Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσαρες!!

πως δεν εχετε κανει κοιλια?ποσα κιλα εισαι????

εγω ειμαι 16w+4d και η κοιλια μου ειναι τουρλα!!!ολι το καταλαβαινουν οτι ειμαι εγκυος.

ειναι κανονικη στα κιλα.ξεκινησα την εγκυμοσυνη 59 κ τωρα ειμαι 61,5!!

τα πηρα δηλαδη τα 2,5 κιλακια μου!να δω πως θα γινω ως το τελος.Ο γιατρος λεει 10-13 κιλα το πολυ!!!!

Πριν την εγκυμοσύνη ήμουν 52 κιλά και1,68 υψος (αρκετά αδύνατη όπως καταλαβαίνεις). Τώρα εχω φτάσει αισίως τα 54,5 κι ανεβαίνουμε! Σημειώνω ότι τα 2 κιλά τα πήρα τις τελευταίες 3 εβδομάδες οπότε και άρχισε να σχοιματίζετε λίγη κοιλίτσα! Απλά με κάποια ρούχα δεν φαίνεται καθόλου με αλλα πάλι πετάγεται λίγο :P. Βρε κορίτσια έτσι θα μας πηγαίνει τωρα με τα κιλά? Πολύ αχωνομαι! 2 κιλά σε 3 εβδομάδες????


B8ZWp3.png

Jk5rp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κι από μένα και καλορίοζικο το νέο μας καφέ. Εύχομαι μόνο ευχάριστα να γράφονται από δω και πέρα στις επόμενες σελίδες.

Teacher μου δεν το πιστεύω αυτό που διαβάζω. Κουράγιο κορίτσι μου, η Παναγιά μαζί σου.

Κι εγώ βρε κορίτσια ακόμα τίποτα δε νιώθω. Ντιπ χαϊβάνι είμαι μου φαίνεται!!!!!!

Και δεν περνάει ο καιρός να κάνουμε και τη β επιπέδου να ξεαγχωθούμε λιγάκι (λέμε τώρα!!!)


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα και καλορίοζικο το νέο μας καφέ. Εύχομαι μόνο ευχάριστα να γράφονται από δω και πέρα στις επόμενες σελίδες.

Teacher μου δεν το πιστεύω αυτό που διαβάζω. Κουράγιο κορίτσι μου, η Παναγιά μαζί σου.

Κι εγώ βρε κορίτσια ακόμα τίποτα δε νιώθω. Ντιπ χαϊβάνι είμαι μου φαίνεται!!!!!!

Και δεν περνάει ο καιρός να κάνουμε και τη β επιπέδου να ξεαγχωθούμε λιγάκι (λέμε τώρα!!!)

ετσι και εγω τα ιδια...κατι καταλαβα βεβαια προχθες σαν σκουντηγματα αλλα δεν ειμαι σιγουρη.παρανοια θα με πιασει στο τελος.!

κ εγω αυχενικη εχω 21/12!!!!!!!!!

πως να περασει ο καιρος????


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

Α κορίτσια διάβασα πιο πάνω κάτι για μεγάλα μωρά. Εάν σας φαίνονται τα δικά σας μεγάλα μάλλον το δικό μου είναι γίγας, αφού στις 17 εβδομάδες ήταν 210 γρ.Πάντως ο γιατρός δεν μου είπε πως πρέπει να ανησυχώ για κάτι. Εσάς τί σας είπαν;;


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α κορίτσια διάβασα πιο πάνω κάτι για μεγάλα μωρά. Εάν σας φαίνονται τα δικά σας μεγάλα μάλλον το δικό μου είναι γίγας, αφού στις 17 εβδομάδες ήταν 210 γρ.Πάντως ο γιατρός δεν μου είπε πως πρέπει να ανησυχώ για κάτι. Εσάς τί σας είπαν;;

Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά το μωράκι μου που είναι 240 γρ. στις 18εβδομάδες... απλά εγώ έχω ένα βιβλίο που λέει για την κάθε εβδομάδα και έγραφε ότι το μωρό την 18η εβδομάδα πρέπει να είναι περίπου 150 γρ...

Τι να πω;;;


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου είπε ότι είναι μια χαρά το μωράκι μου που είναι 240 γρ. στις 18εβδομάδες... απλά εγώ έχω ένα βιβλίο που λέει για την κάθε εβδομάδα και έγραφε ότι το μωρό την 18η εβδομάδα πρέπει να είναι περίπου 150 γρ...

Τι να πω;;;

Εγώ πάντως δεν τα πιστεύω και πολύ αυτά με τα νούμερα. Ε δεν μπορεί όλες οι περιπτώσεις να είναι ίδιες.

Θεωρώ ότι είναι κατευθυντήριες γραμμές, χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι κακό αν αποκλίνουμε λίγο από αυτές.

