Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Μανουλες Δεκεμβριου 2014!!!


γεωργια κ

Recommended Posts

Επίσης να προσθέσω για όποιες κοπέλες ενδιαφέρονται υπάρχει στην αγορά ύφασμα φανέλα (αυτό που είναι λίγο πιο ζεστό για το χειμώνα) 100% βαμβακερό από το οποίο μπορείτε να φτιάξετε πάνες αγκαλιάς και σεντονάκια για καλαθούνα/λίκνο/καρότσι. Φυσικά είναι πολύ πιο οικονομικά σε σχέση με το να τα αγοράσεις έτοιμα. Εμένα από ύφασμα 1.5x2.5 μέτρα έφτιαξε η πεθερά μου 2 σεντονάκια και 3 πάνες αγκαλιάς και το ύφασμα κόστισε 15 ευρώ!


cPtCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

peka δίκιο έχεις. Άσε που αν πιάνει και λίγο το χέρι σου, μπορείς να κεντήσεις πάνω ότι θέλεις και να είναι εντελώς μοναδικά όλα. Για τα next που έλεγες, έχω διαβάσει πολύ καλά reviews. Οπότε γιατί όχι;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου αρεσουν πολύ οι προτάσεις σας!!! Όταν κάνω κι εγω τα ψώνια μου θα σας γραφω κι εγω :) Παμε για 3ο τριμηνο και τελος είμαι τόσο χαρούμενη ανυπομωνώ να το δω στην ζωη τόσο πολύ. Ηρθε απο εκει που δεν το περίμενα και το αγαπάω ήδη θέλω να το ζουλήξω!!


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

chrisaki apolause tis stigmes pou einai monadikes kai tha erthei i wra xwris na to katalabeis....ax trexei sa sfaira o xronos!!!!

re koritsia ksekinise na petrwnei edw kai kamia dekaria meres h koilia mou to exei kammia sas....mhpws einai nwris? na to pw sto giatro mou, h den xreiazete????


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Chrisaki21 όλες έτσι είμαστε μάλλον. Εμείς με τον άντρα μου είμαστε σαν τους χαζοχαρούμενους. Κλωτσάει και καθόμαστε από πάνω από την κοιλιά και της λέμε πόσο την περιμένουμε να βγει για να τη φιλάμε και να τη ζουλάμε και να την τρώμε. Τρέλα σου λέω.

kiki1986 εμένα μου συμβαίνει. Είναι οι λεγόμενες Braxton-Hicks συσπάσεις ή αλλιώς προπαρασκευαστικές. Εφόσον δεν είναι συστηματικές και δε σε πονάνε πολύ, είσαι οκ. Εγώ τις έχω εδώ και καιρό και δεν είναι τίποτα. Πίνε νερό όταν σου συμβαίνει, γιατί μπορεί να είναι και θέμα αφυδάτωσης. Ρώτα και το γιατρό σου καλού κακού, αλλά κανονικά δεν είναι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι όμορφα που μιλάτε για τα μωράκια σας! Εγώ ρούχα δεν έχω δει καθόλου θα το κοιτάξω το site! Χθες κοιτούσα καρότσι πάλι έχω κολλήσει στο inglesina to trilogy όχι όμως το system. Μόνο το καρότσι κάνει 386 και επειδή δεν χρειάζομαι καλαθούνα κοιτούσα χώρια κάθισμα για το αυτοκίνητο. Στην εκκλησία είχε μία το gravo evo αλλά δεν πρόλαβα να ρώτησω.

Πριν λίγο γύρισα από την καμπύλη. Ήπια την κλασσική γλυκόζη χωρίς καμία γεύση αλλά δεν ήταν τίποτα. Στην αρχή ήπια τη μισή χωρίς να σταματήσω και μετά κατάλαβα ότι δεν ήταν άσχημο όσο είχα διαβάσει. Τα αποτελέσματα θα βγουν την Τετάρτη γιατί μου είχε γράψει και επανεξέταση τοξοπλάσματος.

Μπορείτε κορίτσια να περιγράψετε τι είναι αυτό το πέτρωμα που λέτε? Γιατί από χθες νιώθω ότι η κοιλια μου μεγάλωσε απότομα μέχρι και ο άντρας μου μου το είπε όταν ήμασταν στο ασανσέρ, ο οφαλός μου πια είναι ίσιος. Χθες το βράδυ ήταν δύσκολη νύχτα για εμένα έπαθα κράμπα δεν ήθελα να ξυπνήσω τον άντρα μου αλλά το κατάλαβε λίγο μου έτριξε την γάμπα αλλά ακόμα και τώρα πονάω αρκετά. Εσείς έχετε κράμπες?


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,

νιωθω κι εγω ενα πραγμα παραξενο συνηθως οταν σκυβω πολυ οταν κουραζομαι, ειναι σαν να μαζευεται το μωρακι και να σφυγγεται σαν να συσπωνται οι κοιλιακοι μυες γιαλιγη ωρα. Κραμπες δεν εχω καθολου και δεν περνω μαγνησιο. Εχω ομως ενα ποδι που ποναει πολυ και νιωθω σαν γιαγια.

