Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Επανηλθα μετα απο απελπισμενς προσπαθειες να κοιμησω τη θκατουλα για να οιμηθθω...η οποια δεν κοιμηθηκε! Μετα ξυπνησε ο Στελιος...και τωρα ξεραθηκε η ικρη! Ειμαι ετοιμη να πηδηχτω απ το παραθυρο οπως καταλαβαινετε.

Βαλια μου, μπηκα στο site της Pasarella και δεν ειχε...

Τεσπα. Οτι εγινε εγινε.......την παρηγγειλα κι επειδη με ειδε σκασμενη ο καλος μου, προτεινε να παρω τα μπρεκολακια απο το jumbo και να προσπαθησει να φτιαξει μια πατεντα ωστε να στεκονται....Ας ελπισουμε να τα καταφερει!

maraki2108 ουτε βοτανα ή χαμομηλακι βοηθαει στους πονους? Νομιζω οτι θα ηταν πιο ελαφρυ κι ολας απο το γαλα για το στομαχακι του...

Οσο για τα ισχυα...ναι "υπερηχο ισχυων" μας ειπε.

AngiCat Δεν το εχουν ολα τα μωρακια καλε. Δεν χρειαζονται διπλη πανα.

Annie σας εχει ξαναδει παιδιατρος...που δεν εβαλες πανα λεω...διορθωθηκαν μονα τους?

Εμενα παντως μου το ειπαν απο το μαιευτηριο. Μας το ειπε και η παιδιατρος μας πρωτη φορα που μας ειδε. Εβαζα διπλωμενη υφασματινη πανα γιατι τα διπλα pampers της σημαδευαν τα μπουτακια Και τωρα που σαραντισαμε μας το ξαναπε. Ειναι λεει αρκετα καλυτερα, αλλα παρ' ολα αυτα σφιχτα. Στις 28 του μηνα που θα κανουμε εμβολιο, αν ειναι ακομη προτεινε να κανουμε υπερηχο (θα μαστε 2 μηνων). Πρωτον γιατι αν τυχον χρειαζεται κατι περαιτερω να ξεκινησουμε εγκαιρως και δευτερον αν δεν ειναι κατι...να μην το ταλιαπωρω μες τη ζεστη με πολλες ωρες την πανα.


QuW0p3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι ειναι περιοδος γιατι ετσι κι αλλιως τα λόχεια εχουν σταματήσει εδώ και αρκετες μερες... Μακάρι να ειναι να ξεμπερδεύουμε...

Ποτε θα σταματησει να μου τρωει ανα 3ωρο? Του εδωσα στις 4.00 150ml απο 120 που του εδινα και πινάει...............


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα μετα απο απελπισμενς προσπαθειες να κοιμησω τη θκατουλα για να οιμηθθω...η οποια δεν κοιμηθηκε! Μετα ξυπνησε ο Στελιος...και τωρα ξεραθηκε η ικρη! Ειμαι ετοιμη να πηδηχτω απ το παραθυρο οπως καταλαβαινετε.

Βαλια μου, μπηκα στο site της Pasarella και δεν ειχε...

Τεσπα. Οτι εγινε εγινε.......την παρηγγειλα κι επειδη με ειδε σκασμενη ο καλος μου, προτεινε να παρω τα μπρεκολακια απο το jumbo και να προσπαθησει να φτιαξει μια πατεντα ωστε να στεκονται....Ας ελπισουμε να τα καταφερει!

maraki2108 ουτε βοτανα ή χαμομηλακι βοηθαει στους πονους? Νομιζω οτι θα ηταν πιο ελαφρυ κι ολας απο το γαλα για το στομαχακι του...

Οσο για τα ισχυα...ναι "υπερηχο ισχυων" μας ειπε.

AngiCat Δεν το εχουν ολα τα μωρακια καλε. Δεν χρειαζονται διπλη πανα.

Annie σας εχει ξαναδει παιδιατρος...που δεν εβαλες πανα λεω...διορθωθηκαν μονα τους?

