μαμα του καθε τοσο σταματουσε να λεει τι θελει στην φαρμακοποιο για να εξηγει στο μωρο τι ειναι, πχ ψυγειακι που εχει μεσα φαρμακα, τι ειναι οι ορθοπεδικες παντοφλες που ειχε εκει, που επαιζε και τραγουδουσε με τα κουκλακια που ειχε στο φαρμακειο... κτλ

Φυσικα σε καποια φαση, η φαρμακοποιος μου θυμωσε αρκετα και γυριζει και μου λεει, πες μου Μαρια μου τι θελεις γιατι δεν σε βλέπω καλα. Η κυρια την αγριοκοιταξε πηγε να πει κατι, αλλα λεω εγω, πραγματικα εχω αναγκη απο το χαπι μου για τις αναγουλες, δεν πηρα σημερα και μεταβιας στεκομαι στα ποδια μου. Και γυριζει η κυρια και μου λεει... αντρα δεν εχεις να ερθει να σου παρει; Φυσικα δεν απαντησα ουτε καν εδωσα σημασία γιατι δεν θα της εμενε μαλλι.

Η αναιδια και αναισθισια μερικων ειναι περα απο την λογικη.


L7Dmp3.pngGhJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε Marigula πόσο σε νιώθω. Είναι κάτι να κάνουν τους χαζούς, αλλά να στη λένε κι από πάνω πάει πολύ. Έλλειψη παιδείας. Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να προκαλεί τέτοιες συμπεριφορές. Όπως επίσης και οι ειδικές θέσεις πάρκινκ για ανάπηρους ή για ανθρώπους με δυσκολίες γενικά που υπάρχουν και πάντα καταλαμβάνονται από τύπους που δεν έχουν καμία απολύτως ανάγκη. Γενικά για πουθενά η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...