Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

      Ακριβώς έτσι κ σε μένα!!

       

      4 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

      Σχετικά με το σαλοσπιρ εμένα Μ είπαν ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά και στην πρόληψη για προεκλαμψία.

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια θαυματουργός ήχος για ρηλαξάρισμα και ύπνο είναι ο ήχος της μήτρας. Υπάρχουν στο ίντερνετ αρχεία προς πώληση που μοιάζουν με τους ήχους που ακούει το μωρό στην μήτρα. Σήμερα το πρωί, αφού από τις 5 και μετά είχε κέφια και ήθελε να μείνει ξύπνιος, τον πήρα μαζί μου στον υπολογιστή και πως μου ήρθε δεν ξέρω, αλλά έψαξα για womb sounds. Μου έβγαλε ένα αρχείο και το άνοιξα να το ακούσω. Αν και δεν γκρίνιαζε, έπεσε αμέσως για ύπνο. Σε κλάσματα δευτερολέπτων!! Ήταν τόσο Powerful που με μιας το αγόρασα και θα το γράψω σε σιντί να το ακούμε την νύχτα. Σήμερα που τον σήκωσα και τον τάισα είδα ότι νύσταζε και λέω για να δοκιμάσω...και ξαναέβαλα λίγο τον ήχο και ξεράθηκε!

Σημειωτέον ο δικός μου δεν έχει κολικούς και δεν κλαίει την νύχτα. Όταν λέω μας ξενυχτάει εννοώ ότι δεν κοιμάται και γκρινιάζει, θέλει παρέα. Δεν ξέρω αν λειτουργήσει στα μωρουλίνια με κολικούς αφού αυτά πονάνε. Όποια το θέλει ας μου μιλήσει να της το στείλω με το μσν να μην το αγοράζετε κι εσείς.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα μανουλες και μπεμπακια~Δεν εχει πολυ κινηση σημερα το καφε μας βλεπω!!

Ιωαννα μου περαστικα!Ελπιζω να μην ειναι τιποτα!!

Ειρηνουλα να χαιρεσαι τον Στελλακο σου!Να ειναι παντα γερος και δυνατος!!

Τανια μου χρονια πολλα για τον μπαμπακα σας!!Σας τα χαλασε ο καιρος ε??

Και εδω μουντος ειναι και εχει και λιγο αερακι!

Και εμεις καλα κοιμηθηκαμε το βραδυ αν και τα δυο τελευταια μετα το φαη εχει αρκετη γκρινια μεχρι να κοιμηθει!Μαλλον ποναει τι να πω???Αλλα σε γενικες γραμμες ειμαστε μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Εχω εξαφανιστεί! Πως τα πάτε με τα μωράκια σας? Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα ε; :)

Κορίτσια θαυματουργός ήχος για ρηλαξάρισμα και

ύπνο είναι ο ήχος της μήτρας. Υπάρχουν στο ίντερνετ αρχεία προς πώληση που μοιάζουν με τους ήχους που ακούει το μωρό στην μήτρα. Σήμερα το πρωί, αφού από τις 5 και μετά είχε κέφια και ήθελε να μείνει ξύπνιος, τον πήρα μαζί μου στον υπολογιστή και πως μου ήρθε δεν ξέρω, αλλά έψαξα για womb sounds. Μου έβγαλε ένα αρχείο και το άνοιξα να το ακούσω. Αν και δεν γκρίνιαζε, έπεσε αμέσως για ύπνο. Σε κλάσματα δευτερολέπτων!! Ήταν τόσο Powerful που με μιας το αγόρασα και θα το γράψω σε σιντί να το ακούμε την νύχτα. Σήμερα που τον σήκωσα και τον τάισα είδα ότι νύσταζε και λέω για να δοκιμάσω...και ξαναέβαλα λίγο τον ήχο και ξεράθηκε!

Σημειωτέον ο δικός μου δεν έχει κολικούς και δεν κλαίει την νύχτα. Όταν λέω μας ξενυχτάει εννοώ ότι δεν κοιμάται και γκρινιάζει, θέλει παρέα. Δεν ξέρω αν λειτουργήσει στα μωρουλίνια με κολικούς αφού αυτά πονάνε. Όποια το θέλει ας μου μιλήσει να της το στείλω με το μσν να μην το αγοράζετε κι εσείς.

