Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Διπλα μας στην θερμοκοιτιδα ηταν ενα αγορακι που ειχε γεννηθει 24 η εβδομαδα 560 γρμ νομιζω ηταν ηδη 4 μηνες μεσα και απο οτι ειχα ακουσει θα εμενα ακομα γιατι χρειαζοταν να κανει μια εγχειρηση οταν θα σταθεροποιηθει τελειως ειχε φτασει ηδη 3.200 αλλα τρεφοταν ακομα με σωληνακι δεν ξερω γιατι παντως σκεφτηκα την δυναμη αυτου του παιδιου ποσα αντεξε ενας μικρος ηρωας ειναι , ενα θαυματακι και οι γονεις του σε καθε επισκεπτηριο και οι δυο ηταν εκει τουλαχιστον τις μερες που ειμαστε εμεις μεσα φανταζομαι ετσι θα εκαναν 4 μηνες και σκεφτομουνα τι περασανε και αυτοι οι γονεις ποσες τρομαρες και τωρα που το λες αυτο αυτους σκεφτηκα θα ειναι τεραστιο το κοστος του ΙΑΣΩ τοσο καιρο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kαλημερα μανουλες και μπεμπακια!!!

Που ειστε ολεςκαλε σημερα? Το ριξατε στον υπνο? εμεις κοιμηθηκαμε παλι καλα κοιμηθηκε 12.30 ξυπνησε 5 να φαει ξανακοιμηθηκε αμεσωςκαι μετα ξυπνησε 9 παρα το πρωι καθησε μια ωριτσα και ξανακοιμηθηκε μεχρι τωρα σουυυυπερ μακαρι να στρωνει σιγα σιγα

Σημερα μου φαινεται εχει παλιο καιρο και κρυο ετσι εστειλα τον αντρα μου για καφεδακι κι εμεις κατσαμε σπιτι και χουχουλιασα με την μπεμπα στο διπλο:D:D

Ο Αλκης ειναι απο χθες το βραδυ στην πεθερα μου και ετσι ξεκουραστηκαμε λιγακι σε κανα δυωρο θα παμε να τον παρουμε και θα κατσουμε κιολας να φαμε εκει

Φιλακια πολλα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules!!!!

olga ,mazi genisame;27 ianouariou?ki ego kesariki ekana ;i perioxi gyro apo tin tomi einai moudiasmeni kai i koilia mou einai ligo fouskoti kai pladari .exo ki ego mia axni grami ki exei skourinei ki o agalos mou...to foufolaki ksipnaei kathe 3 ,4 ores !!!eimai ki ego apo tis tyxeres !!!!!ta alla koritsia omos exoun pio agria programata...

mammycool se voithise o korses???

elita, poly oraia ta kouklakia sou me ta rouxalakia

katerina,pirame ki emeis baby gap kolan koonto foremataki kai tis fouksia balarines!!!!pes mou oti pirate ta idia!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!

Και εμεις κοιμηθηκαμε σημερα!!!!Το πάρτυ που λέγαμε

Φαγανε 12:30 και ξυπνησανε 6:00.Τα ταισα και παλι υπνο

Σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ησυχα μωρα

inka μου ναι 27 Ιανουαριου και γω.Θυμαμαι οταν γεννησα πηρα την Βαλια να της το πω και μου ειπε "καλα και οι δυο μαζι γεννησατε?"Καισαρική γιατι εκανες?

Κοριτσια πήρα μια πολύ ωραια ζωνη για την κοιλιά αλλα λιγο ακριβουλα.Κανει θαυματα απο την πρωτη στιγμη!

Κατερινακι μια χαρα η μπεμπουλα!Οντως εχει πολύ κρυο.Αντε να φτιαξει ο καιρός να πάμε καμια βολτα


tt7430777fltt.gif

2yPkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιαααα!

Τελικά ο καιρός σκ*** είναι σήμερα..παρόλο που δεν έχει κρύο, έχει συννεφιά και μουγγαμάρα..