Εμενα παντως μου το ειπαν απο το μαιευτηριο. Μας το ειπε και η παιδιατρος μας πρωτη φορα που μας ειδε. Εβαζα διπλωμενη υφασματινη πανα γιατι τα διπλα pampers της σημαδευαν τα μπουτακια Και τωρα που σαραντισαμε μας το ξαναπε. Ειναι λεει αρκετα καλυτερα, αλλα παρ' ολα αυτα σφιχτα. Στις 28 του μηνα που θα κανουμε εμβολιο, αν ειναι ακομη προτεινε να κανουμε υπερηχο (θα μαστε 2 μηνων). Πρωτον γιατι αν τυχον χρειαζεται κατι περαιτερω να ξεκινησουμε εγκαιρως και δευτερον αν δεν ειναι κατι...να μην το ταλιαπωρω μες τη ζεστη με πολλες ωρες την πανα.

δεν μας ξαναειδε Ειρηνη μου.θα μας δει απο βδομαδα παλι.εγω δεν εχω καταλαβει ακομη τι ακριβως γινεται με τα ισχυα.δεν μου το εξηγησε


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανουλες!

Αγγελικουλα Λουτρακι ε???Τι ωραια!!Θελω κι εγω:(:(:(

Εμεις το εμβολιο θα το κανουμε 14 Ιουνιου και μας ειπε οτι ειναι 5απλο!!!!

Για το θεμα θεχ οταν πηγα στον γιατρο πριν κανα δυο εβδομαδες μας ειπε free και το προσπαθησαμε την περασμενη εβδομαδα με προφυλακτικο παντα:tongue:Η αληθεια ειναι οτι πονεσα στην αρχη και μετα ενιωθα λιγο περιεργα και λιγο τσουξιμο αλλα πιστευω οτι ηταν λογικο μετα απο τοοοσο καιρο.....!!!!

Με το θεμα του θηλασμου δεν εχω καταλαβει τι συμβαινει.......μια πινει μονο απο εμενα ο μπεμπης και χορταινει και την αλλη πινει απο εμενα παλι αλλα γκρινιαζει και του δινω και ξενο.Τι μια εχω πολυ και την αλλη λιγο?Δεν εχω καταλαβει τι συμβαινει.Αλλα απο εκει που του εδινα μονο σε 1 γευμα συμπληρωμα τωρα στα περισσοτερα του δινω και ξενο γιατι δεν χορταινει.Μαλλον μειωνεται η ποσοτητα.....................

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πριν δεν πρόλαβα να γράψω τα νέα μας γιατί ξύπνησε το μωρουλίνι και τον είχα αγκαλίτσα. Έχει αρχίσει και ανταποκρίνεται (κάπως) και καταφέρνω να παίξω μαζί του (υποτυπωδώς).

Σήμερα είχαμε ραντεβού με την παιδίατρο και βγήκαμε λίγο νωρίτερα. Πήγαμε σε έναν κολλητό μας που έχει κατάστημα και καθήσαμε εκεί για μισή ωρίτσα. Πήγαμε βόλτα στα Λίντλ να πάρουμε χυμούς και μωρομάντηλα και μετά πήγαμε στην γιατρό μας. Μας ζύγισε 5700 και μας μέτρησε 57 πόντους. Πολύ καλά! Μας είπε πως είμαστε πολύ μεγάλα παιδάκια και πως τρώμε πολύ. Όταν όμως την ρώτησα αν θέλει να τον ταΐζω λιγότερο, μου είπε όχι, με το μητρικό δεν την πειράζει όσο και να τρώει!! Μου επέβαλλε και τον 4μηνο θηλασμό, μέχρι να μπουν οι τροφές. Εμβόλιο κλείσαμε για τις 8 Ιουνίου και θα κάνουμε και το πόσιμο της γαστρεντερίτιδας. Θα το κάνει άλλη; Αυτό δεν το γράφουν τα ταμεία και το αγοράζεις (80 ευρώ η δόση/3 δόσεις). Να πω την αλήθεια, δεν έχω αποφασίσει αν θα το κάνουμε, πρέπει να πάρω γνώμες πρώτα.

Αυτά για σήμερα νομίζω. Εύχομαι να έχουμε ένα υπέροχο βράδυ!


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

AngiCat Δεν το εχουν ολα τα μωρακια καλε. Δεν χρειαζονται διπλη πανα.

