Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Άννυ, λεμονόπιτα κι εσύ? Μπράβο!

Άντζυ, δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά... Εμένα ο σύμβουλος θηλασμού μου πρότεινε το swing για περιστασιακά, αλλά δεν το συζητησαμε διεξοδικά... Μήπως να ρωτούσες την Αγλαΐα;

Μίλησα με τον παιδιατρο και μου είπε πως η επιδείνωση στα πονάκια και τις μυξούλες μπορεί να είναι από ίωση και να κάνουμε υπομονή. Αφού το κλείσαμε και τον άλλαξα βρήκα στα κακά μια κόκκινη βλέννα και στην επόμενη αλλαγή περισσότερες σε ροζ! :(

Τον ξαναπήρα και είπε πως και αυτό μπορεί να είναι λόγω ίωσης και να το παρακολουθώ. Αν συνεχιστεί και αύριο, να πάρω την πάνα και το μπέμπη και να πάμε... Διάβασα στο νετ πως μπορεί να είναι αλλεργία στα γαλακτοκομικά ή ραγάδα στο εντεράκι... Ελπίζω να μην ξαναβρώ κάτι. Πάντως και τα δυο αντιμετωπίζονται εθτυχώς!

Ξύπνησε και πεινάει! Καληνύχτα!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Δεν βλέπω καμιά εδώ, ελπίζω να απολαμβάνετε ύπνους με τα μωράκια σας!

εμένα εξακολουθεί να ξυπνάει την νύχτα 1 ή 2 φορές για μαμ αλλά ξανακοιμάται αμέσως, συνήθως στην αγκαλιά ή στην μέση στο κρεβάτι. Τσάμπα λεφτά το πόρτ μπεμπέ, ελπίζω να εκτιμήσει την κούνια της τουλάχιστον κάποια στιγμή, αλλιώς μας βλέπω να παραγγέλνουμε μεγαλύτερο κρεβάτι για όλους μας, τουλάχιστον να ευχαριστιόμαστε ύπνο:tongue::tongue:

Αγγελική μου εγώ έχω το mini electic, κάνω συνήθως μια άντληση την ημέρα και βγάζω γύρω στα 100 -150 ml είτε για να αφήσω λίγο την μικρή στον μπαμπά της, είτε για να το πάρω μαζί μας αν βγούμε έξω για πολλή ώρα το σαββατοκύριακο. Νομίζω για τέτοιου τύπου χρήση είναι μια χαρά.


mWsZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άννυ τι είχε η μικρή σου κι έκλαιγε; Πάντως εμένα συνήθως γκρινιάζει πολύ όταν θέλει να κοιμηθεί. Κι έχουμε και μυξούλες, βάζουμε ορό και ρουφάμε με μία συσκεύη, πίκρα!

Επίσης την Δευτέρα κάναμε τα πρώτα μας εμβόλια, προετοιμαστείτε ψυχολογικά κορίτσια για πολύ κλάμα. Ευτυχώς δεν έκανε πολύ πυρετό, μέχρι 37,5 έφτασε αλλά από το πρωί που τα έκανε μέχρι το απόγευμα έκλαιγε σπαρακτικα και δεν ηρεμούσε με τίποτα, ούτε να φάει δεν ήθελε, τα είδα όλα.


mWsZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Ιωάννα μου περαστικά σας! Κι εγώ για αλλεργία έχω ακούσει. Αλλα αν ήταν στα γαλακτοκομικά δε θα το έκανε από την αρχή; Μήπως έφαγες τίποτα γνωστό για αλλεργίες χθες; Πάντως δεν είναι κάτι σοβαρό. Φίλάκια δώσε στο μπεμπουλίνι σου.

Bubbles σοβαρά; Τόσο κλάμα; Επειδή πόνεσε από την ένεση ή παρενέργεια του εμβολίου;


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ααα μην μου λετε για αλλα κλαματα.δεν μπορω:?

χθες ειχαμε πονακια το βραδυ κ σπαραζε.κοιμηθηκε τελικα στις 2 κ ξυπνησε 5.κ στις 6 που γκρινιαξε παλι την πηρα διπλα μου κ σηκωθηκαμε 9:grin:.

μυξουλες εχουμε κ εμεις κ τις ρουφαμε κ εμεις με μια συσκευη.:?

Ιωαννουλα μου ελπιζω να μην ειναι τιποτα κ να ναι ολα οκ σημερα.περιμενουμε να μας πεις.

αντεεε ΚΑΛΗΜΕΡΕΣΣΣΣΣ:P:p:p


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρα πρωί πρωί. Σηκώνομαι, βάζω πλυντήριο με ρουχαλάκια του μωρού, με τα χίλια ζόρια καταφέρνω να τα απλώσω και μετά από κανα τέταρτο μια μ@λ@κισμένη από τον 6ο άρχισε να πλένει το μπαλκόνι της.... Τι να πω; Γκαβομάρα έχει;;;

Ο κόσμος συνηθίζει να τα πλένει με βροχή...γιατί είναι σίγουρο ότι δε θα έχει κανείς ρούχα.