Angicat σου έστειλα πμ!

ααα μην μου λετε για αλλα κλαματα.δεν μπορω:?

χθες ειχαμε πονακια το βραδυ κ σπαραζε.κοιμηθηκε τελικα στις 2 κ ξυπνησε 5.κ στις 6 που γκρινιαξε παλι την πηρα διπλα μου κ σηκωθηκαμε 9:grin:.

μυξουλες εχουμε κ εμεις κ τις ρουφαμε κ εμεις με μια συσκευη.:?

Ιωαννουλα μου ελπιζω να μην ειναι τιποτα κ να ναι ολα οκ σημερα.περιμενουμε να μας πεις.

αντεεε ΚΑΛΗΜΕΡΕΣΣΣΣΣ:P:p:p

Ποια είναι αυτή η συσκευή Annie μου γιατί με ενδιαφέρει να την πάρω κι εγώ.

Σχετικά με θήλαστρο εγώ νοίκιασα το Symphony της Medela, γιατί ο μπεμπούλης εκνευριζόνταν κάποιες φορές κατά τον θηλασμό και εκεί που θήλαζε σταματούσε κι έκλαιγε. Τώρα τον θηλάζω μια φορά την μέρα (συνήθως στο πρώτο βραδυνό του ξύπνημα) και τις υπόλοιπες βγάζω γάλα με το θήλαστρο. Του δίνω όμως και συμπλήρωμα γιατί δεν τον καλύπτει μόνο το δικό μου.


vrowp3.png

cwGLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα μου, ελπίζω σήμερα να είναι καλά το μπεμπάκι σου κ να μην χρειαστεί να πάτε στον γιατρό.

Μαράκι, πολύ ενδιαφέρον αυτό με τον ήχο. Εγώ είχα διαβάσει για τα λεγόμενα white sounds που είναι ήχοι από αερόθερμο, τηλεόραση με χιόνια, ηλ. σκούπα κλπ. Αυτό όμως που λες εσύ ακούγεται ακόμα πιο δραστικό. Αν μπορεις να το στειλεις σε e-mail σου στέλνω κι εγώ πμ. Μακάρι να μας σώσει κι εμάς με τα πονάκια. Ευχαριστώ πάρα πολύ προκαταβολικά!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να'μαι πάλι! Να χαίρεστε τους μικρούς και μεγάλους άντρες σας Ειρήνη και Τάνια!

Εμας μόλις ήρθε η παιδίατρος και μας είδε. Εχουμε μεγαλώσει πολύ! 5 κιλά και 57εκ ύψος! Μπορούμε θεωρητικά να κάνουμε να φάμε μέχρι και 6 ώρες μία φορά την ημέρα και να πάμε ταξίδι αν θέλουμε.

Κανονίσαμε για το 6ο εμβόλιο να το κάνουμε στις 15/06. Δε θα πάω στο ΙΚΑ και γιατί δε θέλω αλλά εκεί κάνουν 5πλό και το τρυπάνε περισσότερες φορές. Τα υπόλοιπα θα μας τα γράφει γιατί είναι συμβεβλημένη και θα πληρώνουμε μόνο την επίσκεψη.

Μας έγραψε μια αλοιφούλα σε περίπτωση τσιμήματος, ένα σαπουνάκι γιατί έχει λιπαρό κεφαλάκι αλλά μας είπε μπράβο που τον κάνουμε κάθε μέρα μπάνιο και γλυτώσαμε την ακμή!

Γενικά όλα πολύ καλα!


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και από εμάς!

Μόλις κοιμήθηκε εδώ δίπλα στον καναπέ, ελπίζω οχι για λίγο γιατί από το πρωί κοιμάται ένα δεκάλεπτο και ξυπνάει, δεν με έχει αφήσει να κάνω τπτ! Είναι δυνατόν από τόσο μικρή να θέλει να κάθεται εδώ παρέα και να κοιμάται?

Ιωάννα εύχομαι να μην είναι τπτ και να μην ξαναδείς τπτ στο παμπερς.

Τάνια να χαίρεσαι τον σύζυγο, πολύχρονος να είναι.

Ειρήνη χρόνια πολλά για τον Στελλάκο σου, ελπίζω να του κάνετε ωραίο πάρτυ!