Αύριο πάμε Ηράκλειο να κάνουμε τον υπέρηχο ισχίων της μικρής, το έχει κάνει καμμιά σας??Εμείς το κάνουμε προληπτικά, βέβαια στο ΤΕΒΕ για να το γράψουν πρέπει να έχει πρόβλημα το μωρό, παρολίγο να τσακωθώ με τον ορθοπεδικό, αλλά μου το έγραψαν τελικά, τσάμπα πληρώνουμε ρε γμτ 600 ευρώ το δίμηνο???

Αύριο έρχεται και η αδερφούλα μου θα μείνει μέχρι Πέμπτη, οπότε καλά θα την βγάλουμε αυτή την εβδομάδα...

Καλή μας Κυριακή!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες!!!Περιτό να σας πω πως νυστάζωωωωωωωωω τρελλα!!! Νιώθω πτώμα, η τομή εξακολουθεί να πονάει και ανυπομωνώ να περάσουν οι κολικοί΄μας!!!Το έρμο μου πονάει πολύ και εγω δεν μπορω να την βοηθήσω. τι ζεστες κομπρέσες, τι μπανάκια, τι χαμομήλι της δίνω τιποτα!!!

Ευτυχώς η μικρή χθες το βράδυ κοιμήθηκε καλα!! Ολη την ημέρα χθες ειναι ζητημα αν κοιμήθηκε ενα 4ωρο συνολικά!! Οι κολικοί συνεχίζονται εντονα, χθες κάναμε και κανονικο μπανάκι!!

Σήμερα θα μου φέρει ο ανδρας μου μάραθο να το δοκιμάσουμε και αυτο.Εμείς είχαμε παιδιατρο προχθες, πήγαμε 3800 απο 3320 που βγήκαμε απο τομαιευτήριο και ψηλώσαμε κατα 1,5 πόντο!!

Σιλβή, Ιωάννα μαμμυκουλ πάρα πολυ καλη ανάπτυξη εχουν τα ζουζούνια σας!!Ιωάννα χαρά στο κουράγιο σου με τέτοιο βάρος!!!Φυσικό ειναι να νιώθεις ετσι, χρειάζεσαι ξεκούραση και ηρεμία!!

Κορίτσια εμάς αλλιως μας ταείπε για την ευχή. Χθες πήραμε την ευχή της πρώτης μέρας!! Ο παπας μας ξεκαθάρισε πως δεν μπορεί να μας δώσει μισή ευχή γιατι δεν υπάρχει. Μας διάβασε την ευχή της πρώτης μέρας και μας ξεκαθάρισε πως αυτο δεν σημαίνει πως μπορούμε να αρχίσουμε τις εξόδους και τις βόλτες, αλλα απο εκει και περα αυτο ειναι καθαρα θέμα επιλογής μου!!

Γιώτα τελικά μου είπε να πάω Μεγάλη Πέμπτη να πάρω την ευχή που σαραντιζει η μικρή. Μου είπε πως δεν υπάρχει θέμα!!

Νατασσα μου δεν εχω λόγια!! Πραγματικα μου σπαράζεται την καρδιά. Κουράγιο!! Πως είστε; είχαμε κάτι νεοτερο;

Πάρος πως ειστε; επιστρέψατε σπιτάκι σας;

Μανούλες με δυο ή τρια μωράκια κουράγιο!!! θα μεγαλώσουν που θα πάει!!

Μαμμυκουλ Τέλεια!!! Να τον χάιρεσαι τον γιόκα σου και ελπίζω τα 7ωρα να συνεχίζονται! Τι κάνατε με το σπίτι; Δεν ξέρω κατα πόσο θα σε βολέψουν τα σακουλάκια!! Οικονομικώς συμφέρουν αλλα

απ' οτι μου ειπαν ειναι μονο μιας χρήσης!! Πάντως μην ανησυχείς και εγω κάποιες φορες με κόπο βγάζω 70 γρμ και απο τα δυο!!!

