Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

τριτάκια 2014-2015


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια κι από μένα!Όλα πολύ καλύτερα για το τριτάκι μας, δόξα τω Θεώ, το μπίρι μπίρι κάθε μέρα έπιασε τόπο!!:cool::cool::cool::cool: Ελπίζω να συνεχίσει έτσι!Περαστικά στο τριτάκι σου, κρύωσε ε?Ε, με το χαζόκαιρο φυσικό είναι....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κοριτσάρες, χαθήκαμε...πολύ δουλειά...

τι τέλειες φωτό έχετε βάλει????

Στολίσατε? εμείς το δεντράκι μας στολίσαμε, και τίποτα άλλο, α και ένα στεφανάκι στην πόρτα.

πως πάνε τα τριτάκια σας?

εμείς έχουμε μπει σε ένα ρυθμό, πότε μαθαίνουμε την ιστορία νεράκι πότε την ξεπετάμε, μαθηματικά σταμάτησε λίγο η δασκάλα μας τα τεστ και τα διαγωνίσματα (ευτυχώς, απ ότι κατάλαβα ήθελε να μάθουν την προπαίδιεα νερό, μετά ηρέμησε), τα αγγλικά μας καλά σε γενικές γραμμές,

έχουμε μπει σε χριστουγεννιάτικη διάθεση και χαλαρώσαμε λίγο!!!

φιλιά πολλά

καλή δύναμη


1527894gvxcsdbcpz.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμάς!!!Και εμείς Τρίτη φέτος η κόρη μου!!ζορισανε τα πράγματα αλλά εντάξει βελτιωνόμαστε αρκετά απο τις άλλες χρονιές που είμασταν λίγο άλλου γιαλλου ....είμαστε και οι μικρότερες στην τάξη είμαστε ΔΕκεμβριο γιαυτο αλλά δεν πειράζει και εγώ μικρή ειμουν ....Αθηνα μένουμε και εμείς...ειναι καμία ????? Πλησιάζουν και τα Χριστούγεννα και οι βαθμοί φυσικά άντε να δούμε!!!ΕΜας η δασκάλα μας απο πέρυσι έτσι και φέτος μας έχει κάθε Δευτέρα τεστ...ναι ναι.αλλα δεν πειράζει κάνουμε επαναλήψεις έτσι,τ άλλες δραστηριότητες πάνε τα παιδάκια σας μανούλες!....???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα στα κορίτσια!

Τι κάνετε;

Marouskaki τι ευχαριστα νεα βλεπουν τα ματακια μου;

Με το καλο κοπελα μου το μπεμπε:-D

Πως είσαι; Ευχομαι ολα να πηγαινουν κατ ευχην!!!

Μπαμπι καλωσηλθες στην παρεα μας! Κοριτσακι κι εσυ ε;

Εμεις παμε μονο αγγλικα απο εξωτερικες δραστηριοτητες.

Κατερινα ολα καλα;

Σημερα παιρνουμε και βαθμους οεο:-D:tongue:

Για να δουμε τι καναμε το πρωτο τριμηνο,εχθες πηραμε στ αγγλικα στο φροντηστηριο ολα τελεια δοξα τον Θεο!

Τα ξαναλεμε κοριτσια φιλια πολλα!!

Και μη χανομαστε ναι;;):-D


1066964t550bl3o0t.gif328052gqbj0xn03d.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα στις μαμάδες τριτακίων και καλή χρονιά σε όλους μας. Πώς πάτε? Πώς ήταν το ξεκίνημα? προσαρμοστήκαμε ή ακόμα μασουλάμε τσουρέκια? Εμάς ξεκίνησαν με άγριες διαθέσεις από την πρώτη μέρα. Είναι βέβαια ξεκούραστα αλλά ... ως πόσο θα κρατήσει.

Να ρωτήσω κάτι? Στα μαθηματικά πού ακριβώς είστε εσείς? Πάτε κεφάλαιο κεφάλαιο το βιβλίο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στις μαμάδες τριτακίων και καλή χρονιά σε όλους μας. Πώς πάτε? Πώς ήταν το ξεκίνημα? προσαρμοστήκαμε ή ακόμα μασουλάμε τσουρέκια? Εμάς ξεκίνησαν με άγριες διαθέσεις από την πρώτη μέρα. Είναι βέβαια ξεκούραστα αλλά ... ως πόσο θα κρατήσει.

Να ρωτήσω κάτι? Στα μαθηματικά πού ακριβώς είστε εσείς? Πάτε κεφάλαιο κεφάλαιο το βιβλίο?

Καλή κι ευλογημένη χρονιά...Στα κλάσματα είναι ο δικός μου...Πότε κάθεται να διαβάσει πότε βαριέται που ζει...:roll::roll:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμάς τώρα κάνουν πολλαπλασιασμό με διψήφιο. Τα ανακατεύουν και νομίζω ότι έχουν μείνει λίγο πίσω. Στο τέλος της χρονιάς θα τους πέσουν μαζεμένα δεκαδικοί και κλάσματα. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εμάς τώρα κάνουν πολλαπλασιασμό με διψήφιο. Τα ανακατεύουν και νομίζω ότι έχουν μείνει λίγο πίσω. Στο τέλος της χρονιάς θα τους πέσουν μαζεμένα δεκαδικοί και κλάσματα. Για να δούμε.

με διψήφιο πάνω κάτω εννοείς?Γιατί μόνο ο ένας διψήφιος το άλλο ένα ψηφίο (π.χ 23*:cool:είναι πιο πίσω αν θυμάμαι καλά....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Μη διψήφιο πάνω κάτω. Αλλά ακόμα δεν έχουν κάνει ούτε διαίρεση. Μάλλον θέλει να τους ολοκληρώσει τον πολλαπλασιασμό και μετά να προχωρήσει τη διαίρεση με τα κλάσματα μαζί.

ή δεν ξέρει τι της γίνεται και έχει μείνει πίσω.....Ας ελπίσουμε το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Μη διψήφιο πάνω κάτω. Αλλά ακόμα δεν έχουν κάνει ούτε διαίρεση. Μάλλον θέλει να τους ολοκληρώσει τον πολλαπλασιασμό και μετά να προχωρήσει τη διαίρεση με τα κλάσματα μαζί.

ή δεν ξέρει τι της γίνεται και έχει μείνει πίσω.....Ας ελπίσουμε το πρώτο.

Ωχ... εμένα ο γιος μου που πετάει στα μαθηματικά και όταν πήγα να του το εξηγήσω λίγο με διψήφιο πάνω κάτω χάζεψε χαχα.... Ας ελπίσουμε ότι έχει τους λόγους της που τα κάνει έτσι!:wink::wink::wink:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...