Οι γιατροί ξέρουν καλύτερα.......


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες!!

πως δεν εχετε κανει κοιλια?ποσα κιλα εισαι????

εγω ειμαι 16w+4d και η κοιλια μου ειναι τουρλα!!!ολι το καταλαβαινουν οτι ειμαι εγκυος.

ειναι κανονικη στα κιλα.ξεκινησα την εγκυμοσυνη 59 κ τωρα ειμαι 61,5!!

τα πηρα δηλαδη τα 2,5 κιλακια μου!να δω πως θα γινω ως το τελος.Ο γιατρος λεει 10-13 κιλα το πολυ!!!!

καλημερούδια...με τι ύψος???

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια εγώ αισθάνομαι μπουχέσας γιατί μετά το γάμο μου πήρα 9 ολόκληρα κιλά...πως τα κατάφερα αφήστε το καλύτερα!!! δεν καταφερα να τα χάσω άμεσα και με βρήκε και το μπεμπέ. Το ύψος μου είναι ακριβώς 1,69 και τα κιλά μου τώρα που έχω πάρει και 3 με το μωρουλίνι είμαι 74. ο γιατρός μου αλλό που δεν μου έχει πεί για το βάρος (προσοχή να μην πάρω πολλά)....αγχώθηκα τώρα... Πάντως προσέχω γλυκά με μέτρο, αναψυκτικά καθόλου, τηγανιτά σχεδον καθόλου, δεν καπνίζω δεν πίνω αλκοολ ούτε καφε....αυτά προσπαθω η έρημη γυναίκα (μπουχεσίνα)!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια. Εγω ξεκινησα 56 κιλα με υψος 1.68, εχασα 2 κιλα με τους εμετους και τωρα μεσα σε μια βδομαδα που δεν κανω πια, πηρα πισω 1 κιλο κιολας. Ελπιζω να μην παιρνω ενα κιλο την εβδομαδα γιατι την κατσαμε! Α, και ειμαι 15w kai 5d. Ο μπεμπης μας ειναι 133 γραμμαρια (χθες πηγαμε και τον ειδαμε) και η κοιλιτσα μου φαινεται απο την αρχη σχεδον.

Τι ωραια που καποιες το νιωθετε κιολας. Εγω προσπαθω συνεχεια αλλα τιποτα, παρολο που στον υπερηχο τον βλεπουμε να κουνιεται συνεχεια. Ειναι νωρις ακομα...


ZYoVp3.png

60gdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρααα!

Σήμερα πήγα για εξετάσεις πρωί πρωί... Στο ΙΚΑ... Ααα, χάρμα ήταν...! ;):D

Με ενοχλεί κι ο λαιμός μου και δε νομίζω να το γλιτώσω το συνάχι...

Ο μπεμπάκος κάνει πλέον αισθητή την παρουσία του! Έχει αρκετές μέρες που ένιωθα κάτι και την Παρασκευή μου το επιβεβαίωσε κι η γιατρός ότι είναι αυτός και όχι κάτι άλλο. Την Κυριακή τα σκουντήματα έγιναν πιο δυνατά και χθες εκεί που μιλούσα με το μπαμπά του μου έδωσε μια σκουντιά δυνατή και τρόμαξα! Πού να αρχίσουν κι οι κλωτσιές δλδ! Πάντως, αυτό που νιώθετε το μωρό είναι, μην αναρωτιέστε, θα σιγουρευτείτε όταν θα περάσουν λίγο οι μέρες και αυτά που αισθάνεστε θα δυναμώνουν σε ένταση. Κι όσες δεν το νιώσατε ακόμη μην ανησυχείτε, είναι πολύ φυσιολογικό! Αφήστε που μετά θα τρώμε κάτι ξεγυρισμένες κλωτσιές κι απ' ότι ακούω αν στοχεύουν την κύστη μόλις που θα προλαβαίνουμε να φτάνουμε στην τουαλέτα!

Τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα τις αγορές μέσω internet διαβάζοντας κάποια θέματα στο forum, και έχω εντυπωσιαστεί με τη διαφορά τιμών στα δικά μας μαγαζια και στα online μαγαζιά του εξωτερικου! Καροτσάκι και καθισματάκι το αποφασίσαμε, θα παραγείλουμε απ' έξω, όπως και ρουχαλάκια! Συγκρίνετε τις τιμές ρούχων του mothercare.com με το ελληνικό κατάστημα! Θα καταλάβετε ακριβώς τι εννοώ! ;)

Ααααχ... όταν αρχίζω να γράφω δε σταματάω... Όταν βαρεθείτε ρίξτε μου μια κίτρινη... ;)


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρααα!