Μόλις παρατήρησα ότι έχει γράψει το βιβλιάριο η παιδίατρος ισχία 180μοίρες. Άρα το είδε αυτή και δεν μας είπε τίποτα. Προφανώς έτσι πρέπει να είναι.


mU4Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι! Τακτοποιήσα την κουζίνα μου που έμοιαζε με βομβαρδισμένο τοπίο, κοίμησα και την πεταλουδίτσα και έκατσα να πάρω μια ανάσα!!

Μαράκι μου ωραίες οι ιδέες ια τα κεράσματα, αν και δεν τα είδα νωρίτερα και έτσι έφτιαξα τυροπιτάκια, λεμονόπιτα και κορμό και αύριο ένα κέικ με κεράσια και τέλος.

Σιγά μη σε αφήσουμε με ένα ποτηρι νερό όταν έρθεις! Πως θα σε καλοπιάσουμε, ολόκληρο γαμπρό έχεις! Πρέπει να σας δείξουμε ότι είμαστε νοικοκυρές:tongue::tongue::tongue:

Μαρία εμένα γιατί μου είπε ο Μιχάλης ότι μετά τις 40 πρέπει να με δει?:confused:Ετσι έκλεισα την Πέμπτη ραντεβού!

Ειρήνη μου κρίμα που δεν βρήκες την τούρτα που ήθελες! Σίγουρα όμως και έτσι θα γίνει ωράια!!

όσο για την κρέμα είναι της mustela σειρά stelatopia creme emolliente!

15 ευρώ κάνει.

Στις 14 Ιουνίου θα κάνουμε και εμείς το πρώτο μας εμβόλιο, 6απλο μας είπε ότι είναι!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιμηθηκατε?

Εγω μολις τελειωσα πλητυρια, απλωματα κλπ... κι ευτυχως ο αντρουλης μου δινει το γαλα στη μπουμπου---ευχομαι το τελευταιο για σημερα...αυριο παλι!

Νεραιδουλα εχεις δικιο "5απλο". Κοιταξα το βιβλιαριο του Στελιο....Την πρωτη φορα καναμε αυτα που γραφουν:

Διφθεριτιδας / Τετανου / Κοκκυτη (DTP ή DTaP)

Πολιομυελιτισας((Polio)

Αιμοφιλου της ινφλουενσας-b(Hib)

-----αυτα μας κανουν 5 ε?--------

Ομως εμεις στην ιδια ημερομηνια εχουμε τσεκαρισμενο και της Ηπατιτιδας Β (HehB)

Επισης...AngiCat...σχετικα με το πόσιμο της γαστρεντερίτιδας (το οποιο οντως το αγοράζεις 80 ευρώ η δόση/3 δόσεις) εγω παντως το ειχα κανει στο Στελιο (δε θυμαμαι να ειχα δισταγμους για καποιο λογο) Και τωρα μου ειπε η παιδιατρος μας πως θα το κανουμε ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΣΤΙΣ 28 ΤΟΥ ΜΗΝΑ. ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΑΡΤΙΔΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ!!!---------Και βεβαια δεν ειχα ακουσει τιποτα στις ειδησεις σχετικο

Αυτα........παω να κοιμησω τη μπουμπουκιτσα μου

φιλακια στα μουτρακια σας και στα μωρακια σας! χαχα


QuW0p3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας μανουλες!

Αγγελικουλα Λουτρακι ε???Τι ωραια!!Θελω κι εγω:(:(:(

Εμεις το εμβολιο θα το κανουμε 14 Ιουνιου και μας ειπε οτι ειναι 5απλο!!!!

Για το θεμα θεχ οταν πηγα στον γιατρο πριν κανα δυο εβδομαδες μας ειπε free και το προσπαθησαμε την περασμενη εβδομαδα με προφυλακτικο παντα:tongue:Η αληθεια ειναι οτι πονεσα στην αρχη και μετα ενιωθα λιγο περιεργα και λιγο τσουξιμο αλλα πιστευω οτι ηταν λογικο μετα απο τοοοσο καιρο.....!!!!