κατερινάκι να την χαίρεσαι και εσυ την κοριτσάρα σου!!! Ο χρόνος περνάει τοσο γρήγορα κορίτσια που προσωπικά δεν εχω καταλάβει καν πως φτάσαμε στις 3 εβδομάδες!!

Γεωργία να την χαίρεσαι!!! Εν ολίγης ολα καλα ετσι; Τα αποτελέσματα του αίματος που πήρε ποτε θα βγουν;

Ινκα καλή αρχή σε πολλα πολλα χαμόγελα και αγκαλίτσες ακομα!!!

Ριάλλη εγω εχω το ηλεκτρικό της Αβεντ!! Το εχω δυο εβδομάδες τωρα και ειμαι πολυ ικανοποιημένη. Εχει μεγάλη χοάνη και ρυθμίζεις την ένταση και τον ρυθμό της αντλησης χειροκίνητα.Κάτι που είναι πολυ καλό γιατι δεν μου πληγώνει το στήθος!! Είχες γενέθλια; Χρόνια πολλααααα.. να τα εκατοστήσεις!!!

Όλγα να τα χαίρεσαι και τα δυο!! Καλή η ερωτηση σου ανυπομωνώ και εγω να δω τις απαντήσεις!!! Και εμένα η παιδιάτρος μου ειπε να την ξυπνάω αν ξεπεράσει τις 4,5 ώρες υπνου!! Αλλα προς το παροντο έχει κάνει μονο δυο φορές και για να ειμαι ειλικρινής δεν την ξύπνησα γιατι δεν καταλαβα ποτε πέρασε η ώρα. Υποτίθεται πως πρέπει να τα ξυπνάμε για να μην πάθουν αφυδάτωση. Αν τα ξυπνάςκαι δεν τρώνε τοτε ποιο το νοημα;

Ιωάννα γιατι θα κάνετε τετοια εξέταση; Εμας εξέτασε η παιδίατρος τα ποδαράκια και την λεκάνη της και μας ειπε πως ολα καλα!! Φυσικα μολις σαραντησει θα την παω σε ωρυλά και οφθαλμιατρο για να την τσεκάρουμε!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Και στον Νικόλα την είχαμε κάνει πάλι προληπτικά. Μας το σύστησε και ο γυναικολόγος και η παιδίατρος..εσάς δεν σας έχουν πεί κάτι??

Γιατί θα πάτε σε ωριλά και οφθαλμίατρο??Σου το είπε ο παιδίατρος?

όταν είχα γεννήσει τον Νικόλα, κάνανε στο μαιευτήριο ένα τεστ στα αυτάκια, πάλι προληπτικά και το είχαμε κάνει, τώρα με την μπέμπα δεν το είχανε πλέον..


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μας είπε κάτι η παιδιάτρος, ισα ισα μας είπε και αυτή ότι μας ειπαν στο μαιευτήριο πως ολα ειναι καλα!! Απο την στιγμή που έχουμε βάλει την μικρή στο βιβλιάριο δημοσίου του άνδρα μου και δεν θα χρεωθούμε κάτι θα την πάμε προληπτικά. Θέλουμε εξάλλου να τσεκάρουμε και τους γιατρούς. ελπίζω μονο να υπάρχουν καλοί γιατροι συμβεβλημένοι με το δημόσιο και να μην αναγκαστούμε στο μελλον να βρουμε ιδιωτικούς γιατρούς οπως κάναμε και με την παιδιατρο!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ego ekana sto mitera elegxo sta matia kai sta aytia kai yperixo sta isxia..alla i paidiatros ta koitazei ta isxia kai eipe tha ta ksanadei se 2 evdomades kai tha mas pei an xriastei na ksamnakanoume....

olga ,ekana kesariki giati itan poly psila to moro...stin anafora grafei kraniopieliki disanalogia.thelo leptomeries gia tin zoni !!!tin foras kai mesa apo ta rouxa ?poso kanei ?apo pou tin pires?kai ti diafora exeis dei?