Άντρια και εσείς να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι, άντε και με ένα δεύτερο μπεμπάκι, αν και δεν σου το εύχομαι για τόσο σύντομα!


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θαυματουργός ήχος για ρηλαξάρισμα και ύπνο είναι ο ήχος της μήτρας. Υπάρχουν στο ίντερνετ αρχεία προς πώληση που μοιάζουν με τους ήχους που ακούει το μωρό στην μήτρα. Σήμερα το πρωί, αφού από τις 5 και μετά είχε κέφια και ήθελε να μείνει ξύπνιος, τον πήρα μαζί μου στον υπολογιστή και πως μου ήρθε δεν ξέρω, αλλά έψαξα για womb sounds. Μου έβγαλε ένα αρχείο και το άνοιξα να το ακούσω. Αν και δεν γκρίνιαζε, έπεσε αμέσως για ύπνο. Σε κλάσματα δευτερολέπτων!! Ήταν τόσο Powerful που με μιας το αγόρασα και θα το γράψω σε σιντί να το ακούμε την νύχτα. Σήμερα που τον σήκωσα και τον τάισα είδα ότι νύσταζε και λέω για να δοκιμάσω...και ξαναέβαλα λίγο τον ήχο και ξεράθηκε!

Σημειωτέον ο δικός μου δεν έχει κολικούς και δεν κλαίει την νύχτα. Όταν λέω μας ξενυχτάει εννοώ ότι δεν κοιμάται και γκρινιάζει, θέλει παρέα. Δεν ξέρω αν λειτουργήσει στα μωρουλίνια με κολικούς αφού αυτά πονάνε. Όποια το θέλει ας μου μιλήσει να της το στείλω με το μσν να μην το αγοράζετε κι εσείς.

τον εβαλα και εγω τον ηχο και τιποτα ρε γαμωτο. αν και ακουγε αρχικα μετα βαρεθηκε...εισαι τυχερη!!! βρηκες το κολπο!


 

KOWTp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι μου να σου ζήσει ο Στελλάκος σου!!!!να τον χαίρεστε!!

Τάνια μου πολύχρονος ο αντρούλης σου!! βάλε κεράκι στη λεμονόπιτα αφου δεν πήρες τούρτα!χιχι!

όσο για τις μυξούλες εχω κι εγω αυτο το μηχανηματάκι-ρουφήχτρα αλλά η παιδίατρος δε με άφησε να το χρησιμοποιήσω,της βάζουμε φυσιολογικό΄ορό και αμέσως φτερνίζεται κ τις φεύγουν οι μυξούλες!

μεγαλώσαμε κι εμείς ξέχασα να σας πω!! 4.100 gr και 56 πόντους!!!!!yeah~!!!!

Bικάκι μου που είσαι ??

Βασούλα μου εσύ??

α...μην εξαφανίζεστε!καλέ τωρα που το είπα,η Στράτα πάει ε!απο τότε που γέννησε δεν ξανα μπήκε!anyway~!

Άντρια μου λες?δεν πιστεύω! φανταζεσαι ακομα δεν προλαβες να συνελθεις να ξανα είσαι έγκυος??χαχα!όχι μωρε,για να σε καθησύχασε ο γιατρός δε θα ναι κάτι!

όσο για δώρο..να του παιρνες κατι γλυκό απο σενα και το μπεμπάκο?με μια καρτούλα?

α!!Μαράκι στείλε κ σε μενα τους ήχους!!τέλεια ιδέα θέλω να το δοκιμάσω μπας και την ηρεμεί!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια το mini electric medela ειναι καλο να το παρω για να αντλω για κανενα γευμα της μπεμπας οταν λειπω?

Μια χαραειναι--- ακομα μπορεις να το χρησιμοποιεις για να δινεις κανα γευμα τη νυχτα που ειναι πιο δυσκολο να θηλάζουμε . τουλαχιστον εγω έτσι το κάνω με εξυπηρετει πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια, ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας! Μάλλον έπιασαν γιατί εκτός από το επόμενο άλλαγμα που είχε κάτι πολύ λίγο, δεν ξαναείδα τπτ! Μακάρι...

