Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια !!!

Τί κάνετε? Ωραίοι καφέδες βρε παιδί μου, να είμασταν και σε μία παραλία αραχτές και να τους πίναμε....

Τί κάνουν τα μπεμπόνια σας?

Άντζυ τί ακούω? 7ωρο πουλάκι μου? Ουαου.... Θα πετάς τώρα εσύ ε?

Και εμείς 10.30 ξυπνήσαμε, από τις 1.00 που κοιμηθήκαμε χτές βράδυ (αλλά μας έβγαλε την πίστη για να κοιμηθεί...).

Σήμερα σκεφτόμουν, πως πολύ θα το 'θελα να γυρνούσε ο χρόνος 12 μήνες πίσω... Τί καλά που θα 'ταν...


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω αυτό είχα, καλό ήταν εγώ που δεν είχα γάλα και έβγαζα, πόσο μάλλον εσύ.

Και εγω της Medela exo. Για ι Τανια μου λες ειχα ???? Τώρα δεν έχεις?????

Τι θα κάνουμε ρε παιδι μου με μας που μας στερευει γρηγορα???? Και εγω απο τα ίδια πολυ μικρη ποσοτητα. Τουλάχιστον προσπάθησες και όλες προσπαθούμε:confused::confused::confused:Ε???????????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!

Τί κάνετε? Ωραίοι καφέδες βρε παιδί μου, να είμασταν και σε μία παραλία αραχτές και να τους πίναμε....

Τί κάνουν τα μπεμπόνια σας?

Άντζυ τί ακούω? 7ωρο πουλάκι μου? Ουαου.... Θα πετάς τώρα εσύ ε?

Και εμείς 10.30 ξυπνήσαμε, από τις 1.00 που κοιμηθήκαμε χτές βράδυ (αλλά μας έβγαλε την πίστη για να κοιμηθεί...).

Σήμερα σκεφτόμουν, πως πολύ θα το 'θελα να γυρνούσε ο χρόνος 12 μήνες πίσω... Τί καλά που θα 'ταν...

Καλημερόυδια

Βικυ μου νοσταλγουμε την εγκυμοσυνη ή την προ εγκυμοσύνης εποχη???????????

Εγω πέρυσι τέτοιο καιρο ήμουν για πρωτη φορα εγκυος σε παιδάκι που έχασα πολύ γρηγορα ..Πώς περνα ο καιρος όλα τα θυμαμαι σαν σημερα!!!!!!!!!!

Τωρα που σκεφτομαι πιο καθαρα και χωρις άγχος ήταν πραγμαται πολύ όμορφη κ εποχη η εποχη της εγκυμοσύνης Μετανιώνω για το άγχος που ειχα και εχανα στιγμες πολλές............... Στην επομενη πρωτα ο Θεος θα ειμαι πιο ώριμη πιστευω αλλα κ όλες το ιδιο θα ειμαστε πια ετσι δεν ειναι ?????????

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα Βασιλικούλα και Βικάκι!!!!!!

Βικάκι πετάω ναι! ξερεις τι ήθελα να ρωτήσω ρε συ?αν θηλάζουμε ξάπλα στο κρεβάτι κ μας παίρνει κ τις 2 ο ύπνος μετά,κάνει κακό που δε σηκωνόμαστε να ρευτούμε??

12 μήνες πριν??τι νοσταλγείς Βικάκι μου?τον παλιο σου εαυτό?


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιστεύω οτι ειναι περιοδος γιατι ετσι κι αλλιως τα λόχεια εχουν σταματήσει εδώ και αρκετες μερες... Μακάρι να ειναι να ξεμπερδεύουμε...

Ποτε θα σταματησει να μου τρωει ανα 3ωρο? Του εδωσα στις 4.00 150ml απο 120 που του εδινα και πινάει...............

Φυσικο ειναι να πεινάει και άλλο και η δική μας μας εκπλήσσει με τις ποσοτητες καμιά φορά. μία θέλει 90 μια 120 και άλλες 150 Μεγαλώνουν τωρα και συνέχεια ζητουν περισσότερο!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα κορίτσια μου!!!!

Εγώ ως ξενέρωτος άνθρωπος νοσταλγώ τα προ εγκυμοσύνης.... ήμουν και λίγο χύμα, τώρα πάπαλα όμως...

Άντζυ μου και εμείς έτσι ξαπλωτά θηλάζουμε πάμπολες φορές και δεν ρευόμαστε. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...

Βασούλα έτσι είναι, κοιτάμε τον στόχο και χάνουμε την ευχαρίστηση της διαδρομής καμιά φορά...