ego vazo stin tomi tin kelosoft pou vazei kai i giota...edo kai 3 meres tin vazo ..nomizo tin asprizei ligo ..giota kala ta leo????

thilastro ki ego tis avent to ilektoniko exo .eimai poly eyxaristimeni kai mia mera pou eixa kefi traviksa 100ml ..sinithos giro sta 80 ..alla varieme ...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες και μπεμπακια. Παλι υπνος σημερα και τωρα η μπεμπα ειναι ξυπνια με την αδερφη μου και δε βγαζει κιχ. Παναγιτσα καθεται. Ο μπεμπης ακομα κοιμαται.Αν και ξυπναγε ανα 4 ωρες το βραδυ.Ενω η μπεμπα κοιμηθηκε σερι 6 ωρες.

Σας αφηνω παω να σιδερωσω τωρα που καθεται με την αδερφη μου ησυχα.

Ποτε θα φτιαξει ο καιρος?Βαρεθηκα μεσα.

Κοριτσια κατι ευχαριστο ετσι για να περναω την ωρα μου. Αρχισα να κοιταω αγγελιες για σπιτια γαιτι θελουμε να παμε σε μεγαλυτερο πιο βορεια και αν γινεται και εξω απο Αθηνα. Και βρηκα πολυκαλες ευκαιριες με καλα νοικια στα 800 ευρω (οσο δινουμε για δανειο 900 για την ακριβεια, για το σπιτι που ειμαστε που η θα το πουλησουμε η θα το νοικιασουμε)Και ειναι ωραια με 3 κρεβατοκαμαρες, μες το πρασινο και τη φυση. Στο Διονυσο. Βεβαια σε κανα δυο χρονια, αν και πολυ θα θελα αν βρουμε κατι καλο να φυγουμε απο τωρα. Ειναι χαλια εδω για τα παιδακια, ολο βιομηχανικη σκονη εχει, και ουτε μια πλατεια να πας βολτα.Τελοσπαντως αν εχετε καμοια ιδεα πειτε. Προτιμω ναναι εξοχη, εδω λεγαμε μην παμε Ερετρια πουχει ενα μικρο εξοχικο η μανα του αλλα ειναι μικρο σπιτι και ο αντρας μου θα πρεπει να πηγαινοερχεται, οποτε αν ειναι ναμαστε εκτος καλυτερα να βρουμε κατι εξω απο Αθηνα. Και να χωραμε ολη η οικογενεια. Τωρα μολις δε θα χωρανε στις κουνιες θαχουμε προβλημα δε χωρανε κρεβατια στο δωματιο


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

thelo leptomeries gia tin zoni !!!tin foras kai mesa apo ta rouxa ?poso kanei ?apo pou tin pires?kai ti diafora exeis dei?

http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?products_id=793

phra ayto to lastex sthn arxh phra to large me to pou bghka apo thn klinikh alla poly grhgora mou 3exeilwse, tote hmoun gia medium alla eipa na parw to small to opoio twra mou einai isa isa

epeidh eisai poly pio adynath apo emena, nomizw oti kai to small 8a sou pleei

den 3erw an ekane douleia gynaikologika pantws psyxologika me anebase poly, akoma k mesa sto spiti pou hmoun me tis formes edeixna pio adynath

http://www.e-farmacy.gr/product_info.php?products_id=796

isws se bolepsei pio poly ayto pou einai ka8ara gia egkymosynh k epeidh exei tis kopses 8a mporeis na to sfiggeis pio poly


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

ax elita poso se katalabainw...se mia mera 8a to eshkwsw to spiti otan broume na metakomisoume

pros to paron perimenw mna dior8w8ei to problhma me ayto na ginoun ta symbolaia kai na dwsoume kaparo gia to allo, an den to xei kleisei kaneis allos

ama boleyeste me tis douleies sas ok, egw douleyw kentro k me to mwro de me pairnei na xanw wra sto phgaine ela...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...