Βέβαια κοιμήθηκε στις 6:30 μετά από δίωρο τσιριδοκλάμα και αφού τον πήρα στο κρεβάτι μας... Ευτυχώς περιμένω σήμερα την υπομονετική μου μανούλα οπότε ελπίζω να κοιμηθώ λίγο το βράδυ...

Τώρα κοιμάται το ταλαίπωρό μου.

Ειρήνη, να τον χαίρεσαι τον Στέλιο, να είναι γερός! Κι ελπίζω και υπεράνω για να μην έχετε άλλα περιστατικά με ιπτάμενα μπουκάλια! :wink:

Τάνια, να τον χαίρεσαι τον άντρα σου! Να είστε υγιείς κι ευτυχισμένοι!

Δήμητρα, ευτυχώς που τα πλένει το πλυντήριο! Καλά, κι εμείς πλένουμε μπαλκόνια αλλά δεν τα κάνουμε όλα λούτσα... Απορώ...

Σκέφτομαι να κόψω τα γαλακτοκομικά αλλά από την άλλη σκέφτομαι μήπως ήταν τυχαίο το χθεσινό και αν δεν ξαναεμφανιστεί θα το αποδώσω στα αγελαδινά και θα απέχω άδικα...Αχ, δεν ξέρω. Και χθες δεν έφαγα κάτι περίεργο... Χαρά στο κουράγιο σου που τα έχεις σταματήσει!

Άννυ, γίνεται η Κλειώ βυσσινί από το κλάμα και ιδρώνει; Έχουν κι αυτό το απεγνωσμένο βλέμμα και με τσακίζει. :( Και μόνο υπομονή λένε οι γιατροί πέρα από τα μασάζ και τα ζεστά. Κι άντε εμείς το εκλογικεύουμε και το διαχειριζόμαστε (λέμε τώρα!). Αυτά τα καημένα? :confused::(

bubbles, τέτοιο σοκ το καημένο από το εμβόλιο? Ελπίζω στα επόμενα να μην έχετε τέτοιο θέμα!

Θάλεια, μη ρωτάς αν είναι δυνατόν, είναι και παραείναι! Έχουν κεραίες τα ατιμουράκια μας και τα πιάνουν όλα! :rolleyes::cool::roll: Όσο πιο γρήγορα το πάρουμε απόφαση πως για λίγο καιρό δεν θα κάνουμε τπτ άλλο εκτός από να τα έχουμε αγκαλιά, τόσο καλύτερα για εμάς! Εύχομαι πάντως να μην κρατήσει πολύ!

Θυμήθηκα τώρα για το msn που λέγατε, και θέλω να ρωτήσω αν είναι το ίδιο με το windows live messanger... Ιδέα δεν έχω! Από αυτό το τελευταίο έχω, αν είναι πείτε μου να μπω στη λίστα και να την πάρω κι εγώ!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια,

Δήμητρα sorry κούκλα μου, αλλά εχτές ήμουν πολύ φορτωμένη όταν γυρίσαμε από την γιατρό, έκανε και η μικρή μεγάλο μαμ και δεν πρόλαβα να μπω να σε ενημερώσω για αυτά που λέγαμε.

Πήγαμε εν τέλη, όλα καλά, 4650 με την δική της ζυγαριά, νηστική, 57 cm ύψος, από ανάπτυξη δλδ όλα οκ. Θα πρέπει και εμείς για ένα μήνα να φοράμε διπλή πάνα για να ανοίξουν καλά καλά τα ισχύα που είναι ελαφρώς σφιχτούλια αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα απλά βοηθητικά θα το κάνουμε. Το άλλο θεματάκι δυστυχώς είναι οστέινη μάζα και η συμβουλή της είναι να μην κάνουμε τίποτα γιατί αργότερα δεν θα φαίνεται. Άφησε να εννοηθεί ότι είναι κρίμα να κάνει χειρουργείο για κάτι τέτοιο.

Ρώτησα για αντηλιακό, μετά τους 6 μήνες είπε, για την λεβάντα που βάζουμε στα ρούχα της αροξόλ για τον σκόρο, είπε να της βάλω φυσική λεβάντα. Για τα κουνούπια στο παιδί σιτρονέλα υγρό και έξω όταν είμαστε να βάζω ένα αυτοκόλλητο σιτρονέλας στο καρότσι της.:confused::confused:

Και σήμερα πήγαμε το πρωί και πήρα την μαμά μου και αγκαζέ πήγαμε στην αισθητικό και μετά στα mothercare για ένα μάρσιπο του άντρα μου και κάτι άλλα ψιλά.

