Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Απρίλιος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    4142

  • angie!

    3932

  • Annie

    3518

  • dim_angel

    2429

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • angel_

    angel_ 4.142 δημοσιεύσεις

  • angie!

    angie! 3.932 δημοσιεύσεις

  • Annie

    Annie 3.518 δημοσιεύσεις

  • dim_angel

    dim_angel 2.429 δημοσιεύσεις

Posted Images

Ιωάννα μου, από πιο site θα παραγγείλετε το καρότσι και πιο;;;

Βάλια, μάλλον καταλήγω στο pliko p3 της peg perego. Μου άρεσε σαν ποιότητα, σαν χαρακτηριστικα και σαν τιμή. Επειδή είναι λίγο νωρίς ακόμη θα κοιτάξω ξανά που συμφέρει όταν είναι να το παραγείλω. Αν έκανα την παραγγελία σήμερα θα το έπαιρνα από το pingpong-online, γιατί ως το τέλος του μήνα έχει μια έκπτωση 5%. Βγαίνει μαζί με τα έξοδα αποστολής στα 303? και δεν υπολόγισα και ένα -2% για πληρωμή μέσω prepaid card. Ελπίζω να τα έχω υπολογίσει σωστα, δλδ! Στα Λητώ, bebe home, mothercare το καρότσι αυτό έχει 370?!!!

Και η διαφορά στη συγκεκριμένη μάρκα είναι και μικρή! Το maclaren xlr στα ελληνικά μαγαζιά έχει 419.90? και στο oliver's με τα μεταφορικά 256.2?... Όσες ενδιαφέρεστε υπάρχει θέμα εδώ --> http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31159 που τα λέει πολύ αναλυτικά! Τα κορίτσια εκεί έκαναν καλή δουλειά!


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βάλια, μάλλον καταλήγω στο pliko p3 της peg perego. Μου άρεσε σαν ποιότητα, σαν χαρακτηριστικα και σαν τιμή. Επειδή είναι λίγο νωρίς ακόμη θα κοιτάξω ξανά που συμφέρει όταν είναι να το παραγείλω. Αν έκανα την παραγγελία σήμερα θα το έπαιρνα από το pingpong-online, γιατί ως το τέλος του μήνα έχει μια έκπτωση 5%. Βγαίνει μαζί με τα έξοδα αποστολής στα 303? και δεν υπολόγισα και ένα -2% για πληρωμή μέσω prepaid card. Ελπίζω να τα έχω υπολογίσει σωστα, δλδ! Στα Λητώ, bebe home, mothercare το καρότσι αυτό έχει 370?!!!

Και η διαφορά στη συγκεκριμένη μάρκα είναι και μικρή! Το maclaren xlr στα ελληνικά μαγαζιά έχει 419.90? και στο oliver's με τα μεταφορικά 256.2?... Όσες ενδιαφέρεστε υπάρχει θέμα εδώ --> http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31159 που τα λέει πολύ αναλυτικά! Τα κορίτσια εκεί έκαναν καλή δουλειά!

Εγώ Ιωάννα μου καταλήγω σίγουρα στο Pliko p3 της peg perego. Και σκεφτόμαστε να πάρουμε το τριπλό (καρότσι, port bebe, καθισματάκι αυτοκινήτου) αλλά το βρίσκουμε εδώ 700 ευρώ... Πολλά μου φαίνονται...

Υπάρχει και το Pliko p3 on track της peg perego το τριπλό πάλι με 500 ευρώ αλλά σε περιορίζει στα χρώματα... Κόκκινο, πορτοκαλί, μπλέ μονόχρωμα...


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ένας άτυχος άνδρας 46 ετών ανασύρθηκε νεκρός στο δήμο Χασίων στα Γρεβενά, στο χωριό Κατάκαλι, όταν το αυτοκίνητό του παρασύρθηκε από τα ορμητικά νερά χειμμάρου. Το τραγικό στο περιστατικό είναι ότι ο άνδρας είχε πάει για να αγοράσει γλυκά για τη σημερινή γιορτή του ανήλικου παιδιού του. Ο άτυχος 46χρονος…βρέθηκε έξω από το αυτοκίνητό του, προφανώς σε μία ύστατη προσπάθειά του να ξεφύγει από τα νερά

δεν ξερω τι πως να το πω κοριτσια αλλα ηταν ο αντρας μου.

θελω θετικη ενεργεια Please.....ευχαριστω

Σε αυτες τι δύσκολες στιγμες πιστεύω πως μόνο η πίστη στο Θεο Κ στην Παναγία μας δίνουν κουράγιο .Μόνο αυτοι γνωρίζουν γιατι το γεγονός επετράπει να γίνει. Πίσω απο τις δυστυχίες Ο Θεος βλέπει πάντα κάτι καλό για μας το οποίο εμεις σαν αδύναμοι άνθρωποι δεν μπορουμε να δουμε. Πάρε δυναμη μεσα απο θερμή προσευχή Στο Θεο και στην Παναγία και εκεινοι θα σου απαλύνουν τον πόνο.