Τελοσπάντων, συγχίστηκα. Τώρα τα ξαναπλένω!


X4pTp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα φιλεναδες!!Ιωαννάκι μου ελπίζω να μην είναι τιποτα και να ναι μια χαρουλα ο μπεμπίνος σου!

Δεσποινάκι μου αυτό είναι ,θα το παρω απο μια κοπέλα εδω στο parents ,το θελω οπως κι εσυ,μονο για να αφηνω ενα μικρο μπουκαλακι στη μαμα μου για σιγουρια αν πεταχτουμε καπου ή για να χω μαζι αν παμε καπου κ ειναι δυσκολο να τη θηλασω! αρα καλο ειναι λες? ευκολο στη χρηση? εγω αυτα με τα μπουκαλια ,το ψυγειο ,την αντληση -ποτε πρεπει- δεν τα ξερω!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


α,ρε Δημητρούλα τι επαθες πρωινιάτικα ε!

εστειλα τωρα τη μανα μου ΟΕΑΔ να δουμε θα παρουμε τιποτα?? αν και απο χαρτια ουτε ξερω τι της εδωσα μαζι!


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites

Τα πήρα πρωί πρωί. Σηκώνομαι, βάζω πλυντήριο με ρουχαλάκια του μωρού, με τα χίλια ζόρια καταφέρνω να τα απλώσω και μετά από κανα τέταρτο μια μ@λ@κισμένη από τον 6ο άρχισε να πλένει το μπαλκόνι της.... Τι να πω; Γκαβομάρα έχει;;;

Ο κόσμος συνηθίζει να τα πλένει με βροχή...γιατί είναι σίγουρο ότι δε θα έχει κανείς ρούχα.

Τελοσπάντων, συγχίστηκα. Τώρα τα ξαναπλένω!

ΜΑ ΤΙ ΒΟΥΡΛΟ ΘΕΕ ΜΟΥ:twisted::twisted::twisted::twisted:

δεν εχεις απλωστρα που μπαινει μεσα στο μπαλκονι?εγω σε τετοια τα βαζω για να μην τα βλεπουν κιολας;)


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!

Εμεις είχαμε ένα ήσυχο ως συνήθως βράδυ. Εδώ και δυο βράδια έχουμε το εξής πρόγραμμα. Τρώμε κατα τις 9, κοιμάται κατα τις 10:30 ξυπνάει 2:30 και μετά 7:30΄, μια χαρά!!! αντε να κόψουμε σιγά σιγά και το 2:30 ! (αχάριστη μάνα:tongue:)

Ιωάννα μου περαστικά σας, ελπίζω να μην είναι τίποτα!!

Αννυ τελικά σου πέτυχε η λεμονόπιτα? Σου άρεσε?

Εμας σήμερα έχει γενεθλια ο μπαμπάς μας και μόλις βγήκαμε να του πάρουμε τούρτα μας έπιασε βροχή και γυρισαμε πίσω.:(


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανούλες! Τι κάνετε? Τα μπεμπίνια σας? Δήμητρα να θυμάσαι: Παντού υπάρχει ένας μα...ας!!!

Θέλω την βοηθεία σας, έχουμε επέτειο γνωριμίας με τον άντρα μου την Κυριακή και δεν ξέρω τι να του πάρω.. Πουκαμισά, γραβάτες, αρώματα απορρίπτονται, spa δεν του αρέσει... ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ???

Αλλη μία απορία: Πόσες από εσάς έχετε αδιαθετήσει? Εγώ γεννησα στις 28/3 κι ακομα τίποτα.. Στις 13/5 είχαμε "ατυχημα" με τον αντρα μου και πήρα τηλ τον γιατρό και μου είπε να μην ανησυχώ (με είχε δει στις 30/4 και τα ωοθυλακια μου ήταν πολύ μικρά) κατα πάσα πιθανοτητα δεν θα έχει γίνει τίποτα. Αν μέχρι τις 13/6 μου λέει δεν σου έχει έρθει περιοδος θα έρθεις να σε δω...


B8ZWp3.png

Jk5rp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες. Δημητρούλα σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δηλ. για 10 μέρες τουλάχιστον πρέπει να κόψω το γάλα για να δω αν θα'χω αποτέλεσμα? Πολύ βλακεία ρε γμτ. Και έπινα πολύ γάλα! Πάντως προς το παρόν, όχι μόνο δεν έχω δει βελτίωση τις 3 μέρες που το'χω κόψει αλλά χειρότερα την βλέπω. Τώρα δεν κάνουμε μόνο το απόγευμα πονάκια αλλά και πρωί και βράδυ. Την λυπάται η ψυχή μου. Μόνο στο ζιζί ηρεμεί και μου τα΄χει κάνει πιπίλα. Πονάω αφόρητα!

Τάνια να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και Ειρήνη τον Στελλάκο σου. Χρόνια τους πολλά!

Πολλά φιλιά σ'ολες τις μανουλίτσες και τα μπεμπάκια και καλή μας μέρα!


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...