Κάπως το χάρηκα αυτό το τελευταίο, γιατί είδα καλά το σημάδι και έχει σχεδόν φύγει εντελώς, αφού κάναμε κανονικά κερί και σε εκείνο το σημείο!

Την Παρασκευή θα φτιάξω λιγάκι και το μαλλί μου γιατί έχω την γιορτούλα της μαμάς μου και της κουμπάρας μου και την Κυριακή το σούπερ event |(μία βάφτιση) και θα 'μαι οκ για όλα...

Ειρήνη μου να χαίρεσαι τον γιόκα σου, να ζήσει σαν τα ψηλά βουνά!!!

Τάνια μου και εσύ να χαίρεσαι τον άντρα σου μάτια μου!!

Κάτι ξεχνάω.......


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Τι κάνετε;

Ειρηνάκι μου να χαίρεσαι τον γιοκα σου!

Ιωάννα μου δεν ξέρω αν εγώ ή ο άντρας μου έχουμε έλλειψη του ενζύμου.

Σίγουρα εχει η μαμά μου και μου είπε η παιδίατρος ότι δεν είναι απόλυτο να έχουμε κι εμείς. Δεν είναι κληρονομικό.

Αννη μου (andria) εγώ αδιαθέτησα χτες... Πάντως μην αγχώνεσαι, δεν θα είναι κάτι. Καλε, σας επέτρεψε ο γιατρός το θεχ πριν τις 40 μέρες;;;

Τώρα δωράκι στον άντρα σου... Μια ψηφιακή κορνίζα για να βάλετε τον γιο σας;

Ο μικρούλης μου και σήμερα ξύπνησε στις 5.30 το πρωι από τις 12.00 που είχε φάει και γενικά είναι πολύ ηρεμος σήμερα πράγμα που δεν έχει ξανακάνει. Να ανησυχήσω; Μήπως μου αρρώστησε;;;;;;;

Εμένα πονάει η μέση μου και η κοιλίτσα μου από την κ@λ@περίοδο... Καλά δεν ήταν 9 μήνες χωρίς αίμα;

Σήμερα θα τον ζυγίσουμε και έχω την περιέργεια να δω πόσο έχει πάει!!!


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

α ναι.... (το αλσχάιμερ της εγκυμοσύνης με ακολουθεί..)

Η επίσκεψη στο ιατρείο κοστίζει το ίδιο με την κατ οίκον, αλλά μου έκοψε και απόδειξη.

Για τα εμβόλια κάτι μου έλεγε αλλά δεν μπορούσα να καταλάβω καλά τί έλεγε γιατί είχα το νου μου στην μικρή. Τώρα που διάβασα το ποστ σου κατάλαβα τί μου έλεγε. Τεσπά, εμείς έχουμε κλείσει να το κάνουμε στο κέντρο μάνας στις 2 Ιουνίου, αν δεν μας κάνουν και το 6ο της Ηπατίτιδας θα το κάνουμε έξω και εμείς. (Αν κατάλαβα καλά...).


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α! Δήμητρα πάρε το αίμα σου πίσω!!! Ανέβα στην ταράτσα και πέτα της ένα κουβά σαπουνόνερο από σφουγγάρισμα στο μπαλκόνι και μετά κάνε το παπί σαν την κυρία...:D:tongue:

Άντριά μου μην αγχώνεσαι, πολύ δύσκολο να σου συμβεί κάτι τέτοιο, βέβαια πες το στον γιατρό σου να είσαι και σίγουρη...

Βάλια μου φτύσε τον έτσι ηρεμούλης που είναι, μάλλον θα είδε την μανούλα που πονάει η κοιλίτσα της και είπε να μην σε ταλαιπωρήσει..;);)

Ιωάννα μου περαστικά γρήγορα να είναι!!!

Θάλεια, μάλλον είναι κουτσομπολο-κοινωνική σαν την δικιά μου!!! Φέρτην από 'δω να κάνουν παρεούλα!


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...