Σήμερα πήγα για εξετάσεις πρωί πρωί... Στο ΙΚΑ... Ααα, χάρμα ήταν...! ;):D

Με ενοχλεί κι ο λαιμός μου και δε νομίζω να το γλιτώσω το συνάχι...

Ο μπεμπάκος κάνει πλέον αισθητή την παρουσία του! Έχει αρκετές μέρες που ένιωθα κάτι και την Παρασκευή μου το επιβεβαίωσε κι η γιατρός ότι είναι αυτός και όχι κάτι άλλο. Την Κυριακή τα σκουντήματα έγιναν πιο δυνατά και χθες εκεί που μιλούσα με το μπαμπά του μου έδωσε μια σκουντιά δυνατή και τρόμαξα! Πού να αρχίσουν κι οι κλωτσιές δλδ! Πάντως, αυτό που νιώθετε το μωρό είναι, μην αναρωτιέστε, θα σιγουρευτείτε όταν θα περάσουν λίγο οι μέρες και αυτά που αισθάνεστε θα δυναμώνουν σε ένταση. Κι όσες δεν το νιώσατε ακόμη μην ανησυχείτε, είναι πολύ φυσιολογικό! Αφήστε που μετά θα τρώμε κάτι ξεγυρισμένες κλωτσιές κι απ' ότι ακούω αν στοχεύουν την κύστη μόλις που θα προλαβαίνουμε να φτάνουμε στην τουαλέτα!

Τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα τις αγορές μέσω internet διαβάζοντας κάποια θέματα στο forum, και έχω εντυπωσιαστεί με τη διαφορά τιμών στα δικά μας μαγαζια και στα online μαγαζιά του εξωτερικου! Καροτσάκι και καθισματάκι το αποφασίσαμε, θα παραγείλουμε απ' έξω, όπως και ρουχαλάκια! Συγκρίνετε τις τιμές ρούχων του mothercare.com με το ελληνικό κατάστημα! Θα καταλάβετε ακριβώς τι εννοώ! ;)

Ααααχ... όταν αρχίζω να γράφω δε σταματάω... Όταν βαρεθείτε ρίξτε μου μια κίτρινη... ;)

Ιωάννα μου, από πιο site θα παραγγείλετε το καρότσι και πιο;;;


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρααα!

Σήμερα πήγα για εξετάσεις πρωί πρωί... Στο ΙΚΑ... Ααα, χάρμα ήταν...! ;):D

Με ενοχλεί κι ο λαιμός μου και δε νομίζω να το γλιτώσω το συνάχι...

Ο μπεμπάκος κάνει πλέον αισθητή την παρουσία του! Έχει αρκετές μέρες που ένιωθα κάτι και την Παρασκευή μου το επιβεβαίωσε κι η γιατρός ότι είναι αυτός και όχι κάτι άλλο. Την Κυριακή τα σκουντήματα έγιναν πιο δυνατά και χθες εκεί που μιλούσα με το μπαμπά του μου έδωσε μια σκουντιά δυνατή και τρόμαξα! Πού να αρχίσουν κι οι κλωτσιές δλδ! Πάντως, αυτό που νιώθετε το μωρό είναι, μην αναρωτιέστε, θα σιγουρευτείτε όταν θα περάσουν λίγο οι μέρες και αυτά που αισθάνεστε θα δυναμώνουν σε ένταση. Κι όσες δεν το νιώσατε ακόμη μην ανησυχείτε, είναι πολύ φυσιολογικό! Αφήστε που μετά θα τρώμε κάτι ξεγυρισμένες κλωτσιές κι απ' ότι ακούω αν στοχεύουν την κύστη μόλις που θα προλαβαίνουμε να φτάνουμε στην τουαλέτα!

Τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα τις αγορές μέσω internet διαβάζοντας κάποια θέματα στο forum, και έχω εντυπωσιαστεί με τη διαφορά τιμών στα δικά μας μαγαζια και στα online μαγαζιά του εξωτερικου! Καροτσάκι και καθισματάκι το αποφασίσαμε, θα παραγείλουμε απ' έξω, όπως και ρουχαλάκια! Συγκρίνετε τις τιμές ρούχων του mothercare.com με το ελληνικό κατάστημα! Θα καταλάβετε ακριβώς τι εννοώ! ;)

Ααααχ... όταν αρχίζω να γράφω δε σταματάω... Όταν βαρεθείτε ρίξτε μου μια κίτρινη... ;)

Μπράβο βρε Ιωάννα μου.Άντε να καταλάβουμε και οι υπόλοιπες καμιά κλοτσιά!!!!!!!!!!!!


an1cHjB0g410010NDc3MTRkfDQ1MzIwNjkyanBhfG15IGxpdHRsZSBhbmdlbCBpcw.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...