Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      • Μου αρέσει 1

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα!

Κουτουλάω... Χθες ο κύριος κοιμήθηκε κατά τις 3+! Εγώ είμαι λιώμα και τώρα που κοιμήθηκε θα πάω κι εγώ γιατί δεν την παλέυω... Συμπάσχω με όλες τις ξενύχτισσες μανούλες και ζηλεύω εσάς που κοιμηθήκατε! ( ΜΕ την καλή έννοια!)

Χρόνια πολλά για τα μικρά σας γενέθλια Άννυ! Κι η Βάσω χθες, ε; Να τα χαίρεστε τα ζουζούνια! Εμείς τα είχαμε με τη γιορτή της μητέρας...

Βίκυ, χρόνια σας πολλά και ευτυχισμένα για την επέτειο! ΝΑ χαίρεστε τη ζουζούνα σας!

Δήμητρα, με γεια το καρότσι! Εύχομαι να το βρεις βολικό και να αρέσει και στον μπέμπη!

Χθες ήρθε παιδίατρος που είναι και πιστοποιημένος σύμβουλος θηλασμού και με βοήθησε με τις στάσεις θηλασμού, το πιάσιμο, μου έδωσε και μια αλοιφή σε περίπτωση που πονάω λόγω μόλυνσης και ζύγισε και τον μπέμπη! Το μικρό μου γιουβαρλάκι έφτασε τα 4.275! Ο γιατρός είπε πως το μωρό είναι μια χαρά (γενικά) αλλά και με το θηλασμό και μόνο εγώ ταλαιπωρούμαι γιατί είναι πολύ απαιτητικος και ανυπόμονος! Πρότεινε να τον βάζω να φάει πριν κλάψει για να μην εκνευρίζεται και με τραβολογάει... Προσπαθώ αλλά δεν τον προλαβαίνω!

Αχ... ξύπνησε...


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

μας πηρε ο υπνος λιγο με την ζουζουνα μου κ τωρα τρωμε παλι...

Δημητρα κ το μοσχαρι πειραζει???εγω ρε συ δεν μπορω να μην φαω φετα.αν δεν εχω φετα δεν τρωω ουτε φαγητο:?με τον θηλασμο τι κανεις?κανεις 2 θηλασμους απο το ιδιο στηθος ή οχι?

κ το καροτσι τελειο.πολυ ωραιο χρωμα:Pκαλες βολτεςς:P:lol:

Ω ρε Κικη μου πηρε φορα κ σενα κ κοιμαται.κ της Θαλειας:!: μπραβο!

εμεις να δουμε τι θα κανουμε με τα 2ωρα μας.ελεος:?:|

λεω να την βαλω στο σλινγκ να παμε λιγο σουπερ.

τι τρωτε σημερα??

Η παιδίατρος μου είπε και το μοσχάρι. Πάντως είδα διαφορά.

Μπορείς να τρως λίγα γαλακτοκομικά από πρόβειο ή κατσικίσιο εναλλακτικά. Η αγελάδα τους πέφτει βαριά.

Με το θηλασμό προσπαθώ να κρατάω το ίδιο στήθος 3 ώρες εκτός και το πιάνει ο παροξυσμός οπότε και αλλάζω στήθος νωρίτερα.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κικιώ μου!!!!

Να 'σαι καλά... χρυσοχέρα μου, τέλειο το καφεδάκι σου!!!

Άννυ και Βάσω (tnx & για τις ευχούλες...) μου να τους εκατομμυριάσετε τους μήνες σας!!!!

Δήμητρά μου με γειές το καρότσι του άντρα μας!!! Καλές βόλτες! Ωραίος χρωματικός συνδυασμός πάντως!!


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

επειδη λεω να παω απο Δευτερα να παρω τις αιτησεις....

εκκαθαριστικο προηγουμενου ετους θελουν? Το τελευταίο.

ενσημα τα περνουμε απο το ΙΚΑ? Ναι, εκτύπωση του 2009 και ό,τι υπάρχει από το 10.

3 μήνες περιθώριο εχουμε απο την μερα που γεννησαμε? Ναι, μου το είπαν και το γράφει και η αίτηση.

ποσα λεφτα ειναι γνωριζεις? Σε κάθε μια μας είναι διαφορετικό το ποσό. Για μένα είναι περίπου 1000?. Ετσι είπαν στον άντρα μου όταν πήγε για τα επιδόματα στο ΙΚΑ.

αυτα ολα ειναι κ για το 6μηνο ??? Οχι, για το εξάμηνο έχει άλλη διαδικασία.

(σε ζαλισα :?):cool:

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κοριτσάκια!!!!!!!! ξυπνήστε!!!!!!!!!!!! Μαράκι ξενυχτήσατε πάλι ε?είναι νυχτόβιος ο μπέμπης σου! πήγε καλά με το θήλαστρο τελικά?

Όχι Αγγελικούλα, το μωρό κοιμήθηκε καλά. Εγώ δεν μπορούσα να κοιμηθώ, έχω μάθει στην αϋπνία πλέον. Και ναι με το θήλαστρο πάει πάρα πολύ καλά. Δεν έχω ξεμείνει από γεύματα από χθες ως σήμερα οπότε και όταν αυξηθεί θα μπορέσω να κρατήσω και στην κατάψυξη για αργότερα.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα καροτσάκι που δεν είχαμε πάρει κι έτσι θα είμαστε έτοιμοι για βόλτες! Το είχε σε έκπτωση στα Λητώ και από 350 το πήραμε 270?.

