Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Nαι, ναι...7ωρο και επαθα πλάκα. Δεν το πιστευα!!! Μακαρι να μου το συνεχισει ετσι. Βεβαια στη διαρκεια της ημερας πειναει στο 3ωρο.

Ήταν να γίνει η αρχή, τώρα θα αρχίσει ο καλός ύπνος....

Στη δουλεια δεν θελω να γυρισω ακομα αλλα αρχιζουν κ λιγοστευουν τα λεφτα κ μετα με την κριση που υπαρχει λεω να μην το τραβηξω το θεμα...

Ωραία.... κάπως έτσι στο περίπου και εδώ....

Αννη μου αυτο με το γλυφιντζουρι το εχω σκεφτει αλλα να το φτιαξω μονη μου με χαρτονι κ ξυλαρακι. Πριγκιπες δεν θελω... Η βαφτιση θα γινει Σεπτεμβρη. Σκεφτομασταν κατι που να εχει σχεση με αυτοκινητακια ή κατι αλλο παιδικο...

Για κοριτσάκια καμία καλή ιδέα για την βάφτιση?


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Βικάκι δυστυχως δε μου τα ανοίγει τα αρχεία για να διαβάσω τι λένε :-( αν ξερει καμια ομως περίπου πόσα είναι να παίρνουμε ας μου πει!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! Βικούλα να ζήσετε!!! να κάνετε εορτασμό, έστω και στο σπίτι, μη την α΄φησεις τη μέρα να περάσει έτσι!!

ρε συ βάλια...τι του έκανες του παιδιού και ξεράθηκε στον ύπνο? να το κάνω κι εγώ!!!


τί σκέφτεται μια μαμά, στο blog:

http://oimpompires.blogspot.com

9NJ6.jpgRJvQp3.png

KZxPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαλάστηκα λιγάκι χτες γιατί όταν πήρε ο Γιώργος τους δικούς του να το πει στην πεθερά μου δεν πολυ άρεσε, πίστευε πως ο γάμος θα γινόταν στα Γιαννιτσα και όταν το άκουσε απλά άφησε ένα πεντάλεπτο σιωπής κια μετά κλείσανε το τηλ, στάνταρ μετα θα εκλαιγε! ( βέβαι φταίε και ο δικός μου που ενώ το έχουμε αποφασίσει εδώ και καιρό δεν τους έχει πει τίποτα). Ας ελπίσω να μην έχουμε παρατράγουδα!!!

Έπρεπε να δεις την δικιά μου πεθερά τι σόου μας έκανε 6 χρόνια για το που θα γίνει ο γάμος και τελικά έγινε στην Καλαμάτα. Έκαναν οι γονείς μου έναν τρικούβερτο γάμο που όλοι οι καλεσμένοι από την Ξάνθη ακόμα το λένε! Μόνο που σε εμάς εκεί είναι όλα πιο ακριβά. Να φανταστείς μόνο για 300 άτομα τραπέζι πληρώσαμε 7000 ευρώ. Πάνω από 20 ευρώ το άτομο και με τα ποτά τόσα πήγε.

Τεσπά, ο γάμος στο μέρος της νύφης γίνετε, αυτό είναι παράδοση. Αρραβώνες που κάνατε; Εμείς είχαμε κάνει εδώ και η πεθερά μου ήθελε πολύ κλειστούς οπότε και έτσι έγινε, σπίτι της μόνο εμείς και ο γαμπρός μου. Είχε την ευκαιρία να καλέσει κόσμο αλλά δεν ήθελε.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

και θα είναι κάπως αν το προσκλητληριο γάμου είναι περισσότερο παιδικό?:confused::tongue:

Πρέπει να βρω να σου στείλω το προσκλητήριο γάμου μας. Εμάς και χωρία βάφτιση είχε πάνω 2 πριγκιπάκια παιδικά. Θα σου φέρω ένα να δεις. Σε όλους άρεσε και ήταν και πάμφθηνο.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Βίκυ μου να ζήσετε!!!

happyanniversary.gif

Μην στενοχωριέσαι αν δεν το θημήθηκε. Ξέρεις πόσο σε αγαπάει.

Εγώ σήμερα πήγα ΟΑΕΔ για να πάρω το επίδομα μητρότητας αλλά δεν είχα όλα τα δικαιολογητικά. Σας ενημερώνω ότι χρειάζονται τα εξής:

- Οι αποδείξεις από τα επιδόματα κυοφορίας και λοχείας.

- Αίτηση (Το έντυπο χορηγείται από τον ΟΑΕΔ)

- Βεβαίωση εργοδότη (Το έντυπο χορηγείται από τον ΟΑΕΔ)

- Υπηρεσιακό σημείωμα ΙΚΑ. Οι αποδείξεις από τα επιδόματα κυοφορίας και λοχείας.

- Ληξιαρχική πράξη γέννησης.

- Ταυτότητα.

- Ενημερωμένη αναλυτική κατάσταση ενσήμων.

- Εκκαθαριστικό.

- Βιβλιάριο ΙΚΑ.

- Αν υπήρχαν αναρρωτικές, θέλουν και φωτοτυπία τι σελίδες του βιβλιαρίου που είναι καταχωρημένες οι αναρρωτικές.