Περιγραψτε κ τα υπολοιπα κοριτσια αυτο με την κοιλια μηπως και ειναι σε ολες το ιδιο;


ZHdmp2.png

OBNYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Liza0 μάλλον χρειάζεσαι μαγνήσιο ή ασβέστιο. Ρώτα το γιατρό σου. Το πιο πιθανό είναι να σου γράψει μαγνήσιο. Εγώ εδώ και ένα μήνα που παίρνω (1 trofocard την ημέρα, μη φανταστείς) ούτε κράμπες έχω ούτε τίποτα. Αν δω ότι πάει να με πιάσει, παίρνω και 2ο χαπάκι και είμαι οκ. Και όταν σου κάνει κράμπα στη γάμπα, θα τραβάς τα δάχτυλά σου προς τα πάνω. Αν τα κάνεις προς τα κάτω (τύπου αν ήσουν όρθια, να σταθείς στις μύτες) θα πονάς ακόμα περισσότερο.

Όσο γι' αυτό που λες με την κοιλιά που τη νιώθεις να μεγάλωσε, μάλλον είναι η θέση του μωρού. Και σε μένα τη μια μέρα φαίνεται έτσι και την άλλη αλλιώς. Είναι πώς είναι το μωρό μέσα.

Δεν ξέρω αν το κάνετε, αλλά αν όχι να το ξεκινήσετε οπωσδήποτε. Θα έχετε μια λίστα και θα γράφετε όλες τις απορίες σας και όλα σας τα συμπτώματα τα καινούρια και γενικά ότι σας απασχολεί. Και όταν πάτε στο γιατρό θα την παίρνετε μαζί και θα τα συζητάτε. Εγώ ξεχνούσα πράγματα στην αρχή που δεν είχα λίστα και μετά μέχρι να ξαναπάω την έπρηζα στα τηλέφωνα. Αν είναι κάτι που μπορεί να περιμένει δηλαδή, καλύτερα να τα περνάτε στη λίστα. Έτσι και θα λύνονται οι απορίες σας και θα είστε ήσυχες.

Που δε λένε να ψωφίσουν τα απαίσια τα κουνούπια τι έχετε να πείτε; Ένα σωρό κουνούπια έχουμε εμείς. Να αρχίσει να χειμωνιάζει να ηρεμήσουμε. Αν και έχω ένα σωρό δουλειές να κάνω ακόμα. Πάντως άδειασα το σπίτι από ρούχα, παπούτσια και τσάντες. Τώρα ετοιμάζω τα ρούχα του άντρα μου που θα φύγει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια!

Σας διαβάζω και χαίρομαι που πηγαίνουν όλα καλά!

Σήμερα έκανα κι εγω την καμπύλη ζαχάρου. Ειχα πάρει μαζι μου στυμένο λεμόνι και εβαλα, και πινόταν πολύ πιο ευχάριστα!

Κάποιες φορές έχω κι εγώ κάποια πετρώματα στην κοιλιά, σαν κουβαράκι!! Και νιώθω και να με πονάνε τα ισχία μου ώρες ώρες, τωρα που βαραίνουμε σιγα σιγα.. έχω και τα κιλάκια μου και κουράζομαι ευκολα τωρα τελευταία!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ante mariannaki kala apotelesmata twra!!!!

petrwnei arketes fores mesa sthn mera alla den ponaw katholou....tha pinw nero loipon!!!k apo bdomada tha parw to giatro !!!! koritsia brika auto to site pou exei polu kales times stis panes an kaneis sundromh!!!! http://www.agnotis.com/


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

kale twra eida ta prohgoumena mhnhmata....eixa proseksei mono to teleutaio ths mariannas..

liza egw niwthw san na mou stinei kolo o mikros....xaxa xa na tentwnei ton popo tou sthn akri tis koilias mou gia liga deuteraa....oso gia tis krampes sxedon kathe bradu pathenw ston upno mou sto aristeo mou podi, san na tentwnei polu o mus kai niwthw oti an kounisw to podi tha spasei!!!!....,afou ena prwi ksupnisa me to podi piasmeno kai koutsena gia 3-4 meres!!!!


fu9Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Risotto παίρνω μαγνήσιο δυό φορές την ημέρα το ίδιο χάπι παίρνουμε. Στον 4 μήνα το ειχα ξαναπαθει και μου ειπε θα το παρω τρεις φορές γιατι ηταν πολυ μωρός για κράμπες. Αυτό με τη λίστα και εγώ το κάνω αν και δεν εχω πολλές απορίες.

Κικής ευχαριςτουμε για το site θα το κοιτάξω εγω είδα μονο τις Chico!

Πως πέρασε παντως ο καιρος μεγαλώνουν τα μπουμπούκια μας!


W0hvp2.png
Link to comment
Share on other sites

risoto σε ευχαριστώ πολύ!Η γιατρος σου είναι πολύ γνωστή στη θεσσαλονική, έχεις δικιο.Έχω δύο φίλες που πηγαίνουν και γέννησαν, και είναι πολύ ευχαριστημένες!Τώρα γιατί δεν πήγα σε αυτήν απο την αρχή δεν ξέρω.Θα δω τί θα μου πει με τις φλέβες τώρα και αναλόγως θα κάνω όπως το λές, θα ζητήσω δεύτερη γνώμη.

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ.


tt1a2b70.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...