Με το θεμα του θηλασμου δεν εχω καταλαβει τι συμβαινει.......μια πινει μονο απο εμενα ο μπεμπης και χορταινει και την αλλη πινει απο εμενα παλι αλλα γκρινιαζει και του δινω και ξενο.Τι μια εχω πολυ και την αλλη λιγο?Δεν εχω καταλαβει τι συμβαινει.Αλλα απο εκει που του εδινα μονο σε 1 γευμα συμπληρωμα τωρα στα περισσοτερα του δινω και ξενο γιατι δεν χορταινει.Μαλλον μειωνεται η ποσοτητα.....................

Neraidoula μη στεναχωριέσαι για την ποσοτητα .Και εγω το ιδιο προβλημα έχω (εαν ειναι προβλημα φυσικα δεν ειναι απαραιτητα προβλημα αυτο!!!!!!!) Εσυ δωσε παντα αποτο δικο σου πρωτα και εαν δεν χορταινει ενταξει δωσε του κ συμπλήρωμα -δυστυχως δε εχουν όλες οι γυναικες την ιδια ποσοτητα τι να κάνου με τωρα. Επίσης δεν έχουμε όλες τις ώρες την ιδια ποσοτητα γαλακτος . Συνήθως ποσο συμπλήρωμα τρωει???????????

Στην αρχη στεναχωριόμουν πολυ κ εγω αλλα τωρα ειμαι πεπεισμενη οτι κανω οτι καλύτερο μπορω-αργοτερα δεν θα εχουμε ενοχές οτι δεν προσπθησαμε τουλάχιστον!!!

Ετσαι δεν ειναι ??τι λες???:?:???::P:p:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

καλα παλι εγω θα κερασω πρωινο????????????????????????:mrgreen::cool::cool::cool:

θελω αυτην την λεμονοπιτα της Τανιας:tongue:πως γινεται να την κανω κ εγω????

breakfast600-01_93607_LQ131B.jpg

οριστε..υγιεινα πραγματα:tongue::lol::lol:


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι! Τακτοποιήσα την κουζίνα μου που έμοιαζε με βομβαρδισμένο τοπίο, κοίμησα και την πεταλουδίτσα και έκατσα να πάρω μια ανάσα!!

Μαράκι μου ωραίες οι ιδέες ια τα κεράσματα, αν και δεν τα είδα νωρίτερα και έτσι έφτιαξα τυροπιτάκια, λεμονόπιτα και κορμό και αύριο ένα κέικ με κεράσια και τέλος.

Σιγά μη σε αφήσουμε με ένα ποτηρι νερό όταν έρθεις! Πως θα σε καλοπιάσουμε, ολόκληρο γαμπρό έχεις! Πρέπει να σας δείξουμε ότι είμαστε νοικοκυρές:tongue::tongue::tongue:

Μαρία εμένα γιατί μου είπε ο Μιχάλης ότι μετά τις 40 πρέπει να με δει?:confused:Ετσι έκλεισα την Πέμπτη ραντεβού!

Ειρήνη μου κρίμα που δεν βρήκες την τούρτα που ήθελες! Σίγουρα όμως και έτσι θα γίνει ωράια!!

όσο για την κρέμα είναι της mustela σειρά stelatopia creme emolliente!

15 ευρώ κάνει.

Στις 14 Ιουνίου θα κάνουμε και εμείς το πρώτο μας εμβόλιο, 6απλο μας είπε ότι είναι!

Βρε Τανια μου πεσ μου το μυστικο που βρισκεις το χρονο κ εκανες τοσα πραγματα για τους επισκεπετες σου??????????? Εγω η αχρηστη ακομα μου μαγειρευει η μαμα ου. Σπιτι μου ουτε κρεμυδακια δεν έχω για κατι βασικο :o:o:o:o

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!! εγώ ανοίγω σήμερα???όλες κοιμάστε??ξυπνήστε ,σερβίρω καφεδάκια να ανοίξει το μάτι κι ερχομαι να σας πω τα νέα μας!

7ωρο κοιμηθήκαμε το βράδυ!!!!!!!!

2679312009_db0ff6d427.jpg


8yrVp3.png

https://www.facebook.com/MommysCake

special sweets for special events!

WAy0p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...