Οι ευχές μας μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!!!

Σήμερα το πρωι νομίζω οτι κατάλαβα το μωράκι μου, αν και είμαι 16w5d. Δεν ξέρω σίγουρα αν ήταν το μωρο, πάντως ήταν κάτι σαν γαργαλητό ή σαν μπουρμπυλήθρες να σκάνε μέσα στην κοιλιά μου, περιέργο αίσθημα...

Πάντως για τα κιλά που λέτε, για εμένα είναι πικρή ιστορία, από την αρχή της εγκυμοσύνης έχω πάρει 6 κιλά(τα 3 τον τελευταίο μήνα) ενώ η γιατρός φωνάζει από την αρχή οτι πρέπει να πάρω το πολύ 9-12 κιλά, στην επόμενη επισκεψη την βλέπω να φρικάρει και να με βάζει σε διαίτα!


eNortjKzUjI0Mjc2MlGyBlwwFXYC0A,,71.png

rdESp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βάλια, μάλλον καταλήγω στο pliko p3 της peg perego. Μου άρεσε σαν ποιότητα, σαν χαρακτηριστικα και σαν τιμή. Επειδή είναι λίγο νωρίς ακόμη θα κοιτάξω ξανά που συμφέρει όταν είναι να το παραγείλω. Αν έκανα την παραγγελία σήμερα θα το έπαιρνα από το pingpong-online, γιατί ως το τέλος του μήνα έχει μια έκπτωση 5%. Βγαίνει μαζί με τα έξοδα αποστολής στα 303? και δεν υπολόγισα και ένα -2% για πληρωμή μέσω prepaid card. Ελπίζω να τα έχω υπολογίσει σωστα, δλδ! Στα Λητώ, bebe home, mothercare το καρότσι αυτό έχει 370?!!!

Και η διαφορά στη συγκεκριμένη μάρκα είναι και μικρή! Το maclaren xlr στα ελληνικά μαγαζιά έχει 419.90? και στο oliver's με τα μεταφορικά 256.2?... Όσες ενδιαφέρεστε υπάρχει θέμα εδώ --> http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31159 που τα λέει πολύ αναλυτικά! Τα κορίτσια εκεί έκαναν καλή δουλειά!

Βλέπω κορίτσια έχετε αρχίσει να ψάχνετεγια εξοπλισμο σιγά σιγά καλά κάνετε . εγώ τιποτα ακόμα . Γα να πω την αλήθεια περιμένω να δωτι μπορουν να μου κάνουν δώρο και οι συγγενεις ή απ αυτους που τους περισσεύουν απο τα δικάτους παιδιά. Κοιτάξτε κ εσεις παντως την περιπτωση αυτη εαν θελετε.

Το ιδάκι σας το ειδατε ???? Εμένα μάλοον κορτσακι. Β επιπέδου ποτε θα κάνετε???

Και τέλος έχετε ρωτήσει το γιατρό σας για εμβολιασμό νέασ γρίπης τι γνωμη έχουν? ο Δικός μου γιατρος ακομα ειανι αναποφάσιστος Δεν ξέρει για σίγουρα τι να μου πει Εσας?????? Πειτε μια γνώμη

Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Ιωάννα μου καταλήγω σίγουρα στο Pliko p3 της peg perego. Και σκεφτόμαστε να πάρουμε το τριπλό (καρότσι, port bebe, καθισματάκι αυτοκινήτου) αλλά το βρίσκουμε εδώ 700 ευρώ... Πολλά μου φαίνονται...

Υπάρχει και το Pliko p3 on track της peg perego το τριπλό πάλι με 500 ευρώ αλλά σε περιορίζει στα χρώματα... Κόκκινο, πορτοκαλί, μπλέ μονόχρωμα...

Στο internet θα το βρεις πιο φθηνά πιστεύω, αν το ψάξεις... Θέλω να σε ρωτήσω όμως, γιατί θέλεις το σετ; Απ' ότι κατάλαβα το port bebe είναι για λίγους μήνες -άντε να πάει ως 4-5 μηνών- μετά οι μαμάδες λένε ότι δεν χωράει το μωράκι μέσα. Το ίδιο και το καθισματάκι, περιορισμένου χρόνου, λένε ως 13 κιλα . Άσε που αν πάρεις βάση isofix θα πρέπει να την αλλάξεις κι αυτή μετά. Εγώ σκέφτομαι να πάρω ξεχωριστά το καρότσι που κάνει και για νεογέννητο αφού πέφτει η πλάτη -αν και στην αρχή θα ήθελα να κυκλοφορώ με μαρσιπο-sling και να μην πολυχρησιμοποιώ καρότσι- και ένα καθισματάκι αυτοκινήτου ως 18 κιλά για να πάει για περισσότερο καιρό. Έτσι τα σκέφτομαι εγώ, εσύ πως το βλέπεις; Έτσι, για να βλέπουμε αν κάτι μας έχει ξεφύγει, ανταλλάσοντας απόψεις! ;)