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Τι κανετε μαμαδες και μωρακια; Ελπιζω να ειστε καλα!

Μου λειψατε! Χαθηκα λιγο...

Εμεις καλα, κοιμαται τωρα αλλα περασαμε 2 νυχτες που δεν κοιμηθηκαμε παρα μονο αφου ξημερωσε... Και πολλη γκρινια ολη τη μερα, δεν μπορω να κανω τπτ αλλο εκτος απο το να κραταω τον μπεμπη και να τον κουναω... Ελπιζω να στρωσει γιατι θα παθω παρακρουση... Αλλα αυτα ας ειναι μονο.

Κατα τα αλλα καλα! Σαραντισαμε το Σαββατο -4 μερες νωριτερα χαριστικα!- και πηγαμε βολτιτσες το ΣΚ!

Δεν θυμαμαι τπτ απο αυτα που λετε... Η ελλειψη υπνου με εχει βαρεσει ασχημα, αφου με ρωτανε τι εγινε πριν 2 ωρες και δεν θυμαμαι! Αρχη αλτσχαιμερ, μαλλον...


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα;

Τι νοσταλγείς Βίκυ μου; Εγω πέρυσι τέτοια εποχή είχα πρόταση από τον αντρούλη μου να κάνουμε παιδάκι.

Εμένα κοιμήθηκε 12παρά, ξύπνησε 2-3 και μετά 5 και δεν κοιμόταν. Εγώ πρώτη φορά ήμουν τόσο λιώμα. Στις 8 ανέλαβε ο Νεκτάριος κι ετσι κοιμήθηκα λιγάκι, ως τις 9:30.

Τώρα είμαι καλά. Πήγαμε και μια βολτα μέχρι το φούρνο και χαλαρώνουμε.


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλε η Ιωαννα που εξαφανιστηκε???????????????:confused::confused:

Αχ, Αννυ τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται!

Τι κανετε εσεις;

Δημητρα, περιμενες να εχεις τοσες αντοχες; Εγω οχι, και τη μια νιωθω πολυ πιεσμενη, την αλλη μεσα στην καλη χαρα οταν το μωρο ειναι χαρουμενο και δεν κλαιει...


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ, Αννυ τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται!

ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ:tongue:

Τι κανετε εσεις;

Δημητρα, περιμενες να εχεις τοσες αντοχες; Εγω οχι, και τη μια νιωθω πολυ πιεσμενη, την αλλη μεσα στην καλη χαρα οταν το μωρο ειναι χαρουμενο και δεν κλαιει...

τι να κανουμε ...κλαιμε γιατι ζοριζομαστε στα κακα μας μαλλον..τι να κανω δεν ξερω...:confused:

οσο για τις αντοχες μια απ τα ιδια κ εγω...

Δημητρα τι εννοεις να φταιει κατι στην διατροφη??


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Αντζυ 7ωρο;;;; Κι εσύ;;; Πως γίνεται; Να παίζει ρόλο η διατροφή;

Δημητρούλα μου δεν έχω ιδέα!δε μου το χει ξανα κάνει αυτό! κοιμήθηκε 12:10 και την ξύπνησα εγώ 7 η ωρα γιατι ετρεχε το στήθος μου κ πόναγα πολύ!μακάρι να το έκανε πάντα!!!:D:tongue: (έκανα λάθος πριν)


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, Αννυ τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται!

Τι κανετε εσεις;

Δημητρα, περιμενες να εχεις τοσες αντοχες; Εγω οχι, και τη μια νιωθω πολυ πιεσμενη, την αλλη μεσα στην καλη χαρα οταν το μωρο ειναι χαρουμενο και δεν κλαιει...

Καλώς την Ιωάννα μας!!! Τί κάνετε κοριτσάρα?

Όντως , όπως τα διαβάζω φαίνεται ως και άθλος το ξενύχτι... Έχετε όμως και βοήθεια. Εμένα που δεν έχω βοήθεια ο Θεός μου έστειλε ήσυχο παιδάκι γιατί αλλιώς θα είχαμε αναβίωση του Ζαλόγγου...

Χτες το βράδυ του λέω του δικού μου κατά τις 00.30, κράτα την λίγο και το αποτέλεσμα ήταν να πάθει φαρυγγίτιδα το παιδί από το κλάμα (βαριόταν να την ησυχάσει φαίνεται..) σηκώθηκα σε 5 λεπτά και την πήρα και τελικά σε 2 λεπτά κοιμήθηκε στον ώμο μου. Άντρες....


GaiGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...