Πήραμε το chicco for me σε λαχανί:

061635-22-all.jpg&newxsize=240&newysize=260&fileout=

Ελπίζω να είναι καλό. Τώρα έπλυνα όλα τα υφάσματα, καθάρισα και τον σκελετό και το μεσημέρι θα βολτάρουμε στη βεράντα. Ελπίζω να του αρέσει!

Με γεια Δήμητρα, καλορίζικο και καλές βόλτες!


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία υπομονή με το θήλαστρο, εγώ κάνω 5 αντλήσεις την ημέρα, την ώρα που τρώει η μπέμπα το μπουκάλι

Να κάνεις τουλάχιστον 8 αν θες να σου αυξηθεί η παραγωγή και να το κρατάς στο στήθος (το θήλαστρο) 15 λεπτά ρουφάει δεν ρουφάει γάλα! Εμένα από χθες αυξάνετε κατά 10μλ κάθε φορά που αντλώ.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις τουλάχιστον 8 αν θες να σου αυξηθεί η παραγωγή και να το κρατάς στο στήθος (το θήλαστρο) 15 λεπτά ρουφάει δεν ρουφάει γάλα! Εμένα από χθες αυξάνετε κατά 10μλ κάθε φορά που αντλώ.

Το γάλα που βγάζεις το κρατάς στο ψυγείο ε?

Το βάζεις κάθε φορά σε άλλο μπιμπερό?

Πόση ώρα το κρατάς στο ψυγείο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να κάνεις τουλάχιστον 8 αν θες να σου αυξηθεί η παραγωγή και να το κρατάς στο στήθος (το θήλαστρο) 15 λεπτά ρουφάει δεν ρουφάει γάλα! Εμένα από χθες αυξάνετε κατά 10μλ κάθε φορά που αντλώ.

Την βάζω και 5 φορές στο στήθος και την αφήνω κανά μισάωρο, θα είναι πολύ να κάνω 8 αντλήσεις, άσε που δεν φτάνει και η ώρα! Πότε να την βάλω στο στήθος, πότε να την ταίσω, να κάνω και άντληση? (γμσ τα!!!!) Εγώ το θήλαστρο το αφήνω ένα μισάωρο.


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ έβαλα και τις μπριζολίτσες στο φούρνο,παρήγγειλα και το sling μου κι είμαι έτοιμη!!!! θα ξυπνησει η μπισκοτίνα μου να μασουλήσει πάλΙ! ΄Βικάκι που εξαφανίστηκες πάλι? καλως την Άντρια!! μια χαρα ο μπέμπης σου,τι καλό αγόρι που είναι! να ερθει να μας μάθει κι εμάς τέτοιους ύπνους!

σήμερα το απογευμα θα ρθει ο παππάς να πάρω τη μισή ευχή! τι δίνουμε σε αυτες τις περιπτώσεις γιατι είμαι και άσχετη????


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μανούλες γεια σας! δεν εχω παρακολουθησει καθολου τις συζητησεις για μέρες αλλά πιστεύω οτι πάνω κάτω τα ίδια μας απασχολούν.

Ρε κορίτσια εγώ θηλάζω κάθε 2 ώρες περίπου την ημέρα και ανα 3ωρο ή 4ωρο την νύχτα. η διάρκεια 15-25 λεπτα. Αν δεν κάνω θήλαστρο θα μου μειωθεο το γάλα;

επίσης η μπεμπουλα μου θέλει πολύ αγκαλίτσα. Στην κούνια της την ημέρα δεν καθεται καθόλου, στο ριλάξ κανα 10λεπτο και έτσι περνάμε πολύ ώρα αγκαλιά, φοράω και μάρσιπο.

Εσεις πως τα πάτε;;;

Επίσης έχει μάθει να κοιμάται στην αγκαλιά και μόνο το βράδυ με πολύ προσοχη μπαίνει στην κούνια. αυτο που συμβαίενι είναι ότι ξυπνάει ξαφνικά με τρόμο στα μάτια, τραντάζεται ολόκληρι και έτσι αν δεν είμαι εκει σφαδαζει στο κλαμμα. συμβαίνει κάτι τετοιο στα παιδακια σας; να ξυπνάει σαν να έχει δει φρικτό εφιάλτη;

πως βλέπετε το θέμα αγκαλιά; δεν μπορώ να την αφηνω να κλαιει.θεωρω οτι γίνεται μεγαλυτερη ζημια στο παιδάκι.

τι λέτε εσεις;;;


 

KOWTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα μανουλες!!!

Χρονια πολλα Αννυ για τα μηνογενεθλια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εμεις παλι ειχαμε ενα παααρα πολυ καλο βραδυ.....κοιμηθηκε 12:30 με 6:20

και πολυ χαιρομαι!!Μακαρι να το κρατησει ομως:confused::confused::confused::confused:

Αγγελικουλα μου και εγω ηθελα να ρωτησω τι δινουμε στον παπα μιας και το αλλο Σαββατο σαραντιζουμε αλλα δεν ξερω!!!

Μανουλες που πηρατε τις ευχες θελουμε την βοηθεια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...