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και γω μεταξύ peg-perego (όλα σε 1) ή chicco trio for me complete λέω να πάρω για το μωρουλίνι μας αλλά δεν είμαι σίγουρη ακόμα για τις ρόδες να είναι τέσσερις ή τρείς γιατί έχω ακούσει ότι με τρεις είναι πιο έυκολο στις μετακινήσεις. Το άλλο είναι να προσέξουμε τις διαστάσεις όταν κλείνει για τα πορπαγκαζ μας και το βάρος....

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κορίτσια έχετε αρχίσει να ψάχνετεγια εξοπλισμο σιγά σιγά καλά κάνετε . εγώ τιποτα ακόμα . Γα να πω την αλήθεια περιμένω να δωτι μπορουν να μου κάνουν δώρο και οι συγγενεις ή απ αυτους που τους περισσεύουν απο τα δικάτους παιδιά. Κοιτάξτε κ εσεις παντως την περιπτωση αυτη εαν θελετε.

Το ιδάκι σας το ειδατε ???? Εμένα μάλοον κορτσακι. Β επιπέδου ποτε θα κάνετε???

Και τέλος έχετε ρωτήσει το γιατρό σας για εμβολιασμό νέασ γρίπης τι γνωμη έχουν? ο Δικός μου γιατρος ακομα ειανι αναποφάσιστος Δεν ξέρει για σίγουρα τι να μου πει Εσας?????? Πειτε μια γνώμη

Φιλιά

Καλησπέρα, νομίζω ότι δεν έχουμε γνωριστεί αλλά κάτι μου λέει ότι μπορεί να τύχει να τα πουμε στο Ιασώ μιας και έχουμε ίδια ημερομηνία τοκετού!!!

Χάρηκα

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω κορίτσια έχετε αρχίσει να ψάχνετεγια εξοπλισμο σιγά σιγά καλά κάνετε . εγώ τιποτα ακόμα . Γα να πω την αλήθεια περιμένω να δωτι μπορουν να μου κάνουν δώρο και οι συγγενεις ή απ αυτους που τους περισσεύουν απο τα δικάτους παιδιά. Κοιτάξτε κ εσεις παντως την περιπτωση αυτη εαν θελετε.

Το ιδάκι σας το ειδατε ???? Εμένα μάλοον κορτσακι. Β επιπέδου ποτε θα κάνετε???

Και τέλος έχετε ρωτήσει το γιατρό σας για εμβολιασμό νέασ γρίπης τι γνωμη έχουν? ο Δικός μου γιατρος ακομα ειανι αναποφάσιστος Δεν ξέρει για σίγουρα τι να μου πει Εσας?????? Πειτε μια γνώμη

Φιλιά

Αντε και κανένα κοριτσάκι στην παρέα!!! :D Μπράβο, με το καλό!

Μου αρέσει η ιδέα της "ανακύκλωσης μωρουδιακών" σε κάποια είδη αλλά αν έχεις συγγενείς και φίλους που δεν είναι γονείς ακόμη ή έχουν μωρά, δεν έχεις να περιμένεις πολλά...

Β' επιπέδου έκλεισα για τις 10/12 στην Ψαρρά, του κέντρου ιατρικής εμβρύου. Για καμπύλη ζαχάρου σας είπαν κάτι;

Το εμβόλιο με όσα ακούω για τις παρενέργειες, τα συστατικά και τη σύντομη -εως ανύπαρκτη- πειραματική δοκιμή του, τις δηλώσεις γιατρών ότι δεν θα το κάνουν ούτε οι ίδιοι, ούτε τα παιδιά τους, δεν θα το κάνω ακόμη κι αν μου το προτείνει και πιστεύω πως με το που θα ξεκινήσουν οι μαζικοί εμβολιασμοί, τότε θα γίνει επιδημία... θεωρίες συνομωσίας? :confused: χεχεχε (σατανικό γέλιο!)


jp0Lp3.png 1533345xcnw09g7xt.gifA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βλέπω κορίτσια έχετε αρχίσει να ψάχνετεγια εξοπλισμο σιγά σιγά καλά κάνετε . εγώ τιποτα ακόμα . Γα να πω την αλήθεια περιμένω να δωτι μπορουν να μου κάνουν δώρο και οι συγγενεις ή απ αυτους που τους περισσεύουν απο τα δικάτους παιδιά. Κοιτάξτε κ εσεις παντως την περιπτωση αυτη εαν θελετε.