Εχουμε 3 μήνες περιθώριο να τα καταθέσουμε όοοοολα αυτά και τα λεφτά τα παίρνουμε 10 μέρες μετά.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας!!! Βικάκι μου να ζησετε κοπέλα μου, να εισαστε παντα καλα!!! Μην σκας για τον αντρα σου... Δυστηχως ετσι ειναι...

Με την πιπίλα κ εμεις εχουμε ενα θεμα... Αλλοτε την περνει κ αλλες φορες την φτυνει με αηδία... Ειναι λογικο να μου ρευετε κανα 2ωρο μετα το φαι???

Εγω ενω ελεγα να παρω το 6μηνο του οαεδ, τελικα αποφασισα να γυρισω το Σεπτεμβρη στη δουλεια... κ απλα θα παρω ενα μηνα ανευ αποδοχων.

Αχ το θεμα τσιγάρου... ωρες ωρες το θελω τοοοσο πολυ αλλα με το που θα το ανάψω αηδιάζω κ το σβηνω...

Τανια μου μπραβο που κλεισατε ημερομηνια!!! Με το καλο! Τωρα μην αφηνεις κανεναν να σου χαλαει τη διαθεση!!!

Καλε πειτε καμια πρωτοτυπη ιδεα προσκλητηρια, μπομπονιερες κ γλυκα βαφτισης!!!

Ο μπεμπουλης μου χτες εφαγε στις 9.00 και μου ξυπνησε στις 4.00... πολλες ωρες κ μακαρι να το συνεχισει ετσι!!!

Βάλια γιατί να πάρεις άνευ. Από το εξάμηνο πάρε μόνο τον ένα μήνα και κόψ'τη μετά.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

α κι αλλη ερωτηση τωρα που το αναφερατε!απο ποτε ξεκιναμε να πληρωνομαστε απ τον ΟΑΕΔ?σε κανα 2μηνο? και ξερει καμια τι θα παιρνουμε???δεν τα θυμαμαι :-(

Τι πληρωμή είναι αυτή; Για το επίδομα μητρότητας μιλάς ή κάτι άλλο;


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Αντζουλα! Καλά είμαστε! Κάθε 2 ώρες μαμ αλλά οκ. Αντέχω!

Τώρα μόλις ξύπνησε και νιαουρίζει!

Για το εξάμηνο είναι 700? το μήνα. Για να το πάρουμε θα πρέπει να εχει τελειώσει η κανονική μας.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ καλά την παλεύεις με 2 τσιγάρα, εγώ τέτοιο μέτρο δεν το έχω, είμαι της ποσότητας....

Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω και δεν το ξεκινάω. Δεν θα μπορέσω να περιοριστώ στα 2-3 την ημέρα και με κόβω να καπνίζω ένα σωρό κι ακόμα!

Το μόνο που σκέφτομαι και δεν το ξεκινάω είναι τα ρούχα μου που θα βρωμάνε και εκεί πάνω θα αγκαλιάζω το αστεράκι μου, πάνω στην βρώμα. Ε όχι!

Αλλά πως τα έχω πεθυμήσει!!!!!!!!!


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Δημητρούλα!! αρα θα ξεκινησουμε να τα παίρνουμε σε 3 μηνες περιπου? δηλ.να τελειωσε το 2μηνο του ΙΚΑ και η καλοκαιρινη μας? αντε να δουμε...γιατι εχω μπροστα μου και μια μετακομιση καλοκαιριάτικα εγώ! και που λεφτά??!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να δεις την δικιά μου πεθερά τι σόου μας έκανε 6 χρόνια για το που θα γίνει ο γάμος και τελικά έγινε στην Καλαμάτα. Έκαναν οι γονείς μου έναν τρικούβερτο γάμο που όλοι οι καλεσμένοι από την Ξάνθη ακόμα το λένε! Μόνο που σε εμάς εκεί είναι όλα πιο ακριβά. Να φανταστείς μόνο για 300 άτομα τραπέζι πληρώσαμε 7000 ευρώ. Πάνω από 20 ευρώ το άτομο και με τα ποτά τόσα πήγε.

Τεσπά, ο γάμος στο μέρος της νύφης γίνετε, αυτό είναι παράδοση. Αρραβώνες που κάνατε; Εμείς είχαμε κάνει εδώ και η πεθερά μου ήθελε πολύ κλειστούς οπότε και έτσι έγινε, σπίτι της μόνο εμείς και ο γαμπρός μου. Είχε την ευκαιρία να καλέσει κόσμο αλλά δεν ήθελε.

όντως ακριβα σε σχέση με εδω! να φανταστείς ότι κλείσαμε με τα ιδια λεφτά για 800 άτομα! όσο για το προσκλητηριο όταν βρεθούμε αν το βρεις μου το φέρνεις, άλλωστε έχουμε καιρό μέχρι τότε!

Πήγαμε μια βόλτα και σκάσαμε απο τη ζέστη, πραγματικά δεν ξέρω πως να την ντύσω τη μικρή μου:confused:. Αγοράσμε και μια ομπρελίτσα για το καροτσάκι μας γιατι την έβλεπε ο ήλιος, πήραμε και το αντηλιακό μας και τώρα είμαστε έτοιμες για ακόμη περισσότερες βόλτες!;):tongue:


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...