Το ιδάκι σας το ειδατε ???? Εμένα μάλοον κορτσακι. Β επιπέδου ποτε θα κάνετε???

Και τέλος έχετε ρωτήσει το γιατρό σας για εμβολιασμό νέασ γρίπης τι γνωμη έχουν? ο Δικός μου γιατρος ακομα ειανι αναποφάσιστος Δεν ξέρει για σίγουρα τι να μου πει Εσας?????? Πειτε μια γνώμη

Φιλιά

Για τον εμβολιασμό ο δικός μου γιατρός είναι κατηγορηματικός απο την αρχή. Μου έχει πει πως εγκμοσύνη και εμβόλιο δεν πάνε όποτε και εγώ δεν θα εμβολιαστώ.


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω ολες για ολα.αληθεια προσπαθω να βρω δυναμη απο οπου βρω και χαιρομαι που αν και δεν με ξερετε μου συμπαραστεκεστε.

ειμαι καλα,ο μικρος ειναι μεσα στη χαζομαρα και μας εχει σε ολους δυναμη,μιλησα με μια ψυχολογο της νομαρχιας και βρηκα και απο εκει κουραγιο και οπως μου ειπε ειναι 1 παιχνιδι.

κοριτσια LETS PLAY......

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νομίζω ότι δεν έχουμε γνωριστεί αλλά κάτι μου λέει ότι μπορεί να τύχει να τα πουμε στο Ιασώ μιας και έχουμε ίδια ημερομηνία τοκετού!!!

Χάρηκα

Χριστίνα μου ναι δεν τα έχουμε ξαναπει και εγώ τώρα τυχαία ειδα οτι έχουμε ιδια ημ/νια και οι δυο στο Ιασω. Να σου πώ φοβάμαι μην πεσουμε κ μέσα στο Πασχα. Φαντάζεσαι -με το κοκορέτσι κατεθειαν στο νοσοκομειο!!!!!!

Ειναι η πρώτη μου φορα και την αγωνία μου για το πως θα εξελιχθουν τα πράγματα την έχω σιγουρα Εσύ???

Link to comment
Share on other sites

Βάλια, μάλλον καταλήγω στο pliko p3 της peg perego. Μου άρεσε σαν ποιότητα, σαν χαρακτηριστικα και σαν τιμή. Επειδή είναι λίγο νωρίς ακόμη θα κοιτάξω ξανά που συμφέρει όταν είναι να το παραγείλω. Αν έκανα την παραγγελία σήμερα θα το έπαιρνα από το pingpong-online, γιατί ως το τέλος του μήνα έχει μια έκπτωση 5%. Βγαίνει μαζί με τα έξοδα αποστολής στα 303? και δεν υπολόγισα και ένα -2% για πληρωμή μέσω prepaid card. Ελπίζω να τα έχω υπολογίσει σωστα, δλδ! Στα Λητώ, bebe home, mothercare το καρότσι αυτό έχει 370?!!!

Και η διαφορά στη συγκεκριμένη μάρκα είναι και μικρή! Το maclaren xlr στα ελληνικά μαγαζιά έχει 419.90? και στο oliver's με τα μεταφορικά 256.2?... Όσες ενδιαφέρεστε υπάρχει θέμα εδώ --> http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=31159 που τα λέει πολύ αναλυτικά! Τα κορίτσια εκεί έκαναν καλή δουλειά!

τα maclaren σημερα μου διαβαζε ο συζηγος απο ενα site οτι τα αποσυρουν γιατι κοπικαν δαχτυλακια απο το συστημα αναρτησης ..κατι τετοιο....προσεχε τε!!!


pSC1p2.png

αll I ever wanted...αll I ever needed...Is here,in my arms....

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ όσον αφορά στα κιλά μέχρι και που τελείωσα το 1ο τρίμηνο ήμουν+2,5 σταθερά. Από κει και πέρα ενώ δεν άλλαξα κάτι στη διατροφή μου, να μη σας πω ότι μειώθηκε και κάπως παίρνω τα γρμ μου επίσης σταθερά. Τώρα είμαι +4 και μόλις μπήκα στον 5ο. (Ήμουν 53,5 όταν έμεινα έγκυος με 1,65 ύψος). Θέλω να ελπίζω ότι είναι καλό που παίρνω λίγο λίγο για να μην σκάσει απο τις ραγάδες το δέρμα μου αν πάρω απότομα κιλά.Με παρηγορεί αυτή η σκέψη!χιχι

Την Πέμπτη πάω στο γιατρό και ανυπομονώ! Άντε να κανονιστεί και αυτή η β' επιπέδου γιατί τη σκέφτομαι συνέχεια και εγώ.

άντε καλημέρα να έχουμε όλες!


 

KOWTp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...